Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikortól kell a babának a fogát mosni? fórum

Mikortól kell a babának a fogát mosni? (tudásbázis kérdés)


2010. aug. 5. 14:53
köszönöm szépen
2010. aug. 5. 12:12
Már rögtön az első fogacskától kell tisztítani,ahogy többen is írták már :)
2010. aug. 5. 12:08
Mi is fogkrémmel mostuk, már az első két fogacskát is. 8 hónapos korától mossuk a fogait, akkor bújt ki az első kettő.
2010. aug. 5. 11:57
Én olyan fogkrémet vettem, amit az első fogacskákhoz jó, mert direkt olyan hogy, akkor is lehet vele mosni, ha a baba még lenyeli, nem tudja kiköpni. Én nagyon vékonyan teszem a fogkefére, mert a fiam úgy nem akarja mosni, ha csak vizes a fogkefe.
6. 6505bfef2e (válaszként erre: 2. - Natika1982)
2010. aug. 5. 11:50
Persze, hogy moshatod, már az első fogacskát ajánlott neki mosni, először csak sima vízzel, aztán később baba fogkrémmel.
2010. aug. 5. 11:34

Ahogy az első fogacska kijön, már lehet tisztogatni pelussal, persze fogkrém nélkül.


Utána kimondottan gyerek fogkrémmel és pici baba fogkefével kell is mosni, ha már több fogacska van és tud öblíteni. Óvatosan persze, hogy az íny ne sérüljön.


Amíg nem nagyon tud öblíteni, fogkrémet kiköpdösni a fogkrém nem feltétlen szükséges, lehet sima vízzel is mosni.

2010. aug. 5. 11:33
Igen, van a DM-ben olyan 3-as szett, az első kettőt azt hiszem maga rágcsájhatja, és egy fogkefe is, amivel már moshatog. Ha már ki tudja köpni, jöhet a fogkrém is!
2010. aug. 5. 11:32

Szia!

Persze, fogkrém nélkül!Ők még nem tudják nyelni-köpni a fogkrémet!Megvizezed és vacsi után játékosan megmossátok párszor!

A fiamnak 10 hónapos korában kezdtük, mert élvezte, ahogy a tesójával fogat mosunk.Aztán jöttek a szemfogai, és azóta nem akarja.Nem erőltetem.Majd megint rákap!:)

2010. aug. 5. 11:28
1 éves volt kislányom júliusba. Már 8 foga van. Már moshatom neki?
2010. aug. 5. 11:28
Mikortól kell a babának a fogát mosni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook