Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikortól aludjon egy gyerek párnán? fórum

Mikortól aludjon egy gyerek párnán? (tudásbázis kérdés)


2010. szept. 19. 15:10
A nagyobb fiam 5 éves és még mindig párna nélkül alszik. Persze a 2 éves is. Majd ha akarják kapnak párnát. Nem is igénylik.
2008. nov. 6. 13:08
Nagy fiam, aki most 17éves múlt,,14 hónaposan kapott először párnát éjszakai alváshoz.Addig nem tudtuk mi baja,folyton felvolt éjjel,az egész család talpon -sarkon volt miatta.A gyermek orvos javasolta,mint útólsó lehetséges megoldást arra,hogy éjjel alvás legyen.Igaza lett!! Sőt..a kiságy rácsaiból is vettünk ki párat, hogy ne érezze magát bezárva:)Attól kezdve nem volt gond alvás terén! A mai napig nagyon szeret aludni. .)
2008. jún. 1. 14:32
szerintem majd mikor a gyerek is akarja:)
2008. máj. 6. 14:10

Az én lányom feje alatt összehajtott pelus volt 1 éves kora körül kezdődött a kispárna mánia, azóta több is van neki, mindegyik lapos!

Anélül nem tud elaludni mindenhová viszi magával ha fáadt.

2008. máj. 6. 11:34

1 éves korig nem szabad párnán

az én kisfiam 9 honapos,most nagyon beteg

magas láz,kohogés,nátha azt mondta az orvos most tegyunk párnát a feje alá

2008. máj. 6. 10:47

Szia!

Nekem 26án lesz 1 éves a kisfiam és Ő még párna nélkül alszik. Mindig hasra fordul ezért nem adok a feje alá párnát, de a barátnőm hasonló korú kislánya már rég ilyen kis lapos kispárnával alszik, de Ő inkáb a hátán vagy oldalt alszik.

2008. máj. 6. 10:43
Az én kisbabám 8 hónapos és még nem kapott kispárnát az alváshoz. Este cicin alszik el és szopizás után "félkómásan" addig fészkelődik, míg a párnámon köt ki. Vajon kényelmetlen már neki párna nélkül???
16. gabima
2008. jan. 17. 14:58
Az enyém 12 éves, de nem tűri a párnát, csak a kókuszmatracon alszik. Szerintem fölösleges rászoktatni, ha nagy lesz, eldönti, hogy kell-e neki.
2007. aug. 17. 10:46
Én is úgy hallottam,hogy 1éves korig semmi féle képpen ne, aztán is csak lapos párnát-szivacsot kapjon a feje alá. Persze ha beteg, köhög, akkor szoktak használni párnát, hogy a légzést megkönnyítsék a kicsi számára.
2007. ápr. 2. 00:55
Az óvodákban is csak annak van párnája, aki visz, nem javallott, még a 3-7 éves gyerekeknek sem.
13. tibike
2007. ápr. 1. 23:45
A párna olyan magas legyen, terhelve, mint a gyermek fejének középvonala, és az ettől mért váll távolsága.
2007. ápr. 1. 22:23
A lányom is 2 évesen kapott párnát, persze neki nagypárna kellett volna, de meggyöztük hogy a lapos sokkal jobb. Mai napig imádja, bár ha tévét néz akkor van neki egy édi cicás kispárnája, az van a feje alatt. Néha azon alszik el, de ha elaludt, akkor lecsúszik róla.
2007. ápr. 1. 21:10
En úgy olvastam,hogy 1 éves kor alatt semmikeppen nem szabad parnan altatni a babákat.Kislányom legszivesebben hason alszik,és sokszor volt,hogy a nyuszijat a feje alá gyûrte,és ugy aludt el.Aztán ha mélyen aludt én kiloptam alóla,sosem ébredt bele,hogy adjam vissza. :-)
2007. jan. 29. 18:14
Kisfiam 2 éves. Most kapott először egy kis vékony párnácskát. Nagyon szereti.Nekünk nem volt hamarabb szükségünk kispárnára.
9. regineni (válaszként erre: 2. - Courage)
2007. jan. 24. 13:51

A kislányom újszülött korában, sőt kb hat hónapos koráig csak hanyatt volt hajlandó aludni, így kicsit elnyomódott a feje. De ez korrigálódik magától, most már semmit sem lehet észreveni rajta.

Szerintem ez csak tévhit. Én is azt hittem, hgoy majd úgy marad, és tökre kétségbe voltam esve, de a doki megnyugatatott, hogy még egy embernek sem maradt lapos a feje.

2007. jan. 24. 13:46

Én akkor tettem először a kislányom feje alé párnát, mikor először megfázott (kb 11 hónapos lehetett), és elég taksnyos volt az orra. Azt hallottam, hogy megfázás esetén javallott a kispárna használata, mert úgy nem dugul be éjszaka annyira az orra.

Viszont annyira megszerette, hogy azóta nem tud elaludni nélküle.

Ráadásul az én kispárnámat kapta meg, amin "rajta van az illatom", bitos ezért is ragaszkodik hozzá annyira. A huzatot is csak nagy ritkán cserélhetem. :)

2007. jan. 8. 07:43
Nekünk csak egy textilpelus van a feje alatt, nem is bír még elaludni sem párnán. Lemászik róla és csak akkor alszik, ha egyenesben van.
2006. jún. 2. 11:52

Állítólag addig nem szabad (magas)párnán aludnia a gyereknek, amíg a gerince fejlődik, vagyis 12 éves korukig. Legalábbis nekem a szaki a boltban, ahol a kókuszmatracot vettük a kölyöknek, ezt mondta. És ő mondta azt is, hogy addig ne tetessünk a kókuszmatracra szivacsot, amíg a fenti kort el nem érte. Én hallgatok rá.

Én csak olyan kis majdhogynem papírvékony párnát teszek a csemete feje alá, de azt is csak azért, mert a ráhúzott huzat finom hűvös, és azt nagyon komálja a feje alatt.

2006. jún. 2. 10:58
Szerintem nem kell a gyerek feje alá párnát tenni.kb.óvodába menvén tesznek a fejük alá vékony!!!!!kispárnát.Én azt se tenném!!!!!!,de sajnos az óvodai szokást otthon sem lehet kivédeni.Nem tesz jót a fejlődő kis gerincüknek.
4. mikormarta (válaszként erre: 3. - _kleo_)
2006. jún. 2. 09:58
Nekem 3 gyermekem van, babakorukban párna nélkül aludtak, aztán, mikor nem kellett félnem a fulladásveszélytől, kispárnát kaptak, amit azóta is szeretnek. Az egész család kispárnás, a nagypárna senkinek sem kell. Szerintem ez ízlés dolga.
2006. jún. 1. 21:24
Nekem 1.5 evesem van es egyelore kokuszmatracon alszik parna nelkul. Mikor pici volt nekunk is fekudt minden iranyban. De elobb-utobb csak ki kellene probalnunk a parnat, de nem tudom mikor jon el az ideje.
2006. jún. 1. 17:41

Hát én csak azt tudom, hogy forgatni kell a babákat, mert különben furcsa kis fejük lesz:D Még jó hogy az én mamám forgatott:D

Amúgy én sosem aludtam párnán, mindig ledobáltam.

2006. jún. 1. 14:04
Mikortól aludjon egy gyerek párnán?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook