Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Migrénesek ide! Van valami tuti tippetek ellene? fórum

Migrénesek ide! Van valami tuti tippetek ellene? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
172. insecure (válaszként erre: 160. - Juditta1987)
2016. ápr. 23. 09:31
A Relpaxtól én is rosszul voltam, halálfélelem és sírógörcs. Próbáld a Cinie-t. Elvileg ugyanaz a atóanyag. Vmiért nekem az jobban bejött. Annál is vannak fura érzések. Zsibbadás, szorításérzés, de nrkem egy órán belül mindent kivesz.
171. insecure (válaszként erre: 162. - Aredhel)
2016. ápr. 23. 09:28
Cinie pl. + koffein Háziorvos is felírhatja. Tipikus migrénes tünetek.
170. akác56
2016. ápr. 22. 20:36

Sajnos nem tudom belinkelni, de biztos így is megtalálod!

Youtube:

Amit nem tudhatsz a Magnéziumról.

Dr.Fejcsák Zsuzsanna

Jakab István

169. Juditta1987 (válaszként erre: 168. - Akác56)
2016. ápr. 22. 20:28
Köszönöm kedvességed :)
168. akác56
2016. ápr. 22. 15:43

Magnézium citrát por! 1 kávéskanál 2dl vízben oldva.

Meg kell kérdezni a patikában, hogy adják-e vény nélkül, ha nem a háziorvos felírja.


A youtube-n látható egy jó kis video a mg.-ről. Megkeresem és beírom ide a linket.

167. Juditta1987 (válaszként erre: 166. - Akác56)
2016. ápr. 22. 13:18
Szia, megmondanád légyszi, hogy mekkora adag és milyen magnéziumot szedsz? Kipróbálnám én is... Köszönöm szépen :)
166. akác56
2016. ápr. 22. 12:33

Sziasztok!

Én magnéziumot szedek esténként napi rendszerességgel és azóta nincs migrénem!

Nem akarom elhinni, hogy Mg. hiány okozta hosszú évekig ezt a szörnyű fejfájást! - nekem mindig látási zavarral kezdődött.

Azért este veszem be, mert állítólag csak teljesen stresszmentes állapotban szívódik fel.

165. Aredhel (válaszként erre: 163. - Juditta1987)
2016. ápr. 22. 09:14
Hmm... igazából úgy vagyok vele, hogy mivel egyébként sosem fáj a fejem, ezt az évi 5-6 alkalmat kibírom, orvoshoz ennyi miatt nem akarok menni :)
164. Juditta1987 (válaszként erre: 161. - Bozsi61)
2016. ápr. 22. 08:09

Sajnos nekem is szinte minden nap fáj a fejem valamennyit, migrén nem mindig alakul ki, csak forró lesz a homlokom, mintha lázas lennék.


Most az (egyébként bevált fájdalomcsillapító) Algopyrin + No-spa combóval el vagyok a Relpax helyett migrén esetén.

163. Juditta1987 (válaszként erre: 162. - Aredhel)
2016. ápr. 22. 08:05
Kedves Aredhel! Nem hinném, hogy a gyakorisága határozza meg a migrént. Sokkal inkább a tünetek és sajnos a leírásod alapján migrén is lehet. Lehet, érdemes lenne fejfájás dokit felkeresni... Üdv.
162. Aredhel
2016. ápr. 20. 15:44
Nem tudom, mennyire számít migrénnek, amit érzek, mert nagyon ritka. Kb. 2 havonta fordul elő, hogy megfájdul a fejem, de akkor már reggel furcsa a közérzetem, délutánra ált. rosszul vagyok, hányingerem lesz, szédülök, gyakran hányok is, rosszul érzem magam, a fényt és zajokat nem viselem el. Igazából a gyógyszer nem segít ilyenkor, csak ha lefekszem aludni :/
161. bozsi61 (válaszként erre: 160. - Juditta1987)
2016. ápr. 20. 15:39
Nekem se használ ez a gyógyszer,de azóta sincs meg a fejfájásomra az ellenszer,a héten is elég gyakran fáj.
2016. ápr. 19. 23:58

Sziasztok!

Évek óta tavasszal jön leginkább elő a migrénem. Most rászántam magam, elmentem a fejfájás ambulanciára, ahol mondták, anyai ágon öröklődik a családunkban és valószínűleg én is tovább fogom adni a gyerekemnek :( Relpaxot írtak a rohamokra, amit sajnos már másnap be kellett vennem. A dokim azt mondta, hogy csak felet vegyek be, ha 20 perc múlva nem érzek javulást, vegyem be a másik felet. Hát... nem tudom, melyik a rosszabb: a roham, vagy a gyógyszer mellékhatása :((( Borzasztó szédülést éreztem és zsibbadt a tarkóm, a nyakam, hányingerem volt egy fél db-tól is. Felhívtam a dokit, azt mondta, ne szedjem tovább. Elég csalódott vagyok, hogy 6 szem 5400 Ft és egyáltalán nem használt nekem és dobhatom ki a maradék 5,5 szemet :(((

159. insecure (válaszként erre: 158. - Maryka1962)
2016. febr. 22. 13:13
Ha koffeinre enyhülő migréned van, akkor a cinie, relpax lehet jó.
2016. febr. 20. 19:53
Már két éve, hogy írtam ide a tapasztalataimról a Divascannal kapcsolatban. Sajnos, azóta már nem segít ez sem.
2014. okt. 25. 20:23

5,5 évig voltak migrénjeim. Gyakorlatilag minden nap fájt a fejem. Sokszor ügyelet, injekció. Hányás, hasmenés, borzasztó rohamok.

Kínomban megcsináltattam az ételintolerancia tesztet. A tejre vagyok érzékeny. Azóta diétázom, megszűntek a rohamjaim.

2014. okt. 18. 05:43
olvastam,hogy a b2 vitamin hianya okozza,plusz a birth control pill is.
155. Maryka1962 (válaszként erre: 148. - Zseska)
2014. szept. 11. 20:44
Szia. Kopogtatok, mert érdekelne a naplód.
154. __Ani__ (válaszként erre: 148. - Zseska)
2014. szept. 11. 15:20
Szia, engem is érdekelne a naplód.
153. __Ani__
2014. szept. 11. 15:19

Sziasztok! Van esetleg valakinek tapasztalata a hormonszint és a migrén kapcsolatával?

27 éve küzdök migrénnel, 5 éves koromban kezdődtek a fájdalmak, amikor kivették az egyik petefészkemet. Több orvost is kérdeztem már, de senki nem mondott összefüggést. Most olvastam egy cikkben, hogy az ösztrogén szint csökkenésével összefüggésben a migrén. Nekem volt most egy ilyen hormonvizsgálatom, mert gyereket szeretnék, és az tényleg alacsony.

152. julianusyze (válaszként erre: 145. - Écike82)
2014. szept. 2. 14:41
Ez pontosan így van,egyetértek!Ha nincs fejfájás szakrendelés ,van neurológia.Én is végig szedtem már mindent,hatottak is.Relpax Imigran,jelenleg Cinie ami bevált nekem is.Hozzá kell tenni ezek közül egy sem túl olcsó de inkább mint a több napos migrén.
151. bozsi61 (válaszként erre: 148. - Zseska)
2014. szept. 2. 14:34

Szia !

Engem érdekelne a naplód.

150. akác56 (válaszként erre: 143. - 3ceaf21574)
2014. aug. 22. 23:06
Én egy kapszula Contramált vettem be - de többet soha! Kapkodtam tőle a levegőt, attól meg hirtelen calcium hiány lépett fel és a négy végtagomon tetániás merevség lett! - még jó, hogy a légzőizmaimra nem terjedt át, mert elpatkoltam volna. Nagy szerencse, hogy tudom, hogy ilyenkor mi a teendő!
2014. aug. 22. 19:13
szex
148. zseska (válaszként erre: 131. - 879a837565)
2014. aug. 22. 18:50
Inditottam naplót fejfájásost itt,ha valakit érdekel,kopogtasson. :*
147. zseska (válaszként erre: 143. - 3ceaf21574)
2014. aug. 22. 18:44
Ez a gyógyszer elég brutál,sok doki nem írja ki... :/
2014. júl. 10. 11:52
Amit még kihagytam. A botox kezelés valóban létezik a migrénnél Magyarországon is, rákérdeztem az orvosomnál. Általában tarkó, halánték, homlok migrénes pontjaira injectiózzák be a botoxot és ritkítja a rohamok számát. Ha jól emlékszem 3 havonta kell ismételni a kezelést. (Ja és TB támogatott, mivel nem szépészeti céllal van, ez sem egy utolsó szempont)Még nem próbáltam ki, de sosem lehet tudni mire vetemedek havi 8-10 migrén mellett. További szép napot.
2014. júl. 10. 11:37

Kedves minden migrénes sorstársam!

Nekem is gyermekkorom óta migrénem van, mely nálunk női vonalon öröklődik, egész kisiskolás kortól a változó korig tart, és rendkívül frontérzékeny vagyok. Sok évig gyakorlatilag mindenféle fájdalomcsillapítót szedtem már de érdemben egy sem használt. Sajnos ellene tenni nem sok mindent lehet. Én ideggyógyászaton vagyok gondozott vele, és próbáljuk a rohamok számát csökkenteni. Ami a legjobb volt eddig az erős fájdalomnál a sumatriptán (közismertebben Cinie, vagy Imigran) viszont még ennél is előfordul, hogy egy Flektorral ki kell pótolni, mert nem hat. Ritkítási céllal szedtem már magnéziumot, divascan-t, convulexet, de igazából nem ritkult meg. Az orvos szerint a rohamok sem egyformák (fejfájás naplót vezetek), ezért jelenleg a különféle rohamokat különbözőképpen kezeljük. Amit még most fogok kipróbálni az a Zomig, és a Sibelium. Ha jók a tapasztalataim majd leírom. Véleményem szerint minden migrén más és más ezért úgy gondolom, hogy mindenképp egy erre szakosodott ideggyógyásszal együtt kell küzdeni ellene. Fejfájás szakrendelés minden nagyobb városban van. Csak oda és sehova máshova. Tetőtől talpig kivizsgálnak, mert ezek a gyógyszerek kicsit sem veszélytelenek. Ha további tapasztalatom van, mindenképpen jelzem, és ha valakinek javasoltak mást, vagy ezeket próbálta azt is szívesen elolvasnám. Remélem a hozzászólásommal tudtam segíteni. Migrénmentes szép napot kívánok.

144. Maryka1962 (válaszként erre: 134. - 9947641af1)
2014. ápr. 29. 18:48

Kedves borcsy!

Most olvastam a hozzászólásodat. Egy kicsit késve, de leírom a tapasztalatomat.Már nagyon sok gyógyszeren és orvoson voltam túl. Amigrénem azonban nem múlt, sőt, már volt, hogy egy hétig is kitartott. Előfordult, hogy nem tudtam emiatt dolgoizni sem menni, vagy éppen hazaküldtek a munkahelyről.Aztán legutoljára Divaskant írtak fel, amit három hónapig kellett szednem. Mellékhatása nálam nem jelentkezett. Jól voltam, míg szedtem. Ennek egy éve. A fejfájásom el nem múlt, a migrén most is előjön. De ritkábban van olyan gyötrő fejfájásom, hogy ágyba kényszerítsen. De úgy érzem, minél messzebbre kerülök a kúrától, annál sűrűbben jön elő a fejfájás is. Valószínűleg meg kell majd ismételnem. Ha van kérdésed, szívesen válaszolok. Remélem,tudtam segíteni. Szép napot kívánok!

2014. ápr. 25. 16:37
Contramal
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook