Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor kell elkezdeni rendesen fogat mosni? fórum

Mikor kell elkezdeni rendesen fogat mosni? (tudásbázis kérdés)


24. vviki2 (válaszként erre: 23. - Dorka29)
2009. jan. 8. 09:05
A fiamnak sikerült :-D persze akkor már nagyobb volt és csak játékból rágcsálta...amúgy semmi baja nem lett tőle, de nagyon szépek a fogai!
23. Dorka29 (válaszként erre: 22. - Vikó 26)
2009. jan. 5. 22:30
Teljesen biztonságos. Gumiból van, nem lehet lerágni. Legalábbis a lányomnak nem sikerült.:)
2009. jan. 5. 21:56

Ja csak most látom hogy más is írta,akkor tényleg jó lehet ez a buzogányos dolog!

Ezt mondjuk mindenképppen ki akartam próbálni!

Csak az érdekelne mennyire biztonságos?

2009. jan. 5. 21:54

Nekem öt hónapos lesz a kislányom,jön kifele a foga,ma a doktornénije azt mondta hogy már most el kezdhetünk használni ilyen buzogány féleséget amit a DM-ben is lehet kapni,3 darabból áll,a fogzás 3 szakaszára!

A lényege a buzogánynak hogy formailag meg egyezik a fog kefével,csak a kefe fely helyén eg rücskös gumi buzogány van,ez maszírozza az iritált fog ínyt,valamint már szoktatódik a gyermek a fogkefe alakjához,a következő darab egy kis fogkefe,vékony gumi sőrtékkel,ezzel bátran lehet a baba első fogacskáit tisztítani,itt még nincs szükség fogkrémre,a 3-dik egy rendes kicsi fogkefe puha sörtékkkel!

Egyébként még én is tanácstalan vagyok,mit kéne használni,annyi mindenféle dolog van már a piacon,hogy csak kapkodom a fejem!

20. vviki2 (válaszként erre: 17. - 09ca1d3343)
2009. jan. 5. 21:40
7 hónapos kortól fogkrémmel? Az igen....
19. vviki2
2009. jan. 5. 21:40
Én az első fogacskák kibújásakor vettem a DM-ben babafogkefét. Ez 3 db-os készlet, van benne két gumilapos és egy rendes sörtés. A buzogányos nagyon bejött a fiamnak, ő sokat rágcsálta. Később már élvezettel mosta/mostuk a fogát (talán 1 éves korától..) Mivel ő ezt látja tőlünk is és a nővérétől is, nagyon szeret fogat mosni. Ebéd után és este szoktunk, minden nap. Ő már mossa egyedül (2 éves), de azért besegítek, mert a hátsó és felső fogakat még nehezen tisztítja. A hugicájuk 3 hónapos. Ha megkezdődik a fogzás veszek neki is "buzogányt", remélem neki is tetszeni fog.
18. lufi
2008. febr. 14. 13:07
Nálunk 5 hósan jött ki az alsó kettő, akkor gézzel tisztítottam neki. Miután felül is kijött négy megkapta az első fogkeféjét. 1 éves koráig csak vízzel mostuk neki esténként. Utána már fogkrémmel is. Szerintem az első fogaktól el kell kezdeni a fogmosást, hogy szokja a gyerek és persze, hogy ne menjen neki tönkre. Én pl. kicsi kora óta inkább vízzel itatom és csak pohárból. Szépek és egészségesek a fogai még, így közel 3 évesen.
2008. febr. 13. 20:21

Mi már nagyon korán elkezdtük a fogmosást,mert hamar kibújtak a fogai. Minden este rendesen fogat mosunk már 7 hó kora óta.

Nagyon élvezi szerencsére! :)

2008. febr. 13. 17:59
szerintem amikor van már foga akkor már mosni is kell
2008. febr. 12. 12:06
Kb.2-3éves korban már érti is a gyerek hogy ez fontos az ö érdeke.
2007. okt. 17. 18:11
Szerintem ,minnél elöbb jó ha rászokik valaki! Igy az unokám már akkor is imitálta ,amikor pár hónapos volt ! Tetszett neki ! És igy ráis szokott !
2007. szept. 3. 11:14
Ahogy kibújnak az első fogacskák,már lehet.Van olyan bébi fogkefe,hogy szőr helyett pici puha lapocskák vannak rajta,az nem sérti az inyt.
12. M_Marcsa (válaszként erre: 2. - 0a6ce1d48d)
2007. szept. 1. 10:22
Ne neeeeeeeeeeeeeeeeeee. Az késő.
11. LoLiNa
2007. szept. 1. 06:38
minél előbb. ha látja ahogy a család többi tagja mossa, ő is kedvet kap :)
10. 3a0842d373 (válaszként erre: 4. - Halimo)
2007. júl. 4. 22:31

Szia halimo,

én is pont így csináltam. Ma 6 éves a leányzó és un. körkörös kariesz alakult ki nála. Négy éve hetente-kéthetente járunk ecsetelésre, hogy megmaradjon valamennyire a foga a fogváltásig. Alapesetben a fogdrnőnk szerint két hónap alatt ledarálja a kariesz a fogacskákat. Nálunk ez jól kitolódott, hála az ecsetelésnek (Elmex otthoni használata kevés). Bár a fogacskákból már hiányzik, de remélem egy évig, ami kb. hátra van az elsőknek, kibírják még.

Nagyon-nagyon másképp csinálnám, ha újra kezdhetném.

2007. júl. 4. 22:09
Már a tejfogaknál kezdjük el a fogat mosni.
2007. júl. 4. 18:48

sziasztok!

Mi már az első fogaktól kezdtük.DM-ben vettem 3részes készletet.Elöször ugyis csak rágta,majd 1éves korától kis fogkrém is került a kefére.Sőt szereti az elekrtomos fogkefét is.Nálunk is az esti cumisevés után elmaradt(anno).Egy nap min 2*mosunk,szereti,remélem az oviban is lesz rá idejük-gondjuk.Fogkrémben a mentolosat részesitem elönyben,nekem nem szimpi az édes fogkrém.

2007. júl. 4. 16:51
Addíg,míg Kata éjjel szopizik,én sem tudom hogyan tisztítsam a fogait.Pár hónapja már van fogkeféje,imádja,sokszor rágcsálja napközben is.Ha meg engem lát fogat mosni,mindig oda kell adjam az övét is.Valószínû,most,hogy bújnak a fogai,nyugtatja az ínyét,ha rágcsálhat.Érdekes,a rágóka sosem tetszett neki,de a fogkefét imádja.
2007. jún. 18. 16:18

Ezt találtam a neten:



Már a tejfogakat is



A fogak megfelelő ápolása lényegében már akkor megkezdődhet, amikor az első fogacskák éppen csak kibújnak. A babák ínye ilyenkor nagyon érzékeny, és ez közérzetükre is kihat. Hogy enyhítsünk gyermekünk kellemetlenségein, ujjunkra csavart tiszta, nedves gézzel masszírozzuk az érzékeny ínyt. Később az első fogakat is tisztíthatjuk gézdarabbal, vagy zsebkendővel naponta egyszer. Egy éves kor tájékán megvehetjük a gyermek első fogkeféjét, mely legyen kicsi fejű, puha, lekerekített sörtékkel. Helyes, ha minél hamarabb a kezébe adjuk, mi magunk pedig mossunk előtte fogat, így a felnőttet utánozva lesz természetes számára a napi fogkefe-használat. A fogmosás érdemi részét kezdetben persze végezzük el mi magunk.



A fogkefét - csakúgy, mint a magunkét - 3-4 havonta cseréljük, fertőző betegség esetén pedig azonnal. Fogkrémet nem szükséges az első pillanattól kezdve használni, később rendelkezésünkre állnak külön, gyermekek részére gyártott, csökkentett fluoridtartalmú fajták, közöttük például olyanok is, amelyeket az egészen pici gyermek nyugodtan lenyelhet. A fogkrém kiválasztásakor nem árt kikérni fogorvos tanácsát!



Legyen maradandó!



Ha a gyermek idejében elsajátítja a fogkefe helyes és rendszeres használatát, akkor minden bizonnyal felnőtt korában sem lesznek kérdései a fogápolással kapcsolatban. Az idézett kutatási eredmények azonban arra engednek következtetni, hogy sokan nincsenek tisztában szájhigiéné alapvető szabályaival, vagy csak egyszerűen nem érdeklik őket a következmények. Pedig a következmények nem sok jóval kecsegtetnek: szuvas, elszíneződött fogak, kellemetlen lehelet, gombák, szájfertőzések, és a végén hiányos fogazat. Ha mindezt el akarjuk kerülni, nem árt közelebbi és sűrűbb kapcsolatot kialakítani fogkefénkkel.



Sajnos a fogászati panaszoknál is sokat nyom a latban a hajlam kérdése, de az esetleges kedvezőtlen adottságokat nagy hatásfokkal tudjuk kiküszöbölni, de legalábbis csökkenteni a megfelelő karbantartással.

5. 5ab2bc2fa0 (válaszként erre: 4. - Halimo)
2007. jún. 18. 16:16

szerintem ez igy jó, ha kicsit nagyobb lesz, akkor este lefekvés előtt mossatok együtt fogat és persze reggel is.

Fontos, hogy lássa a szüleit is fogmosás közben.

Egyelőre elég, ha játékosan tudja használni a fogkefét, de később magyarázd el pontosan hogyan is csinálja :)

2007. jún. 18. 15:10
Kislányom 14 hónapos este mindig elalszik tejcsi ivásközben de én enm keltem fel csak azért hogy fogat mossunk.Fürdés közben használjuk a fogkefét fogkrém nélkül nagyon ügyesen használja.Mit tegyek hogy jól csináljam??
2007. jún. 18. 15:03

Minnél előbb annál jobb, hogy megszokja a rendszeres fogmosást és még ha a tejfogai el is romlanak, ez az "állandó" fogakkal már ne történjen meg.

Szerintem ovodás kortól már lehet...

2007. jún. 18. 14:39
Az első "állándó" fog kijövetelétől.
2007. jún. 18. 14:30
Mikor kell elkezdeni rendesen fogat mosni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook