Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen az inszemináció? Mik a tapasztalatok? fórum

Milyen az inszemináció? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯
72651. kisvé (válaszként erre: 72650. - Betta3)
2018. szept. 18. 08:01
Én most inkább azon aggódok h szerda ne h késő legyen már...mondjuk nekem mikor csak egy tüszőm volt, mindig ilyesmi méretű volt. Mikor esetleg 2volt akkor voltak kisebbek. Nem tudom egyébként mi a "megfelelő" méret...Hosszú a 2 hét inszem után az biztos, néha úgy érzi az ember sose telik le... Mikor kell tesztelned?
72650. Betta3 (válaszként erre: 72649. - Kisvé)
2018. szept. 18. 06:20

Nagyon szorítok én is!! :)

25mm? Nekem 14mm volt szerdán, mondták adjam be aznap a Bemfolát és Ovitrellet, aztán pénteken inszem.. Picit elkeseredtem, mert amiket olvasgattam.. mindenkinek nagyobb volt a tüszője...


Ez a 2 hét tisztára megörjít.. 4 napja volt az inszem, de én olyan érzelmi hullámokon vagyok túl.. Atyám.. Ráadásul még mindig görcsölgetek.. főleg du. Ja, és egy kolléganőm tegnap jelentette be, hogy a 2. babáját várja.. természetes úton. Kövezzetek meg, de nem tudtam őszintén vele örülni :( Mérges is vagyok magamra emiatt..

72649. kisvé (válaszként erre: 72647. - Nadine81)
2018. szept. 17. 19:30

Az jó h már jobban vagy. Mikor kell tesztelned?


Betta, neked is nagyon szorítok. Nekem ugye eddig 3inszemem volt, mindegyik után volt feszítés meg görcsölgetés. Még így is h azóta már szültem is.


Mi úgy állunk, h ma voltam dokinál, van egy 25mm szép tüsző, Úgyhogy szerda délután inszem. Mondta csináljak most egy ovu tesztet, aztán ha negatív 10adjam be az ovitrellt. A teszten látszik már a második csík de még halványabb a kontrollnál, így beadom a szurit.

72648. Boci11 (válaszként erre: 72636. - Nadine81)
2018. szept. 17. 17:41

Szia!

Nem tudom aktuális-e még a kérdés, de sajnos azt kell mondjam, hogy az Ovitrelle-től nem 100%, hogy megreped a tüsző. Én a legelső inszeminációkor úgy jártam, hogy két érett tüszőm volt, és az Ovitrelle hatására csak az egyik repedt meg, a másik ottmaradt és egy "szép" sárgatest-ciszta lett belőle. Nem akarlak ijesztgetni, de ezek szerint van ilyen is. A ciszta egyébként egy hónap alatt magától elmúlt, annyi történt, hogy emiatt a következő hónapban ki kellett hagyni az inszeminációt.

72647. nadine81 (válaszként erre: 72646. - Punktum)
2018. szept. 15. 20:52
Szia. Nálam szerencsére nagyjából elmúlt a petefészek fájdalom. Meg néztem utána azt a tesztet, amit múltkor írtam, hogy nem mutatta ki az ovitrelle - t, de szerencsére halványan látszik a csík. Ez által remélem, hogy a hatóanyag meg tette a dolgát, ha már egyszer érzékeli a teszt is rá 4 - 5 napra. Most már szedem a progeszteront, úgyhogy bármi amit érzek, arra fogható. Az előzőnél amikor majdnem sikerült az inszemináció, akkor csak a mindjárt meg jön érzés volt a várható mensi időpontja körül. Akkor is 15.napon volt az inszemináció és 28.napon már halvány volt a teszt, volt hcg vérvétel is, az pedig 100 körüli lett. Ja meg azt hiszem ilyen vizes folyás volt még elég sok.
72646. punktum (válaszként erre: 72643. - Nadine81)
2018. szept. 15. 20:34

Szia.

Na korábban nekem is volt ilyen gondolatom, hogy inszem előtt 1 nappal volt ultrahang, beadtam este az Ovitrellet, de honnan tudják, hogy tényleg megrepedt-e, ha utána nincs ultrahang, csak egyből inszem??

Nekem is feszül a petefészkem, most például pont az, amiben nem is nagyon voltak peték...

72645. punktum (válaszként erre: 72644. - Betta3)
2018. szept. 15. 20:33

Szia.

Az első nekem is ilyen volt, napokig feszített a petefészkem meg a méhem és még a progeszteron mellékhatásaitól is szenvedtem... Most volt a második, már semmi ilyen érzés nincs.

72644. Betta3
2018. szept. 15. 18:14

Hello lányok :)

Tegnap megvolt az 1. inszemünk. Normális, hogy görcsöltem utána egész nap? Ma jobban voltam, nem éreztem semmit.. de késő délután óta újra görcsölgetek.. meg mértem egy hőt is, kíváncsiságból: 37,2C°. Remélem jót jelent ez mind.. Annyira szeretném.. Volt így még valaki, mint én? Tudom.. mindenki más, de hátha.. :)

72643. nadine81 (válaszként erre: 72642. - Kisvé)
2018. szept. 13. 22:47
Köszönöm, én is drukkolok nektek :) az a baj, továbbra sem múlik a petefészek fájdalom. Teljesen olyan, mintha még mindig ott lenne a tüsző, kb mint egy labda. Nagyon aggódom, hogy nem repedt meg. Ráadásul a teszt már az ovitrellet sem mutatta ma ki. Nyugodtabb lettem volna, ha ki mutatja, legalább tudnám hogy benne van /volt a szervezetemben. Szombaton éjjel adtam be, ma csütörtökön meg már nem mutatja.
72642. kisvé (válaszként erre: 72641. - Nadine81)
2018. szept. 13. 22:01
Nagyon sajnálom, ami veled történt😞 nekünk ez volt a 3.inszemünk, a legelső sajnos nekem is vetéléssel végződött. A másodikból született a kisfiam😊 a 3.nem sikerült, és készülünk a 4.re.Sok erőt és kitartást kívánok, és nagyon drukkolok h sikerüljön.
72641. nadine81 (válaszként erre: 72640. - Kisvé)
2018. szept. 13. 15:41
Nekem is volt már egy inszemináció, tavasszal. Sikerült is volna elsőre, de sajnos csak üres petezsak lett. Előtte 2 vetélés spontán terhességből.
72640. kisvé (válaszként erre: 72639. - Nadine81)
2018. szept. 13. 08:26
Az előző inszemünknél volt még a nyáron, nem sikerült akkor sajnos😞 most készülünk a következőre, hétfőn megyek uhra.
72639. nadine81 (válaszként erre: 72637. - Kisvé)
2018. szept. 12. 14:14
Köszönöm :) Neked sikerült is? Már tegnap nem éreztem annyira a tüszőt, de ma mintha újra, remélem nem nőtt még egy harmadik :D
72638. Jázmin85 (válaszként erre: 72621. - Punktum)
2018. szept. 12. 13:04
Szia, hogy vagy? Sikerült az inszem?
72637. kisvé (válaszként erre: 72636. - Nadine81)
2018. szept. 11. 12:56
Szia! Szerintem az ovitrell megteszi a hatását, és megrepeszti a tüszőt. Kérdeztem én is legutóbb a dokitól h tuti megreped e, azt mondta igen. Nekem is két szép tüszőm volt akkor. Amit érezhetsz az szerintem inkább egyrészt az ovittell hatása másrészt a tüdzőkből kiszabaduló folyadék. Nagyon drukkolok h sikerüljön😉
72636. nadine81
2018. szept. 10. 21:30
Sziasztok! Inszemnél /után mennyire normális az ha még mindig érzem a tüszőt? Biztos meg reped az ovitrelle -től ugye? Szombaton éjjel adtam be és ma fél 3 volt az inszeminacio. Nem emlékszem, ez előtt milyen érzés volt de szerintem nem ilyen :/ tehát ha megrepedt elvileg már nem kéne éreznem nem? Nem görcs, hanem nyom /feszít még mindig, ráadásul 2 db tüsző volt /van. Ilyenkor nem kellene még egy ovitrelle? Vagy mi a jele ha biztos meg repedt? Félek, hogy nem repedt meg :(
72635. Pikapika (válaszként erre: 72634. - Nadine81)
2018. szept. 9. 17:59
Szia Nadine, en a lombiknal kaptam, napi 1et kellett szedni, azt hiszem pozitiv teszt utan mar nem kellett tovabb szedni.
72634. nadine81
2018. aug. 30. 23:49
Sziasztok! Kapott valaki Medrolt vagy Prednisolont inszemináció előtt /alatt /után? Ha igen, Nektek hogy volt az adagolása?
72633. Kkincső (válaszként erre: 72632. - Kisvé)
2018. aug. 26. 17:32
Köszönöm szépen! :)
72632. kisvé (válaszként erre: 72630. - Kkincső)
2018. aug. 25. 12:29

Szia Kincső!

Először is gratulálok nektek😊 Dehogy haragszom, a vetélésem okáról nem derült ki semmi. A kórház ahol a műtét volt elküldte ugye szövet tanra, de abba kb.annyi volt h terhes voltam...a dokim akihez jártam azt mondta h genetikai oka volt valószínűleg, ezért nem fejlődött tovább. A 10.hét után voltam uhn nála akkor még minden rendben volt a méretekkel meg a szívhanggal is, aztán mikor mentem a 12.heti genetikai uhra már nem volt szívhang. Azért is volt nagyon borzasztó, mert semmi előjele nem volt, nem véreztem, barnáztam vagy görcsöltem, semmi...Pm alulműkdésem van már évek óta gyógyszert szedek, szépen be is állt, de a terhesség alatt az egekbe volt a tshm, a dokinak nem sikerült beállítani a gyógyszert. Én végig úgy éreztem ez okozta a bajt, több dokival beszéltem erről de azt mondták nem valószínű h emiatt volt. Most már mindegy is, elfogadta gadtam h ennek így kellett lennie és nem keresem a miértjét.

Van egy gyönyörű kisfiam és remélem nem sokára kistestvére is lesz😊

Nagyon boldog babavárást kívánok Nektek, és ne aggódj nem lesz semmi baj.

72631. Jázmin85 (válaszként erre: 72629. - Kisvé)
2018. aug. 25. 11:00

Szia Kisvé!


Igen, tanultam ebből a hónapból az tuti. A szuri beadásától eltelt már 10-12 nap. De a teszt nagyon halványan de pozitív volt. A másik féle is az volt. A mai 3.féle negatív. Ezek ilyen netről rendeltek. De vettem hétfőre egy clearblurt.


Az idénre hagyon már az inszemeket. Jobban kivizsgáltatom magunkat. Nekem a pajzsmirigyem is nagyon hullámzik. Keresek egy jó dokit erre is.


Most lelkileg nagyon össze vagyok törve :( padlón vagyok.

De felállok és megyek tovább.

Jövőre meg elindítjuk az örökbefogadást.

Nem tudom, hogy a lelkemet mennyire viselné meg egy egy nem sikerült lombik.

Persze nem mondok le a saját babáról. De ugye az is évek mire egy örökbe fogadott baba a családhoz kerül.

Aztán lehet ha "elengedem" a dolgokat majd akkor összejön. Ez a hónap kikészített. Teljesen begőzöltem és csak teszteltem és teszteltem, ezer képet csináltam és tettem negatívba, hogy de ott van az a csík, csak nagyon korán teszteltem azért ikyen halvány. Áá.....kész voltam na.....

Olyan harc dúl a lelkembe......

72630. Kkincső
2018. aug. 24. 18:34

Sziasztok!

Az én történetem, 28 éves vagyok 1,5 éve szerettünk volna babát. Tipikus PCOS vagyok, inzulin rezisztenciaval, meg sem tudom mondani mikor volt utoljára normális ciklusom.

Áprilisban voltunk először a PRI-ben, júniusban volt az első inszeminációnk. (Closti és injekciók hatására 2 szép tüszővel). Mielőtt visszamentem az inszem után 2 héttel az intézetbe tesztelni, otthon végeztem egy tesztet, semmit nem mutatott. Majd másnap a PRIben a laboros hölgy közölte, hogy pozitív, bár szabad szemmel akkor sem volt látható a csík. Aztán onnantól napról napra élénkebb lett. Most vagyok 11 hetes 2 napos. Nagyon boldogok vagyunk, csak tele aggodalommal, mert a vártnál sokkal előbb sikerült és még mindig félünk nehogy történjen valami. (Egyébként a legelején úgy nézett ki, hogy két petezsák van, aztán felszívódott sajnos az egyik)

Én ultrogestant kaptam az elejétől 2x1-et. Még mindig használom. A tapolcai orvos azt mondta nyugodtan hagyjam abba a 10. héten ahogy elfogy az utolsó levél kapszula, de az itthoni orvosom azt mondta mindenképp használjam a 12. hét végéig a napi 2 szemet, majd onnantól minden este 1-et, kb. egy hétig, majd az utolsó 3-at két naponta. Szóval ez elég fokozatos szerintem.


Kisvé, remélem nem haragszol, hogy ilyet kérdezek, de nálatok mi okozta a bajt az elvesztett babónál?


Szívből szorítok mindenkinek! <3

72629. kisvé (válaszként erre: 72627. - Jázmin85)
2018. aug. 24. 13:36

Szia Jázmin!

Nagyon drukkolok nektek is, h sikerüljön. A tüszőrepesztő szuri beadását követő 10-11 napig mutatja a teszt, ha még ennyi idő nem telt el, addig nem érdemes tesztelni. Egyébként a saját tapasztalatom két inszem terhesség után, h az inszem utáni 14. napon érdemes legkorábban tesztelni. Legalábbis nekem mindkettőnél nega volt a tesztem még inszem után 12. napon is. De, persze nem vagyunk egyformák. A cici fájás mindenesetre jó jel szerintem😊

72628. dior0909 (válaszként erre: 72626. - Zsanci79)
2018. aug. 24. 07:56

Szia Zsani!

Örülök, hogy írtál :) te semmit nem változtál :):):)

Teljesen igazad van! Nem is a bizalomról van szó. Az meg van maximálisan. Bár most ehhez a terhesseghez uj dokit valasztottam...

Igazából megnyugtatast szerettem volna azzal kapcsolatban, hogy nem lesz e túl drasztikus a csökkentes.

Azt én is tudom, higy mindenkinél egyeni a csökkentés, sőt ugyanaz a doki nyilatkozhat másképp a dologról, attól függóen hogy ki es mikor kérdezi.

Nem írnád le mégis a te esetedet! Hiszen itt mind azért vagyunk itt mert érdekel a másik esete :)

Nyilvan tudom, hogy a dokimmal kell ezt megbeszelnem, megbis tettem. 2x is rákerdeztem...

De ugy erzem, higy mindenki olyan bizonytalan ezzel kapcsolatban (még a dokik is).

Azbegyik 12 ht előtt elkezdi leepiteni, a másik meg végig szedeti...

Szóval szivesen venném ha mégis leírnad. Persze saknha szeretnéd :)

Boldog babavárást es könnyű szülést kívanok...

:)

72627. Jázmin85 (válaszként erre: 72621. - Punktum)
2018. aug. 23. 22:38
Hát én tesztelgettem már sajnos. És nen tudom az a baba e vagy a szuri. A ma reggelin is mintha lenne valami. Hétfőn kell teszteljek. Nekem barna nincs. Érzékenyebb vagyok, és fáj a cicim, szorulásom van. Ez nem volt az előzőnél.
72626. zsanci79 (válaszként erre: 72623. - Dior0909)
2018. aug. 23. 17:17

Nem ertem. Ha nem bizol a dokidban, miert nem keresel mast? Terhesgondozasban alap a bizalom, a megelegedes.

Ha inkabb forumokon hallottak alapjan akarsz donteni, mint sem az orvosodra hallgatni, az mar regen rossz.

Most hiaba mondom el pl. en, hogy hogy epitettem le es mikor, ez ezer meg egy dologtol fugg, nincs is ket egyforma leepites szerintem!

72625. Gizuskaa (válaszként erre: 72620. - Saxoo92)
2018. aug. 23. 16:46
Nekem nagyon sokat jelent. Szerintem kell valaki, aki embertől, témától függetlennül tud tanácsot adni, segíteni.
72624. kisvé (válaszként erre: 72615. - Saxoo92)
2018. aug. 23. 14:46

Szerintem is fontos a lelki oldal erősítése, bár én nem voltam még soha szakembernél, de így utólag visszagondolva lehet h kellett volna. Mikor az első inszemünk sikerült majd 3 hónappal később elvesztettük a babát nagyon nehezen tudtam túl jutni rajta...valahogy akkor jött ki az elmúlt évek sikertelensége meg még a vetélés is...nehéz volt, nekem is arra volt szükségem h kibeszélhessem magamból a dolgot. Szerencsére volt aki meghallgatott, aki hasonló dolgokon ment keresztül, így fel tudtam dolgozni...

Nekem segített még az aviva torna is,azt tudom ajánlani.

72623. dior0909
2018. aug. 23. 11:05

Sziasztok lányok!

Van köztetek olyan, aki utrogestant es progeszteron exeltist is szedett egyszerre?

A csökkentéssel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni...


Progesterone exeltist 3x2 szedtem (mátol 2x1-et, fokozatos csökkentes után), emellett 2x1 utrogestant is szedek a 9.héttől.

Szerintetek csökkentsem tvább az exeltist es ha azt abbahagytam, utána az utrogestant is csökkentsem, vagy most szedjem igy tovább az exeltist (2x1), es elkezdjem az utrot csökkenteno fokozatosan?

A dokim azt mondta mehet párhuzamosan, de attol tartok, hogy tul drasztikus lenne...

Hálás lennék, ha valaki tudna segiteni :)

72622. Betta3
2018. aug. 23. 10:56

Helló Csajok :)

Úgy gondolom én is, hogy a lelkünket is erősíteni, és ápolni kell valamivel.. Én most jelenleg hetente 1x jógázom és próbálok többet pihenni és a sztahanovista férjemet is rávenni a közös pihire :) Egyelőre ennyit teszek magamért, magunkért, de ha az első inszem. nem sikerül, tuti megyek pszicho nénihez én is.. Az már sok(k) lesz!

..viszont nekem még az is sokat segít ám, hogy kibeszélhetem magamból, vagy kiírhatom magamból és mindezt olyan közegben, ahol meg is értik..

❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook