Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen beutalót kérjek a házi orvostól ha aranyér műtétet szeretnék? fórum

Milyen beutalót kérjek a házi orvostól ha aranyér műtétet szeretnék? (tudásbázis kérdés)


2021. márc. 12. 09:31
Elnézést, de már nyilván olyan fájdalmaim vannak, hogy tudom, hogy szükségem van aranyérműtétre. Ha nem végzik el elmegyek magán dokihoz. Ennyi...
2021. márc. 12. 06:25
Egyszer egy orvos azt mondta "Dugja vissza!" "És sporttal meg az étrendjével törekedjen a laza székletre!"
2021. márc. 12. 06:21
Sebésztre nem kell beutaló. Általános sebésztre kérj időpontot, ha nincs külön proktológia szakrendelés. Vannak intézmények, ahol van külön proktológia, a honlapjukon tudsz tájékozódni, hogy beutaló köteles-e. Nálunk nem kell beutaló, de van ahol kérnek
9. andi6020 (válaszként erre: 8. - Vivo44)
2021. márc. 12. 05:17
Feladom 😚
8. vivo44 (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2021. márc. 11. 23:46

Ne haragudj, de véleményem szerint egészen más.

Te egy adott szakemberhez kérsz, ami nem egyenlő a műtéttel, amit a te általad jónak látott proktológus majd megítél.

FI pedig nem szakembert keres, hanem műtétet.

Lehet FI-nek is először egy jó szakembert kellene keresnie és nem műtétre beutalót öndiagnosztikára támaszkodva.

7. andi6020 (válaszként erre: 6. - Vivo44)
2021. márc. 11. 22:23
Nem igazan más. Sőt. Megkérdeztem itt valakit, hogy tud e egy jó proktológust . Aztán ehhez az orvoshoz kértem beutalót a házi dokitól.
6. vivo44 (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2021. márc. 11. 21:41

Mert az ajánlás és egy beutaló kérése között óriási különbség van. S ahogyan írod is Anonimnál nem ez a helyzet.

Mások ahogyan írták, ne a beteg döntse már el, hogy milyen készítményre, milyen beutalóra van szüksége.

Annál is inkább, mert a mai orvosprotokoll miatt egy orvos sem szeretne egy pert a nyakába, ha csak bemondásra ad beutalót, főleg műtétre.

Tehát röviden, mert a te eseted egészen más, mint FI.

5. andi6020 (válaszként erre: 4. - Vivo44)
2021. márc. 11. 21:18

Ezt most miért mondod így?

Én ajánlás alapján tudtam melyik orvoshoz akarok menni (gondolom Anonim nem ismer ilyent), kértem is beutalót a háziorvosomtól, és kaptam is. Sajnos a tünetek egy laikus számára is egyértelműek. Kell is a műtét, nem tévedtem.

Sajnos ez most a covid miatt valószínűleg tolódik.

Amúgy ha kell műtét, na nem, az a biztos, ha egy proktológus megvizsgálja.


Amúgy az orvoskeresés is nagy "divat", gasztro rendelésen azt mondta a főorvosnő, hogy "keressen egy sebészt epehólyag eltávolítására". Mondjuk nem kerestem, és nem is lett eltávolítva.

4. vivo44 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 11. 21:07

Semmilyet!

Lehet még műtétre szükséged nincsen!

Vannak nagyon jó készítmények, melyeket egy házi orvos praxisban felír és a műtétet megúsztad.

Ha mindenképpen műtétet szeretnél ne háziorvoshoz menj, hanem tegyél le egy nagyobb összeget egy magánklinikán és akkor diktálhatod a beutalók vonalkódját...

3. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 11. 19:53
A háziorvosok nem szeretik, ha a beteg diagnosztizálja magát és megrendeli magának a vizsgálatokat, beutalókat. Elmondod a panaszod, és elküld, ahová kell.
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 11. 19:45
Proktológushoz kell menned. A háziorvosod tudni fogja, hogy hova küldjön, nem kell neked kérned.
2021. márc. 11. 19:34
Milyen beutalót kérjek a házi orvostól ha aranyér műtétet szeretnék?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook