Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mikor lehet újra dauerolni, ha nem fogta meg a hajam a dauerviz? fórum

Mikor lehet újra dauerolni, ha nem fogta meg a hajam a dauerviz? (tudásbázis kérdés)


2010. dec. 14. 20:53
ez elég fura. Az án fodrászom egy óráig szokta rajta hagyni a dauervizet. És azért annyira nem durván göndör a hajam, sőt most alegutóbbit úgy elszúrta hogy az eleje egyenes maradt. :/
20. andurka1 (válaszként erre: 18. - Ee50b7c391)
2010. jún. 30. 20:07
engem érdekelne privibe, hogy hol csinálták a dauer-ed, mert drága Anyukám a birka fejet preferálja és amióta a régi fodrászához nem tud már járni, egyszerűen senki nem tud neki olyan jó göndör hajat produkálni. szívesen veszem, ha valaki esetleg tapasztalatból tud ajánlani olyan valakit aki tud ilyen jó göndör dauert csinálni, ha lehet Budapest területén.előre is köszönöm
19. zazuka (válaszként erre: 16. - Ee50b7c391)
2009. aug. 14. 21:42

No jól van, örülök :)


Használj rá pakolást bőven, és vigyázz rá :)

2009. aug. 14. 09:13

köszi :-) remélem később is jó lesz ha már enniyt vacakoltunk vele.

Amugy azért be voltam tojva nehogy leégjen a hajam hogy két nap egymás után vegykezelve lett :-)

17. Tidike
2009. aug. 14. 07:09
Ennek nagyon örülök, hogy sikerült amit szerettél volna:) Biztos nagyon örültél mikor megláttad a végeredményt. Nagyon együttérzek veled:)
2009. aug. 13. 21:32

jelentem átestem a 2. meneten, a hajam egyben van, nem száraz, nem "nyulik" és végre olyan amit akartam,hullámos a javából.

Ugyan ugy csinálta csak több lyukú csavaróval és most 1-es vizzel és ugyan ugy 15 percig volt rajta.

Nem száritottuk meg, vizesen jöttem haza, és szép :-)

15. zazuka (válaszként erre: 14. - Ee50b7c391)
2009. aug. 13. 19:22

Hááát, kétfélét használok per pillanat. A Headlines-t, amit volumennövelésre szoktam elsősorban és a Schwarzkopfnak van tőemelő dauerje.

A S. tőemelője szuper, nem hinném, hogy a számos dauervizei szarok lennének.

Hosszú a hajad? Egy olyan tippem van, hogy nem itatódott át rendesen a hajad a fixálóval. Ezért nem maradhatott meg benne rendesen.

A másik meg ha kihúzgálta a hajad hajkefével, hajszárítóval, ahelyett, hogy főnözővel szárította volna meg, akkor gyakorlatilag szétbarmolta a munkáját.

2009. aug. 13. 17:30

Krisztim köszi a választ,már vártalak:-)


Zazuka:schwarzkopf szürke tubusa volt és kettes volt rajta. ez szar avgy jó?

2009. aug. 13. 13:46
Én csak ugyanazt tudom mondani mint Zazuka!Teljesen szuperül írta le.MEglehet próbálni mégegyszer, vagy ezzel a gyümölcssavassal! :)
12. zazuka (válaszként erre: 9. - Ee50b7c391)
2009. aug. 13. 12:12

Nem főnöző tárcsával szárította meg?


Az után az 5 perc után is kellett volna próbatincset nézni...


Ha a mosóban még jónak tűnt, akkor lehet, hogy nem tett rá elég fixálót. Ez lehet az oka.


Nem tudod véletlenül, hogy milyen márkájú volt a dauervíz?


A gyümölcssavasról már sokat hallottam, de még nem próbáltam - jah, igen, fodrász vagyok - lehet, hogy érdemes lenne azzal rámenni a hajadra.

11. Tidike
2009. aug. 13. 09:54
Én a hejedben nem daueroltatnám ilyen hamar újra. Nekem elég sokáig volt dauer benne, hát eléggé tönkre is ment. Átmentem egy másik fodrászhoz, Ő levágta és ismét növeszteni kezdtem, majd mikor helyrejött kipróbáltuk benne a gyümölcssavas dauervizet és nagy csavarókra tettük. Nagyon jó lett, azóta is használjuk 5-6 havonta. Nem ment tönkre és jól néz kis. Sokan azt hiszik, hogy természetes hullámos a hajam.
2009. aug. 13. 09:26
én egyszer csináltattam tönkre is ment a hajam nekem soha!
9. ee50b7c391 (válaszként erre: 8. - Zazuka)
2009. aug. 13. 09:25

Kitekertünk egyet 10 prc után és még látszott hogy nem elég , még hagytuk 5 percet és utána mosta le. A mosóben jó volt teljesen, utána mikor megtöröltük már éppen csak hullámos volt és mire megszáradt szinte semmi. Tett rá habot és megszáritotta, és utána még anniyra se látszott, itthon bevizeztem és arányleg jó volt, nagyon halványan hullámosnak nevezhető volt,örültem is mikor lefeküdtem,hogy tuti csak a hab miatt volt szar. de reggelmikor felkeltem eltünt az egész ugy ahogy van. Most pont olyan mint mikor kijöttem a fodrásztól.


Te fodrász vagy?

2009. aug. 13. 09:17

Hjaj, tényleg van itt pár "laikus" vélemény...


Igen, van olyan, hogy "túl egészséges" a hajad, és ezért nem fogja be a dauer.

A natúr - nem vegykezelt - haj szerkezete ép, a külső rétege zárt, így egy gyenge dauernek a képébe röhög.

Ha festett v. melírozott lett volna a hajad, akkor annak a szerkezete már "sérült" - ezt nem úgy kell értelmezni, hogy tönkre van téve, csak egyszerűen a hajszálak legkülső rétegét képező lemezkék nincsenek lesimulva (úgy kell elképzelni, mint egy ház tetőcserepeit) - könnyebben beveszi a fodrászanyagokat, ergo a dauer is jobban megfogja.


És igen, van olyan, hogy menzikor nem fogja be a hajat a dauer. Igaz ez akkor is, ha cukros vagy.

Ha valakinek nem kavar be a menzi - mint tücsimücsinek - akkor érezze magát szerencsésnek, ritka kivétel.


Rámehettek újra nyugodtan az újabb dauerral, csak nehogy most meg a fodrászod átessen a ló túloldalára és erősebb dauervízzel, hosszabb hatóidővel csinálja meg, mert akkor meg lehet, hogy tönkre vágjátok a hajad.


Egyébként szerintem a lehető legszakszerűbben járt el a fodrászod, a te érdekeidet szem előtt tartva elsősorban.

Gyenge dauervizet használt, mert ha erőssel megy rá, tönkre tehette volna a hajad, és rövid hatóidőt tartott. Ez így rendben van.

Esetleg próba gyanánt kitekerhetett volna egy tincset, hogy megnézze mennyire fogta be a hajad.

2009. aug. 13. 09:11
Én lebeszélnélek erről:)Az én hajamat se fogat meg, mire kijöttem a fodrásztól szinte ugyanolyan egyenes volt, annyit értem el vele, hogy tönkre vágta a hajam, teljesen kiszárította.
6. tücsimücsi (válaszként erre: 4. - BollerKrisz)
2009. aug. 13. 09:01

Ez egyénfüggő.

Nekem 15 éves koromtól 28 éveg koromig volt daueros hajam. Jó párszor előfordult, hogy mensi alatt csináltattam, és befogta.

Ugyanez vonatkozik a festésre is.

5. d6b9aea69c (válaszként erre: 2. - Ee50b7c391)
2009. aug. 13. 08:57

Túl egészséges :-DD akkor gyorsan most daueroltasd újra, különben sose megy tönkre rendesen :-S :-O :-D



Különben meg szvsz jobban járnál ha nem laikusokat kérdeznél akik még sosem láttak, hanem szakembert, pl. a fodrászod, aki látta-ismeri a hajadat (bár úgy látszik nem eléggé....)

2009. aug. 13. 08:33
Szerintem (tapasztalat) amikor megvan a mensid, akkor akármit is csinálsz nem fogja meg, nem lehet hogy ez volt a baj?
2009. aug. 13. 08:24

Szia!


Nekem vékonyszálú a hajam, be is fogta rendesen anno. Aztán egyszer csak nem. Onnantól kezdve én nem daueroltatom be.


Próbáld meg, ha nagyon akarod. Bár erről csak a fodrászod tudna véleményt mondani, ő ismeri a hajad!

2009. aug. 13. 08:04

A leggyengébb(2-es) viz lett a hajamra téve, nagy csavarók, nagy tincsek, hullámot akartunk bele, 15 percig volt rajta és miután kimostuk és megszáradt néhol mintha látszana benne valami de amugy tök olyan egyenes mint előtte.

A hajam festetlen, 3 éve lenövesztettem róla a festéket.


A fodrász szerint tul egészséges volt a hajam és gyenge volt neki a 2-es viz, mert anniyra erős a hajam.


Igy hogy nem fogta meg a dauer, lehet egyből ujra dauerolni?


Jövő pénteken akarjuk ujra.

2009. aug. 13. 08:03
Mikor lehet ujra dauerolni ha nem fogta meg a hajam a dauerviz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook