Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen a jó kés a konyhában? fórum

Milyen a jó kés a konyhában? (tudásbázis kérdés)


16. Imreh
2010. aug. 12. 16:21

Nekem a szüleimtől való különköltözés után 2 évig a svájci bicskám volt a legjobb kés a lakásban. Tartotta az élét, mindig kéznél volt, és egyéb funkciókat is képes volt ellátni.

Most meg INTERSPAR pontgyűjtős késeim vannak. Azok is elég jónak tűnnek. Már egy éve használom őket, és minden gond nélkül kések tudnak lenni.

2009. ápr. 7. 07:29
nekem a férjem filézője tök jó mindenre jó és éles,,,,
2009. ápr. 6. 21:05
Szerintem mindig az a jó kés, ami éles. Nem kell hogy a legjobb minőségü legyen, csak arra a funkcióra, amit végzünk vele, alkalmas legyen.
13. supin (válaszként erre: 3. - Puba)
2009. márc. 27. 15:07
Hol kapható ez a kerámia kés? No és kb mennyi az ára?
2009. márc. 27. 15:01
Nekem Fiskars késeim vannak, több féle is. Nagyon szeretem ezeket a késeket, nagyon jó élesek, van hozzájuk "fenő" is. Nekem bevált:)
2009. márc. 27. 14:26
Nekem a legközelebbi beruházásom a konyhába kerámiakés lesz.Nem olcsó,de sok jót hallottam róla.Barnulásra hajlamos zöldséget,gyümölcsöt érdemes vele hámozni,állítólag nem szineződik el.
2008. szept. 15. 23:34
Éles
2008. júl. 23. 22:20
Hát igen a kés.Erről most az jutott eszembe amikor a férjem a kedvenc késemmel szalonnát vágott és annak a bőre tönkre tette, hullámos lett és kitörtek belőle darabok,a hegyével meg májkrémet bontott.Na, a késből lett patália,de tényleg.Egyszerűen mással nem tudtam ugy vágni.Kárpótlásul kaptam egy szakácskést,jobb mint a régi.A kérdésre válaszolva a kés legyen éles és szeressek vele dolgozni.
2008. júl. 23. 18:52

Nekem az alapvető,hogy éles legyen,mert különben nagyon ideges leszek.Több kést használok,

szeleteléshez,daraboláshoz,kenyérvágáshoz.

2008. júl. 23. 12:29
ha anyagi helyzeted engedi szerintem igazi japán edzett acél kést vegyél ezek olyan technikával készülnek mind a szamuráj kardok.Én bisztosan vennék ha lenne rá pénzem.Amugy szakács vagyok és szerintem az elsö dolog az hogy szeresd a késed mert ha félsz a késsel dolgozni az nem vezet jóra.
6. puba (válaszként erre: 5. - 0c97fbb607)
2008. máj. 26. 14:06
ajándékba kaptam egy kerámiapengés kést(ipari gyémánt)ajánlom mindenkinek évekig nem kell élezni nem hasonlítható a fémkésekhez az él sokkal jobb minden eddiginél amit használtam.Ismerem valamennyire a késeket 15évig vendéglátóban dolgozgattam...
2008. máj. 26. 13:44

Nekem frankó kaszakövem van:)))

Szerintem a kések nagyrésze jó,de kell egy jó élező mellé,egy két húzás és frankó éles mindíg.

Amúgy több késsel dolgozom,van hatalmas húsvágó késem ,kisebbek szeletelésre,még kisebbek hámozásra,filézésre.

Szerintem a lényeg ,hogy legyen kéznél egy jó késélező,vagy kő,vagy erre alkalmatos szerszám:))

4. puba (válaszként erre: 2. - 19feb52842)
2008. máj. 26. 13:40
nem értettem a kérdőjelet,infókat,szeretnék a jó késekről vagy akár tippeket is adhatok mit érdemes venni...
3. puba
2008. máj. 26. 12:41

milyen késsel dolgoztok szívesen a konyhában?

nekem a kerámiakés a kedvencem,amióta ajándékba kaptam egy ilyent nem használom a régi késeimet.

2008. máj. 22. 11:40
?
1. puba
2008. máj. 22. 11:11

Az alap a jó kés a konyhában és a legtöbb gond mindig itt kezdődik...

Nagyon sok problémától megszabadulhatsz egy jó késsel.Ki mit használ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook