Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Migrénesek ide! Van valami tuti tippetek ellene? fórum

Migrénesek ide! Van valami tuti tippetek ellene? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2010. jan. 7. 19:16

Szerintem igen.

Nekem már nem hat az Algopyrin, az Algoflex, az Advil, az Advil Ultra, meg a Nurofen se. :(

Jelenleg egy pokoli másfél hónapon vagyok túl. Nem mondom, hogy nem fáj a fejem mostanában, pláne reggel érzek némi hasogatást néha jobb, néha pedig bal oldalon. De az elmúlt időszakhoz képest ezt már fél lábon állva is kibírom.

51. Aysel
2010. jan. 7. 19:10
Amikor felírták az Apranaxot, használt. Most is csak 2-3 óra múlva. Ehhez is hozzá lehet szokni?
50. martini64 (válaszként erre: 47. - Bene Mami)
2010. jan. 7. 16:09
Igen. Többen is írták, hogy hat a gyógyszer, ha bent marad. Na, pont ezért.
2010. jan. 7. 05:39

Siasztok!

Ami nekem igazán bevált az a Divascan nevű gyógyszer,amit a neurológus doki Írt fel.Én a fényre és a szagokra voltam /vagyok /nagyon érzékeny.A gyógyszert kúra szerűen szedtem egy hónapig,aztán szünet.Ha érzem,hogy jön a roham,akkor egy jó erős kávét iszom,ami értágító hatású.Ezzel az esetek 90 %-ában letudtam a migrénes rohamot csak sima fejfájássá szelidíteni.Éveken át kórház,infúziók,napi két három migrénes roham,ájulás stb.minden volt az étlapon.Mára már az évi 2x 1 hónapos divascan szedéssen normalizálódott a helyzet,5 éve nem volt nagyrohamom.Kérdezz rá a dokinál/ nekem a háziorvos is felírja/,hogy a te esetedben ajánlja-e.Gyógyulást Neked!

48. Bene Mami (válaszként erre: 42. - Barát1)
2010. jan. 6. 23:20
Az egyik ismerösömnek a hústól van,a másiknak meg az alkoholtól. Perssze kevéstől is,mert nem tontja le a szervezete.
2010. jan. 6. 23:17

Amióta az eszemet tudom,megérzem az adőjárásváltozásokat. Hideg-meleg,egy kutya.

10 éves korom körül egy hétig bent feküdtem a kórházban,amit tudtak megnéztek rajtam. Semmi!

Volt hogy hetekig tartott.Nem tudtam készülni a suliba,és azt mondtam,nem készültem,elkönyveltek egy lusta disznónak. Na ez volt a gáz. A gyerekeim remélem nem örökölték.

Tegnap este is majd megpusztultam,meg ma délelött...

Algoflex fortet veszek be,felváltva a béres trinet proval. 3-4óránként egyet,kb.3 db. szokott hatni,ha nem, akkor jön a végén a hasmenés,hányás. Bocsi! Aztán megkönnyebbülök. Más is van így?

46. Aysel
2010. jan. 6. 23:06
Jó éjt
2010. jan. 6. 23:04
Holnap majd benézek,most jó éjszakát, mert reggel meló.
44. Barát1 (válaszként erre: 43. - Aysel)
2010. jan. 6. 23:03
Sajnos nem tudom, hogy Neked mi lesz jó, én 6 éve nem éreztem migrénes fájdalmat, ezért írtam, hogy próbáld illetve aki akarja próbálja ki, nincs mit veszteni csak a fájdalmat.
43. Aysel
2010. jan. 6. 22:49

Ezt kipróbálom, hallottam, hogy ételektől is lehet

De akkor a frontot sem fogom megérezni?

42. Barát1 (válaszként erre: 16. - Aysel)
2010. jan. 6. 22:39
Bocs, nem voltam gépnél.Sok keményítőt tartalmaz a búza, kukorica, vizes burgonya.Eszembe jutott,hogy Dr.Henry Bieler Ételben az orvosság című könyvében olvastam erről, most megkerestem az 50. oldalon. Sajnos nem tudom kapható-e még ez a könyv. Annyira megszoktam már, hogy figyelek a keményítőre és a cukorra, hogy mindent eszek, de az egyik nap édességet, a másik nap pedig cukrot. Érdekes, hogy 2 kávét /2 cukorral/megihatok, de a harmadik már fejgörcsöt okoz, persze a cukormentes napról beszélek. Én úgy csináltam, hogy hetekig felírtam mindent amit megettem és így kizártam, hogy mitől fáj és mit bír el a szervezetem. Szerintem egy próbát megér, nem veszíthetsz semmit, csak nyerhetsz vele.Nekem csak a burgonya és a cukor okozott migrént a többi nem.
41. Aysel
2010. jan. 6. 22:25
Gratulálok! a fiam fia márciusban születik
2010. jan. 6. 22:21
:-) jó lenne, de most nekem a pici babámmal kell foglalkozni a hasamban, megyek is lepihenek, holnap nagy nap lesz, a 12 hetes UH remélem minden oké lesz, jó éjt
39. Aysel (válaszként erre: 38. - Bogyóka81)
2010. jan. 6. 22:19

családi váll. is lehet belőle

de tényleg jó ötlet

2010. jan. 6. 22:18
szegény anyós majd megszakadt amíg haza cipelte bkv-val :-)
2010. jan. 6. 22:17
:-) nem az enyém az ötlet a férjem találta ki, elvileg az övé volt, de én lenyúltam :-)
36. Aysel (válaszként erre: 35. - Bogyóka81)
2010. jan. 6. 22:15

Nagyon jó lehet.

Nem szabadalmaztatod? :)

2010. jan. 6. 22:13
ilyenkor még beszélni sem tudok, az is idegesít ha hozzám szólnak, nekem van egy nagyon jó "párnám" anyósom ott dolgozik ahol azokat a műanyag kismotorokat csinálják, és abból a műanyag granulátumból csinált nekem párnát, van vagy 3kg a párna, de sosem melegszik fel, felveszi a fejem formáját azon szoktam aludni, mikor fáj a fejem, egy kicsit csillapítja a fájdalmat
34. Aysel (válaszként erre: 33. - Bogyóka81)
2010. jan. 6. 22:02
Igen és az is fáj ahogy a párna hozzáér.
2010. jan. 6. 21:58
engem is elküldtem minden vizsgálatra anno, szemészet, füll-orr-gégészet, fogászat, UH, hormonvizsgálat ............... de semmit sem találtak, aztán MRI-re ott felfedeztek egy 8mm-es cisztát, de nem az okozza a migrén rohamokat, az a jelek szerint tünetmentes. sokszor kellett menni ügyeletre is, amikor már bőgtem a fájdalomtól, ott kaptam egy koktélt, és hamar elmúlt, aztán hónapokig semmi, aztán megint roham szuri, és megint nyugi, ezek a rohamok elmúltam a terhesség miatt, de a fejgörcsök megmaradtak :-( ez egy átok, irigylem azokat az embereket akiknek nem fáj, vagy ritkán fáj a feje, édesapám ha eddig 2-szer panaszkodott arra hogy a fáj a feje akkor lehet sokat mondtam, ő lefekszik és reggelre kutya baja, nem kell neki gyógyszer, ha én fejfájással fekszem le, akkor egész éjszaka szenvedek, nem alszok jól, és reggel ugyanúgy fáj mint este
32. mamuci55 (válaszként erre: 19. - Bedoka)
2010. jan. 6. 21:58
Milyen érdekes.Az én lányaimnak meg akkor volt többször mikor babát vártak.A szülés után csökkent a migrének száma.Én úgy vettem észre,hogy a változó kor még jobban előhozta.Azóta gyakrabban van,mint fiatalabb koromban.
31. Bogyóka81 (válaszként erre: 19. - Bedoka)
2010. jan. 6. 21:52
jó neked, én babát várok és az utóbbi napokban megőrülök szét megy a fejem
2010. jan. 6. 21:51

Nekem Apukám volt ilyen.

Meg balesetem is volt 13 éve, azóta nagyon kegyetlen, hetekig tartó fejfájásaim vannak. Még nem voltam vele dokinál.

29. Aysel (válaszként erre: 26. - 2ee23db704)
2010. jan. 6. 21:51
Nekem is volt mágneses nyakláncom, de magas a pulzusom és úgy vettem észre, hogy még magasabb lett. A karkötő is jó? Mert az nem hatott a szívemre.
28. Aysel (válaszként erre: 27. - Mamuci55)
2010. jan. 6. 21:49
Csak fejlődik az orvostudomány!
27. mamuci55 (válaszként erre: 25. - Aysel)
2010. jan. 6. 21:45
Köszönöm.Valószínű,és mint írtam a két lányom is.Úgy látszik női ágon örökölhető.Szegény kis Nórika unokám is ha örökli,és ennyit szenved majd.
2010. jan. 6. 21:45
Én is megjártam már az ideggyógyászatot meg mindent hosszú évekig. Aztán tök véletlenül hozzámkerült egy mágneses ékszer, kínomban a nyakamba akasztottam egy migrén alkalmával és elmúlt. Azóta többször elmulasztottam vele. Most már állandóan hordom és azóta nem fáj a fejem.
25. Aysel (válaszként erre: 24. - Mamuci55)
2010. jan. 6. 21:40

Sajnálom, részvétem.

Akkor Te is örökölted?

24. mamuci55 (válaszként erre: 22. - Martini64)
2010. jan. 6. 21:29
Ez így van./hisztériás/Az én anyukámnak szintén migrénje volt.De nagyon beteg tudott lenni,többször mentő vitte el.Mivel szervi bajt nem találtak nála,ezért ráfogták a hisztériára.Majd 1984-ben találkozott egy orvossal egy rosszulléte alkalmával.Ő elkezdte kezelni.Sajnos az eredményt nem tudhattuk meg mert abban az évben balesetben meghalt szegénykém.
23. Aysel (válaszként erre: 22. - Martini64)
2010. jan. 6. 21:15
Ez is egy megoldás. A környezete számára
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook