Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Házi- vagy szakorvostól kell beutalót kérni allergia vizsgálatra? fórum

Házi- vagy szakorvostól kell beutalót kérni allergia vizsgálatra? (tudásbázis kérdés)


15. kszb
2013. máj. 23. 13:23
háziorvos ad az allergológiára (vagy pulmonológiára), és vagy ott csinálják az allergia vizsgálatot (Prick teszt, vagy epicutan teszt), vagy elküldenek laborba, de oda meg csak a szakorvos beutalója jó! :) Háziorvosnak nincs jogosultsága ilyen vizsgálatot kérni :)
2013. máj. 23. 09:57
Szerintem mindegy.
13. 07d6ff2f44 (válaszként erre: 11. - Szafaripók)
2013. máj. 23. 09:40
Igen, én a nyírre (is)vagyok nagyon allergiás, és azt olvastam a neten, a nyír az eperrel keresztallergiát okoz :( de ezt már csak ma olvastam, mikor kiütött az allergia :(
12. Meda
2013. máj. 23. 09:01

Háziorvostól kérni a beutalót és a panasztól függően vagy bőrgyógyászhoz, vagy tüdőgyógyászhoz irányít. A többi a szakorvosok hozzáállásán múlik, hogy utánanéznek-e jobban a panasz okára? Hajlandóak-e feltárni vagy csak felírja a gyógyszert és pá, viszlát?

A vizsgálat menete úgy zajlik mint minden orvosnál:

Érkezéskor tiszteletkör után panasz elmondása, utána vizsgálat, majd az orvosok többsége a számítógéphez fordulva írja a diagnózist, ilyenkor már nem lehet hozzátenni semmit.

Fel kell írni a kérdéseket, leírni mire vagy allergiás, nem árt egy listát összeállítani, mert vizsgálat után erre (panaszkodásra) már nem lesz mód.


Sok sikert és jobbulást.

2013. máj. 23. 08:48
Ja, meg esetleg olvass utána. Nálunk a gyerek tavaly bepöttyösödött a DINNYÉTŐL, kiderült, a parlagfű+dinnye keresztallergiát okozhat, lehet, nálad se egyértelműen eper-allergiáról van szó...
10. szafaripók (válaszként erre: 1. - 07d6ff2f44)
2013. máj. 23. 08:44

Szia! Mi tavaly jártuk ezt végig, mivel a párom allergiás. Amit a háziorvos ad, az kb. semmilyen vizsgálatra nem elég.

Fül-orr-gégészeten kért aztán beutalót, akkor kapott olyat, ami valójában csak egy vérvétel, de 69 féle allergént néznek.

Nekem meg annó a bőrgyógyász adott, mert amikor az egész testemet borító csalánkiütéssel elmentem a háziorvoshoz és elmondtam, hogy tuti allergia és mire, akkor is csak széttárta a karját, hogy menjek bőrgyogyiba, és majd onnan küldenek, mert ő csak az alap sz*rt tudja kérni, és nekem nem az kell (nekem gyógyszerallergiám van).

Ilyen időszakban nem is szokták ajánlani a bőr-karcolgatós fajtát, mert túl sok az allergén a levegőben, és olyanra is bejelez a szervezeted, amire egyébként nem ténylegesen allergiás.

2013. máj. 23. 07:55
mindegy. akármelyik adhat.
8. BB80
2013. máj. 23. 07:10
én a gyerekkel a fül-orr gégészeten voltam és az a doki kérte meg az allergia vizsgálatot , de házi orvos is inditványozhatja a vizsgálat kérést , csak az hosszabb idő..
2013. máj. 23. 07:03
Nekünk gégészeten adtak.
6. eandi78 (válaszként erre: 3. - Vigyorex6)
2013. máj. 23. 06:54
Vagy magánorvos jó pénzért, ha sürgős. Ott néznek mindent, már amelyik.
2013. máj. 23. 06:49
Én a háziorvosomtól kértem. Jobbulást! :)
4. eandi78 (válaszként erre: 2. - 07d6ff2f44)
2013. máj. 23. 06:45
Szerintem háziorvostól, de nem biztos, mert magánorvosnál voltam, oda nem kell beutaló. Kb. 20-22 dologra vizsgálnak, de ha látják, hogy nálad eper gondot okozott lehet néznek mást is. De alap vizsgálatban nem igazán van eper stb. Inkább tojás, tej, búza. Addig is legyen kéznél valamilyen allergiagyógyszer. Gyógyszertárban adnak. Calcium nem sokat ér.
3. Vigyorex6 (válaszként erre: 2. - 07d6ff2f44)
2013. máj. 23. 06:40

Alap allergiavizsgálatra tud házidoki is adni. Oda, ahol már több dolgot néznek szakorvos, de ahol mindenre megtudnak vizsgálni, az csak néhány intézmény és oda is beutalót kell vinni.


Legalábbis nálunk mindenkit Szakszárdra, vagy Szegedre irányítanak, akinél nem itt nem találták meg az okot.

2013. máj. 23. 06:34
Alergiás vagyok egy-két dolgogra :( de tegnap rengeteg epret ettem, és attól is borzasztó erős allergiás reakcióm lett.....nem lenne rossz tudni, mit ehetek, vagy mit nem.....
2013. máj. 23. 06:33
Házi vagy Szak-orvostól kell beutalót kérni allergia vizsgálatra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook