Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mikor lesz végre természetesebb a szépségideál? fórum

Mikor lesz végre természetesebb a szépségideál? (beszélgetős fórum)


249. grizus (válaszként erre: 246. - Ginevra01)
2014. márc. 19. 20:11
Pedig ez egyszer be fog következni!
248. grizus (válaszként erre: 247. - 130454e42d)
2014. márc. 19. 20:10

Ahogy gondolod. Én se mondom, hogy könnyű megbocsátanom ennek-annak, egyesekre még mindig nagyon haragszom, de tudom, hogy nekem is jobb lenne, ha meg tudnék bocsátani.

Ami a mell-témát illeti: én azt gondolom, pont az volt a természetes, hogy szép legyen a mellem és ne lógjon. Egy betegség miatt lógott meg, eredetileg nagyon is szép volt. Pont a lógás volt természetellenes, vagy olyan, mint egy betegség következménye. Ha szerintetek ez egy vitatható lépés volt részemről... akkor nagyon nagy különbség van köztünk e téren. Nem is értem... Ha nekem el kell fogadnom a Ti véleményetek, akkor Nektek is tolerálnotok kell az enyémet és nem kétségbevonni, hogy én akkor most természetes nő vagyok-e. Maximálisan az vagyok.

247. 130454e42d (válaszként erre: 245. - Grizus)
2014. márc. 19. 19:52

Nekem sehogy nem jön össze a természetesség a mellműtéttel. Mint mondtam, én is megcsináltatnám, de nem is hirdetem a természetesség mindenekfelett-et.

Téged az zavart, hogy lóg, mást meg más. Ha magadnak fenntartod a jogot megadhatnád másnak is.

Az előzőhöz: nem vagyok hajlandó mindenkinek megbocsátani, nem hiszek a karmában. Vannak alja emberek, nekik nincs bocsánat részemről. Mondjuk ez őket kevéssé zavarja :)

2014. márc. 19. 19:49
Ha egy reggel minden nő arra ébredne, hogy elégedett a testével, vajon hány iparág menne azonnal tönkre??????????
245. grizus (válaszként erre: 240. - Gribedli***)
2014. márc. 19. 19:08

Gribedli, nem a hsz-emre válaszolsz. Többek között az nehezményezhető az első hsz-edben, amit rólam írtál, hogy azt sugalmazod, hogy én anyagilag megengedhettem magamnak ezt a felvarrást. Mint már századszor írom, a műtét teljesen ingyen volt. Vedd már a fáradságot, és gondolkozz el, hogy vajon miért? Miért támogatja a tb, hogy egy fiatal nőnek ne lógjon a hasig a melle, ha nem muszáj? Csak nem szorult beléjük valami emberi érzés?

Ami azt illeti, amit írtál, ki mondta, hogy a régebbi szépségideálok okésak voltak? Te szívesen járnál fűzőben, betegesen elszorított derékkal, vagy leszorított lábfejjel, mint a japán nők tették, vagy karikákkal meghosszabbított nyakkal? Attól, mert ezek így voltak, még nagy baromságok. A szép: természetes. Szerintem ebben egyetértünk, csak egy kicsit félreértesz.

Egyébként meg az óriási dudájú darázsderekú lány, természetes formákkal, oly ritka, mint a fehér holló. Ha valakinek nagy a melle, többnyire a teste is húsosabb.

244. grizus (válaszként erre: 243. - 130454e42d)
2014. márc. 19. 19:03

Hát ez ennél sokkal bonyolultabb, ugyanakkor egyszerűbb. Mindig megvan a lehetőség, hogy a jót válasszuk. Ezer éve jött egy pasas és azt tanácsolta, a változatosság kedvéért bocsássunk meg egymásnak, ahelyett, hogy gyilkolnánk egymást. Mit tettek? Felszögelték egy fára. Bravó. És ez azóta is így megy. Pedig mit mondott? A karma alapján valóban van bűn és bűnhődés, büntetés, bosszú, gyilkosság, betegség, szenvedés, de mindez elkerülhető vagy jelentősen finomítható lenne, ha megbocsátanánk. De mindenki inkább foggal-körömmel ragaszkodik a haraghoz és hülye téveszméihez, csak ne kelljen megbocsátani, hisz akkor fel kéne adni az egót. Bár én nem szeretem, hogy ezós körökben sokat szidják az egót, mert szerintem fontos, de nem szabad túlzásba vinni. Nekem is nehéz a megbocsátás, de sokkal könnyebb, ha végre sikerül. Megkönnyebbül az ember.

Egyébként a Hamletben van a mondat is, hogy mi erősebb, a sors vagy a szeretet? Na erre varrj gombot! Nem hiszem, hogy sikerül, hisz ez tulajdonképpen az emberi élet alapkérdése.

243. 130454e42d (válaszként erre: 239. - Grizus)
2014. márc. 19. 10:11
Merész, és hazug. Akkor a pedofília, a gyilkosság se rossz, csak azt gondoljuk róla?
2014. márc. 19. 10:08
Nem tudom....én a hétköznapi életben nem látom, hogy a természetesség, a természetes szépség háttérbe lenne szorulva. Az más, nyilván, hogy ami optikailag fel van tunningolva azt hamarabb észreveszik a férfiak. Meg a nők is. :D
241. Rescue
2014. márc. 19. 09:47
Nekem csak azzal van a problémám, hogy miért nem fogadjuk el olyannak magunk, amit a természet adott, miért kéne, minden áron megváltoztatni, még ha lehetőség is van rá? Hi határozza meg azz, hogy mi szép és mi nem? A legszebb dolog, ha elégedett vagy magaddal (NEM beképzelt), és szereted önmagad, a fizikai és lelki mivoltodat is. Na ez teszi igazán széppé az egyént!
240. gribedli*** (válaszként erre: 221. - Grizus)
2014. márc. 19. 09:35

De ha te errol ilyen keservesen tudsz beszelni, miert hibaztatsz mast, aki javitani szeretne egy esetleges kisebb hiban? A csajnak a kepen pedig mi koze van ahhoz, hogy neked logott a melled? Miert kell ot hibaztatni, hogy neki meg nem?


Miert kell hibaztatni a vilagot azert, mert igenis, van a termeszetben is szep, olyan, ami mar groteszk modon szep, de ez kell a ferfiaknak es a normalis, atlagos szepet ehhez a groteszk modellhez igazitva photoshoppoljak. Igen, mert leteznek nok, lanyok darazsderekkal es oriasi dudakkal, akkor is, ha ez csak egy pici szazalek, es akkor is, ha mondjuk 25-30 evesen mar nem ilyenek, de 18 evesen meg igen. Az ideal azert ideal, mert egy magasabb szintet kepvisel, vagy szepsegkanonokat.


A kozepkorban pl nagyon kulonlegesnek szamitott a szoke haj, pedig a termeszetes ugye a mediterran orszagokban nem ez volt. A korabeli nok boszen szokitettek a hajukat es nem sirankoztak, hogy miert nem divat a fekete (vagy sirankoztak, fogalmam sincs), mert az idealra akartak hasonlitani. Akkoriban a test tobbi resze igencsak takarasban volt, ezert a fejre es az oltozekre koncentraltak. Ma lehullanak a ruhak es az az alatti dolgok lettek fontosabbak. Ennyi, nem tudom, miert akkora drama? Minden kornak megvannak a maga szepsegkanonjai es minden kornak annyi eszkoz all rendelkezesere, amennyi van. A korabeli no meg fel sem varrathatta a melleit csak felpolcolhatta max.

239. grizus (válaszként erre: 236. - 130454e42d)
2014. márc. 18. 23:16

Még jó, hogy semmit sem tudok Rólad, honnan a fenéből tudnék? Ez kölcsönös. Csak csevegünk itt, ismeretlenül, erről nem én tehetek.

Nagyon rejtélyes vagy, megírnád végre, kik voltak azok a "cinikusok"?

Ami az egyiknek gyógyszer, a másiknak méreg.

Nem lehet, hogy mégis a Hamletben hangzik el az igazság, hogy "nincs a világon jó vagy rossz - gondolkodás teszi azzá"? Merész gondolat.

238. grizus (válaszként erre: 236. - 130454e42d)
2014. márc. 18. 23:10
Akinek az én helyzetemben nem kellett volna a műtét fiatal - szűz - lányként, az nem igazi nő és több mint hülye, gyáva.
237. grizus (válaszként erre: 236. - 130454e42d)
2014. márc. 18. 23:10

Most ha gonosz lennék, írhatnám, hogy egy ateistával nem állok le vitatkozni. Bocs.

Tudományosan, valami lombikban megállapítottad, hogy nincs isten és az ezotéria mind marhaság?

Most akkor én mondom azt, hogy hagyd meg másoknak a szabadságot, hogy abban higyjenek, amiben akarnak. Ez fontosabb téma, mint a műmell.

236. 130454e42d (válaszként erre: 234. - Grizus)
2014. márc. 18. 22:54
Elég mélyre leástam, mélyebbre, mint te, ott vannak az igazi cinikusok. Semmit nem tudsz rólam, csak skatulyázol, de nem vagyok meglepve. Akinek szilikonmelle van az buta, de a te műtéted az más, az neked kellett...
235. grizus (válaszként erre: 232. - 130454e42d)
2014. márc. 18. 22:44
Hülyék és hazugok mindenütt vannak. A felszínen hemzsegnek a lehúzósok, akik hülyére veszik a népet. Ez mindenütt így van. Mélyebben kell keresgélni.
234. grizus (válaszként erre: 232. - 130454e42d)
2014. márc. 18. 22:43

Hát a felszínen lehet, hogy így van, de ha leásol, pont az ellenkezőjét fogod találni. Mondjuk Te nem, mert nem ásol le, hisz alapból utálod az egészet.

Elárulod most már, hogy pontosan miért csalódtál a horoszkópban?

233. Rescue
2014. márc. 18. 22:42
Mindig a természetes volt az ideál, csak a sok birka mindig kitalál vmi faxágot, mert önértékelési problémái annak, és azt utána majmolni kell. :D
232. 130454e42d (válaszként erre: 231. - Grizus)
2014. márc. 18. 22:33
Az ezotéria azoknak való akik lusták gondolkodni. Én őket sokkal butábbnak tartom, mint aki szilikont rakat a mellébe. Van egy dörzsölt réteg aki nem hisz benne, de jól megél a tömegből, na ők nem buták hanem aljasok. 20 éve kezdtem horoszkópokat csinálni, mert érdekelt a téma. Gusztustalan átverés... A konzumidióták lázadása.
231. grizus (válaszként erre: 230. - 130454e42d)
2014. márc. 18. 22:27
Igen, tudom. Ebben viszont ne nyissunk vitát, mert nagyon nem értünk egyet. Én nagyon is ezoterikusan gondolkodom. Engem sokkal jobban zavar, hogy az állam ver át minket, az egészségügy, az oktatás, a média, a tudomány egy része, mind egy merő hazugság és manipuláció. Nyilván az ezotéria térfelén is sok a nyerészkedő kókler, ezeket okosan el kell kerülni. Mindenből ki lehet csemegézni az értelmeset. Igaz a mondás: "aki velem van, összegyűjt, aki ellenem, szétszór". Ha nem értünk egyet, ne erőltessük a vitát, mert szétszórunk. Inkább azokra a dolgokra koncentráljunk, ahol együtt vagyunk, így lesz jobb hely a világ. Hát még ha a politikában is így lenne! De ez már túl szép... ez egy igazi vágyálom! Pedig hosszú távon csak ez fog működni.
230. 130454e42d (válaszként erre: 229. - Grizus)
2014. márc. 18. 22:22
Van amelyik igen, van, amelyik nem. De piszok sok dolog van ami jobban zavar, például az ezoterikus néphülyítés, ami évtizedek óta folyik...
229. grizus (válaszként erre: 228. - 130454e42d)
2014. márc. 18. 22:21
Jó, de itt nem csak erről van szó. Most tényleg, Neked tetszenek? Kell az a darab műanyag? Jobb lesz tőle az élet?
228. 130454e42d (válaszként erre: 227. - Grizus)
2014. márc. 18. 22:20
Szíved joga, más meg téged tart butának, megint más engem. felnőtt embert nem izgat más véleménye.
227. grizus (válaszként erre: 225. - 130454e42d)
2014. márc. 18. 22:18
Jó, ebben van igazság. Megtiltani nem tudom, nem is akarom. Ha neki ez kell - csinálja! Majd rájön, hogy hülyeség. De titokban az ilyen nőket butának tartom. Ostobácskának.
226. grizus (válaszként erre: 223. - 130454e42d)
2014. márc. 18. 22:16
Azért, mert műnőnek tartom őket. Zimány Lindának jól áll, ízléses implantátumot tetetett be, volt arányérzéke. De ez ritkaság, a többség óriásit töltet. Zavarja a szépérzékemet, de főleg az a baj, hogy rossz példát mutat a nőknek, elhitetve a szerencsétlenebbjével, hogy kicsi mellel már nem is vagy nő, nem is tetszhetsz a férfiaknak. És ez hazugság. Annyi szép, szexis részlet lehet egy nőn! Szerintem a legszebb a nőies, ívelt csípő, a karcsú derék és ha van valakinek fenek. Anyám szerint a láb a lényeg, mert neki jó lába van. De van akinek a háta szép vagy a válla, a karja... bármije. Vagy ha tök lapos, lehet, hogy a kisugárzása lehengerlő. A szépet lehet kiemelni, a hibákat javítani, de azt nem értem, miért kell a természetellenes dolgokat erőltetni. De egyébként mindenki úgy cseszi el az életét meg a testét ahogy akarja, életemben összesen ennyit nem gondolkoztam a témáról, amennyit most írtam róla! Elegem is van rendesen.
225. 130454e42d (válaszként erre: 224. - Grizus)
2014. márc. 18. 22:16

Azt nem érted, hogy nem döntheted el más helyett, hogy neki mi a jó. Ha neked nem tetszik nem csináltatod meg, de a te véleményed mást semmire nem kötelez.

Más ember életébe senkinek nincs joga beleszólni. Véleményed persze lehet, de akkor azt is fogadd el, ha másnak rólad van negatív véleménye.

Amúgy nekem a felvarrással semmi bajom, sőt, gondolkodom rajta.

224. grizus (válaszként erre: 197. - 130454e42d)
2014. márc. 18. 22:12

Nem igaz, már Te is kezded?

Tudjátok mit? Én nem vagyok rosszakaratú. De próbáljátok ki csak egy napig, hogy úgy lóg a melletek fiatal lányként, mint nekem lógott akkor. Vagy mondjuk a következő életre vállaljátok ezt be. Kíváncsi leszek, mit fogtok mondani és csinálni akkor.

És igen, ezt nem lehet egy napon említeni azzal, amikor sérült szépérzékből valaki nagy csöcsöt töltet. Az ilyenekre tényleg ráférne a pszichológus. Miért volt jó a hetvenes-nyolcvanas években a kicsi mell? Miért jó ma is sok pasinak? Miért kell félrevezetni a nőket, hogy ez kell, hogy a kell az óriás gumicsöcs?

Tisztázzunk pár dolgot. Nem azzal van bajom, ha valaki mellett nagyobbíttat, hanem azzal, ha monumentális, arányaiban rossz implantátumot rakat be, amitől olyan lesz az alakja, mintha feldőlne. Nem szép. Pl. Pamela Andersonnak fiatalon pont ideális volt a melle a karcsú, filigrán alakjához. Mi szüksége volt az óriási dudára? Semmi. Vagy pl. Tóth Gabi fiús alakjához se illik. De van ellenpélda: pl. Zimány Linda melle szép, arányos a méret. Ez oké, de minek kell gigantikus csöcs?!

Ostobaság, miközben nőknek valóban annyi problémájuk lehet a mellükkel. Ha valaki nagyon deszka vagy kicsike a melle, pláne ha levették, megértem a műtétet. Láttam régen egy filmet egy nőről, akinek teljesen levették a mellét. Hihetetlen volt, hogy amikor csináltak neki újat, egy egész kicsi melltől is mennyire más volt az összkép. Én a természetességet vallom és nem értem, miért kell olyasmit kultiválni, népszerűsíteni, ami túlzás és nem igaz, hogy szép. Remélem, érthető vagyok és lezárhatjuk a témát.

223. 130454e42d (válaszként erre: 221. - Grizus)
2014. márc. 18. 22:04
Miért nem adod meg másnak azt a jogot, amit magadnak, hogy eldöntse, őt mi zavarja? Kicsit több tolerancia nem ártana.
222. grizus (válaszként erre: 198. - Gribedli***)
2014. márc. 18. 22:03

Erre mindenkinek van lehetősége ingyen, akinek hasig lóg a melle mint a tőgy!! Fizeti a tb.

Örülj neki, hogy soha nem szembesültél ezzel a problémával, pláne nem olyan fiatalon, mint én. Szörnyű volt, elkeserítő. Egy jó van benne, hogy az egyik nagyobb volt, és abból levettek. Hidd el, maximálisan szükség volt erre a műtétre, evidens, szükséges beavatkozás volt és nem valami szeszély vagy hiúság. Úgy örülnék, ha megértenéd, hogy miről karattyolok. Teljesen kiakadtam attól, hogy kifogásolod. Egy fiatal lánynak kijár, hogy szép legyen a melle, ha egyébként is az volt csak önhibáján kívül, betegség miatt tönkrement. Talán vitatod ezt?

221. grizus (válaszként erre: 204. - Gribedli***)
2014. márc. 18. 21:57

Gribedli, megírtam a véleményemet privátban is. Lehet, hogy kicsit sarkosan fogalmaztam, nem akarok veszekedni, ha túloztam, nézd el, de egyszerűen nem értelek. Mégis mit kellett volna tennem a köldökig érő zacskóimmal? 16-24 évesen? Nehezményezed, hogy felvarrattam? Ráadásul ingyen, hiszen a tb támogatta. Szerinted miért? Hogy tudod ezt egy lapon említeni azokkal a szánalmas p.csákkal, akik sose tudták mi az a lógó mell de azért elégedetlenek, mert bedőlnek a divatnak, és a teljesen szép mellüket feltöltetik egy vagyonért, mert azt hiszik zavarodott szépérzékükben, hogy az szép, ha a dudánk akkora mint a fejünk. Nem, nem szép. Ott van pl. Molnár Anikó. Pár éve valamelyik pletykalapban láttam, elment a plasztikai sebészhez, voltak pucér fotók (ez is milyen már, de ezt most hagyjuk). Csodás alakja volt, tökéletes, gyönyörű szép mellei, kicsit se lógott, de neki nem volt jó. Jól feltöltette, aztán sikerült hozzá is híznia és most úgy néz ki, mint egy tehén. A nagy mell kövérít is és nem igaz, hogy minden pasinak ez kell, nekem ha pasi lennék, nem kéne az ilyen, én a természetességre szavazok.

Most képzeld el, mennyi önbizalmam lehetett ilyen fiatalon két hasig lógó izével? Mikor az orvos meglátta, nem volt kérdés, hogy ingyen fog menni a műtét. Nagyon szép lett, mert jó volt az alapanyag, más kérdés, hogy azóta megint lóg, bár persze nem annyira, de éppenséggel most is rohangálhatnák varratni, mert mások ennél sokkal kevesebbel is rohannak, más kérdés, hogy már nem biztos, hogy megcsinálja a tb. Pénzem meg nincs rá és nem is akarom ennek kitenni magam.

Remélem, érted a felháborodásomat, úgy érzem, igazságtalan voltál velem és megbántottál, ok nélkül.

220. 993dda84ef (válaszként erre: 219. - 25800e2d09)
2014. márc. 18. 19:24
Úgy-úgy, ne sajnáld!:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook