Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikortól hordhatom a kislányomat kenguruba? Most 2 hetes. fórum

Mikortól hordhatom a kislányomat kenguruba? Most 2 hetes. (tudásbázis kérdés)


26. wanita77 (válaszként erre: 22. - Galanika)
2013. febr. 24. 13:29
Remélem,hogy nem lesz baja tőle. Csak azért írtam, mert tényleg sokan nem tudják, hogy a kenguru elég ártalmas, nem szabadna olyanban hordozni. A kifelé hordozást sem tudják sokan, mennyire árthat, nekem ezt egy gyógytornász mondta. Sőt, még azt is mondta, hogy az autós hordozóban sem jó, ha fél óránál többet van egyhuzamban, olyankor ki kell szállni, megmozgatni és utána folytatni az utat. Persze ez is csak abban az esetben érvényes, ha valaki minden nap utazik benne több mint fél órát.
2013. febr. 24. 13:15
A mei tai és más hordozó kendők a baba combját megtámasztják, nem lóg a levegőbe.
2013. febr. 24. 13:14

kenguruba

lába

2013. febr. 24. 13:13

Kenguruban szerintem nem szabad babát tenni. Csípőjére nyomás nehezedik, mivel a bába nincs tartva, csak lóg a levegőbe és dől előre. Kifelé forfítva meg egyenesen tilos hordozni, még kendőben is.

Próbáld ki a mei tait, vagy valamilyen hordozókendőt.

22. galanika (válaszként erre: 20. - Wanita77)
2013. febr. 24. 13:01
ezt a fajta kengurut nem lehet a hátra kötni. rendszeresen viszem dokihoz, nem mondta, hogy lenne károsodás. remélem nincs is. de azért ne gondold hogy derékszögig meghajolt a gyerek a kenguruban. kicsit elállt a mellkastól. egyébként ezt valóban nem tudtam, köszönöm és remélem, hogy nem lesz ezután sem maradandó károsodása a kislányomnak. mondjuk nem sokat volt abban a kenguruban, mert hamar rászoktattam a sétára.
2013. febr. 24. 07:52

Itt is van, és még rengeteg cikket lehet róla találni:


[link]

20. wanita77 (válaszként erre: 18. - Galanika)
2013. febr. 24. 07:50

Sosem szabad kifelé hordozni, árt a csípőjének, gerincének! 1 éves korig semmiképpen, maradandó károkat okozhat! Később, ha nézelődni akar, akkor hátra lehet kötni, onnan is jól tud nézelődni, és nem tesz kárt a gerincének! Ezt nagyons sokan nem tudják, pedig nagyon fontos lenne!

[link]

2013. febr. 24. 07:46
Kengurut semmiképp ne használj, nem tesz jót a gerincének, még fél óra is árthat. Újszülött kortól használhatsz rugalmas kendőt, utána 2-3 hónaposan mei tai-t, mikor már tudja tartani a fejét és azt egészen 2-3 éves korig használhatod. És csakis befelé szabad hordozni, kifelé soha!
2013. febr. 23. 16:20
chicco, nekünk is ez a márka van de melyik típus, mert én nem vagyok megelégedve vele. amíg kicsi a baba simán jól tartja, de mikor már nagyobbacska és kifele akarod fordítani, teljesen eláll a kenguru a mellkasomtól és majd beszakad a hátam. lényeg amíg nem nézelődik a babád addig jó, aztán hát...
17. drnéni (válaszként erre: 14. - Betty.84.5)
2009. szept. 2. 17:41
Amíg nem tudja tartani a fejét, csakis fektetve hordozd (kb. 4 hós koráig), mert árt a gerincének. Ebben az életkorban legideálisabb a rugalmas kendő, viszonylag olcsón be lehet szerezni (használtan főleg).
16. _kleo_
2009. szept. 2. 15:02
Attól függ, milyen a kenguru. Ha az a legegyszerűbb, ami semmit nem tart a baba hátán, abba csak akkor ha már ül. De ha jól hozzád rögzíti a babát, úgy hogy a ne mozduljon és támasztja a hátát, akkor 6 hetes kortól nyugodtan. Én a kicsit 2 hósan tettem bele először, de a mienk olyan, hogy teljesen rám rögzíti, nem tud benne elmozdulni, elöl a kenguru, hátul az én mellkasom tartja, nem lötyög benne. Szóval kenguru függő.
2009. szept. 2. 00:03

Szerintem inkább hordozókendőt válassz, rengeteg féle van!

Az stabilan tarja a gerincét, még a buksiját is, akár már most beleteheted fektetve.

Én még 15 hónaposan is vittem benne a fiam, imádta ő is, én is.


Szerintem nem lehet pontos kort mondani, minden baba másként fejlődik, de amíg nem tud ülni, én nem tenném kenguruba.

És mindenképpen magad felé fordítsd a babát, ne kifelé!

2009. szept. 1. 18:55
a kenguro CHICCO márkáju,azt mondták hogy 1 honaposan lehet már bele lehet tenni. nekem kétejeim vannak,korainak tünik ez az idöszak. azért kérem a tanácsokat. amugy ez az elsö gyerekem
2009. szept. 1. 18:53
köszönöm a tanácsokat.
12. be52089f0e (válaszként erre: 4. - D550c57e19)
2009. szept. 1. 17:53

Azért újszülött kortól, mert eladó. Ugyanúgy ahogy a gyártók ajánlják a kompot is.


Szerintem a 4 hónapos kort mindenképpen ki kellene várni és azután is csak minimálisan használni.

2009. szept. 1. 17:30

nekünk is volt kengurunk, de nagyon utáltam, pedig volt vagy fél éves mikor beleraktam.

miért nem használsz inkább hordozókendőt???

2009. szept. 1. 17:16
Mondjuk fél órától biztos nem lesz baja tőle a gyereknek!
9. varga.nora (válaszként erre: 8. - Ében11)
2009. szept. 1. 17:16
Sajna arról nem esett szó, de a kengurut szó szerint szidta. Nagyon nem tesz jót a gyerekek gerincének!!!
8. ében11 (válaszként erre: 7. - Varga.nora)
2009. szept. 1. 17:11

igen mondják nem jó nekik,meg sokáig benne-de néha jól jön egy félórára.mert van olyan amikor babakocsival nem lehet bemenni, elmenni(bolt,hivatal, stb)

a hordókendőről nem mondott semmit a tanárod?

2009. szept. 1. 17:09
Szia. Én tanultam nemrég a fősulin gyógytornát, és ott a tanár teljesen ellene volt a kengurunak!!!!
2009. szept. 1. 17:06
én arra gondolok, mivel 5 hónaposan már meg kell ülnie, talán már 4 és fél hónaposan bele lehet tenni....
2009. szept. 1. 17:04
az enyém olyan 2-3 hósan már szépen tartotta magát,de még nem tettük a kenguruba, csak hordozó kendőbe.
2009. szept. 1. 17:03
A fiam nagyon szépen tartotta magát már szinte a kezdetektől mégis dölöngélt a kenguruban. 3 hósan lett neki jó, pedig olyan kengurunk van ami újszülött kortól használható! De tényleg az a legjobb amikor már tartja magát.
2009. szept. 1. 16:59
szerintem amikor már kicsit tudja magát tartani...a gerince miatt..
2009. szept. 1. 16:58
ugy hallottam hogy 1honapos kortol de vannak akik azt mondják hogy késöbb!!
2009. szept. 1. 16:57
Mikortol hordhatom a kislányomat kenguruba??most 2 hetes

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook