Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mikor kell elkezdeni huzogatni egy kisfiú fitymáján a bőrt? És mi ennek a folyamata? fórum

Mikor kell elkezdeni huzogatni egy kisfiú fitymáján a bőrt? És mi ennek a folyamata? (tudásbázis kérdés)


1 2
14. ancsyangel (válaszként erre: 5. - Noemi1207)
2009. aug. 19. 19:51
Ezzel megnyugtattál hogy akkor ezzel nem okoztam esetleg neki maradandó bajt hogy még nem csináltam neki semmit vele! :)
2009. aug. 19. 19:50
Én fél éves korától ovatosan huzogattam neki.Mosogattam óvatosan.Amikor nagyobb lett már ő csinálta magának.Ma már be sem mehetek ha fürdik mert ő szégyenlős:))))
12. ancsyangel (válaszként erre: 4. - 8e8c2f0ee9)
2009. aug. 19. 19:50
Köszönöm a tapasztalatod mert nekem sajnos a gyerekorvos és a védőnő se tért ki erre :(
2009. aug. 19. 19:46

szia!nekünk egy éves koráig nem kellett húzogatni.aztán igen fürdésnél annyira amennyire lehetett.

most 3 éves és kissé le van tapadva-de sem tavaly sem most nem mondta a doktornőnk hogy baj lenne-annyit mondott még nem működik neki-de fürdésnél húzogassuk neki és kapott rá egy kenőcsöt(frotocort)ezzel kell kenni fél évig.aztán meglátjuk mi lesz.most hogy szobatiszta, már magának is húzogatja tornáztatja.

azért mondta a dokinő hogy előbb ne húzzogasuk neki mert ha beszakad a bőr közben akkor a szinte láthatatlan hajszálrepedések mentén még jobban letapadhat összenőhet a bőre.legalábbis a mi dokink véleménye is az hogy több esetben ez a korral oldódik.

10. Arka
2009. aug. 19. 19:45
Nálunk is várt a doktornő, és az ötévesnek most teljesen hátracsúszik, teljesen magától oldódott meg.
2009. aug. 19. 19:45
Nekem lányom van. De a fiús anyukáktól azt hallottam, minden fürdetésnél egy picit kell. És ki-le mosni alatta a vizelet miatt..
2009. aug. 19. 19:39
Több fórum is van ezzel kapcsolatban, keress rá, hasznos tanácsokat olvashatsz azokban is.
2009. aug. 19. 19:38
A mi gyerekorvosunk 6 éves korig vár, azt mondja addig a letapadás 95 %-a megoldódik. Sokkal több baba lenne kitéve a kínzásnak, ha 1-3 éves koráig meg kellene oldódnia a dolognak.
2009. aug. 19. 19:37
sose késő, mi a születése óta húzogatjuk neki naponta egyszer, én kezdetben többször, majd ráhagytam a férjecskémre a fürdetést, aki meg hát igencsak elfeletkezett róla. így sajnos le van tapadva neki,ő is 18 hós, azt mondta a doktornéni, hogy minden pelusozáskor húzogassuk, lehet egy kicsit kellemetlen neki, csak zavarja h tornáztatjuk odalent. DE kell neki, mert ha szobatiszta lesz, és a dokinéni nem tudja lehúzni, marad az urulógia. Próbáld meg addig húzni, amíg lehet, az idővel tágul és egyre lejjebb húzható. Fiúnknak nagyon összevolt szűkülve, pisilni is nehezen tudott, de már nagyon sokat javult, úgyhogy nem reménytelen
2009. aug. 19. 19:36
A mostani álláspont szerint 3 éves korig nem kell bántani,esetleg a fürdésnél,amig engedi.Ha csak letapadás van,nem szűkület,akkor az idővel oldódni fog,az esetek többségében.Nekem a most 8 éves fiamnak is 4 éves kora után lehetett felhúzni teljesen,a 27 hónaposómnak még le van tapadva,de szerintem ez is megoldódik beavatkozás nélkül.De mindenki döntse el,minek teszi ki a fiát,csak mert most ez a "divat" mindent egyre korábban....
2009. aug. 19. 19:32
Nekünk a gyerekorvos azt mondta, hogy egy éves kora előtt nem szabad hozzányúlni. Ő is csak az egy éves kontrollon nézte meg. Én tanácsot kérnék dokitól, vagy védőnőtől ez ügyben. Jobb, ha megmutatják. Egyébként fürdés közben a legjobb, mert felpuhul a bőr, nekem ezt mondták. Ja és minden nap egy éves kora után.
3. ancsyangel (válaszként erre: 2. - Medina07)
2009. aug. 19. 19:28
Értem köszi válaszod kisfiam már 18 hónapos lesz... nem késő elkezdeni?
2009. aug. 19. 19:27
Már pár napos korától, csak ameddig engedi, nem szabad erőltetni.
2009. aug. 19. 19:25
Mikor kell elkezdeni huzogatni egy kisfiú fitymáján a bőrt? És mi ennek a folyamata?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook