Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen gyakran és milyen módszerrel szőrtelenítesz? fórum

Milyen gyakran és milyen módszerrel szőrtelenítesz? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. febr. 10. 14:43
epilátor és borotva, 4-5 naponként, esetleg hetente.
2009. febr. 10. 14:17
csak gyantával,és h milyen gyakran megyek az attól függ, milyen gyorsan nő a szőröm..mert pl a kozmetikusom mondta h nyáron gyorsabban nő a szőr, és ezt én is észrevettem.
36. Vica30
2009. febr. 10. 13:58
kb kéthetente 1x mindenhol (borotva és krém)
2009. febr. 10. 13:55

Heti 2x-3x borotva. Láb, hónalj, intim részek.

az intim területen kenem csak be nyugtató krémmel, és semmi problémám sincs vele.

2009. febr. 10. 13:19

Én próbáltam a gyantát, nem szedi ki. De a szemöldököm se szedi ki, a bajuszom se - amik kis pihék, sőt, nekem a lábamon is inkább pihék vannak, de a gyanta otthagyja, alig szed ki valamit és irdatlanul fáj. Utána kell borotválkoznom. (Kozmetikus se tudta kiszedni.)


Próbáltam az epillátort is, ugyanaz a helyzet, mint a gyantával, nem szedi ki rendesen. Fél óráig csinálom egy alsó lábszáram és utána még borotvával végig kell mennem rajta, hogy tökéletes legyen, így ezt is abbahagytam. (Nem szar epillátorom volt.)


Próbáltam a szőrtelenítő krémeket, szintén nem jártam sikerrel. Nem szedi le mindet, de még ez a legjobb. Csak pl a hónom szőrtelenítésére egyáltalán nem jó, mert úgy begyullad tőle a bőröm, hogy két hétig le se bírom zárni a karom, úgy fáj és csúnya piros...


Ezek mind időigényesek és nekem nem váltak be, nem szedik le a szőröm.


Így borotválkozni szoktam, heti egy alkalommal, ami tökéletesen elég, nem nő gyorsan a szőröm - sőt, nem is tudnék addig várni, hogy olyan nagy szőröm legyen, mint ami egy epillátorhoz vagy a gyantázáshoz az előírt. :P


Borotválom a hónom, az alsó lábszáram és a combom és a nemi szervemnél.

Utána be kell kenni valami gyengéd krémmel, ami nem irritál és kész. (Baba testápolót használok, nem pattogok ki, nem pirosodok, nem látszódnak a szőrtüszők, stb.)

33. Csipkerózsika (válaszként erre: 32. - ILGC)
2009. jan. 28. 22:25
Egy másik fórumon olvastam többektől is, hogy ha önbarnítós testápolóval bekened, nem fog kipattogni epilálás után.
32. ILGC
2009. jan. 21. 15:59

Szisztok!


Arra lennék kíváncsi, hogy jár-e még valaki hozzám hasonló cipőben. Ugyanis én szinte mindenhol szőrös vagyok: a lábamon, a karomom, a hasamon, és a derekamon is sőt még az ujjaimon is, de ott mondjuk elég gyengék. De a hasamon pl. ilyen barna kis szőrök vannak mindenhol nem erősek, dejól látszódnak, és félek hogyha leborotválom akkor megerősödik (mert a lábamon is megszokott) a gyantától meg az epitől kipattogott és ugyanez van a derekamon is...


Légyszi adjatok valami tanácsot, mert így nagyon rossz...

2009. jan. 21. 13:37
Epilátor,kb. 2-3 hetente.
30. jolie
2009. jan. 20. 22:49
Én epilátort használok lábon és hónaljon. Egyáltalán nem fáj, nem kell sűrűn csinálni, és ritkítja a szőrt.
29. szabot.88 (válaszként erre: 28. - Dragon77)
2009. jan. 12. 17:38
Megmondanád, hogy milyen fajta gyantát használsz? Még sosem mertem hozzáfogni. De ha valami hatásos, azt szívesen kipróbálom.
2009. jan. 4. 11:48
Sziasztok! Nekem tuti bevált módszerem van a szőrtelenítésre! Én gyantázok, de nem akármikor ám. Kb 1 éve találtam a neten egy ilyet: holdnaptár. Ott meg lehet nézni, hogy a hónap melyik napja jó szőrtelenítésre. Minden hónapban csak 1-2 nap van. Én sokat bajlódtam a dologgal, mielőtt ezt elkezdtem. Ilyenkor télen érdemes belefogni, mert 26-28 naponta egyszer van egy-két ilyen nap. Már az első ilyen alkalom után észrevehető, hogy kevesebb és kisebb szőr nő. Az első hat hónap után feleződik a szőr mennyisége. De a napokat szigorúan be kell tartani, közte nem lehet szőrteleníteni. Szerintem érdemes kipróbálni.
27. 61af9f6201 (válaszként erre: 2. - Zsedeske)
2008. dec. 3. 11:25
a lábadról mért nem gyantázod???? számomra hihetetlen, hogy mondjuk a hónalj és a bikini vonal sokkalta érzékenyebb mint a láb, és sokan a lábukról borotválják. szerintem ez hülyeség. én a lábamról 5 perc alatt leszedem és egyáltalán nem fáj. sőt alig van rajta, úgy elkopott. és mindenhol gyantázok. viszont az epilátoromat eladtam, mert azt hittem meghalok....
2008. nov. 27. 12:11
gyantázom a lábam(otthon)kb havonta 1x, a hónaljat havi 1x kozmetikus barátném csinálja, fazon elég hetente 1x,szemöldök csak kizárólag csipesszel(hogy később ne nézzek ki bernáthegyinek :0) és majd minden nap utána szedek
25. 8da8a563b7 (válaszként erre: 23. - 20eebe3d4c)
2008. nov. 27. 12:06

ez nem így van. Én vettem 2001ben egy gyantázót. 2004 óta a bikinivonalam eltűnt és a lábamon is alig van néhány szál szőr :DDDDDD hónaljba is megkopott már. Van hogy elő sem veszem a gyantázót, fogom a csipeszt és azt a néhány szálat kihúzgálom.

Csak ott alul borzasztó, hogy nem tudok gyantázni.

2008. nov. 13. 00:14

Az a baj hogy az orvosok és az emberek úgy általában,nem ásnak a dolgok mélyére.Azaz mindig csak a kialakult problémát kezeljük valamivel.Ebben az esetben borotvával és egyébbel,holott a túlzott szőrnövekedésnek kéne utánajárni inkább és azt az okot kezelni.

Én most hogy utánaolvastam kicsit rájöttem hogy a mellékvesekéregben a tesztoszteron hormon termeli azt a hormont ami a szőrnövekedésért felelős.A tesztoszteron termelést lehet gyógyszerekkel befolyásolni csak nem tanácsos(szerintem),de homeopátiás szerekkel kísérletezhetek.Azaz fogyaszthatok pl természetes ösztrogén tartalmú teákat(cickafark)és persze csak módjával.Az ösztrogén megbolondítja a tesztoszteron hormont és az egyensúlyt eltolhatja kedvező irányba.

Na ez jó tudományos volt,de azért óvatosan ezekkel a gyógyteákkal is!

2008. nov. 13. 00:07

Engem már másnap zavar a borosta és ahogy szúrkál.

-Utána olvastam kicsit a szőrdolognak és azt írják hogy a gyantázástól gyengül és ritkul mert kinyírja a szőrtüszüt a tépés.Gondolom 50 év alatt gyengül a szőrtüsző,amikor már amúgy sem lényeges mert nem kell bikini.:P

2008. nov. 12. 23:55
mivel én allergiás vagyok a gyanta anyagára, így nálam a borotva jön szóba, mert az epilátortól herotom van. 3-4naponta borotválok. Nem nő gyorsan a szőröm, csak a borosta a 4.nap már zavar
21. 20eebe3d4c (válaszként erre: 12. - Csutora13)
2008. nov. 12. 23:32
Nem gyorsan nő hanem nem egyforma sebességgel,ezért érzed úgy hogy folyton nő.Pedig csak nem egyformán nő a szörzet sajnos.Nekem kb 3 naponta lehetne gyantázni vagy silkepillezni.
20. c4f059c04b (válaszként erre: 15. - Zsuzso100)
2008. nov. 12. 23:32
Igen, de az epilátort, hála az emberjogi szervezeteknek,már nem használják vallatáshoz, még hadifoglyok esetében sem. De hogy ne vesszen kárba a gyártástechnika, a nőket kötelezik a használatára.
2008. nov. 12. 23:31
Én már minden létezőt kipróbáltam,asszem ezt nyugodtan elmondhatom.A borotvától is kipattog a bikini vonal és a silkepilltől is.Én mindig bekenem utána a kipattogzós helyeket bepanten plusszal és akkor nem pattog és sebesedik ki.De nekem olyan erős a szőr hogy inkább beleszakad mint sem tőből kijöjjön.Nagyon útálom.(
2008. nov. 12. 23:29
Fűnyíró mindenhova.Majdnem minden nap.
2008. nov. 12. 23:26
gyanta és havonta 1*
2008. nov. 12. 23:03
Benzin és gyufa... mindenhol!!!
15. zsuzso100 (válaszként erre: 13. - C4f059c04b)
2008. nov. 12. 23:03
Ez jó! Ilyen komoly története van a vallatásnak???
2008. nov. 12. 23:02

Fazon: kozmetikus gyantával

Láb, hónalj: epilátor

Szemöldök: csipesz

Kéz: otthon gyantával (ezt nem csinálom rendszeresen)

2008. szept. 24. 17:49
Borotválom a lábamról és a hónaljamról. A gyantától minden szőrszálam töve vérzik. Az epilátort szerintem először vallatáskor használhatták, majd később felfedezték a szőrtelenítő mellékhatását is.
2008. szept. 24. 16:44
Gyantáztatok,elég gyakran kell sajnos,mert gyorsan kinő.:(
2008. szept. 14. 19:15
szerencsére nem túl gyakran van rá szükségem, de akkor krémmel
2008. aug. 20. 14:45
A hónaljammat epilátorral, máshol krém-vagy borotva
9. 54fa740756 (válaszként erre: 5. - Zsedeske)
2008. aug. 19. 19:43
Elsö két alkalommal nagyon fájt, aztán egyre jobban kezdtem megszokni.Gyengíti a szőrszálakat, úgyhogy nekem megérte szenvedni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook