Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mik a tapasztalatotok a dauerolt hajjal kapcsolatban? fórum

Mik a tapasztalatotok a dauerolt hajjal kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


2010. dec. 3. 15:17
Hétfőn bedaueroltattam a hajamat. Úgy reklámozták, hogy 8 hetes tartóshullám, egyébként pont a fülem alá ér a hajam, és vékonyszálú. Szerintem a fodrászlány nem kalkulálta bele, hogy a hajam vékonyszálú és rövid, így a súlya nem húzza ki a hajamat. Közepes csavaróra csavarta, de amikor bufferral beszárította, iszonyatosan összeugrott a hajam, mint egy birkáé. Szóval kiszárította egyenesre. De így se jó, mert az alja most "kiáll", szóval jó lenne nagyon hullámokat varázsolnom bele, valami ötlet??? Be lehet szárítani a hajamat úgy, hogy nagyon hullámok legyenek benne? Vagy valamilyen hajcsavarós technika? Köszönöm.
2009. jan. 12. 21:37

Szia!


Szerintem se használj dauert, inkább áldozz rá több pénzt és tetess be pótrészeket, bár nem tudom annak milyen káros hatásai vannak...


Minden töredezett, sprőd hajúaknak a bombatipp:

egy fél élesztőt keverjetek össze gyümölcslével és igyátok meg.Érdemes rendszeresen enni, bár rossz íze van de hatásos.

Ha hajmosás előtt olíva olajat kentek a hajvégekre az is jót tesz.

Az ecetes öblítés pedig messziről körözi a legdrágább balzsamokat!(egy liter víz, 3 kanál ecet, amit aztán sima vízzel kell leöblíteni)


Mind kipróbált tipp, nekem használt!!

18. pesmár (válaszként erre: 1. - 2ce679405c)
2009. jan. 9. 23:52
Szia!Nekem is ritka,vékonyszálú hajam van,és évek óta szoktam bele dauert tetetni,mert úgy dúsabb,és könnyen kezelhető lesz.Csak ennek egy nagy átka is van sajnos,hogy nagyon tönkre teszi a hajat.Eltörik,kiszálkásodik,hullik,főleg ha még a fodrász is tovább rajta hagyja,mint kellene-én már jártam így,sajna.
17. frutty (válaszként erre: 1. - 2ce679405c)
2009. jan. 6. 09:56

nekem,meg hulik a hajam,tőle!

ne csináld nem,éri meg!

16. frollo (válaszként erre: 14. - Vaczila)
2009. jan. 6. 09:38
Sziasztok! Nekem is ajánlották a tődauert, de attól féltem, hogy roncsolja a hajam tövét. Ugye nem így van? :)
2008. dec. 27. 08:08
Nekem be van dauerolva és amikor szárítom, akkor egyenesre kihúzom. Egy hétig is tart és nem zsírosodik.
2008. dec. 27. 08:04
Csináltassatok tődauert. Sokkal kíméletesebb a hajhoz és nem lesz tőle túl bozontos, csak finoman göndör, így könnyebb vele bánni.
13. jnka
2008. dec. 17. 13:34
Nekem is vékony szálú hajam van, én is ezért daueroltattam be régen. Nekem nagyon jól állt, a frizura maga is jól sikerült, nagyon szerettem. Kevés gondom volt vele, fésülködnöm sem igen kellett, mindig normálisan állt a hajam. Egy picit megszívta a hajam színét a dauer víz, de nem vészesen, ráadásul a világosabb hajszín is jól állt. A hajam sem tört. Most újra nagyon tetszik, gondolkodom is rajta, hogy esetleg megcsináltatom.
12. Mödke (válaszként erre: 6. - Fbd0ceb525)
2008. aug. 26. 10:12
Akinek göndör, az simát szeretne, akié viszont sima, az göndört. Ez már csak így van. :) Nekem sima, és mindig göndörre vágytam, az sokkal jobb. :)))
11. Mödke (válaszként erre: 4. - 2ce679405c)
2008. aug. 26. 10:11
Attól függ, hogy csinálják. Amikor először dauerolták a hajam, 20 éve, akkor attól eléggé tönkrement, törött, aztán úgy 10 éve a fodrász barátnőm nagyon jól megcsinálta, igazából nem lett semmi baja tőle. Mivel egyébként nagyon gyorsan zsírosodik a hajam, nekem kifejezetten jól jött, hogy kiszárítja. Viszont állandóra nem vállalnám be, mert tényleg nem tesz jót a hajnak. És az elég csúnya, amikor lenő, és fölül tök sima, alul meg olyan sprőd.
2008. aug. 26. 10:01
Én se ajánlanám. Egy évig szenvedtem vele, aztán le kellett vágatnom rövidre, hogy helyre jöjjön a hajam. Nagyon nehezen kezelhető.
2008. aug. 23. 15:27

[link]


[link]


nekem ez a kettő tetszik.

Tehát akkor soha nem lehet ilyen hajam?

Nekem ezek a nagyobb fürtök jobban tetszenek, mint az aprók...

8. cskata (válaszként erre: 4. - 2ce679405c)
2008. aug. 23. 08:03

nem tudom, hogy manapság milyen fajta dauervizek vannak.. elképzelhető, hogy kíméletesebbek, mint amit az én hajamra kentek annó..

az biztos, hogy én nem is igazán tudtam magam otthon kezelni, formázni a dauerolt hajamat.. a szárítás macerás: hajszárítóval ronda lesz (még tárcsával is), ha csak magától hagyja az ember megszáradni, akkor lapos.. minden egyes hajmosás után pedig nekem nem lenne (és nem is volt) sem idegzetem, sem időm csavarókra tekergetni a fürtöket.. ezen kívül, ha tettem rá habot, akkor olyan volt mint a beton - ezt meg utáltam..

na jó, nem akarlak riogatni..:)

egyébként engem is le akartak beszélni annakidején, de a kíváncsiság mégiscsak hajtott.. szóval lehet, hogy Te sem fogsz addig megnyugodni, amíg ki nem próbálod..;)

mondjuk én a magam részéről tuti, hogy soha többé nem fogok daueroltatni!:)

2008. aug. 22. 22:59
nagyon kiszárítja a hajat. De vannak már új dauer technikák amik nem károsak, de olyat nem találsz minden fodrászatban. Csak a jobbakba.
2008. aug. 22. 22:49
Jaj ne!!! Az én hajam természetes göndör. Nem győzöm kihúzgálni. Hiába bodoríttatod be, soha nem fog úgy kinézni ahogy igazán szeretnéd. Olyat csak a reklámokban látni, vagy állandóan fodrásznál kell ülni.
2008. aug. 22. 22:10

igaz, hogy nem lehet csak egyszerűen kifésülni, hanem mindenféle ápoló kell rá?

Nagyon macerás?

4. 2ce679405c (válaszként erre: 3. - Cskata)
2008. aug. 22. 22:02

hát nem, tudom. Megkérdezem minden esetre.

Azért nagyon tetszenek azok a nagy göndör fürtök... :-)

De nem lehet, hogy manapság már van olyan dauer amitől nem megy annyira tönkre a haj?

3. cskata (válaszként erre: 1. - 2ce679405c)
2008. aug. 22. 21:43

szerintem ne tedd!:)

én is hosszú hajat daueroltattam be úgy 10 évvel ezelőtt. Teljesen megváltozott a hajam, száraz lett és sprőd.. nem győztem balzsamozni, de még úgy is nagyon tört a vége! A néhai (egyébként már nem is látszó) színező maradványokkal is reakcióba léphetett a dauervíz, mert világosított a hajamon - így aztán elég pocsék volt, ahogy nőtt le.. később kénytelen voltam a saját hajszínemhez legközelebb álló színnel festetni, hogy esztétikusabb legyen a látvány..

életemben nem volt annyira ronda a hajam, mint abban a kb. 1-1,5 évben, amíg tartott a cucc..:S


Nem tud a fodrászod valami (más) praktikát, hogy dúsabbnak hasson a hajad..?

2. swallow18 (válaszként erre: 1. - 2ce679405c)
2008. aug. 22. 21:27
Hát ha még ritkábbat szeretnél, csak rajta. Én a hosszú hajamat daueroltattam be, soha többé nem tudtam kifésülni, kibontva hordani(mert sehogyse állt), hullott, törött, fájt a fejbőröm, szóval le kellett vágni. Soha többet.
2008. aug. 22. 21:23

Sziasztok!

Egyenes és ritka hajam van. Gondoltam, hogy kicsit dúsabbnak hasson, bedaueroltatom. A fodrászom örömmel megteszi. Habár sok rosszat hallottam felőle, gondoltam más véleményét is kikérem.......

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook