Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen egy anyagcsere vizsgálat? fórum

Milyen egy anyagcsere vizsgálat? (tudásbázis kérdés)

2011. ápr. 13. 10:20

Születésétől fogva hatalmas. Eleget iszik és teljesen mindegy mit adok neki enni, semmi nem javít az állagán. Lehet ez szőlő, vagy narancs tejjel, szilva, müzli, teljes kiörlésű ételek, zöldségek... semmi változás. Születésétől fogva 3-4 naponta van széklete. Olyan nagy, hogy el se tudom képzelni, hogy fér el benne! De igazából az átmérővel vannak gondok. A gyerek méreteihez viszonyítva kb. olyan, mintha minden egyes alkalommal megszülne egy babát. Párszor arra is volt már példa, hogy kézzel kellett kiszednem belőle, mert elhagyja minden ereje. Próbáltuk a levolac-ot is. Glicerines kúpot csak akkor adok, ha nagyon vészes a helyzet, tehát amikor az inger meg van, csak mégse jön ki.

Uh-án találtak egy tágulatot és az orvos szerint lehet, hogy enzimhiányos. Most szedi a kreon kapszulát. Ezzel valamivel jobb a helyzet, de a nagyságán semmit sem változtat. És ha ez nem változik, akkor gyerek fejjel lesz aranyere+ ki tudja még micsoda.

2011. ápr. 13. 08:59

Szia

anyagcsere vizsgálatot általában akkor kérünk, ha pl. egyes anyagcsere betegségek jellegzetes arckarakterrel járnak úgynevezett diszmorfiával, ha emellett pl. nagyobb a gyermek mája, lépe, ha van pl. visszatérő hányás a gyermeknél, ha mentális fejlődése nem megfelelő, hanyatló, ha szemészeti gondok vannak pl. szürkehályog vagy izomgyengeség stb. Tehát eléggé összetett a dolog, innen nem tudom megítélni, hogy miért történt ez a javaslat, de ha megtörtént érdemes ennek utánajárni.


Mi a gond a kislányod székletével?

2011. ápr. 12. 08:08
és utána? A kislányomnak a széklettel vannak gondok.
2011. ápr. 11. 20:27
Kezdetnek egy " bővített" vér/ vizelet vizsgálat.
2011. ápr. 11. 20:09
Meg tudja nekem mondani valaki, hogy ez miből áll? A 6 éves kislányomat kellene vinnem.
2011. ápr. 11. 20:09
Anyagcsere vizsgálat

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook