Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mik az előnyei és hátrányai a köldökpiercingnek? Okozhat betegséget? fórum

Mik az előnyei és hátrányai a köldökpiercingnek? Okozhat betegséget? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. szept. 16. 11:29

Szia,


Ha ügyes a sebészed, akkor nincsen gond. Kenegesd míg be nem gyógyul Tetran kenőccsel és Betadinnal. Nekem ezek váltak be, mert van a köldökömben, a nyelvemben és a számban. Szokták még ajánlani a tiszta alkoholt. Ezek mind pár százas árak (kivétel a Betadin, mert az inkább az ezres fele húz). Mindig legyen tiszta fültisztító pálcika, de a legjobb a gyógyszertárban vásárolt steril vatta (én nem vettem). Az első időszakban kényelmetlen lesz, fura, hogy ott van benn. Fájni nem fog, csak érzékeny lesz. Nekem kb. 2-3 hónapig egy kicsi fehér folyadék (néha nyúlós) jött ki a lyukon. De szépen gondoztam, nem gyulladt be.


Az orvosi fémmel műtenek, ha oda kerül a sor. Ez az az anyag, amire a legtöbb ember nem allergiás. Mindenképpen ezt ajánlom első alkalomra. Amúgy nekem most olyan ékszerem van, ami úgy néz ki, hogy maga a pálca ilyen orvosi fém, és a minta, a dísz pedig ezüst.


Amúgy meg nem éri meg piszkálgatni. Nagyon sokan "túl foglalkoznak" vele, folyamatosan kenegetik, piszkálják, emiatt is begyulladhat.


Fő a tisztaság. :)


Hátránya a heg, ami utána marad. Ha sportolsz és beleakadnak (mondjuk épp köldökben nem igaz ez), akkor kitéphetik. Anyud/apud, szülők kiakadnak, veszekedés.. :)


Előnye: szexi, szép, nőies...


Kb. ennyit tudok.

19. ALLICS
2008. szept. 16. 10:34

Nekem is van 5,5 éve,szültem is azóta és soha semmi baj nem volt vele.

Az orromban is volt már és szépségpontom is van.

2008. szept. 16. 08:46
Köszönöm mindenki tanácsát!
17. Li-lo
2008. szept. 10. 13:46
Szia, nekem volt...félévig, aztán kiszedettem mert folyton gennyesedett, azóta allergiás vagyok a fémekre. A heg ottmaradt, de annyira nem vészes. Ha tetszik csináltasd meg :) Én hordanám ha nem lennék allergiás minden fémre.
2008. szept. 10. 13:31

Szia!!

Nekem ugyan nincsen köldök piercingem,de két tesómnak van.Ők is már elég régen berakatták,és nincsen vele semmi gondjuk.

2008. szept. 10. 13:24

Szia!

Nekem is van, nekem is 6 éve, lassan 7. Nem is éreztem mikor betették, pedig én állatira félek a tűtől, még 21 évesen is sírok a vérvételen... :) Féltem is mikor a szülinapomra ezt kértem, kérdeztem anyut, hogy sírhatok- e? :) Mondta, hogy én akartam nincs sírás, azóta már rengeteg piercingem és tetoválásom van, egyedül az orr piercing és a füllövés fáj, a többit nem is érzed. Bajom csak a "szépségpöttyömmel" volt, itt az ajkam fölött, érzékeny a szám nagyon, kisebb utéstől is nagyon bedagad, így minden piecing kicsinek bizonyúlt, végül kaptam egy óóóóriási rudat, ami vagy 2 cm- re kiállt a számból, de azzal végül begyógyult. :)


Viszont, csak egy dologra kell figyelni, nem tudom, hogy ez fém allergia- e vagy sem, de több lányt is ismerek, akinek kidobta a köldöke. Viszont más ékszereket hordanak, tehát nem tudom min múlott. Remélem ez Veled nem fordul elő!

Sok Szerencsét!

2008. szept. 10. 13:08

Szia Kicsiangyal!

Nekem is van,kb 6 éve és semmi gondom nem volt vele.Szalonba csinálták,orvosi fém.

Terhességem elején kivettem és ahogy megszültem repült vissza a helyére.Én szeretem.

13. vviki2
2008. szept. 10. 13:01

Nekem is volt, de én megbántam...

Bár én 11 éve tetettem bele, s akkor nekem még úgy lőtték be, mint a fülbevalót. Nagyon fájt, s később is érzékeny volt. A belőtt fülbevaló úgy dörzsölte, hogy hiába cseréltem le 2 hét után karikára, megmaradt a nyoma...heges. Kb. 1 évig viseltem, utána vettem ki. Máig látszik és nem valami szép :-((

Ma már szinte sehol sem lövik, ha sebész teszi bele, tuti vigyáz a higiéniára és biztos szépen dolgozik. Én mellette vagyok, ha igényes a "munka"... sajnos az enyém nagyon el lett rontva, azért nem viselem.

2008. szept. 10. 12:45
Nekem 13 éve van. Soha semmi gondom nem volt vele. Nekem szalonban tették be, és ott kaptam a piercinget is, ami orvosi fém. Szerintem minden ilyen helyen lehet kapni. Ha Neked tetszik és úgy érzed, hogy kell, akkor mindenképp' csináltasd meg. Nem fogod megbánni.
11. pemete
2008. szept. 10. 12:44
Azt is lehet ékszerésznél venni, csak annyi hogy azt kell kérni. Megmondod, hogy olyat szeretnél, ami orvosi fémből van, és nem okoz allergiát. Tudni fogják:)
2008. szept. 10. 12:43
Szia!Nekem volt.semmi hátránya nincs és sztem szép.annak akinek szép hasa van.Egyáltalán nem fáj,csak utána 1-2hétig érzékeny.A titka hogy gyakran kell tisztogatni,fertötleniteni,cserélgetni.Én nagyon szerettem csak terhességem alatt ki vettem.Azóta összefort,de a hasam már nem olyan szép ugyhogy nem lyukasztattam ki ujra.Az egyetlen probléma h picit látszik a helye.De én csak rábeszélni tudlak.
2008. szept. 10. 12:34

Előnyét nem látom...

De ha tetszik...

2008. szept. 10. 12:04
Egy sebész ismerösöm tenné be!De nekem amilyen piercingem van azt az ékszerésznél vettem!Hol találok orvosi piercinget?
2008. szept. 10. 12:00
én a kislányomat elvittem egy allergia tesztre. Neki is jobban tetszettek,tetszenek mint az arany herkentyűk. Kérdés miből van? Azóta is inkább azokat hordja. Próbálj meg elmenni TE IS.
6. pemete (válaszként erre: 4. - 5419337c3b)
2008. szept. 10. 12:00
orvosi fémből van:)
2008. szept. 10. 11:59

Szerintem ha olyan helyen csináltatod, ahol értenek hozzá, és ügyelnek a fertőtlenítésre, és után te is vigyázol rá tisztán tartod, akkor nem lesz gond. Akkor fordulnak elő betegségek, fertőzések, ha nincs meg a megfelelő higiénia. Úgyhogy arra nagyon kell vigyázni.

Viszont tudod, hogy azt mekkora tűvel csinálják???

Az egyik barátnőmnek anno láttam amikor szúrták a nyelvét, hát majdnem elájultam, márcsak a tű látványától is!!! Jó én elég tápos vagyok...

2008. szept. 10. 11:59
Milyen az az orvosi piercing?
2008. szept. 10. 11:59
a piercing nálam szóba sem jöhet. a köldökbe meg pláne nem. alapban fájós a köldököm, belehalnék.
2008. szept. 10. 11:58
Hmm Nekem már 6 éve van, közbe már kétszer szültem is, semmi bajom nincs tőle! Remélem nem is lesz! De hozzáteszem Nekem orvosi piercing van betéve! Szerintem nyugodtan csináltasd meg!:)
2008. szept. 10. 11:56
Elönyei és hátrányai a köldök piercingnekl!Nagyon szeretnék de sokan azt mondják, hogy több betegséget okoz!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook