Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért van az, hogy sosem érzem magam elégedettnek a jelenben? Mindig várok valamit és, ha az eljön, akkor valami mást... fórum

Miért van az, hogy sosem érzem magam elégedettnek a jelenben? Mindig várok valamit és, ha az eljön, akkor valami mást... (tudásbázis kérdés)


1 2
2015. jan. 21. 10:09
szerintem tul magas a merced!
2013. nov. 24. 13:22

Azóta már eltelt kb 5 év,talán változtál:)

ez az "öregséggel" jön együtt,habár,már fiatalon is mindig annak örültem ami van,és soha nem vártam semmit,ez igen csak megkönnyíti az életet,a jelenben való levés.A MOST hatalmát tanulmányozza az aki még esetleg ilyen helyzetben van.

2009. aug. 19. 15:21
Vannak olyan emberkék, mint Te is, akik nem annak örülnek, ami meg van, hanem azért nyafognak, ami még nincs meg. Sajnos a fiam is ilyen:))
2008. nov. 27. 10:41

sziasztok!

azt hiszem megértelek...én is ebbe vagyok.és igenis,addig amíg nem találom meg azt a helyzetet ,életet addig keresgélek.mért kéne azt csinálnom,amhez nincs kedvem,amibe boldogtalan vagyok...?úgy kell felfogni,hogy az életet élni kell nem pedig túl élni.és addig,amíg nem találod a helyedet,addig továbbkeresgéled.nem hinném hogy ez bűn lenne.tudom nem idetartozik,de nem lehet h a csillagjegyed ikrek?:):)

41. syria
2008. nov. 23. 21:24
A fórumot végigolvasva, az a benyomásom, hogy nincs elég sikerélményetek abban a helyzetben, amiben vagytok. Ha ezen változtatni tudnátok, megszűnne az örökös hiányérzet elégedetlenség.
40. 5406574acc (válaszként erre: 24. - Jazzy87)
2008. nov. 23. 18:28
Én is nagyon meglepődtem, és már kevésbé érzem magam magányosnak...
39. bocaka (válaszként erre: 29. - Baster)
2008. nov. 23. 12:40
Nem, nem jo mindig ujba kezdeni, csak addig, amig meg nem talalja az ember azt, amit elvezettel csinal. Abbol alakit majd ki allandosagot.
2008. nov. 22. 15:57

Én azt hiszem, az elégedetlenség a nyugati kultúra alapvető vonása. A legtöbben születésünktől fogva azt az értékrendet tanuljuk, hogy az a helyes, ha valaki minden értelemben folyamatosan fejlődik: szellemileg, tudásban, anyagilag, szociálisan. Persze, hogy aztán mi is erre vágyunk. Csak a lelkiek szoktak kicsit lemaradni...

és közben megvetjük azokat a (pl. cigány) embereket, akik viszont szigorúan a mában akarják jól érezni magukat.

Egyébként ez a jelenség megfigyelésem szerint inkább a férfiakon szokott elhatalmasodni.

2008. nov. 22. 15:34

"Saját magunkat mindig arról próbáljuk meggyőzni, hogy mennyivel boldogabb lesz az életünk majd, ha megházasodunk, megszületik az első gyermekünk, majd a második.


De elégedetlenek vagyunk, mert a kisgyerekkel sok gond van, és ha majd megnőnek sokkal könnyebb lesz az élet.


De azután megint nem vagyunk elégedettek, mert pubertás gyermekeinkkel rengeteget kell harcolnunk. Biztosan boldogabbak leszünk ha kinövik ezt a kort.


Azt mondjuk, hogy sokkal boldogabb lesz az életünk, ha megoldódnak anyagi gondjaink, ha a házastársunkkal rendezzük a problémáinkat, ha jobb autónk lesz, ha majd el tudunk menni nyaralni, ha majd végre nyugdíjasok leszünk.


Az igazság az, hogy a boldogságra nincs megfelelőbb pillanat, mint az amelyik éppen most van. Ha nem most, akkor mikor?


Az életed mindig tele lesz megoldandó problémákkal. Okosabb, ha ezt tényként kezeled és eldöntöd, hogy mindezek ellenére TE boldog leszel.


Sokszor úgy tűnik, hogy az igazi életnek már rég el kellett volna kezdődnie, de valami mindig megakadályozta ezt: egy magasabb erő, valamilyen munka ~ amelyet be kellett fejezni, amire időt kellett szánni, valamilyen számla, amit ki kellett egyenlíteni.


MAJD EZUTÁN KEZDŐDIK AZ ÉLET...


Aztán megértettem, hogy ezek az akadályok, maga az ÉLET.


Ekkor értettem meg, hogy a boldogsághoz vezető út nem létezik. A boldogság maga az út.


Ezért élvezd ki minden pillanatát és kincsként őrizd a legkisebb ajándékot is amit az élettől kaptál! Ne várj addig míg befejezed az iskolát, míg lefogysz, vagy meghízol, míg munkába állsz, míg megházasodsz, míg megszületnek a gyerekeid, míg megoldod a házastársi konfliktusokat, ne várj a péntek estére, a vasárnap délelőttre, az új autóra, a tavaszra, a télre, a halálra, az újjászületésre...Amíg TE várakozol, a boldogság elhalad melletted és Te észre sem veszed, hogy már elszalasztottad a megfelelő pillanatot."


Itt és Most lehetsz csak boldog,

nem tegnap és nem holnap.


A holnapból ma lesz,

a mából tegnap,

és ki fog futni a kezünkből az élet.


:-)

2008. nov. 22. 13:07
szerintem simán nincsen életcélod ami egy irányba hajtson nap mint nap......
35. Jocika (válaszként erre: 7. - Bocaka)
2008. nov. 22. 12:57

Nem tudom mennyire vagy nyitott például a meditáció, vagy az agykontroll irányába.

Ha megtanulsz meditálni (kezdésnek a vezetett meditációk nagyon jók), akkor nagyobb az esélye hogy megtalálod a lelki békédet ott ahol éppen vagy :)

34. Jazzy87 (válaszként erre: 30. - Baster)
2008. nov. 21. 22:18

Nehéz megkapni azt amire vágyunk.Sokszor azért,mert egész egyszerűen nem egyformán működünk,és nem egyformák az igényeink.Ezt párkapcsolatra értem:)

Én is gyengének érzem magam,amikor a páromtól azt várom még jobban mutassa ki a szeretetét...most is gyengének érzem magam,pedig csak beszélgetek veletek róla...Nem könnyű....:)

33. Baster (válaszként erre: 31. - Csutora13)
2008. nov. 21. 22:00
Nagyon is normàlis amit èrzel!Ezèrt hivnak embernek minket mert ilyen kètsègeik vannak...Normàlis ,nagyon is!!!De az a lènyege,hogy le tudjuk-e gyozni ezeket a kètejeket!Ha marcangoljuk magunkat èrte,csak rosszabb lesz!Arra kell gondolni:"Nem sikerult?Nem baj!!majd legkozelebb!"Szetrintem meg kell tanulnia mindenkinek szeretni sajàt magàt,akkor lehet csak elègedett!!
32. Baster (válaszként erre: 2. - Bocaka)
2008. nov. 21. 21:53
Nem vagy egyedul a problèmàval!Sajnos mi magyarok akik elkerulunk otthonròl nagyon tud hiànyozni a hazànk!Nekem is sajnos.....De amikor otthon vagyok rà kell jonni hogy semmi jovom nincs otthon ....Rakosgatom a pènzt-ami mindig kevesebb-hàtha ossze hozok valamilyen sajàt kiss vàllalkozàst,ami sikeress is lesz!Ne csuggedj...legalàbb ott van apàrod!Aki Magyar mint te!
2008. nov. 21. 21:48

Valahogy így vagyok én is.Ritkán tudom önfeledten élvezni a jelent.Sokszor elkeseredem és úgy érzem nem vagyok normális.:(

Úgy érzem valami nincs rendben,sokszor nem érzem jól magam a bőrömben.

30. Baster
2008. nov. 21. 21:46
Szeretnèm èn is ha pàrom jobban szeretne...aminek sajnos hangot is adok!Ilyenkor olyan gyengènek èrzem magam,mert tudom nem kovetelhetem azt amit nem èrez adni...lehet hogy csak nem kèpes kimutatni,mennyire fontos vagyok?
29. Baster
2008. nov. 21. 21:43
Bocaka!Szerinted jò mindig valami ùjba kezdeni?ès mi lesz az àllandossàggal?
28. Baster
2008. nov. 21. 21:41
Hàt akkoritt vagyok ùjabb sorstàrsnak!Sziasztok!Mièrt nem vagyunk elègedettek soha?Mert ebben ma mai vilàgban lehet elègedettnek lenni?Mindenki agyontapos,kihasznàl,teli van a mai vilàg haszonlesokkel!Valahogy a baràtokban is csalodunk nèha-nèha!Holnapra talàn minden jobb lesz,aztàn holnaputàn meg megint lentrol kell magad felkecmeregni!
2008. nov. 21. 21:38
az emberiség nagy része igy van ezzel...legyen már hétfo,legyen már hétvége,egyen már jövő hónap...igyekezni kell ajelenben megtalálni a szépet.Ne aggódja,az emberek többsége ilyen
26. Jazzy87 (válaszként erre: 25. - Bocaka)
2008. nov. 21. 20:57

Igen-igen valóban erőt tud adni.

Valahogy olyan furcsák vagyunk mi emberek,hogy vadidegeneknek milyen könnyen elmondjuk a gondunkat-bánatunkat...holott lehet hogy pont annak kéne,aki közelálló...talán ebben is lehet valami megoldás...

25. bocaka
2008. nov. 21. 20:53
Latod, milyen jo erzes, hogy masok is hasonlo gondokkal kuzdenek, mint te magad? Persze nem karorvendesbol, hanem mert lehet egymastol segitseget kerni.
2008. nov. 21. 20:50

Ez a valami itt a kulcsszó:D


Képzeljétek Én még csak 2-3 napja kezdtem ezt a fórumozást...és rettentően meglepődtem,hogy mennyi sorstársa van az embernek...

23. bocaka (válaszként erre: 19. - Jazzy87)
2008. nov. 21. 20:43
Biztos az is normalis, hogy probalgatod magadat. Ez igy helyes, mert ha valami nem tetszik, akkor valami mast kell talalnod. Na, megint ez a nagy valami. Remelem megtalalod!
2008. nov. 21. 20:42
Ne haragudjatok,elkanyarodtam kicsit talán a témától:)
21. bocaka (válaszként erre: 18. - 2104cc91e8)
2008. nov. 21. 20:41
Koszonom! Igazad lehet, valoszinuleg a megnyugvast keresem. Talan az is az oka ennek, hogy en nem itt akarok megoregedni, itt nem vagyok otthon. Lehet, hogy ez a "nem vagyok otthon" a bajom? Otthon alatt tul.kepp az otthonomat ertem.
2008. nov. 21. 20:40
Az is lehet,sőt valójában tudom,hogy mit is szeretnék...de félő ,hogy ha az meglenne...akkor ismét új dolgok után vágynék.Mire vágyom?Boldog párkapcsolat,hatalmas szenvedéllyel,kicsit később család,egy saját jazz klub,ezenkívül önálló kozmetikai szalon...és egészség:)
2008. nov. 21. 20:36

:)))

Én igazából eléggé lelkis vagyok,ezért nálam a legtöbb hiányérzet lelki részen van.Mondok erre egy példát:Tudom,hogy a párom szeret,és Én is Őt...de mégis úgy érzem ennél sokkal intenzívebben kellene szeretnie...vagy szeretnünk egymást.Amikor nem volt senkim azt akartam,hogy legyen.Amikor lett,akkor meg azt akarom,hogy jobban szeressen,mint amennyire most.Ezek nem tudom miért vannak.De van más példám is,újságíró szerettem volna lenni,de amint elkezdtem a sulit,rájöttem,hogy mást akarok.Amikor elkezdtem dolgozni,akkor meg azt éreztem szakmát akarok tanulni...Most kozmetikusnak tanulok...eddig ez az amivel elégedett vagyok...szerencsére...de talán érzitek,hogy kicsit nagy a zűrzavar bennem:S

18. 2104cc91e8 (válaszként erre: 15. - Bocaka)
2008. nov. 21. 20:35

Én azt gondolom, hogy ne sürgesd az időt, úgy is olyan hamar elrepül :( :(

Én úgy érzem, hogy most voltam fiatal, aztán kismama, mostmeg már nagymama! Szóval eszmélet-lenül repül az idő, élvezd ki minden pillanatát úgy a kisfiadnak mint az életben adódó lehetőségeknek! Úgy mondják élj úgy mintha ez lenne az utolsó napod! Sok boldogságot kívánok Neked és kevés türelmetlenséget, remélem hamarosan megleled a megnyugvást :) :) Üdv:Fiti

17. bocaka (válaszként erre: 16. - Jazzy87)
2008. nov. 21. 20:32

Hja, de mi utan? Ez itt a nagy kerdes! :)

Te, mit szeretnel?

2008. nov. 21. 20:30
És sokszor nem is azok tehetnek szerintem az elégedetlenségről,akikre kivetítjük ezt(mama_gold esetében pl a férje),hanem ez saját magunkból ered szerintem.Tuti biztos,hogy azért van ez a "tátongó" érzés,mert hiány van az életünk valamely területén.Mert szerintem az ember érzi ezt,ergó nem véletlen érezzük azt amit...ez esetben a vágyakozást/várakozást valami után...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook