Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mikor és kitől tanultál meg főzni? fórum

Mikor és kitől tanultál meg főzni? (beszélgetős fórum)


2006. aug. 4. 20:03

Specialitásom a konyha leégetése és a mindent bele elv :)

:))

2006. aug. 4. 20:02
Önképző vagyok és néha a szakácskönyvek, barátaimmal folytatott beszélgetések segítenek új fortélyokat elsajátítani.
32. Droma
2006. aug. 4. 19:11
Én éppen most tanulok anyutól:)
31. 'szti (válaszként erre: 30. - Gabica)
2006. aug. 4. 19:06
Rántás csomósodása nagyban függ a lisztminőségtől. Amikor felengeded és látod, hogy már csomós, szűrőn keresztül tedd a levesbe.
30. Gabica
2006. aug. 4. 15:54
Ja 1 dolog!A rántás soha nem jön össze rendesen.Tudtok vmi jó tippet adni?Mindig akkora csomók lesznek a levesembe, hogy nokedlinek is elmenne!
29. Gabica
2006. aug. 4. 15:51
Anyukámtól, sokat olvastam szakácskönyveket és ragadt rám innen-onnan...Igazából kb. 1-2 éve főzőcskézek jobban, de nagyon tetszik, mert imádok enni!
2006. aug. 4. 15:38
Kb.14 évesen kezdtem: Nagymamámtól, Édesanyámtól, majd Anyósomtól(ahány ház annyi szokás..), hibáimból.
2006. aug. 4. 13:57

Én a semmiből varázsolok készételeket.

Nagyon megy már :)

2006. aug. 4. 12:57

Édesanyámtól és édesapámtól

7-8 éves koromban, már alapkajákat, mint pörkölt, bundás kenyér, pirítós, tojásrántotta, puding, tészta főzés, paprikás krumpli, szülői felügyelettel csináltam. Aztán olyan 12 éves koromban már rendes ünnepi menüket is tudtam csinálni.

Persze ehhez kellett az, hogy én mindig nagyon szerettem a konyhában ütyködni és kellett a szülők türelme.

2006. aug. 4. 12:50
Az anyukam mutogatta a trukkeit, de nem erdekelt. Nem volt ra szuksegem, anyu mindent megfozott. Nem eroltette o sem. Azt mondta majd az en konyhamban megtanulom. Igaza lett. Szegeny ferjem volt a "kiserleti eger". Az elejen volt, h a kukaban kotott ki egy-ket etel. De megtanultam mindent. Most mar nagyon finomakat fozok, a kiserleti egerbol, felhizlalt elefant lett (kis tulzassal) :))) De soha nem lesz olyan finom, mint az anyukam, vagy a nagyim foztje!
2006. aug. 3. 17:32
háááát....nem akarok nagyképű lenni....de ez velem született tehetség.....:))))
2006. aug. 3. 14:01

Az én anyám azt mondta mindig, hogy reménytelen eset vagyok... Így sokáig csak mosogatni engedett. Azt se engedte meg, hogy a gázt meggyújtsam!:P

Miután szegény apukám meghalt, anyám lelépett egy hapsival, a középső tesómat nálam hagyta, így rákényszerültem a dologra. De eleinte nagyon béna voltam: pl. a krumplipaprikásba répát-zöldséget is tettem. Utána kezdtem ráérezni a dologra, és szépen rájöttem magamtól a dolgokra.

...és szerintem most nagyon fincsi dolgokat tudok főzni, a család még nem panaszkodott!:)

2006. aug. 3. 12:48

Én magamtól, illetve a háztartástechnika órán a suliban. 8 éves koromban még csak rántottát tudtam csinálni, de később egyre inkább belejöttem. Főleg azért, mert ha éhesek voltunk, nekem kellett valamit összeütnöm.

Arra, hogy Anyukám főzött volna nem emlékszem. Maximum karácsonykor és húsvétkor.

Apukámtól viszont ellestem 1-2 trükköt. :)

2006. aug. 3. 11:47

Magamtól,mert az Anyámat ha kérdeztem soha nem segített.Mindig azt mondta:csináld,ahogy akarod.

Különben már tizenévesen megtanúltam.

20. 18235c4fc5 (válaszként erre: 18. - 4726e582cf)
2006. aug. 3. 11:41
Az edények, fakanalak, stb. pakolásásban bajnokok a lányaim, az biztos. :))Remekül főznek játékból.
19. nefis
2006. aug. 3. 11:39

Kisgyerekként mindig a nagyi köténye mellett lógtam, aminek szegény rettenetesen örült, mivel tisztaságmániás, én meg sokszor a homokozóból kerültem elő:)))

Engedett zöldségeket pucolni, elmagyarázta, hogy miért üti fel a tojást külön pohárba, mire kell figyelni egy-egy ételnél, hogyan kell rántást csinálni, behabarni a gyümilevest...szóval főleg tőle. A mértékeket is átvettem tőle, azaz szinte semmit nem szokott kicentizni, hanem megbecsüli, hogy körülbelül mennyi "anyag" kell hozzá, és érzésre pakolja a lábosba:))

Így tanultam meg sütni is (a tesómat el semlehet szedni a tepsitől, ha valami almás sütit csinálok:)), nem szokott másnak hagyni, így két tepsivel kell sütnöm, ha még én is szeretnék enni belőle), főzni is.

A legelső önálló kajám, amiben senki nem segített egy nokedils-paprikáskrumpli volt. Kábé tíz éves lehettem, és senki nem volt otthon, én meg rettenetesen éhes voltam, így jött az indittatás, a kivitelezés sem sikerült rosszul, csak sótlan lett egy kicsit (nagyon:))), de az még helyre hozható mulasztás:)))

A mai napig imádok sütni-főzni:)))

18. 4726e582cf (válaszként erre: 17. - 18235c4fc5)
2006. aug. 3. 11:36
Úgy rémlik, hogy ahogy fogni tudtam és tudtam valamit is kezdeni a kezemben lévő tárgyakkal, máris odaeresztődtem a konyhába. Előtte sem volt másképp ugyan, mivel senki nem tudott vigyázni rám, így a matyálás és a rendetlenség csinálás működött a konyhában részemről :).
2006. aug. 3. 11:34
Hát igen, szerintem is ez lenne a jó. Én majd oda fogom engedni a gyerkőcöket, ha akkorák lesznek, gyúrhatják a tésztát, keverhetik az ételt, stb. Egyébként meg nagyon sok mindent meg tudok főzni-sütni, és anyu csak ámul, amikor eljönnek hozzánk ebédre.
16. 4726e582cf (válaszként erre: 14. - 18235c4fc5)
2006. aug. 3. 11:24
Nálunk az volt a divat, hogy mindent csináltam a konyhában, többnyire ugye pucolgattam a zöldségeket, de anyum rámszánta az időt és többszörös mennyiségeket vett, hogy kedvembre pucolgassak. Szépen lassan megtanultam, hogy mit hogyan kell megpucolni úgy, hogy a legtöbb használható dolog megmaradjon. Vagy kavargattam a rántást miegymást. Nameg mosogattam :). De ezt tartom normálisnak, így a gyerek azonnal látja, hogy nem szórakozás, hanem munka, és így legalább megtanulja mit és hogyan kell. Nem pedig akkor kerül fakanál a kezébe először komolyabban, amikor már férjhez ment (avagy megnősült - mert a fiú gyereket is erre szoktatnám).
15. Hoxa
2006. aug. 3. 11:20
Én senkitől. 12 éves koromig elkényeztetett anyám mindenféle finom kajával, utána meg elhagyta a családot egyik napról a másikra. Apámmal meg nem tudtunk főzni. Voltak vicces dolgok. Pl. az első (és utolsó) közös csirkevágás... :))))
2006. aug. 3. 11:17
Sokan írtátok, hogy kisgyerekkorotoktól kezdve ott sündörögtetek a konyhában, anno az én anyukám nem szerette, ha ott lábatlankodok. Később meg "kimehettem" mondjuk krumplit pucolni, de utána kiküldött, mondván, tanuljak, vagy teregessek, stb.
2006. aug. 3. 11:16
A saját bőrömön amikor az olaj rámfröccsent,a saját gyomrom által,hogy még jobban oda figyeljek rá.Mert az anyukám nem szeret főzni!
2006. aug. 3. 10:51

Anyukámtól tanultam a nagy részét, és persze rengeteg recepttel kísérletezem a mai napig is. Az viszont tény, hogy soha nem úgy csinálom meg a receptben leírtakat, ahogy azok le vannak írva, mindig alakítok rajta. Manapság jóval kevesebb fűszerrel főzök, vagy maximum marad a só, mint ízesítő. Rájöttem, hogy az ételek saját ízét szeretem, nem az agyonra fűszerezetteket.


Amúgy egész kicsi korom óta a konyhában sürgök, ha anyum főz. Szóval a mikor kérdésre a válasz, hogy mióta az eszem tudom :).

11. Manon
2006. aug. 3. 10:45

már 8 évesen ott sündörögtem a konyhában anyu mellett!

Sokat tanultam tőle is, valamint a nagyimtól is!

2006. aug. 3. 08:23
Mikor férjhez mentem, alig néhány dolgot tudtam elkészíteni, aztán lassacskán megtanultam, sé mst már igen gazdag a repertoárom. Sütni viszont sokkal jobban szeretek.
2006. aug. 3. 08:05
Mikor? 22.5 éves koromban sem tudtam nagyon semmit fozni.Nemetorszagban egy foszakacs mellett tanultam fozni ,meg amit elsajatitottam nagyitol anyutol,ugyanis o sosem engedett be a konyhaba .Apu kizarolag csak anyu foztjet ette,de aztan az enyemet is...mikor mar ehetove valt hihihi.
2006. aug. 2. 23:41
Nalunk jobbara apukam fozott, Tole tanultam inkabb. Igazabol amikor ferjhezmentem akkor kezdtem el fozni , persze kellett kis ido es kerdezoskodes mig minden siman elkeszult. Ma mar en adok tanacsokat a kezdo sogornomnek. :-)
2006. aug. 2. 23:21
Az alapokat 12 évesen az anyukámtól utána 18 évesen az anyostól,közben átnéztem segitségül néhány szakács könyvet... most már rutinból megy :-)
2006. aug. 2. 20:33

Szakácskönyvből, anyunak pár hónapra el kellett utaznia, én akkor 13 éves voltam és csak egy kaját tudtam főzni:paprikás krumplit.Amit ugye hamar meguntunk.

A harmadik nap elővettem a szakácskönyvet és már nem emlékszem mivel kezdtem de rájöttem nem olyan nagy ügy, persze volt pár kudarc, de attól kezdve főzök,persze már fejből is megy.

2006. aug. 2. 17:14
aníukámtól, és egész kicsi koromban, és folyamatosan, szóval úgy kisiskolás koromtól kezdve mindig kinn voltam vele a konyhában, ma már csak nehezen tűröm, ha van velem más is, persze együtt főzni is szoktunk, de valamin mindig összevitatkozunk... :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook