Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen gyakran láthatja az apa vagy akár az anya a tőle külön élő gyermekét? fórum

Milyen gyakran láthatja az apa vagy akár az anya a tőle külön élő gyermekét? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
37. csajszika890721 (válaszként erre: 34. - BMA211225)
2011. dec. 1. 11:29
Nem voltak házasok. Különmentek, természetesen anyuka vitte a gyerkőcöt, akkor megbeszélték, majd az anyuka hozza viszi apukának, ment egy ideig, de aztán, hónapokig nem adta a gyereket(akkor még egy éves körüli volt) és a szülei is rejtegették... Szóval ez így működik. Egyébként van olyan is, hogy egymás után 2 hétvégén is van nálunk valamennyit, de nem értem, miért nem lehet ezt rendszerezni. Máskor meg 3-4 hétig sem jön...
36. csajszika890721 (válaszként erre: 32. - Survivor3)
2011. dec. 1. 11:24
De legalább egy férfi van mellette? Mert a mi esetünkben nincs egy stabilnak mondható kapcsolata. S szerintem ez sem tesz jót a gyereknek. És nálatok mennyi idős a gyerek? És hogy lenne a láthatás? De hát ha van láthatás, és azt ő akadályozza, akkor te szólj, intézkedj...mert ezt nem teheti meg vagy igen?! Én ezt onnan gondolom,hogy az egyik barátnőm mondta, hogy adnia kell a gyerkőcöt az apjának, nem nagyon variál, vagy ilyesmi, mert akkor rápirítanak, mondjuk ott az apuka a legjobb ügyvéddel ment. Egyébként náluk még csak 2 és fél éves a gyerek, de két éve vannak külön.
35. BMA211225 (válaszként erre: 32. - Survivor3)
2011. dec. 1. 11:18

nálunk akkor volt a te szavaiddal éve újpasival a gyerek ha velem volt.....mikor ujpasi került a képbe a kicsi még nem volt kettő éves sem akkortájt általában minden második hétvégén volt az édesapjával,és kb hetente kétszer apája vitte haza a bölcsiből olyankor másnap reggel ő vitte otthonából bölcsibe.....nem az apa láthatási idejéből vettem el hogy a másikkal lehessen,hanem ahogy talán kitünik bírósági itéleten kivül többet volt az apukájával mint ahogy a határozat mondta volna...később más okok miatt többször kértem hogy most ne menjen mert a párommal is szeretném ha találkozna és együtt lehetnénk mind,de olyankor mindig bepótoltuk,szóval kimaradt egy hétvége akkor a következőre általában már hét közepén ment vagy köv héten jó darabot ottmaradt még......


nekem fontos volt az is miután ő mármint az édesapa elment,hogy az uj párommal és a később születendő tesójával 4en-5en minőségi időt tölthessünk együtt és ezt volt hogy csak a z apa hivatalos láthatási idejében tudtuk megtenni....viszont mint irtam mindig elvihette aztán több napra ez év márciusa körülig végülis akkor vitte amikor akarta........más okok miatt mostmár csak a hivatalos időben engedem illetve felügyelem korlátozom a kettejük közti telefonbeszélgetést is de ez már más tészta,nem idevaló.....és sok év eltelt már másfél éves kora óta most 10és fél....

34. BMA211225 (válaszként erre: 31. - Csajszika890721)
2011. dec. 1. 11:12
és elváltak hivatalosan,nincs bírósági végzés? mikor vége lett közük mindennek mivel volt közös gyerek nem történt semmi bírósági úton,nem készült határozat?
33. survivor3 (válaszként erre: 31. - Csajszika890721)
2011. dec. 1. 11:04

Jajj!!!

Ez meg mintha én lennék...

Mondjuk én néha iszok:-D

32. survivor3 (válaszként erre: 31. - Csajszika890721)
2011. dec. 1. 11:02

Szia!


Mintha a saját exemről olvasnák...

Az én exem "túrja rá" a gyereket az új pasijára, úgy, hogy képes a gyerek velenm tölthető idelyét is elvenni erre, a láthatást meghiúsítva.

Én ezt meg is érteném, ha nekem nem lenne szükségem a gyerekemmel való együttlétre.

De van, mert szeretem.

31. csajszika890721 (válaszként erre: 28. - BMA211225)
2011. dec. 1. 10:20

A gyerek nagyon szeret minket, abszolút nem érződik, hogy én úgymond "csak" az apukája élettársa vagyok. Elfogadtuk egymást. Sőt! Igen jól gondolod. Nem miattunk nincs többet nálunk, hanem az anyuka kifogásai, döntései miatt. Egyébként az utaztatást meg tudjuk oldani, de az anyuka egyébként is jár ide, ahol mi lakunk, mert a szülei is itt laknak. De mondok példát, hogy jobban megértsd.:

Egyszer egy alkalommal csütörtök este felhívta a párom, hogy érdeklődjön. Azt mondta, hogy mostanában nem lesz lehetséges a találkozás. Aztán másnap a párom összefutott a gyerekkel. Szóval, már este is itt voltak, de hazudott, hogy nem jönnek... (és a hazugságok elég gyakoriak, több helyzetben is előfordultak már)

Vagy ami még gyakori, hogy néha rájön és nem veszi fel a telefont, vagy nem válaszol az üzenetekre... és volt olyan, hogy ezt 1-2 hónapig eljátszotta.

Akkor kifogása az is, hogy a gyereket mások is látni akarják, másokkal is lennie kell. Én ezt meg is érteném, de normális dolog, hogy a gyerek úgy van nevelve, hogy az apja az utolsó legyen neki? Azt erőltetik, hogy ők(a gyerek anyja, szülei) a gyerek a családja.. De akkor az apja, és innen a mama az akkor ki?!

Egyébként fel lett dobva ez a téma. És azt mondta , hogy hiába akarna a párom láthatást, mert még kevesebbet láthatná.(hát a hozzászólásaitok alapján nem ezt gondolnám, meg egyébként sem gondoltam)

És még sorolhatnám a sztorikat, a példákat... De akkor itt ülhetnék egész nap.:-) De ami még nagyon fontos, hogy a párom ellen semmit sem tud felmutatni, max összehazudozni. A párom egy tisztességes, jóindulatú ember, aki nem dohányzik , nem iszik, van lakása, megfelelő anyagi helyzete. Szóval nem egy brutális, veszélyes alak.

2011. dec. 1. 08:58
off: olvastalak régebben de már nem vagyok képben...mennyi időnként lehet nálad a fiad?
2011. dec. 1. 08:51

Látom, hogy itt sokan milyen szépen megoldják a gyerkeláthatást és engedik az apjához a gyereket.

Kicsit irigy is vagyok.

2011. dec. 1. 06:55

meg tudjátok oldani az utaztatását?ha igen az tényleg nem sok idő és azt az időt is az apjával töltheti.....mi sem egy településen lakunk de nálunk 20-30km távok voltak csak.....az hogy nem látjuk,illetve akkor jöhet stb azt sugallja hogy az édesanya nem engedi sűrűbben?támaszthat kifogást a láthatás ellen,itt édesapa viselkedésére gondolok nem csak most esetleg multbeli alap lehet arra hogy nemengedi sűrűbben,gyerek,szeret apához menni?

a bíróság mindnekép megadná azt amit beirtam tehát kéthetente és a szünidők fele stb hiába nem akarja az anyuka itt arra gondolok van e oka valamiért nem akarni?

2011. nov. 30. 22:19
Össze-vissza van nálunk a gyerkőc van,hogy 2-3 hétig nem látjuk, nyáron is max. 2hetet volt is,de szerintem még túlzok is ezzel a 2héttel, karácsonykor leghamarabb 26-án jöhet,vagy utána. Tehát a 24ét 25ét még sosem töltötte itt.
26. csajszika890721 (válaszként erre: 25. - Babszibobó)
2011. nov. 30. 22:14
Köszönöm a válaszokat. A párom gondolkozik,hogy kérné a láthatást,tehát meg legyen szabva,mert ahogy most van,az nem igazán jó.
25. babszibobó (válaszként erre: 24. - Csajszika890721)
2011. nov. 30. 21:58

Sztem ez nem nagy távolság...:-)

2 hetente valószínű tuti megkaphatja az Apuka a szüneteket ugyanúgy mint más helyzetben szépen elosztják, felezik!!!

24. csajszika890721 (válaszként erre: 23. - Babszibobó)
2011. nov. 30. 21:43
8éves, és nem egy településen lakunk. Kb. 100km a távolság de ez 1-2óra attól függ autópályán megy az ember vagy nem.
2011. nov. 30. 21:20

De lehet konkrétabban tudnék vagy tudnánk segíteni, ha konkrét helyzetet vázolsz fel...!!!

PL: mennyi idős a Gyerkőc??

22. babszibobó (válaszként erre: 15. - Csajszika890721)
2011. nov. 30. 21:18

Először is fontos a gyermek kora....

Valamint az, hogy az Apuka egyáltalán óhajt e a gyerekkel kapcsolatot tartani...

Más vonatkozik 3 év alatti és 3 év feletti gyerekre....és pl: 12-14 év alatti, feletti gyermekre...

3 év alatti gyerkőcnél szoktak olyat csinálni, hogy az Anya (vagy egy GYÁM által kihelyezett személy...sztem ez eldurvult kapcsolatoknál fordul inkább el) is jelen legyen a találkozásnál x órára és így persze az ott alvás is kimarad...Nálunk kicsi volt a Fiam, de nem volt gond ott alhatott, de ezt is egyeztettük és kifejtettük a Bíróságon és bele is került a határozatba....

A lakhely...kilométer függő...de ha benne van az elhelyezéskor, hogy az apa "messzebb" lakik, de tudja biztosítani azt, hogy hozza vissza, nincs akadály benne.Természetesen az Anyukának pontosan tudnia kell gyermeke ideiglenes tartózkodási helyéről....

21. csajszika890721 (válaszként erre: 17. - Babszibobó)
2011. nov. 30. 21:14
Gondoltam,hogy így értette.
20. csajszika890721 (válaszként erre: 16. - BMA211225)
2011. nov. 30. 21:13
Semmi baj,én vagyok a hibás. De így gondoltam.
19. babszibobó (válaszként erre: 18. - BMA211225)
2011. nov. 30. 21:12
Pont ezt akartam írni...:-)
18. BMA211225 (válaszként erre: 15. - Csajszika890721)
2011. nov. 30. 21:10
szerintem ha a szülők meg tudnak egyezni akkor azt irják bele konkrétan ha az elfogadható...ha nem akkor az általános bírósi gyakorlat szerint ami kb az mint nálunk két hetente hétvégén láthatás és a szünetek,ünnnepek stb fele.....
17. babszibobó (válaszként erre: 14. - Csajszika890721)
2011. nov. 30. 21:09
Mivel azt írja, hogy az első és utolsó két hét...akkor az azt jelenti, hogy az első két hét, és az utolsó két hét...azaz összesen 4 hét!!!
2011. nov. 30. 21:09
bocsánat...két hónapnak feltételezték a nyári szünetet-gyerek pici volt még akkor-így úgy van leirva ha más megállpodás nem történik akkor az első két hét és az utolsó két hét az általános bírói gyakorlat szerint,azaz a szünidő fele de nem egyben.. 4hét a nyárból.
2011. nov. 30. 21:06
Úgy látom,hogy ez többféleképpen működhet. Ezért kérdezem,hogy ilyenkor mit vesznek figyelembe? Gondolom pl. azt,hogy egy faluban,városban lakik-e az apa a gyerekkel és még?
14. csajszika890721 (válaszként erre: 13. - BMA211225)
2011. nov. 30. 21:01
Ne haragudj, de hogy érted,hogy a nyáron a szünidő első és utolsó két hete? Csak azért mert nem tudom hogy értelmezzem. Akkor ez 3hetet jelent a nyárból összesen?
13. BMA211225 (válaszként erre: 1. - Csajszika890721)
2011. nov. 30. 19:22

Nálunk hivatalosan a bírósági határozat szerint kéthetente péntek 15órától vasárnap 19óráig,nyáron a szünidő első és utolsó két hete ha más megegyezés nincs páros ünnepek egyik napja.....


általában akkor jött ment mikor akart nem tartottuk be rugalmasak voltunk de mostmár ragaszkodok a határozathoz és nem engedem máskor....nálam van elhelyezve korlátlan közös felügyelettel....

12. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 9. - Csajszika890721)
2011. nov. 30. 19:10
Megbeszélés tárgya.Úgy beszéltük meg anno,hogy a szentestét egyik évben velünk,a következőt apukájával tölti.A 25-26-a amúgy is a nagyiké,azt majd még kisakkozuk :)) A szilvesztert meg ő már egy osztálytársánál tölti.A húsvét apáé szinte teljes egészében.
11. babszibobó (válaszként erre: 6. - Csajszika890721)
2011. nov. 30. 18:36

Minden héten ott van!!!Én úgy szoktam mondani rövid hétvége, hosszú hétvége...ezek váltogatják egymást..

Ott is alszik :-)Nagyon szeret ott lenni.(Piciként is ott aludt)


17 hónapos volt mikor kezdődött ez a beosztás (mivel jó volt a viszony, valamint az Édesapa az Anyukájával azaz a Nagyival él/t együtt és a Nagyi amúgy is sokat segített,és tudtam jó helyen van, így nem kértem felügyeletet, azaz pl: hogy csak az Én jelenlétemben lehet vele az Apuka...vagy kijelölt valaki...)...most 6 éves lesz.


Ünnepek:

a Tavaszi szünet az Apukáé, locsolkodjanak együtt :-)

az Őszi szünet az Enyém

Karácsony-Téli szünet: Szenteste az Enyém, majd 25-én elviszik, 30-án haza és onnan megint az Enyém:-)

A nyári szünet, úgy szól, hogy a fele az Apukáé, de nem 1 hónap itt, 1 hónap ott, hanem mi úgy oldottuk meg, hogy egy hét itt, egy hét ott:-)

Persze ez nálunk teljesen képlékeny...ha Ő vinni szeretné mert valami program van, viheti, ez oda vissza érvényes, azaz ha valami nekem jön közbe pont szombatra, akkor nálam maradhat...:-)és még sorolhatnám

10. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 8. - Csajszika890721)
2011. nov. 30. 17:45
Igen,ott alszik.Pénteken oda megy suliból,és hétfőn onnan megy és haza már ide :)
2011. nov. 30. 17:43
És a karácsony, szilveszter hogy zajlik?
8. csajszika890721 (válaszként erre: 3. - 6ee0ffb012)
2011. nov. 30. 17:42
És a két hetente esetében, akkor a fiad ott is alszik? Pénteken és szombaton is?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook