Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mikor és kitől tanultál meg főzni? fórum

Mikor és kitől tanultál meg főzni? (beszélgetős fórum)


2006. aug. 11. 17:18
Na, Moncsa talaltal mar recepteket... ? Egyelore senki nem cafolt... mi van, mindenki szunyal? :-D
63. Kathy
2006. aug. 11. 15:15

Hat Kedves Moncha igazan meg tudlak erteni, mert az en parom is 3 orankent eszik. En inkabb irigy vagyok Ra, mert nem hizik semmit a sok kajatol. Ha enn annyit ennek......

Persze nem fott etelt eszik minden alkalommal, de mindenhez kell Neki a kenyer. Eppen ezert tobbfele felvagottat, meg sajtot tartunk itthon, hogy tudjon valogatni. Naponta egyszer fott etelt is kap, de nagyon finnyas, mert nem szereti a masnapos etelt. Szerencsere nalunk nem gond az sem, hogy ha a szomszed ettermek valamelyikebol hozunk valami frisset. A kornyekunkon van torok, kubai, mexikoi, perui etterem, igy valogathat eppen mire van gusztusa.

62. anduca (válaszként erre: 54. - 7e433abb8e)
2006. aug. 11. 08:50
az én párom is 3 óránként eszik, azt mondja, tovább nem bírja ki evés nélkül és persze "azt" is gyakran kívánja :-) Ja, még az anyukája föz rá :-D Szóval egyelöre nekem még ezzel nincs gondom :-P És hogy maradjak a témánál, az anyukámtól tanulok fözni, de naponta 6-szor tutira nem fogok a páromra fözni. Szerintem adj neki vajas kenyeret mondjuk 3-szor, aztán... :-)
61. Venes
2006. aug. 11. 08:30

Már régen. vagyis ha azt főzésnek lehet nevezni...

Elég kicsi korom óta érdekelt. Szerintem anyum fektett le neken éhány alapot, bár ha jobban belegondolok az első levesemet magam főztam, könyvből.

60. 7e433abb8e (válaszként erre: 59. - Mociscsaj)
2006. aug. 11. 03:31

hahaha :)

szeretettel várom a cáfolatokat...

ne kíméljetek bennünket!


ON

2006. aug. 11. 03:25

LOL az etvagy az etvagy...akar kaja akar mas? Ez az elemelet? Elmeletnek jo! :-)))))


Szerintem se a hasukon keresztul, de bizti valaki meg tud cafolni! :-D

58. 7e433abb8e (válaszként erre: 57. - Mociscsaj)
2006. aug. 11. 03:23

Értem én, de akkor is...

Tényleg lehet összefüggés a nagy étvágy és más között...kezdem elhinni ezt.

Azt viszont nem, hogy a férfiakat a hasukon keresztül...


Klári, szerinted ebben van igazság?

Az hol van. Ugye nem odaát? :)

2006. aug. 11. 03:20

Azt hiszem a goffrinak valo eleg finom nyersen is... lehet nyalogatni...


Most komolyan! Eddig mit evett? Ki mondta, hogy ha valaki napi 6x eszik az mindig fott etel kell legyen!?? Ne izgulj, majd kialalkul! x x x x

56. 7e433abb8e (válaszként erre: 55. - Mociscsaj)
2006. aug. 11. 03:17

Ez azt jelenti, hogy ágyban fogom kikeverni a gofrinak valót, vagy esetleg azt, hogy egy nem gáztűzhelyt kell beüzemlni a hálóban?


Most komolyan, basszus, kiszámolom: ha átlagosan 3 óránként eszik, az naponta minimum 6 étkezés.

Írjátok a recepteket, mert gondok lesznek :D

2006. aug. 11. 03:13
Ossze kell kotni az evest es a haloszobai aktivitast! Igy mind a ketten megkapjatok amire szuksegetek van! :-D
54. 7e433abb8e (válaszként erre: 34. - 7e433abb8e)
2006. aug. 11. 03:09

csak gondoltam feljebb hozom az írásomat :)))


tényleg, mit lehet tenni olyan férfivel aki 3 óránként eszik???

Adjatok tanácsot! De azonnal!

Sürgős! :)

2006. aug. 11. 02:58

Sziasztok, en anyukamtol es apukamtol, sot apai nagypapamtol tanulgattam fozni. Az elso onallo "koltemeneyem" kb 7 eves koromban keszult, amig anyuek dolgozni voltak es gondoltam meglepem a csaladot tojaslevessel. Olyan surure sikerult a tulmeretezett mennyisegu rantastol, hogy megallt benne a merokanal, de a szuleim csak dicsertek, hogy milyen finom! Nem akartak a kedvem elvenni a tovabbi fozestol. Persze aztan kesobb anyukam megmutatta hogy mennyi rantas kell a levesbe. Azota is nagyon szeretek fozni, mindenfele eteleket kitalalok sajat magamtol es a barataim szerint kivalo tehetsegem van az izleses feltalalasra is.

Arra nagyon buszke vagyok, hogy a fiam is szuperul foz,es igaz utal mosogatni, de tudja, hogy az is hozzatartozik a fozeshez. :-D

52. Kathy
2006. aug. 11. 02:07

Engem kislanykoromban nem erdekelt a konyhamuveszet. Igaz nem is voltam otthon szinte soha, mert kajakozni jartam es ha nem edzesen voltam, akkor edzotaborban edzettem.

Kesobb, mikor mar ferjhez mentem es megszuletett a fiam, bele voltam dobva a melyvizbe. Pedig azt sem tudtam, hogy hogyan kell egy levest elkesziteni, vagy, hogy mitol lesz suru egy fozelek. Szerencsere a ferjem tudott fozni, ugy hogy az O es a szakacskonyvek segitsegevel en is belejottem ebbe a tudomanyba.


Most mar mindent sutok-fozok es imadom, ha dicserik a muvemet. Sot mindket fiam csodalatosan foz es kulonleges etelekkel lepik meg a csaladjukat. A kisebbik fiam olyan tortakat tud sutni, hogy az hihetetlen, csak sajnos mar nincs kedve hozza.

51. b744f78b3f (válaszként erre: 50. - Hoxa)
2006. aug. 10. 12:37

Sajnos a "Mindenki szakácskönyve" csak antikváriumban elérhető, én nagy nehezen szereztem egyet évekkel ezelőtt. 1981-ben adták ki, azt hiszem, azóta nem.

Tényleg nagyon jó, én abból tanultam piskótát sütni, beiglit csinálni, és abból tudom azt is, hogy miért kell a zöldbabot apránként a vízhez adni, úgy, hogy a víz mindig forrásban maradjon. (Válasz: mert különben a vissza-forró víz "megedzi" a babot, és az életben nem puhul meg...)

50. Hoxa
2006. aug. 10. 10:16

Én most készülök szakácskönyvet venni.

Ez a Mindenki szakácskönyve tényleg jó? Menyuska, mindennapi receptek vannak benne? Pl. hogy kell megcsinálni a borsófőzeléket, ilyesmi? Mert nekem olyan kellene.


Én úgy szeretek főzni, hogy összedobom, amihez kedvem van. Ezért ami egyszer sikerül, azt általában nem tudom mégegyszer ugyanolyanra csinálni. Kéne egy jó könyv, hogy amikor valami konktrétat akarok, akkor legyen egy támasz.

Mondjuk a neten mindig keresek recepteket, de ahány hely, annyi féle, meg akkor nem is kéne kinyomtatni, csak lapozgatni.

2006. aug. 10. 09:24
A nagynénémtől és anyutól. Meg egy kicsit magamtól.
2006. aug. 10. 09:21
Nem nagyon tudok, de amit igen, azt szakacskonyvbol. Anyu sose szerette, ha a konyhaban labatlankodtam. Bar ma azert mar tanitgat.
2006. aug. 10. 08:24

"ma már nem probléma a főzés, de ha nincs hozzá kedvem, akkor nem lesz olyan jó ízű az étel, mint amikor szívvel-lélekkel kísérletezek."


Ez nagyon igaz rám is!

2006. aug. 10. 08:01

Az én anyukám istenien főzött, és mindig mondogatta, hogy tanuljak meg én is, hátha van olyan fiú, aki nem csak a vajas zsemlét szereti...:-))

De amikor beálltam a konyhába zavart, hogy belejavít a munkába, gyakorlatilag megcsinálja helyettem, amit rosszul csináltam. Ez persze nem csoda, mivel főzés közben a kaja nem vár, ha nem lépsz közbe, odaég, lesül stb.

Aztán amikor fiatalasszonyként már külön éltem, saját káromon kellett mindent megtanulni, volt (és szerencsére meg is van) egy isteni szakácskönyvem, amiben a főzés fázisai is le vannak írva, meg az is, hogy mi történik az étellel, ha rosszul csinálod. Domokos Lászlóné: Mindenki szakácskönyve. Imádom! Azóta persze eltelt 20 év (sajna) és ma már nem probléma a főzés, de ha nincs hozzá kedvem, akkor nem lesz olyan jó ízű az étel, mint amikor szívvel-lélekkel kísérletezek. Két tinédzser fiú mellett viszont muszály minden este főzni...

2006. aug. 9. 20:37
Már gyerek ként sokat forgolódtam akonyhában és szinte mindent megtanultam, de sok ételt magamtól találok ki. Imádok főzni
2006. aug. 8. 17:23
anyukámtól és nagymamámtól lesek el dolgokat de van úgy hogy úgy sütök hogy közbe nagymamámmal telefonálok és segít:D
2006. aug. 8. 13:59
Anyukám annak idején azt csinálta,hogy mikor kb.3 évesek voltunk bevitt a konyhába magával és mondta,hogy mikor mit csinál.Volt olyan is amiben tudtunk segíteni,húst panírozni,zöldséget hámozni.Igy tulajdonképpen belenöttünk a fözésbe-sütésbe.
42. Linde
2006. aug. 8. 09:56

Most tanulgatom magamtól, mivel el kellett mennem otthonról. Mi sül ki ebből?

Ha valamit nem tudok, kérdezhetek tőletek? Sajna, más segítségem nincs.

2006. aug. 8. 00:54
Én az idén nyáron tanultam meg főzni, és saját magamtól :) Az internetről szedtem a recepteket, meg szakácskönyvekből és folyóiratokból :) :) Eddig meg lehetett enni a kajákat. Egész életemben utáltam, még a konyha közelébe is menni, és 33 évesnek és anyának kellett lennem ahhoz, hogy valami motiváljon, és belökjön a konyhába :) Azóta meg ki sem jövök onnan :) :)
40. Gabica
2006. aug. 5. 12:11
Köszönöm a tippeket, megfogadom!
2006. aug. 5. 05:58

12 evesen kezdtem,mindig vonzot a konyha illata:)


Edesanyamtol es Nagymamamtol tanultam es persze sokat bujtam a szakacskonyveket is.

38. e71af41436 (válaszként erre: 30. - Gabica)
2006. aug. 5. 05:18
hideg rántást forró, meleg rántást hidef vízzel kell felengedni,habverővel alaposan kikeverni és úgy az ételbe.
37. rozsa3
2006. aug. 4. 22:54

Egyedül és 18 évesen amikor férjhez mentem.

A férjem túlélte

2006. aug. 4. 21:58
Én is saját magamtól, szakácskönyvből tanultam meg főzni, akkor amikor már saját konyhám lett. Szerencsésnek mondhatom magam, mert képes vagyok "könyvből" mindent megtanulni, nem kell okvetlenül látnom is a dolgokat. Nálam egy "halála" van az ételnek, a fogyókúra!! mert ha én nem ehetek belőle, akkor valahogy nem is sikerül olyan jóízűre, kiértiezt??!!!:)
35. bea533
2006. aug. 4. 21:13

Sziasztok!!

Hát én a saját magamtól és sok sok kudarc meg tanitot most azt mondják mások hogy jól és izletesen fózzők én is remélem.ANNYI KISÉRLET UTÁN BELE JŐTTEM MINT A KISKUTYA AZ UGATÁSBA.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook