Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyed alatt megszűnik a cég ahol dolgoztam milyen juttatások járnak? fórum

Gyed alatt megszűnik a cég ahol dolgoztam milyen juttatások járnak? (tudásbázis kérdés)

15. koa
2013. aug. 16. 17:57
Sziasztok. tud valaki segíteni, gyed, gyes ügyben. Előző gyermekem 2010.05 született, a gyes lejárta előtt elhelyezkedtem, de csak 3 hónapos határozott munkaviszony volt, most munkanélkülin vagyok szeptember elejéig, de közben kiderült, hogy babát várok ha nem sikerül elhelyezkednem kapok valamilyen elátást a gyesen kívűl? Előre is köszi aki tud segíteni!
2013. júl. 9. 13:13
és ha jól tudom akkor 5 év után 2 havi jár?
13. Claudia663 (válaszként erre: 12. - Vberni01)
2013. júl. 9. 13:12
Sanyo Hungary Kft.
12. vberni01 (válaszként erre: 10. - Claudia663)
2013. júl. 9. 11:46
melyik cég ez?
2013. júl. 9. 11:16

Épp az előbb voltam felvenni a pénzt, megküldték! :))


A bent maradt szabadságokat kell kifizetniük és a végkielégítést, aminek az alapja a munkaviszonyod megszűnésének napjáig kapott "béreid", azaz a munkaviszony kezdetétől amíg el nem mentél szülni (vagy ha már előtte mondjuk szabadságra vagy betegszabira mentél, akkor az is), aztán a tgyás, majd a gyed összege időarányosan (a gyed kezdetétől a munkaszerződés megszűnésének napjáig - vagy a teljes gyed ideje, ha csak annak a lejártával szűnik meg a munkaviszonyod).

2013. júl. 9. 09:32
azt írják szeptemberben elküldenek mindenkit és jövő márciusig felszámolják a gyárat.
9. kinni (válaszként erre: 8. - Claudia663)
2013. júl. 9. 09:27
Én ahol szülés előtt dolgoztam tavaly októberben egy törvény miatt elküldtek majdnem mindenkit, azt mondták felszámolás alá fog kerülni a cég. A cég azóta is élő, úgyhogy nem mindig megy ez olyan gyorsan. Nekem azt mondták rendszeresen figyeljem a cégközlönyt.
2013. júl. 9. 09:16
Szeptemberben szűnik meg a cég.ez az interneten is írják mindenhol.tavaly szeptember óta folyamatosan küldenek el mindenkit.egyik ismerősöm is ott volt egyik nap elküldték rá 3 napra meg kapta a végkielégítést.csak nem voltam biztos benne hogy beleszámítják.és ilyenkor mi alapján számolják a végkielégítést,amit kapok gyed után?és a bent maradt szabikat is kifizetik?
2013. júl. 9. 09:14

én is csak onnan tudtam meg, melyik cég a felszámoló, hogy a cégem csődjét egy cikkben olvastam...

De cégközlönyben, hivatalos oldalakon utána lehet nézni ennek valóban.


Vagy ha jóban vagytok, kérdezd meg magát a (volt) főnöködet, mi a helyzet!

6. mkriszti81 (válaszként erre: 3. - Claudia663)
2013. júl. 9. 09:13

úgy igaz, ahogy kinni írta

illetve azt hiszem, ha akarnak, kirúghatnka közben is, de ha már megy a eflszámolás, akkor nem a régi főnök kezében van a cég, hanem a felszámoló cégében, így ők meg nem fognak idő előtt "kirúgni", csak amikor lejár a gyeded (velem is ez volt), mert olyankor automatikusan megszakad a munkaviszony, nekik olyankor kötelező is megszüntetni azt.


A gyeded alapja végig változatlan marad (a korábbi fizetésed az), utána a gyes pedig már nem függ a munkaviszonytól, mindenkinek ugyanannyi (meg abból úgyem lehet megélni ugyebár...)

2013. júl. 9. 09:09

Épp így jártam én is :)


Engem a felszámoló cég keresett meg, de jobb, ha te hívod fel őket, persze ha tudod, melyik cég az...


Nekem a gyed kezdetén számolták fel a munkahelyet, de gyed végéig nem volt semmi teendő. A vége előtt 1-2 hónappal vettem fel a kapcsolatot a felszámolókkal, el kellett küldenem minden iratot, munkáltatói szerződéseket stb (nekik is megvan, de sokáig tartott volna előkeresni az aktámat). Elkészítették és levélben elküldték:

- a munkaviszony megszüntetéséről szóló papírt

- a részletezőt, amiben benne van, mennyit fogok kapni (bennmaradt szabadságok ára, véglielégítés stb)

- szerződést a felszámoló céggel, hogy eljárhat a cégem nevében

- a kereseti kimutatásról szóló papírt


Mindent levélben, 2 pld-ban, egyet aláírva vissza kellett küldenem nekik.

Közben nyitnom kellett egy bankszámlát (akinek van, annak nyilván csak meg kell adnia a számát), s most várom, hogy utaljanak.


Szóval a felszámolók megcsinálnak minden hivatalos papírt, s ők intézik a kifizetést, neked csak aláírni és postázgatni kell.


Nálunk mivel a főnök kezdeményezte a csődeljárást, félő volt, hogy kimentette a pénz java részét, féltem, hogy így nem lesz miből kifizetni a dolgozókat, de a felszámolóbiztos megnyugtatott, hogy erre mindig tesznek félre keretet, a munkavállalók kifizetése az elsődleges. Remélem, valóban megkapom a pénzem...

2013. júl. 9. 09:07
Először is nézd meg a cégközlönyben, hogy mi a helyzet a céggel. ha még dolgoznak ott emberek akkor biztos nincs felszámolás alatt. te védett vagy a gyerek 3 éves koráig, fogod kapni a gyed-et és a gyes-t amíg jár. ha a végkielégítésre gondolsz abba beleszámít tgyás a gyed és a gyes ideje is.
2013. júl. 9. 09:00
Felszámolót nem tudom meg keresni mert fogalmam sincs ki az.azt tudom hogy fizet a cég mert folyamatosan küldi el az embereket csak engem az érdekelni inkább hogy a gyed is beleszámít az évekbe?
2013. júl. 9. 08:53
Gyorsan meg kell keresni a felszámolót,hogy igényed van,majd Ők tájékoztatnak,hogy mi jár.De minél előbb.
2013. júl. 9. 08:47
Gyed alatt megszűnik a cég ahol dolgoztam milyen juttatások járnak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook