Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor lesz a 2,5 éves kisfiam így szobatiszta? fórum

Mikor lesz a 2,5 éves kisfiam így szobatiszta? (beszélgetős fórum)


1 2
10. 5236d12e25 (válaszként erre: 9. - Zsanci79)
2012. nov. 6. 20:08

Dehogy esik ki nálam a pixisből. Te totálisan félre értessz.

Mondtam én egy szóval is hogy le van késve bármiről? Tudtommal nem.

Én csak azt nem értem mikor valaki, orvos bárki azt mondja nem érett a szobatisztaságra.. és főleg a szomszédaimra vonatkozott ahol 5 évesen a kislány szavalt az oviban de állandóan pelenkában volt szerencsétlen, annyira nem foglalkoztak vele hogy egész nyáron a legnagyobb melegben is pelenkában rohangált a kislány és mikor levették róla a pelenkát majdnem húsig volt csipve szegénynek a popsija és a nunija. Az oviban persze szintán nem voltak hajlandóan foglalkozni a kislánnyal, nem voltak hajlandóak se a wcre ráültetni se pelenkát cserélni, és amíg haza nem vitték és nem cserélték ki addig egész álló nap ugyan abban az össze piszkított pelenkában volt. Iskola kezdésre mondták a tanárok ha nem hajlandóak végre rászoktatni a wc-re nem engedik iskolába.

2012. nov. 6. 19:24

Márciusig tudod még mennyi idö van? Simán leteszi addig.

Az én fiam is 2,5 évesen szokott le a pelusrol 1 hét alatt. Igaz akkor nyár volt, lofrált a himbilimbivel egész nap :)

A kaki nehezebb volt nálunk is, de menni fog, nyugi. Nem vagytok lekésve semmoiröl, mint látod, nem egyedi az eseted, csak a "még nem anyukánál" esel ki a pixisböl :))))

8. TiffanyMary (válaszként erre: 1. - Arnikababa2010)
2012. nov. 6. 18:54

simán jók vagytok, ne aggódj.

a pelust én levenném róla, és úgy folytatnám a szobatisztaság projektet.

2012. nov. 6. 18:09

Tudjátok, és ezt úgy írom hogy még nincs gyerekem, de fel nem tudom fogni amikor valaki azt mondja még nem érett a szobatisztaságra. Főleg amikor a szomszéd 5 éves lányára mondták anno. De én a szülőket se tartom egy eszes bandának.. na mind1.Ezzel most nem azt írom hogy sok helyen a szülő hibája hogy nem tudja megtanítani a gyereknek, félre ne értsétek, de vannak ilyenek is, és vannak akiknek a gyerekük nehezen szokik hozzá.De az hogy nem érett rá?

Szóval lehet "tapasztalatlanságból" nem értem, bár unokaöcsémet javarészt én neveltem és ő nagyon korán rálett szoktatva a bilire gond nélkül. Barátnőm kisfia is már 2 éves és réges rég szobatiszta.

6. gyöngyszemü (válaszként erre: 5. - Arnikababa2010)
2012. nov. 6. 17:57
De erőltesd kicsit!!! Kár hogy nem nyár van vagy legalábbis jó idő, olyankor szokták "elkezdeni" egész nap pelus nélkül legyen és ha kell neki ha nem néha rá rá ültetni, és elmagyarázni hogy oda kell... és ha sikerül megdicsérni hogy sikerélménye legyen. Nálunk is így volt nincs olyan zug a lakásba ahova ne csurrantott volna, de sűrűn ráültettem... Mire oviba ment már szobatiszta volt.
2012. nov. 6. 16:58
Most mit tehetnék?Erőltetni sem akarom.Szerintetek?
4. csukottszemmel (válaszként erre: 1. - Arnikababa2010)
2012. nov. 6. 16:43
Jaj de örülnék én is, ha az enyém akár a pisiléskor is szólna!... a Fiad ha elbújik valahová, az már nagyon jó! Akkor érzi, hogy valami történni fog. Tedd oda a bilit a kedvenc helyére és ajánld fel, hogy ott ülhet, Te meg tisztes távolból figyeled, de alapvetően rábízod. Lehet úgy akarja csinálni, hogy Te nem vagy ott. Én is ebben vagyok... csakhogy az én gyermekem elsumákolja :/
2012. nov. 6. 16:41

2,5 éves lányom bilizik fürdés előtt és után is. Ha ráteszem mindig, de nem szól ha kell, hanem a nadrágba végzi el a dolgát. Most is tervezem, hogy leveszem a pelust és fürdésig csak bili lesz.

Jobb lenne, ha már leszokna róla.

2. de4b589afa (válaszként erre: 1. - Arnikababa2010)
2012. nov. 6. 16:34
Az én lányom is 2,5 éves pont, és még csak nem is szól, ha becsinált! Sőt, ha kérdezzük tőle, mert érezzük, akkor is letagadja! Szóval kíváncsian várom a tippeket, amiket esetleg még nem próbáltunk....
2012. nov. 6. 16:31

Szól ha kell pisilnie, azt is akkor ha éppen úgy tartja kedve.De mindig szól mikor pisil a pelusba,és mondja is,hogy vegyem ki alóla a pelust.A kakival viszont nehéz,mert ha kakilnia kell elmegy egy másik szobába és ott kakil a pelusba,majd kijön és szól,hogy anya kakáltam, vegyük ki.Tehát ez is zavarja, tudja is,hogy mit csinál.Miért nem akar bilizni?Márciusba mehetne oviba,fel is vették,de így mi lesz?Jár családi napközibe, ott azt mondták,hogy egyáltalán nem szól ott sem,hogy pisilnie,vagy kakálnia kell.Mondták,hogy nem fogják erőltetni,szerintük nem érett a szobatisztaságra.

Szerintetek miért van ez?Mikor lesz így szobatiszta?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook