Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tesztek, ha 3, 5 éves gyermeketek állandóan kitakarózik éjjel, és gyakran beteg, köhög? fórum

Mit tesztek, ha 3, 5 éves gyermeketek állandóan kitakarózik éjjel, és gyakran beteg, köhög? (tudásbázis kérdés)


18. supin (válaszként erre: 15. - 282baceb1f)
2009. jún. 17. 08:26
Igen...
17. csapoari (válaszként erre: 16. - Dézsa)
2009. jún. 17. 07:56
Én már vettem két hidegpárásítót, de túl nagy a szoba, semmit nem ér sajnos. Minden reggel úgy köhög, mint egy dohányos!
16. Dézsa
2009. jún. 16. 12:03

Ez nálunk is probléma.

Én keresztbe teszek rá egy kis takarót, hogy a háta, dereka védve legyen, a lába meg kilóg.

Nyár van, de most is taknyos.

Én a gyerekszobába teregetek, sajnos ez nem elég a köhögés ellen.

2009. jún. 16. 11:23
Vékony hálózsákot,de a száraz levegőtől is köhöghet.
2009. jún. 16. 08:30
Bocsi, most látom, régi a topic. Azóta biztos megoldódott.
2009. jún. 16. 08:30

Szia!

Nekem mindkét fiam kitakarózik, a kicsi is. Jobban felöltöztetem. Mióta nem takargatom őket állandóan, már Marci is szinte végig alussza az éjszakát, már csak egyszer-kétszer ébred fel szopcsizni. Bolyhos zokni, meleg pizsi. A nagy most is flanell pizsiben alszik, télen pedig adok rá egy trikót a pizsi alá, és így rendben van.

A köhögés állandó barátunk, de itt száraz a levegő, azért van.

12. Pné Veronika (válaszként erre: 5. - PUMECEDLI)
2008. okt. 10. 17:34

Szia. Az én lánykám is ilyen "meztelenke" volt, nov.-ben lesz 4éves, így elvittem egy közös "csajos bevásárlásra".

Választhatott magának ágynemű huzatot, pizsit (egybe részes cipzáras)és egy remek kis alvós zoknit, így majd' minden este rohan az ágyába, hogy igazi ovis csajként feküdhessen a saját maga választott éjszakai dolgokba. Azóta nem rúgja le a takaróját (óvja) és ha mégis, akkor sincs baj, mert a zokni és az egybe részes pizsi is elég. A zokni olyan puha, bolyhos, most hirtelen nem jut eszembe a neve... :-)

2008. jún. 6. 08:55
Talán én is a vékony hálózsákot választanám, hogy a dereka, combija takarva legyen!
2008. jún. 6. 08:53
Minden ember más hőmérsékleten érzi jól magát.Ez a kicsi gyerekekre is vonatkozik.Lehet,hogy ti fáztok,de neki éppen jó takaró nélkül.Az én lányom is pont ilyen.Azzal oldom meg a dolgot,hogy overálos pizsamában alszik,így nincs kint a dereka.A takaró leszorítását és nem ajánlanám,mert így nem tud forgolódni éjjel és fel fog ébredni többször is.És akkor neked is kelned kell.
9. lufi
2008. jún. 6. 08:45
Az én fiam is állandóan kitakarózik, míg mi a párommal nyakig betakarózunk, ő állandóan takaró nélkül alszik. Szerintem felesleges takargatni, biztos azért takarózik ki, mert melege van, vagy mert ti annyira akarjátok, hogy be legyen takarva. Inkább öltöztesd fel jobban éjjelre, de ne annyira, hogy izzadjon, mert akkor előbb megfázik. Nem hiszem, hogy attól lesz beteg, hogy nem takarózik. Az is lehet, hogy túl meleg a szoba és száraz a levegő. Lehet hidegpárásítani és nem kell hogy 20 foknál több legyen a szobában éjjelre. Ha nincs olyan meleg jobbat alszik a gyerek.
2008. jún. 5. 20:30

Akkor egyszerűen azt próbáljátok ki, hogy a takarót leszorítjátok az ágya két oldalára, ha lehetséges, ha nem, akkor kérdezzétek meg tőle, h szereti-e ha gyógyszereket kell szedni, és orvoshoz kell menni. A gyerekek nem buták, tudják miről van szó, csak ne ijesztgessétek az orvossal!

Lefekvés előtt alaposan szellőztessetek ki és ha valamilyen babával, macival alszik az úgy is melegíti, egyébként tényleg nem a kitakarózástól köhög. A szoba levegője is lehet száraz. Próbáljatok elektromos párologtatót használni nála.

2008. jún. 3. 19:41
ezt már megpróbáltuk, de akkor sem veszi fel, azt mondja,hogy a nagyok akik oviba járnak, már nem hordanak ilyent mert kinevetik őket.Az oviba sem kell alváshoz zsák.Már teljesen tanácstalanok vagyunk, és mi sem alszunk jól, mert állandóan őt takargatjuk.
2008. jún. 1. 21:19

Megpróbálnám neki elmagyarázni, hogy mivel folyton kitakarózik, fel kell vennie a hálózsákot, különben folyton beteg lesz, fájni fog a torka, orvoshoz kell menni,nem tud oviba menni, stb.

Egy hónap múlva újra kipróbálnám a takarót, hátha akkor már nem bújik ki alóla.

5. PUMECEDLI (válaszként erre: 2. - Szeditke28)
2008. jún. 1. 18:01
sajna a hálózsákot már pár hónapja nem veszi fel,hogy ő már nagy, neki nem kell. Igy szinte félóránként takargatjuk, mert állandóan lerugja a takarót.Nagyon hamar megfázik és akko köhög.Elnézést,hogy a kérdés feltevésekor a gép a tesztek szónál két k betűt irt.
2008. jún. 1. 17:39

Szerintem nem attól köhög,hogy kitakarózik.Nem száraz a levegő a szobában?

És persze a meleg pizsama hasznos.

2008. jún. 1. 17:37
Egyberészes pizsit adnék rá, hogy legalább a kis dereka ne legyen kint. Sőt, ha a lakás hűvös, akár akkora méretű hálózsákot is lehet ráadni.
2008. jún. 1. 17:37
A szobában megfelelő hőmérséklet, melegebb pizsama, és legvégső esetben szerintem ki lehet probálni egy-két hét erejéig a hálózsákot.
2008. jún. 1. 17:34
Mit tesztekk, ha 3, 5 éves gyermeketek állandóan kitakarózik éjjel, és gyakran beteg, köhög?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook