Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mikor szünik már meg az, hogy ennyire nagyon kívánom a cigit? fórum

Mikor szünik már meg az, hogy ennyire nagyon kívánom a cigit? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. ápr. 8. 19:29
:) jó egészséget nektek!
49. d24676bfeb (válaszként erre: 48. - Krisztina:))
2012. ápr. 8. 19:27

Köszönöm:), szükség is lesz rá :)!

Látom vannak gólyáid :), kisbabát vársz, vagy szeretnétek?

48. Krisztina:) (válaszként erre: 45. - D24676bfeb)
2012. ápr. 8. 16:01
Sok szerncsét hozzá remélem sikerülni fog! :D Drukkolok!
47. f8db0709b8 (válaszként erre: 46. - F8db0709b8)
2012. ápr. 8. 15:30
jaj,nálam különösebb tünet nem volt.csak leakartam tenni,szerintem ez is fontos!
2012. ápr. 8. 15:29
Én január közepén vettem e-cigit,azt is 2 hétig szívtam.nem dohányzom:)
2012. ápr. 8. 14:44

Én is nemsokára szeretnék leszokni a cigarettáról, hát meglátjuk,hogy fog menni:).

Még ezzel az egy dobozzal elfogyasztom, remélem tényleg így lesz és nem futok bele még 1 dobozba,aztán megint....

Nehéz letenni.

44. Krisztina:) (válaszként erre: 43. - Kri76)
2012. ápr. 5. 13:39
Szia hát úgyérzem túlvagyok rajta!Nagyon sokat segített a manóm mert mindig rá gondoltam,és persze van olyan hogy rágyújtanék de nemteszem mert nem tehetem!És te hogy bírod?NAgyon szúrkolok neked és persze mindenkinek :D
43. kri76
2012. ápr. 1. 19:59

1,5 hónapja nem gyújtottam rá, de most vagyok igazán feszült...

És neked hogy megy???

42. Cippora (válaszként erre: 41. - Krisztina:))
2012. márc. 27. 20:05
Gratulálok,légy magadra büszke mert ez nagyon nagy dolog :)
41. Krisztina:) (válaszként erre: 40. - Cippora)
2012. márc. 27. 19:32

Szia!

Már ez lesz a 3.hét hogy nem gyújtottam rá! Nagyon kivoltam de tulvagyok rajta úgy érzem! 4 napig nagyon nagyon rossz volt szinte falra tdtam volna mászni de megcsináltam és egyetlen egyszer sem gyújtottam rá :D

2012. márc. 23. 09:02

Szia!

Na hogy állsz a leszokással?Bírod???

39. 997ad9d84c (válaszként erre: 28. - Krisztina:))
2012. márc. 19. 14:31

Kedves Krisztina! Örvendek az új élet kezdetének. Nem tudom hasznos- e, most találtam egy honlapon:

Ne feledje:

• Jutalmazza magát rendszeresen

• Tartsa meg a pozitív hozzáállást

• Legyen mindig eltökélt

• Nem kell egyedül leszoknia


Minden alkalommal, amikor úgy érzi, rá kell gyújtania, úgy álljon ellen, mintha utoljára kellene legyőznie ezt az érzést. Nemsokára elérkezik az utolsó alkalom!


Ha lazításra és pihenésre használja a cigarettát, továbbra is tartson ilyen szüneteket, de töltse el máshol és mással ezt az időt. Például igyon vizet vagy gyümölcslevet.


Tekintse a leszokást egy új, egészségesebb életstílus egyik részének. Sétáljon, mozogjon egy kicsit, amikor teheti.


A leszokás első pár hetére szervezzen sok programot, hogy kevesebbszer jusson eszébe a cigaretta.


A nikotin okozza a dohányzástól való függőséget. Az egészségre azonban a többi belélegzett káros anyag jelent veszélyt.


Lehet, hogy sokat gondol a dohányzásra, de ez nem jelenti azt, hogy rá is kell gyújtania. Valószínûleg sok olyan gondolat fordul meg a fejében, amelyet végül nem követ tett.


Jutalmazza magát! A leszokás komoly teljesítmény. Vásároljon magának valamit a leszokással megtakarított pénzből.


Gondoljon a leszokás óta el nem szívott cigarettákra, és gratuláljon magának. Ne engedje meg senkinek, hogy eltérítse - főleg ne önmagának!


Szokjon le együtt egy barátjával. Ha ismer valakit, aki szintén le szeretne szokni, miért ne tennék együtt? Az egymásnak nyújtott támogatás felbecsülhetetlen - gratuláljanak egymásnak a folyamatos sikerekhez. És ha valamelyikük esetleg megbotlik, a másik mindig segíthet az újrakezdésben.


Ne feledje, a legtöbb dohányos 3-5 komoly próbálkozás után szokik le sikeresen. Ha már próbálkozott, fogjon bele újra. De ez alkalommal használja ki az általunk nyújtott segítséget és támogatást is.


Sok sikert és örömöt kívánok!

2012. márc. 18. 22:29

Nekem az első 3 napban voltak fizikai rosszullétek,és az első két hét volt kemény.Már nem kívánom,másfél éve leszoktam,de azért olykor még mindig jól esne egy szál,meg tök kellemes ha valaki véletlenül az arcomba fújja a füstöt :)

Nagy bagós voltam,napi 1,de inkább 2 doboz elment.


Ha terhes vagy,eszedbe ne jusson rágyújtani,és ne hallgass arra aki azt mondja a leszokás miatti stressz többet árt...a fenét!A bagó a legkárosabb,minden más csak duma!


Ja és nekem azóta is dohányzik a párom sajnos :(

2012. márc. 18. 10:13

Sziasztok!

Sokakkal ellentétben én nem azért szoktam le a cigiről, mert terhes lettem, hanem azért terhes, mert le akartam szokni. :D

Mi hónapokkal előre eldöntöttük a férjemmel, hogy abbahagyjuk a dohányzást. Én 19 évig szívtam, kisebb szünetekkel. Nekem az eleje nagyon könnyű volt, mert kb. 2 hete nem dohányoztam, mikor kiderült, hogy babát várok. Elkezdődtek a rosszullétek és nem is kívántam. Aztán néhány hét múlva, mikor elmúlt a hányós időszak, akkor jelentkeztek az első elvonási tünetek. Szerintem a nehezebb akkor lesz, ha megszülök kb. 1,5 hónap múlva. De még időnként most is rágyújtanék, ilyenkor 3 dolog segít. Az egyik, hogy szerencsére nincs a közelemben cigi. A 2., hogy tudom, nagyon rosszul lennék, meg a babának is árt, de talán a legfontosabb, hogy a férjem teljesen mellettem áll, és az Ő kitartása ad nekem is erőt. Érdekes módon Ő sokkal könnyebben viseli, bár ez mindig így volt.

A már meglévő gyermekeink (6-9 évesek) nagyon büszkék, hogy a szüleik már nem dohányoznak.

És még valami! Azóta berendeztünk egy szobát a picinek, a nagyobbak is több mindent kapnak, van új mosógépünk, konyhai eszközök...

Képzeld el, ezt a sok pénzt még mindig csak a levegőbe fújnánk, amivel ráadásul magunkat és másokat is károsítunk.

Sok minden lehet motiváció, sok minden adhat megnyugvást, akár ez is, hogy kibeszéled magadból, de ha már nagyon nem bírod, igenis sírj nyugodtan, aztán aludj egyet. De már egy pohár víz is segíthet egy szál cigi helyett.

Nagyon sok sikert és kitartást kívánok! A babóckához pedig nagyon sok boldogságot! :)))

36. Szuszi79 (válaszként erre: 16. - Krisztina:))
2012. márc. 18. 09:50

Én is 5napja tudom, hogy babánk lesz. És én is cigiztem. Azóta nem, mert nem szabad. Nem könnyű, tudom mit érzel.

Engem az motivál, ahogy mások is írták okosan: felelős vagyok egy életért. Ha rágyújtanék, akár egy szálat csak, hogy számolnál el a lelkiismereteddel?!

A párom is cigizett. Együtt raktuk le. 1: most másra kell gyűjtenünk, 2: nehéz lenne kibírni, ha lenne itthon cigi. 3: nagyon mérges lennék, ha azt a büdöset kellene szagolnom, illetve a gyerekünknek, mikor megszületik.

Úgyhogy kitartást! Én Veled vagyok! Ha elgyengülsz, csak írj! :-)

35. spinneli (válaszként erre: 9. - Krisztina:))
2012. márc. 18. 09:48
akkor simán visszaszoksz, ennyi...ezt évek múlva is prezentálhatja egy leszokott dohányos, egy szál és borulhat minden.
34. spinneli (válaszként erre: 3. - Krisztina:))
2012. márc. 18. 09:47

Általában egy hét, nyugi már nem tartanak sokáig a vélt fizikai tünetek.

Menj ki a szabadba, mozogj többet, igyál sok folyadékot, vitamint.

El fog múlni, kitartás, nagyon jól csinálod.

:)

2012. márc. 18. 09:38
Próbáld meg agyban eldönteni, hogy nem is hiányzik annyira, meg inkább gondolj a benned növekvő életre, az is épp elég izgalmas:) Nekem szerencsém volt, mint Cooltim, nem is kívántam. De sajnos másfél év után lazán visszaszoktam, a "csak egy szálat elszívok, mi baj lehet belőle" hozzáállással:( Úgyhogy vigyázz az egy szállal, mert most dől el, hogy leszoksz, vagy dohányos kismama leszel. Ha most engedsz magadnak, utána még könnyebb lesz engedni....
2012. márc. 18. 09:32

Ilyenkor szoktam elgondolkodni ,azt mondják minden akarat kérdése .minimum 30 kiló súlyfelesleggel küzdöm nagyon hosszú évek óta :-( és bizony a fogyás nem megy olyan jól mint a cigiről való leszokás :-((

Nekem is az a bajom mint ahogy írtad hogy el szívnál egyet hogy le nyugodj én is így szoktam a fogyival hogy az 5 . nap bevágok egy rántott húst krumplival kenyérrel hogy le nyugodjak de aztán borul is minden :-((

Szóóóóóóóval kitartás ne gyújts rá !!!!

31. Móriczka (válaszként erre: 1. - Krisztina:))
2012. márc. 18. 09:25

Elolvastam az összes Hsz-t és látom nagyon jó tanácsokat kaptál és persze az is kiderült hogy babát vársz :-) gratulálok és jó egészséget kívánok :-)

Egy pár mondatban le írnám nekem hogyan sikerült le tenni a cigit ,mert hogy én is dohányoztam nem azt mondom hogy csikkről gyújtottam de a napi 15-20 szál meg volt .

2005 júliusában(29éves) a terhességi teszt kimutatta hogy egy új élet kezdődött el bennem :-))))))))))

És ez pont elég volt ahhoz hogy letegyem a cigit a kisfiamért tettem le :-) felelősséggel tartozom érte ,nem rombolhatom,nem kockáztathatom az egészségét a legjobbat akartam neki és ezek a gondolatok cikáztak bennem és kibírtam .

A lelki ismeretem le győzte a káros szenvedélyem :-D

Azóta el telt 7 év és még csak eszembe sem jutott hogy rá gyújtsak :-) akkor ő miatta szoktam le és azután ő miatta nem szoktam vissza :-)


Kívánom hogy neked is sikerüljön !! jó egészséget nektek .

el telt a 9 hónap és nem gyújtottam rá a terhesség végére már attól is meg undorodtam ha éreztem a szagát így aztán nem volt kérdés

2012. márc. 18. 09:21
5 éve szoktam le mert terhes lettem a lánykámmal,de még most is rágyujtanék.
2012. márc. 18. 09:20

Kitartas! :-)

En nagyon sokaig cigiztem, 12 evig. Egy penteki napon pozitivat teszteltem. A hetvegen elszivtam ket szal cigit. Hetfon a dokinal UH- on meglattam a babamat. Ahogy kijottem, az elso kukaba dobtam a fel doboz cigimet. Nekem szerencsem volt, en nem is kivantam. 3 evig nem dohanyoztam. Sajnos par honapja visszaszoktam. Hany hetes terhes vagy?

2012. márc. 18. 08:56
Hát lányok köszönöm a biztatást! Nagyon szerteném hogy túllegyek már ezen az egészen!De kibirom mert muszály!!És További kitartást nektek is!Most mennem kell :D De majd benézek,mert ahogy olvasgatom amiket irtok az sokat segít köszönöm :D
27. kacago325 (válaszként erre: 24. - Kri76)
2012. márc. 18. 08:54
Igen,ez szerintem is így van nagytöbbségében.Én is csak leraktam.Bár szeretném véglegesen,de magamat ismerve...
26. kacago325 (válaszként erre: 16. - Krisztina:))
2012. márc. 18. 08:52
Szia!Hát akkor ez kell hogy motiváljon!Én kb. 1 éve voltam így mint most Te!Bár nem volt könnyű,de sikerült.Most 4 hónapos a kislányom,és azért nem gyújtok rá,mert nem akarom hogy büdösnek érezzen.
25. Krisztina:) (válaszként erre: 21. - Kri76)
2012. márc. 18. 08:51
Az én párom is cigizik de ő is leakarja tenni mióta tudja hogy babánk lesz de én azt kértem,hogy aíg én nem vagyok túl a holtponton addig csak csökkentse az adagját mert nekem ő a támaszom ő hoz rendbe amikor már nem birom és az nem lenne jó ha ő is idegbeteg lenne!Legalábbis nekem igy könnyebb :D
24. kri76 (válaszként erre: 22. - Krisztina:))
2012. márc. 18. 08:51

Köszi, neked is.

Bár szerintem aki dohányos, soha nem szokik le, csak lerakja. (Sajnos ez már nem az első próbálkozásom.)

Mikor a kisfiam jött, 1,5 évig nem gyújtottam rá, úgyhogy tudom, hogy ez később sem 100%, hogy nem szokom vissza. Jó, mondjuk akkor nem magam miatt raktam le, most viszont igen.

23. Gigszi (válaszként erre: 15. - Krisztina:))
2012. márc. 18. 08:50
De, ennyire nehéz :) Viszont ha most rágyújtasz, akkor sose lesz jobb, mert visszaesel! Bírd ki, megéri, idővel jobb lesz, aztán sokkal jobb :) Én 8 hónapja tettem le, és még mindig eszembe jut néha, de azóta sokkal jobban érzem magam :)
22. Krisztina:) (válaszként erre: 18. - Kri76)
2012. márc. 18. 08:48
Gratulálok és további kitartást! :D
21. kri76
2012. márc. 18. 08:48

Ja, és van egy párom, aki viszont cigizik:(

Arra gondolok, hogy végre nem érzem büdösnek magam, jobban érzem az illatokat/ízeket. Mondjuk ezzel vigyázni kell:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook