Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen a petevezeték átjárhatósági vizsgálat? fórum

Milyen a petevezeték átjárhatósági vizsgálat? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. szept. 2. 15:23
Nekem a hetekben volt ilyen vizsgálatom, s hát nagyon kellemetlen volt és sajna fájt is.Utána napokig véreztem , de az nem vészes. Kevés és gyorsan elmúlik. Nekem HSG- vel csinálták, mindenféle altatás vagy bódítás nélkül.Ha valaki mostanában csináltatja, javaslom, hogy kérjen bódítást/altatást, vagy a mondernebb vizsgálati eljárást válassza- bár azt a TB nem támogatja. Összegezve: ki lehet bírni -kb. 5- 10perc-, hisz a cél ott lebeg az ember szeme előtt! De meg kell jól választani, ki csinálja a vizsgálatot, s milyen módszerrel.Mindenkinek kitartást hozzá! Menni fog!!!
34. vgym (válaszként erre: 33. - Gabka-1)
2009. júl. 5. 11:22

Szia. Köszi a választ,de nem lehet,hogy az volt mivel 7 napig tartó vérzésem volt ami inkább mensinek tünt. Jövőhéten ugyis mennem kell a dokihoz ugyhogy választ fogok kapni a kérdésemre.

Azért köszi.

33. gabka-1 (válaszként erre: 32. - Vgym)
2009. jún. 30. 19:09

Szia!


Nekem az átjárhatósági másnapján volt egy kis vérzésem,aznap csak a jód amivel fertőtlenítették a hüvelyemet folyt ki belőlem,ami barnás pecsételéssel járt.Nem lehet,hogy neked is ez volt?

32. vgym
2009. jún. 27. 13:28
Sziasztok. Új vagyok. Én 2 napja voltam átjárhatósági vizsgálton és egyáltalán nem fájt sem közben sem utána. Ugy,hogy aki most készül rá ne féljen. Nekem a meddőségibe végezték ultrahangos eljárással. Viszont ami furcsa nekem,hogy utána nem véreztem nem folyt ki a kontrasztanyag de a 2 .nap után vagyis ma olyan mintha megjött volna a mensim. Ugyhogy most kiváncsi vagyok ,hogy valóban mensi ez vagy az átjárhatósági utáni vérzés ami nem annak tünik hanem mesnsinek. Szerintetek?
31. pmjudit (válaszként erre: 25. - Dadianya)
2009. febr. 7. 18:31

Látom kicsit régi a kérdés irányomba, a válaszom, de igen!!!

Két gyönyörű gyerek boldog anyukája vagyok!!!!!

2009. febr. 7. 18:29
Hatvanba csinálták. Emlékeim szerint nem kaptam semmilyen érzéstelenítőt, azonkívül kicsit hamarabb kiterítettek, mielőtt az orvos jött volna. Egy élmény volt:((((
29. .nitaa (válaszként erre: 28. - Jekaterina)
2009. febr. 1. 13:39
Nem tudom neked hol csinálták de engem elaltatott az orvosom és nem éreztem semmit. Igaz nekem nem csak átfúvás volt hanem laporoszkóppal végezte a műtétet hogy nincs-e valami más probláma amit nem lát. Másnap engedett haza.
2009. jan. 31. 18:17
Én már voltam, életem legrosszabb élménye volt. Nagyon fájt. Berendeltek reggel 8-ra, majd fél egykor elvégezték, amit azt hittem, hogy nem élek túl. Nem vagyok egy ájulós fajta, de összecsuklottam. Déltán 5 fele hazaengedtek. A párom vitt haza, a legkisebb kavicsnál is azt hittem, hogy kiszakad a belsőrészem.Örök "élmény" volt, ezután már semmitől sem félek.
27. .nitaa (válaszként erre: 26. - Patácska)
2009. jan. 26. 11:29
Szia nem tudom hogy aktuáli e még neked de én most voltam átfúváson.
2008. nov. 28. 11:45
Lányok, volt valakinek átjárhatósági vizsgálata Debrecenben a Klinikán?
2008. okt. 30. 08:48

Rinike!

Neked először is gratulálni szeretnék a pocaklakódhoz.

Megmondom őszintén kicsit félek,mert hétfőn már felkészültem az egészre és kiderült,hogy majd csak pénteken lesz hely a röntgenen.Most megint úgy vagyok,hogy félek.De úgy nyugtatom magam,hogy a szülésnél nem lehet rosszabb.Remélem.Neked bent kellett maradni amikor csinálták?Nekem azt mondták 1 éjszakát bent kell.


Pmjudit!

azóta nem estél teherbe?Mikor csinálták neked?

2008. okt. 29. 22:00

Nem akarlak elkeseríteni, de nekem fájt az átjárhatósági. Ez a kontrasztanyagos volt, hüvelyi Uh-val figyelték. Nekem az egyik oldalon el van záródva. Másnap kicsit véreztem is.

Ja és nagyon-nagyon szomjas voltam utána. Nem tudom mi az oka, de ezt már mástól is hallottam.

Szóval fájt, de természetesen ki lehet bírni, nem kell nagyon parázni.

23. rinike (válaszként erre: 22. - Dadianya)
2008. okt. 29. 21:22
Nekem szeptember elején volt az átjárhatóságim. Egyáltalán nem fájt, és még szeptemberben terhes lettem.
22. dadianya (válaszként erre: 19. - Szamó)
2008. okt. 27. 11:44

Szia Szamó!

Ma voltam bent időpontegyeztetésre a dokimnál.Pénteken megyek átjárhatóságira,előjegyeztek.


Veled mi újság?

2008. aug. 21. 12:31

Sziasztok!


Hát sajnos nem kell tesztelenem,megjött :-((((

Most nagyon le vagyok törve........

20. dadianya (válaszként erre: 19. - Szamó)
2008. aug. 19. 08:57
köszi aranyos vagy.Majd megírom az eredményt.
19. Szamó (válaszként erre: 18. - Dadianya)
2008. aug. 19. 07:10

Jujjj, de jóóóó!!!!!

Nagyon örülök a jó hírnek!

Most aztán tényleg vigyázz magadra! Próbáld a lurkót nem emelni.....Ezen kívül szerintem csak az marad, hogy amikor van 2 perced pihenj le. (ha van 2 perced)


Én úgy oldottam meg (igaz, nem 2,5 éves a fiam), hogy olyan játékokat találtam ki, amivel lehet a szobában feküdni a földön vagy asztalnál ülni. Pl: társas, kártya, gyurma, rajz, hajtogatás.... Ha már csak pár percet szerzel így magadnak már az is jó!


Remélem szombaton szép zebrásat pisilsz :-))))))

Szorítok!!!!!

18. dadianya (válaszként erre: 17. - Szamó)
2008. aug. 18. 21:45

Na ittvagyok.Az a helyzet,hogy 2 hete mikor voltam ultrahangon,akkor mindkét oldalon volt 1-1 szép érett tüsző.Most csak a jobb oldaliban van,az meg is repedt azt mondta,elég nagy az esély rá,hogy ott lakik valaki.A bal oldali felszívódott,eltűnt.Azért van a pecsételő vérzés,mert felborult a hormonháztartásom.De hogy mitőt az passz.Megemelte az utro adagot 3-szor 1-re.Meg sok pihi,semmi megerőltetés,emelgetés.Szombaton kell tesztelnem.Ha mégis megjön akkor me kell csinálni az átjárhatóságit.


Hát ez van,most nagyon vigyázok magamra,nehogy baj legyen.Habár ez egy 2,5 éves lurkó mellett nem lesz valami könnyű.

17. Szamó (válaszként erre: 16. - Dadianya)
2008. aug. 18. 12:17

Nagyon várlak a fejleményekkel!!!!!


Teljesen együttérzek veled! Az én fiam most volt 5 éves, decemberben volt átjárhatóságim. Én is császáros voltam, de kiderült, hogy szerencsére mindkét oldal átjárható! Nekem is kontrasztanyagos volt (bár olvastad...), ne izgulj!


De hátha nem is kell!!.....!!!......


Majd gyere és írj!

16. dadianya (válaszként erre: 15. - Szamó)
2008. aug. 18. 12:10

Most beszéltem a dokimmal,azt mondta menjek be megnéz ultrahanggal.Hát remélem nem lesz nagy baj.Kicsit félek.

Hát azt nem tudom melyik fajtát fogja csinálni ha szükség lesz rá,annyit mondott,hogx kontrasztanyagot fecskendeznek a petevezetékbe és ultrahanggal figyeli,hogy átjárható e,mert 2,5 éve volt eg császáros szülésem és azt mondta,hogy elég gyakran előfordul utána összenövés.De most abban reménykedem,hogy este jót fog mondani és nem lesz erre szükség.Majd írok,hogy mit mondott.

15. Szamó (válaszként erre: 12. - Dadianya)
2008. aug. 18. 08:38

A gyógyszerre nem tudok neked mit írni, sose szedtem..... Sajna nem tudom, hogy mitől jöhetett meg..... A doki biztosan mond majd valami okosat!


Az átjárhatóságitól pedig ne félj! Ügyesen túl leszel rajta! Lehet tudni, hogy melyik fajtát csinálják neked? És mikor?

14. dadianya (válaszként erre: 13. - Dee7182d35)
2008. aug. 18. 08:33
Én is úgy tudtam,hogy azért van.De ez nem is igazi mensi,nagyon kevés,2-3 csepp és az is ilyen nagyon halvány rózsaszínes.1,5 -2 napig volt azóta semmi.Olvastam a papírján,hogy pecsételő vérzés előfordulhat a szedése közben,ha túl nagy az adag.Napi 2-szer 1-et szedek.Azt hiszem bemegyek a dokimhoz és beszélek vele,az a biztos.
13. dee7182d35 (válaszként erre: 12. - Dadianya)
2008. aug. 16. 21:03
Az nem épp azért van,hogy ne jöjjön meg?Szerintem már felesleges szedni.Velem akkor hagyatták abba,mikor tuti volt,hogy nem sikerült a lombik,és a doki mondta,hogy akkor hagyjam abba,és holnapra megjön.Úgy is lett!
2008. aug. 16. 20:59

Sziasztok!

Nagy bajban vagyok,fogalmam sincs mit tegyek.Még van 7 nap amég szednem kell az utrogestan-t és ma reggel megjött.Szerintetek szednem kell tovább ?Fogalmam sincs miért jött meg,hisz nem kellett volna még,majd csak jövö hét vége körül.Eddig mindig késni szokott 2-3 hetet,így még nem voltam.Most nagyon meg vagyok ijedve,mert mennem kell átjárhatósági vizsgálatra,pedig azt hittem megúszom.

11. Szamó (válaszként erre: 10. - Dadianya)
2008. aug. 11. 13:23

Ne izgulj, nem vészes! Mint írtam, inkább kellemetlen, ciki, vacak..... Nekem kicsit sem fájt, bármikor megismételném, ha kellene!!!!!


Remélem azért nem kell menned.....:-)))))))))

10. dadianya (válaszként erre: 9. - Szamó)
2008. aug. 11. 11:13
Szia.Igen elolvastam és kicsit beparáztam.Most abban reménykedem,hogy nem lesz rá szükség.
9. Szamó (válaszként erre: 7. - Dadianya)
2008. aug. 11. 07:59
Sikerült?
8. Szamó (válaszként erre: 7. - Dadianya)
2008. aug. 8. 18:35

Egyszerű! Rákattintassz a nevemre és kiadja az adatlapom. Ott az interaktivitásra klikkelj és ott már meglátod a naplót: Mikor jön a kistesó? címmel. klikk. ott már csak meg kell keresned a sorszámot.....

Vagy: A portál főoldalán "naplók" között beírod a keresésbe.

7. dadianya (válaszként erre: 6. - Szamó)
2008. aug. 8. 18:12
Szia.Köszi.Hogyan tudom megkeresni a naplódat és elolvasni ezt a bejegyzést?
2008. aug. 8. 07:00

Szia!

Nekem is volt, tavaly decemberben. A naplóm 54. bejegyzésében leírtam részletesen, ha van kedved olvasd el. Kibírható, inkább kellemetlen, mint fájdalmas! Bármikor megismételném, ha szükség lenne rá!


Sok sikert a babához!!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook