Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miert zárkózottak az emberek? Mi lehet a zárkózottság oka? fórum

Miert zárkózottak az emberek? Mi lehet a zárkózottság oka? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9
49. a0c1361e44 (válaszként erre: 46. - Bogancs71)
2010. szept. 30. 17:35
:)
48. Bri* (válaszként erre: 45. - Bogancs71)
2010. szept. 30. 17:26

Ebben nem vagyok teljesen biztos. Sajnos sok olyan külső körülmény van, amelyet az emberek nem tudnak irányítani és nincs rá befolyásuk.

Természetesen a sorsunkért elsősorban mi vagyunk a felelősek és nem másoktól kell várnunk, hogy segítsenek. Van azonban olyan helyzet, amikor kicsúszik valaki keze alól az irányítás, vagy rosszul jönnek össze a dolgok. Abban már az egyén egyedül kevés.

47. manul (válaszként erre: 1. - 280960cf2d)
2010. szept. 30. 17:20
Önbizalomhiány!
46. bogancs71 (válaszként erre: 42. - A0c1361e44)
2010. szept. 30. 17:19
Én legalább vállalom. Míg más okosnak képzeli magát, közben meg csak okoskodik.
45. bogancs71 (válaszként erre: 44. - F36e266467)
2010. szept. 30. 17:17
Az első mondattal egyet értek. A második szerintem úgy hangzik: Olyan az életünk és a környezetünk, amilyet teremtünk magunknak.
44. f36e266467 (válaszként erre: 38. - Bogancs71)
2010. szept. 30. 17:04

A saját életünkért tudunk felelősséget vállalni.


Olyan az életünk és a környezetünk, mint amire szükségünk van a fejlődésünkhöz.

2010. szept. 30. 17:04

Ki fél a csalódástól???? Ezt úgy szeretitek használni. Írjátok, hogy félek a csalódástól!

Én nem félek.... Én mint írtam nem vagyok zárkózott, ha valakivel nem állok szóba annak nem az az oka, hogy félek a csalódástól!

42. a0c1361e44 (válaszként erre: 35. - Bogancs71)
2010. szept. 30. 17:00

A példád:"Ez nem teljesen így van, mert szerintem a saját magunk által elkövetett hibákból (feltéve, hogy elismerjük), sokkal többet lehet tanulni."

A buta sajátjából... variáció

41. globus (válaszként erre: 39. - F303be5590)
2010. szept. 30. 16:57
Kiegészítve azzal, hogy általában csak akkor fordulnak a másikhoz, ha kell nekik valami. Ha bajban van, inkább homokba dugják a fejüket, és úgy tesznek, mintha nem tudnának róla.
2010. szept. 30. 16:43
kiben meg főként nincs.
2010. szept. 30. 16:43

kényszerpályán halad az emberiség és a legnagyobb hányada csak vegetál. nagyon-nagyon kevesen tehetik csak azt, amit szeretnének. nagyon sokan csalódottak és nem tudják hoz-e valami reményt a holnap. sokunkat becsaptak és megaláztak.

sokszor. nagyon sokszor.

nemigen van miben bízni.

38. bogancs71 (válaszként erre: 36. - F36e266467)
2010. szept. 30. 16:42
De hiába mutatunk tükröt, ha a másik nem akar belenézni. :)
2010. szept. 30. 15:44

Egy részt félünk a másiktól, másrészt pedig bizalmatlanok vagyunk az átverések tömegétől tartunk Nem merünk kezdeményezni rettegünk a csalódástól és azért is váltunk zárkozóttá és félünk egymástól bevallatjuk őszintén. Nincs ami ösztönözné az embereket arra figyeljünk oda egymásra és ha lehet nyujtsunk segítséget. A barátkozni sem könnyü, főleg tömegházban ott talán kevésbé ismerik egymást a lakók. Akik meg dolgoznak örülnek, hogy van munkahelyük és keservesen keresik meg a munkabért. Este, aki fáradtan megy haza már szinte nincs ideje törödni a másikkal. Attól is függ kiben lehet megbízni.

Talán még vidéken úgy ahogy él a hagyomány, mert ott jobban szóba állnak egymással a lakosok és segítenek. Ez valamikor másképpen müködött, de mamár a rossz írányba megváltozott. Nekünk lenne feladatunk változtatni rajta. Üdv.Ágnes

2010. szept. 30. 15:24

És az is fura, hogy mennyiszer mondjuk azt, hogy az "emberek" így meg úgy. Mintha mi nem lennénk ugyanebben a csoportban :O)))


Én azt gondolom, hogy egymás számára tükröt mutatunk.


Ha nem tetszenek az emberek, akkor érdemes magunkban kutakodni.

35. bogancs71 (válaszként erre: 32. - Bri*)
2010. szept. 30. 15:08
Persze, mert az emberek nem szeretnek szembesülni a hibáikkal. :) Pedig a hibáinkból tanulunk. Szokták mondani, hogy az okos máséból, a buta sajátjából. Ez nem teljesen így van, mert szerintem a saját magunk által elkövetett hibákból (feltéve, hogy elismerjük), sokkal többet lehet tanulni.
34. f36e266467 (válaszként erre: 33. - A14deb9047)
2010. szept. 30. 15:07
Egyetértek :O)
2010. szept. 30. 15:06
Azért, "panaszkodunk", azzal nem változik meg semmi. Az élet mindennapos feladatait, gondjait, bajait ígyis-úgyis meg kell oldani, ki kell fizetni, stb. Nem értem, hogy ezt miért sírják el naponta. Semmit nem adnak ingyen, mindenért tenni kell. Helyettünk nem csinálja meg, nem fizeti ki stb. senki. Ez amolyan töltelék szöveg, és valójában mögötte csak az egyén problémamegoldó képességének zavara van. Mert "bezzeg nekem"..., mintha licitálnának egymásra. Ehhez nem vagyok partner.
32. Bri* (válaszként erre: 31. - Bogancs71)
2010. szept. 30. 14:59
Így igaz. Az olat meg nem szeretik, aki nemcsak sajnál és bólogat, hanem valós véleményt is mondd, amiben a hibákat is feltárja.
31. bogancs71 (válaszként erre: 30. - Bri*)
2010. szept. 30. 14:56

Ez így van, nem foglalkoznak egymással.

Csak sopánkodni tudnak az emberek és elvárják, hogy sajnálják őket. Eszükbe nem jut, hogy a sorsukon/bajukon sokszor csak maguk tudnak segíteni, mivel ők idézték elő. Könnyebb sajnálni magunkat, mint beismerni, hogy mi hibáztunk.

30. Bri*
2010. szept. 30. 14:50

A baj az, hogy az emberek egyáltalán nem foglalkoznak a másikkal. A kapcsolatok zöme kihasználáson vagy érdeken alapul. Amikor a barátnőmnek szüksége volt rá, mert baja volt, napi 3-5x felhított, minden aprósággal. Az én problémám "semmi nem volt az övéhez képest". Egy idő után megmondtam, hogy túlságosan rámnyomja a dolgait és ez nekem sok, meg vannak a sajátjaim is. Attól kezdve lanyhult a dolog. Most rendeződtek a dolgai és szinte alig beszélünk.

Ha bárkinek (hozzám közelállónak: anya, sógornő, barátnő) próbálom elmondani, ami bánt, az semmi, ő meg... Így aztán nem is mondom. Marad a felszínes csevej.

29. bogancs71 (válaszként erre: 1. - 280960cf2d)
2010. szept. 30. 12:29

Félnek kiadni magukat, nehogy csalódás érje őket. Sajnos ennek van alapja. :) A mai kor embere azt nézi mi van a másiknak, miből vette. Neki szebb, jobb kell. Szokták mondani: a házat a rokonoknak, az autót a szomszédnak, a plazma tévét a haveroknak veszik az emberek. Mindegy milyen áron, többnyire persze hitelből, amit fizetni kell/ene, de sokszor nehezen megy, ami még inkább frusztrálja őket. Nincs összetartás már a családokban sem. Sokan írták az anyagi gondok miatti zárkózottságot. A világháborúk után aztán tényleg voltak anyagi gondok, mégis volt összefogás.

A zárkózottság egyik oka többek között: menekülés a valóság elől a virtuális világba. A virtuális világ pedig sokszor egy álomvilág. Ez ugye régen nem volt! Nekem több olyan ismerősöm van (családok), akiknek az a kikapcsolódás (?), hogy mindenki leül a saját gépe elé és játszik. Többnyire szerepjátékokat. El szoktam gondolkozni azon, hova vezet ez.

28. a0c1361e44 (válaszként erre: 27. - Fenife)
2010. szept. 30. 08:33
Igen, mindenkinek lenne panaszra oka, de azzal nem oldjuk meg, ha siránkozunk. De ha jó kedvünk van mindentől függetlenül, akkor könnyebben túléljük.
27. Fenife (válaszként erre: 10. - A14deb9047)
2010. szept. 30. 07:51

Hát ez a panaszkodás tényleg kiakasztó. Néha úgy érzem, hogy az egész környezetemben csak én vagyok boldog és kiegyensúlyozott. Na de próbálnám meg elmondani. Rögtön megbélyegeznek, hogy na ja neked könnyű..és sorolják a butábnál butább kifogásokat. ( nincs meló, iszik a férj, kevés a pénz, sok a betegség...) De kérdem én megtesznek mindent, hogy dolgozhassank, kérdezték-e valaha a férjüket, hogy mi a gondjuk, miben segíthetnek nekik, hogy ne az alkoholhoz forduljanak.


Lusták és érdektelenek az emberek, nincsenek céljaik, terveik, így nm is tudnak miről beszélgetni.


Persze tisztelet a kivételnek.

2010. szept. 29. 23:57
A mai világban sajnos mindenki rohan ,siet,próbál megküzdeni a napi gondjaival,néha még a saját családtagjainkal sem tudunk beszélgetni mert nincs rá idő.Nagyon sok emberben (tisztelet a kivételnek :))van irigység,rosszindulat,kétszínüség ,nehezen alakulnak ki barátságok,nem tudnak az emberek megnyilni egymás elött nehogy támadható felületett hagyjanak magukon.Anyukám szerint én nagyon naiv vagyok ,hogy hamar bizalmamba fogadom az embereket és majd "jól átvernek "és "kihasználnak":)
25. mamcili (válaszként erre: 1. - 280960cf2d)
2010. szept. 29. 23:23
bizalmatlanság és önbizalom hiány
2010. szept. 29. 21:41

A kapcsolatok kialakitásához sem elég 1 ember, minimum kettő kell.

Én egy elég nyitott kiegyensúlyozott ember vagyok. Jól elbeszélgetek mindenkivel, szeretek viccelődni, stb. De sok embernek nincs kedvem még köszönni sem, mert annyira savanyúak.

Jelenlegi munkahelyemen az első heteimben azt hittem, hogy megfeszülök. Senki nem szólt senkihez, nem mosolyogtak és ha meg szólaltak csak panaszkodtak (hétfő van, fáradt vagyok, belém kötött a bkv ellenőr, hárman ráléptek a lábamra, stb). Általában a munkahelyeimen kb. 2 hónap az ismerkedéssel, megfigyeléssel telik. Megpróbálom kideriteni, hogy kit mi érdekel, hiszen nagyon fontos, hogy tudjuk kivel miről lehet fecsegni. Kb. fél évembe telt, hogy kialakitsam a számomra megfelelő légkört. Ma már mindenki vigyorog szinte egész nap, poénkodunk egymással, megkérdezzük kinek, hogy telt a hétvégéje, szabija, stb. Mi van a családdal, baráttal, kutyával, macskával. A régi kollégák egymásra csodálkoznak:) "te nem szoktál igy nevetgélni!" Igaz, még mindig előfordul, hogy hétfőn reggel csak én vagyok kipihent, vicces hangulatú, de ezen már kb. 1 perc alatt túl tudunk lépni.:)

Ezzel csak azt akartam elmondani, hogy nem biztos, hogy zárkózottak az emberek, csak lehet velünk van a baj. Ha engem nem érdekel senki, akkor miért érdekelnék én bárkit?

23. spinneli (válaszként erre: 1. - 280960cf2d)
2010. szept. 29. 21:03

vagy csalódás érte őket, vagy ilyen tipusok...legnagyobb eséllyel mindkettő.

Én sem vagyok túl nyitott, bár én ezt nem látom problémának.

:)

22. fksz (válaszként erre: 1. - 280960cf2d)
2010. szept. 29. 20:59
Sokan 'csak' fásultak. Megvannak a mindennapi gondjai, a legfőbb a pénz.Belefáradtak mindenbe már.
2010. szept. 29. 19:01
Meg kell tanulni, kivel mit beszélünk meg. Természetes, hogy az embernek van olyan valakije, akivel bármit megbeszélhet, megkérdezhet.
20. b73e24f31f (válaszként erre: 19. - A14deb9047)
2010. szept. 29. 18:53
Ez így van. Az embernek kétszer is meg kell gondolnia, hogy kivel milyen információt oszt meg, vagy mit mond el magáról stb, mert nem lehet tudni, hogy az illető kinek mondja és ferdíti el. Van az a pár ember, akit már régóta ismerek, barátok családtagok akiknek lehet mesélni, őket meg is lehet kérni, hogy maradjon köztünk amit beszélünk, de talán kérni sem kell. Másokban nem lehet megbízni én is ezt tapasztalom! Rosszindulatúak az emberek és nem tartják tiszteletben mások magánügyeit!
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook