Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Anyagilag nagyon rosszul állok. Sosem volt még ennyire vészes. fórum

Anyagilag nagyon rosszul állok. Sosem volt még ennyire vészes. (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
febr. 11. 01:16
sajnos sokan vannak igy napjainkban!
febr. 6. 04:51
Hogy áll a bál?
2022. júl. 2. 13:20

Visszaolvastam a fórumba, melyből keserűséget, bánatot érzek kifélé! Nagymamáink spórolási szokásai, már okafogyottá váltak! A változó világ, szokások, igények és elvárások miatt. De a " sok kicsi sokra megy" és a "kaján lehet a legtöbbet spórolni" mondások aktuálisak! Aztán a fórum "átment főzőcskébe.:) Én is gyúrtam tésztát! Később már boltból vettem én is. És azt kiáltottam, hogy " gyúrjon tésztát az, akinek két anyja volt!" :) De biz isten, minden tiszteletem azé, aki most is gyúrja a tésztát! Naná, hogy finomabb, mint a bolti! A mostani "mentes" világban (glutén, glükóz, laktóz stb.) pedig a hozzávalók, "árasak!" ( És hiába sopánkodik az ember nap, mint nap fórum szerte, sajnos attól még nem lesz olcsóbb semmi! Csak frusztráltabb leszk az ember! Mindenki a maga által kialakított életét élje! Ha van rá mód és keret, akkor szépítgessen rajta! Ahogy neki megfelel,főleg, ahogy neki megéri.


Node a tv-ben háttérzajként a "Fókuszban" az ellenkezőjét láttam a spórolásnak, szegénységnek!A gazdagságot! Hazánk harminc akárhányadik milliárdosának az élete fényüző. Mindent megvehet, pénz nem számít! Magán repülőgépet, jachtot nem vesz, "bérelni szokott, mert olcsóbb!-", nyilatkozta. Lám-lám! A milliárdos is spórol?! Bejárta a világ legszebb helyeit. Két Ferrarit mutatott "csak!" A Ferrari hangjára, "még a parkoló is elébe megy!" :) Az óráját nem figyeltem! :) Bizonyára nem Lorex! Az "csak" ötvenmillió! És nem akarja lejáratni magát?! Drágább márkát pedig nem ismerek! A Lorex márkát is csak onnan, hogy egy celeb ilyet kapott ajándékba?! Dobtam is egy hátast! Magvas szavakat, és nem éppen filozofikus gondolatokat mormoltam! Még kedvencem, az ókori filozófus Platón is forgott a sírjában?! :)))


Node ez a fiatal milliárdos, vajon tud-e igazán boldog lenni, amikor körülötte az ország 80-90 %-a szegény, de nála mindenesetre szegényebb??!! Az illető egyedül él, bár azt mondja, mindig akad társ neki! Elhiszem! Node, vajon boldog?! Vagy a boldogságnak ára van már ilyen szinten?! És a többi milliárdos?! Amit az Univerzumtól kapott életük során fel sem tudnak élni?! (Sosem értettem, minek egy embernek a mérhetetlen vagyon!! ) Amíg sokan meg a számlákat sem tudják fizetni, mint a FI! Félreértés ne essék! Nem irigylek senkit! Én a másét soha nem kívántam, a másé sosem kellett, bizisten! Pláne, hogy a fáma azt mondja, a "koporsónak nincsen zsebe! " Nem viszünk el semmit magunkkal a hosszú útra! És itt az igazság, a "végén"?! Az is hótziher, hogy nem fogjuk lekörözni a milliárdosokat! Továbbra is a munkával teremtjük meg a számunkra szükséges javakat, az aranykezű emberekkel ellentétben. Az Univerzumban nem vagyunk egyformák!Tudjuk! De ennyire?! Még a kezünkből sem "egyforma színű" a munkánk eredménye?! Van akinek fénylik, van akinek nem!

A végén érdekelt volna, hogy vajon a FI boldog-e?! Sosem fogom megtudni?! Amire én ideértem ezzel a hosszú litániával, a FI már elment.:) Remélem tudja azért, hogy hiába van palotája valakinek, "ha nem tudja, hogy hol lakik a boldogság?!!" Amely nem hullik ám az ölünkbe, nekünk is kell tenni l pár lépést a boldogság felé! Hogy a boldogság is lépjen felénk! Nem igaz?! :)

Nos, a fent említett két kontraszt eset kapcsán, ezek jutottak eszembe! :)

75. csemár (válaszként erre: 23. - Bless the child)
2022. jún. 29. 14:19

Nem ismerem a társasházi életvitelt, ebben igazad van. Az emberi természetet viszont, mondhatom, eléggé jól ismerem. (Nem olyan tökéletesen, persze, mint itt a Hoxán oly sokan.)

Tapasztaltam, hogy vannak emberek, akiknek az élete arról szól, hogy "hajrá gyerünk, élvezzük az élet (amíg lehet), mert megérdemeljük, és mert utánunk az özönvíz!"

Hát... Nem tudom, jó taktika-e az ilyen. Manapság, amikor azon is el kell gondolkodni sokszor, sokaknak, hogy a hónap végére marad-e kenyérrevaló, ha a hónap elején "mindenre" (IS!) futja...

74. Napsugár8 (válaszként erre: 71. - ,zumba)
2022. jún. 29. 07:47
Ha valaki gluténos, (vagy akármi), akkor annak megfelelő lisztet vásárol, és abból gyúrja a tésztát. Az arányok akkor sem változnak, sőt, talán még inkább nagyobb a különbség a liszt ára és a kész tészta ára között.
73. Napsugár8 (válaszként erre: 71. - ,zumba)
2022. jún. 29. 07:09
De jó hogy felhoztad, mert ahogy írtad is korábban valahol, sok kicsi sokra megy. És nekem is beleraktad a bogárkát a fülembe. Köszi! :))
72. ,zumba (válaszként erre: 69. - Napsugár8)
2022. jún. 28. 22:47
Na ez az.
71. ,zumba (válaszként erre: 70. - Napsugár8)
2022. jún. 28. 22:47
Igen, ha nincs eü-i problémája (glutén) és kevés a pénze, lehet ez is egy megoldás némi spórolásra. Én csak példának hoztam fel a tésztát, de meg kell nézni egy havi kiadást, esetleg nem-e tud még valahol pénzt fogni.
70. Napsugár8 (válaszként erre: 69. - Napsugár8)
2022. jún. 28. 18:13

Ha a 63. szám alatt felrakott tojásmentes tésztát gyúrjuk, akkor pontosan harmadáron lesz otthon gyúrt tésztánk, mintha a készet vesszük.

Akinek szűkös a kerete, valóban nem mindegy, mennyiből hozza ki.

69. Napsugár8 (válaszként erre: 26. - ,zumba)
2022. jún. 28. 18:09
1 kg fehér liszt (100-as boltban) 180/kg, 1 kg száraztészta fehér lisztből ugyanott 520 Ft.
68. ,zumba (válaszként erre: 31. - Levarosbukta)
2022. jún. 28. 16:45
Elfogadom amit írsz, de van egy régi mondás: sok kicsi sokra megy.
67. Napsugár8 (válaszként erre: 66. - ,zumba)
2022. jún. 28. 13:39
Én tésztát inkább csak vacsorára szoktam főzni, akkor ráütök 1-2 tojást, vagy túrót, sajtot teszek rá tejföllel. Esetleg pörkölt mellé köretnek. Egy kg bolti száraz tészta minimum egy hónapig elég nálam. Leves tésztát pedig igen-igen keveset használok.
66. ,zumba (válaszként erre: 63. - Napsugár8)
2022. jún. 28. 08:34
Van kétszer hosszú szabadságunk egyben, ekkor 1-2 napot gyúrásra fordítok, s szárítom. De pl:lekváros tészta, diós, mákos, túrós-tejfölöshöz, krumplishoz, vagy káposztáshoz: friss gyúrás. Csigatésztát szárítva, mert ahhoz kell némi idő, amíg megcsavargatom.(lúdgége). Reszeltkét is frissen szoktam.
65. semleges (válaszként erre: 39. - Napsugár8)
2022. jún. 28. 08:24
Elég baj ez.
64. Napsugár8 (válaszként erre: 63. - Napsugár8)
2022. jún. 28. 07:38
* 10 dkg liszthez 3 dkg!! víz!
63. Napsugár8 (válaszként erre: 37. - ,zumba)
2022. jún. 28. 07:35

"Nem szükséges tojással gyúrni!" Korábbi években (100-as boltokban) lehetett kapni tojás-mentes száraztésztát, és lényegesen olcsóbb volt, mint a tojásos, minőségi tészta. Gondoltam, ha a tojás-érzékenyeknek jó, jó lesz az nekem is. Azóta eltűnt a boltokból, ma már nem találok, hát most rákerestem a tojás nélküli tésztára.

[link]

Ebben azt írja 10 dkg liszthez 3 dkg!! Lentebb írja, hogy a víz mennyisége függ a liszt minőségétől is. És mutat tészta-vágó gépet is cserélhető fejjel...


Ha már a kenyeremet magam sütöm, valójában a tésztámat is meggyúrhatom, csak ki kell szárítani, hogy tárolható legyen.


Te hogyan csinálod! Mindig frissen gyúrsz?

62. spinneli (válaszként erre: 57. - Janszi)
2022. jún. 28. 07:33
A raforditott energia-ido alapjan abszolut nem eri meg sem a lomizas, sem a plusz termeny arulasa, ha mellekest akarsz.
61. Bless the child (válaszként erre: 44. - Janszi)
2022. jún. 28. 07:05
Nálunk nincsenek kint a kukák. Ebből se lesz pénzem.
60. Channa* (válaszként erre: 57. - Janszi)
2022. jún. 28. 07:03

Tudod, nekem nem elképzelésem van a valóvilágról, hanem abban élek, ahogy itt sokan, így tapasztalatunk van.


Az viszont egyértelmű, hogy neked csak elképzelésed van...

59. michelle.r (válaszként erre: 57. - Janszi)
2022. jún. 27. 23:22
Hááááát, szerintem többen tudnak az ő véleményével azonosulni, mint azzal, hogy kukázzanak össze használhatatlan dolgokat, aztán próbálják meg a duplájáért eladni.
58. levarosbukta (válaszként erre: 57. - Janszi)
2022. jún. 27. 23:10
Pedig most totál igaza van. Ami hülyeség az hülyeség. A lomizásos ötleted meg egyenesen gáz.
57. janszi (válaszként erre: 52. - Channa*)
2022. jún. 27. 22:46
Legközelebb próbálj meg a topik témájához hozzászólni érdemben,ne a másik hozzászólót méregesd,amúgy is fura az elképzelésed a való világról.
56. spinneli (válaszként erre: 27. - Bichi)
2022. jún. 27. 22:21
Ma gyengéden visszatettem a polcra azt a két darab kápia paprikát, ami 580 forintba került.
55. Channa* (válaszként erre: 50. - ,zumba)
2022. jún. 27. 20:46

Igen, ez így van.

Én sütit is ritkán sütök. Már szinte ünnepkor sem. Figyelni kell a cukrunkra és a súlyunkra;)


Savanyúságot szoktam eltenni ősszel, de nem sokat.

Nincs nagyon időnk erre. Olyan rövid a hétvége, épp csak elég arra, hogy rendbe tegyem a lakást és pihenjünk és kicsit szórakozzunk.

Esténként suli van és néha összedobok valami. gyorskaját...


Illetve, sok mindent azért sem csinálok, mert nem fogy annyi.

Felesleges lenne levárral és befőttel foglalkoznom, amikor évente 2-3 üveg lekvárt fogyasztunk el, befőttet pedig inkább csak ételbe teszünk (ananász, alma), amiből szintén alig fogy.


Mélyhűtőbe teszek el inkább zöldségeket, gyümölcsöket, mert azokat főzéshez használom egész télen.

54. Channa* (válaszként erre: 47. - Globus)
2022. jún. 27. 20:39
Jaj, már megint a krumplistészta. Tegnap a kollégám mondta, hogy azt főzött, ma te. A héten én is főzök most már:D Az a baj, hogy csak én eszem....
53. Channa* (válaszként erre: 45. - Aszparagusz)
2022. jún. 27. 20:38

A pennyben szoktam tésztát venni. Ott még nem kerül ennyibe. 300 körül van egy csomag penny szarvacska, makaróni (ezek 500 gr-osak), levestészta (250 gr), stb.


Lisztet ma vettem 159 Ft-ért, ez elég 1 hónapig legalább;)

52. Channa* (válaszként erre: 44. - Janszi)
2022. jún. 27. 20:32

Hát persze!


Majd meló előtt kimegyek a piacra lomizni, és nem megyek be dolgozni, mert el kell adnom a beszerzett kacatot.


Más szemmel nézik a nők a világot, mint te? Milyen szemmel? Mindenki a sajátjával, nem?


Már elnézést, de itt főként dolgozó nők vannak, akik jó esetben reggel 8-tól délután 5-ig melóznak, de van aki több műszakban, akár hétvégén is és emellett háztartást vezetnek, gyereket nevelnek vagy unokáznak. Szerinted a felfogásunk miatt nem megyünk ki lomizni, majd kufárkodni vele?


Ha neked erre van igényed, akkor csináld és ne mutogass másra.


Én pl. gyűlölöm a lomis embereket. Igénytelenek, koszosak, büdösek.


Bocs, hogy nem az ő mintájukat viszem tovább, hanem a szüleimét...

51. csemár (válaszként erre: 25. - Napsugár8)
2022. jún. 27. 19:18

Az, aki ezt a vallomást kiírta, remélem el tudott gondolkodni a "hüle" ötleteimen, és azt is remélem, hogy tud kezdeni velük valamit.


Nem tudom, hiszed vagy se, de meg se fordult a fejemben, hogy a 2.-on disznót is lehetne nevelni. (De méltányolom a felvetésedet; vicces.)

50. ,zumba (válaszként erre: 42. - Channa*)
2022. jún. 27. 18:26
Más a konyhánk. Nokedlihez meg egy cseresznyés pitéhez most hétvégén elment 1kg liszt. Én sütök is sósat, édeset, mint az édesanyám. Kalácsot, lángost, süteményeket. Húspanírozás, rántás készítés, habarás: nálunk fogy a liszt. Befőzés van, kell a cukor is. Az a pár db paradicsom igazi ízű lesz, nem mint a mindennel kezelt bolti.
49. michelle.r (válaszként erre: 43. - Auróra2010)
2022. jún. 27. 18:15
Ó, dehogynem. Minden reggel azzal kezdem, hogy megyek a teraszra, a paradicsomokhoz. A muskátlik örülnek gondolom, mert így aztán rajtuk is nagyobb a figyelem. Két tő paradicsom van, tegnap megérett az első, még kb. 15-20 db érik, és van rajta egy csomó virág 🤗Imádok bíbelődni vele.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook