Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen az élet Dunántúlon? fórum

Milyen az élet Dunántúlon? (beszélgetős fórum)


14. Epresturmix (válaszként erre: 13. - Kinga08)
2017. szept. 3. 11:07
Hm érdekes! :)
13. kinga08 (válaszként erre: 12. - Epresturmix)
2017. aug. 21. 02:23
3 műszakban vagyok, nem túlórázom sokat. Be kell mennünk néha, de az sem vészes. :)
12. Epresturmix (válaszként erre: 4. - Kinga08)
2017. aug. 14. 13:24
Ekkora lenne a különbség megyénként? Én is minőségellenőr vagyok (zala) de 200-at nem kapom meg. Még úgy sem, hogy legalább 5 féle juttatást kapok külön! Hány műszakos vagy? Mennyit túlórázol?
11. 8cc24eb355 (válaszként erre: 10. - Sziszi0528)
2017. aug. 14. 12:33

10 éve vettem házat.Sikerült jó árra lealkudni,és be is paráztam nem-e vályog.Aztán jött az átalakítás akkor kiderült,hogy az alap és a fal egy méterig terméskő,felfelé tégla.Akkor nyugodtam meg.

13 millióra tartották 8 millióért vettem meg.

10. sziszi0528 (válaszként erre: 9. - 8cc24eb355)
2017. aug. 14. 12:27

Itt meg 5-6-ért tégla vagy szilikát kockaházat is lehet már ennyiért kapni, igaz a központtól 20-25 km-re...


9 milliótól 5 km-es körzetben vannak itt is, amik nem vályogházak.


Szeretem a vályogot, van egy hangulata, télen fűt/nyáron hűt, de megmondom őszintén, hogy nagyon ódzkodom tőle.

9. 8cc24eb355 (válaszként erre: 8. - Sziszi0528)
2017. aug. 14. 12:22

A helyzet az,hogy ami errefelé 5-7 millió az tapasztalatom szerint vályog ház!

Tégla házak 9 milliótól felfelé vannak még falun is!

2017. aug. 14. 12:07
Értem. Akkor itt hiába alacsonyabbak a fizetések, az ingatlanok árai is alacsonyabbak, szóval ilyen szempontból akkor végülis mindegy hol lakik az ember. Ja és azt hozzáteszem, hogy mi sokalljuk a 8-12 milliót is, mert megyünk 10 km-t odébb és már van 5-7 millióért is ugyanolyan kaliberű ház, amit a megyeszékhelytől 5 km-re 3-5 millióval többért árulnak, szóval ennyit tesz pár km... Ahol ilyen olcsón vannak házak (5-7 millió), az sincs messze (20-25 km), csak nekem nem jönnek be azok a falvak...
7. gabbbicica (válaszként erre: 6. - Sziszi0528)
2017. aug. 14. 09:36

Gyorben panelt sem kapsz manapsag ennyiert 😑😑😑


Gyortol 15-20 km-re ki lehet fogni 13-15 millioert felujutando kockahazat, amibol kihaltak idosebbek, de kb rad szakad a teto.


Ujabb epitesu 20 milliotol a csillagos egig van.

2017. aug. 14. 09:14

Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólását, tapasztalatait! Nagyjából erre számítottam. Igazából azt beszéltük férjemmel, hogy kb 100-150 000 Ft fizetéskülönbségnél érdemes elgondolkozni, mert azért mérlegelni kell azt is, hogy itt vannak a nagyszülők, mint segítség.


És azzal kapcsolatban milyen tapasztalataitok vannak, hogy nagyobb városok (Győr, Sopron) melletti településeken (max 20 km-re) milyen házárak vannak? Nézegettem neten, de az nem mindig mérvadó... El lehet érni egy pár év alatt, hogy vegyen az ember? Itt úgy néz ki, hogy megyeszékhelytől 5-10 km-re 8-12 millió között ingadoznak a kockaházak, amikben szinte mindent cserélni kell...

2017. aug. 11. 15:35
Komáromi vagyok.Az ipari parkban jól lehet keresni,ingatlan is van bőven.Jók az ovik,iskolák és szórakozási lehetőségek is vannak.
2017. aug. 11. 14:57

Hát itt Vas megyében(Szombathely,Sárvár) 140 felett kapsz.

Attól függ hány műszak, de 2-3-4műszakok vannak.

Min.ellenőrként 200felett kapok.

Albi akad,már van 70-80.000-től elfogadható.

3. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2017. aug. 11. 10:00

Szia,


én Borsodból költöztem Győrbe, az ingatlanok drágák, de összességében szerintem jóval élhetőbb a dolog.


Gyárban, érettségivel is meg lehet keresni bruttó 280-at + pótlékok és cafetéria.


Én Miskolcon se kerestem rosszul, diplomákkal és 2 nyelvtudással, nem az anyagiak miatt jöttem el. Összességében én úgy érzem, jó döntést hoztam.

2017. aug. 11. 06:59
2017. aug. 11. 06:42

Sziasztok!


Előrebocsájtom, olvasgattam a témában, de nem valami friss fórumok voltak, ezért írtam ki a kérdést, mert véleményekre, tapasztalatokra lennék kíváncsi!


Borsodban élünk, férjem sofőr, nekem van 3 diplomám és van egy kislányunk, most várom a kistesót. Őszintén szólva nem a legfényesebb a helyzet itt, igaz, hogy van munka, mert aki dolgozni akar, az itt is megtalálja a számítását, de nem mindegy mennyiért... A magam részéről azért nem tudok nyilatkozni, mert amíg csináltam a diplomáimat, 70 000 Ft-ért voltam takarítónő-konyhalány-dadus egy bölcsiben, de azért csináltam, mert sokadik munkahelyem közül ez volt az egyetlen, ahonnan elengedtek suliba órára, vizsgázni (hozzáteszem levelezőn, szóval nem sokat voltam távol). Egyetlen egy munkahelyem volt azóta, ami "diplomás" állás volt, de lényegében egy projektben dolgoztam, országosan minden megyében ugyanannyi volt mindenkinek a fizuja az adott pozícióban. Utána megszületett a kislányom, párom azóta ugyanott dolgozik, én meg bizonytalan vagyok a jövőmet illetően, hogy hova is fogok tudni elhelyezkedni és mennyiért... Most egy kis panelban lakunk, családi házat szeretnénk egy nyugodt településen a megyeszékhelytől pár km-re (gyerekeknek ovi-suli szempontjából, nekünk munkábajárás miatt nem akarunk a központtól távol költözni, de mégis nyugira vágyunk, a városi nyüzsit nem szeretjük, de ez a település meg olyan közel lenne, mintha egy kis kertvárosi "kiugró" része lenne a központnak, kocsival 10 perc és bent is vagyunk...), ám olyan horror árakon futnak a házárak, hogy hiába spórolunk ezerrel, annyira kilátástalannak tűnik ez az egész. Nem beszélve a sok brazilról, annyira ellepték ezt a régiót, hogy komplett falvak, települések, városrészek váltak emiatt bizonytalanná és élhetetlenné, tehát ebből a szempontból is jól meg kell gondolni hova megy az ember, mert a településtől, amit kinéztünk, kettővel odébb már tiszta koksz :(.


Könnyebb az élet a Dunántúlon? Tudom, hogy ott sincs kolbászból a kerítés, és nem is minden régió jó, mi Vas, Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, esetleg Fejér megyében gondolkozunk. Nyilván először munkakeresés, albérlet és onnan menni egy nyugisabb településre (hasonlóan, ahogy itt is elképzeltük). Csak nem lenne mindegy, hogy mennyiből is tudunk gyűjteni, adott esetben én itt kapnék 150 000 Ft-ot mondjuk, ott meg lehet megkeresném akár a 200-250 000-et is és máris jobban haladnánk...


Szerintetek érdemes belevágni? Mostani eszemmel már úgy csinálnám, hogy mikor összeházasodtunk, el kellett volna menni albiba, kipróbálni, max ha nem jött volna be, akkor is haza tudtunk volna költözni (anyósoméknál laktunk egy darabig). De ez a hajó ugye már elúszott, bár azt vallom soha nem késő váltani...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook