Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért van az, hogy nem egyszerre kezd romolni mindkét szemünk? fórum

Miért van az, hogy nem egyszerre kezd romolni mindkét szemünk? (tudásbázis kérdés)


1 2
2022. júl. 29. 05:45
Ez azert igy nem igaz. Nekem nem egyszerre romlottak el.
35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 34. - Unom)
2021. szept. 9. 16:28
Elhiszem.
34. unom (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 9. 15:52

Nekem se áll jól, sajnos gyerekkorom óta kell hordanom.

Megváltás volt kontaktlencsére váltani.

33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - Guruljka)
2021. szept. 9. 15:48
Nem mondtam, hogy én vagyok az az egy.TÉNY, hogy nekem nem álljól.
32. Guruljka (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 8. 22:39

Ez az: Te érzed hülyén magad. Nem azt látod, amit mások.

Nem tudom elképzelni, hogy annyi millió ember közül Te lennél az az egy, akinek jobb, ha nem hord szemüveget.

2021. szept. 8. 15:55
Két fülünkkel sem egyformán hallunk.
30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - BeauIieu)
2021. szept. 8. 15:53
Valami ilyesmi lehet az oka.
29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Guruljka)
2021. szept. 8. 15:52
Még napszemüveget se hordtam soha, mert az se áll jól, de természetesen keresem a megfelelőt, amiben kevésbé érzem magam hülyén.
28. forrest2010 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 8. 11:40
... hát nem tudom , a férjemnek lehet kapni kész szemüveget , a szeme +os az enyém -os és még eddig sose találtam magamnak kész szemüveget pedig mind2 szememre egyforma dioptriás a lencse :( :(
27. BeauIieu (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 7. 23:20

Tudtommal a keringesi rendszer asszimetriaja a legaltalanosabb ok, high az egyik felunk kisebb, a mask nagyobb, joban fejlett. Aztan ha van barmin akadaly a fejlodesnel, vagy serules, szerzett eltetes, onnantol ugy fejlodik, regeneralodik, ahogy tud.


Nekem az egyik szemem lassabban fokiuszal. Anmynak is ilyen szeme volt, szoval ez a genekben van. 50+ evesen kezdett szemuveget hordani.

Apamnal gyerekkors it's Ross's a latasa, es szemuveget hordott, valamennyit valtozott neki a dioptria, de nem szamottevoen.

2021. szept. 7. 21:27

Különben, hogy vigasztaljak:

Az olvasószemüvegek anyaga olcsó, ezért is csiszolnak csak domború (pluszos) lencséket beléjük. Az anyag homorú lencsét nem tudna megtartani, mert az a szélén vastagabb.

Azoknak jók, akiknek egészséges látással léltek világéletükben, csak öregségükre gyengüll kicsit a látásuk.

Ha egyformán romlana mindkét szemed,. akkor sem viselhetnél ilyen kis gagyi keretet. De ne kívánj rosszabbat magadnak.

25. Guruljka (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 7. 21:14

Általában a cilinderes lencse szokott drága lenni.

Nem hinném, hogy annyira nagyon hülyén állna, biztosan sok ismerősöd van, aki szerint Neked is jól áll a szemüveg! Azért mégis egy több száz éves dolog, nem lehet az annyira vészes.

Én inkább télen nem szeretem, amikor meleg helyre lépek be és bepárásodik. Szerencsére nem vagyok erősen rászorulva, nagyjából látok nélküle is és levehetem.

De annyira fura fejformád nem lehet, hogy alapból rosszul álljon! Biztosan megtalálnád azt a keret-formát, ami jól áll! (Ha mér amúgy is muszáj hordani, legalább valahogy csinálj hozzá hangulatot magadnak!)

24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Guruljka)
2021. szept. 7. 20:09
Ebben 2 féle lencse volt azért volt olyan drága.Nekem amúgy olyan rosszul áll a szemüveg, hogy nem nézem az árat, hanem hogy kevésbé nézek ki hülyén.
2021. szept. 7. 20:07
Én se ha megtehetem, de volt már, hogy jobb volt mint az optikás.
22. Guruljka (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 7. 18:11

Nekem is készítettek rossz szemüveget optikában.

A mai eszemmel elvinném a szemüveget a szemészetre beviszgáltani.

Akkor egyszerűen nem hordtam egy darabig, aztn vizsgáltattam csak be, már nem tartotam érdemesnek reklamálni.


De 60 ezres szemüvegem még nem volt, mert a keretválasztásnál addig akadékoskodok, hogy vagy előszedi a fiók aljából az olcsóbb keretet, vagy otthagy a keretek előtt.

Általában az Ofotértbe megyek, az van a legközelebb is és nekik a legnagyobb a választékuk.

Véletlenül nemrég találtam egy kicsi maszek optikát is Pesten, ott is néznék keretet, ha aktuális lenne, mert rendel az olcsóbb keretekből is.

A legutóbbi szemüvegem is még 30 ezer alatt volt két éve.

21. Bless the child (válaszként erre: 18. - Alessandro)
2021. szept. 7. 17:51
A lènyegen nem változtat. Nem veszek tescós szemüveget
2021. szept. 7. 17:46
Elmondom neked, hogy mindig orvoshoz, és optikába megyek szemüveget csináltatni, és mégis rohadt gyorsan romlik a szemem, mióta megvan az első szemüvegem, pár éve.Ráadásul mikor csináltattam magam egy jó hírnevű optikában sok pénzért munka és olvasószemüveget , azt mondták, hogy mindkét szemem egyforma, holott fél dioptria volt közte.Mondtam mérje be mégegyszer, de akkor is azt mondta, és rossz szemüveget készítettek.Megnézettem újra egy orvossal, és persze nekem volt igazam.De nem kellett ehhez vizsgálat, mert ha letakartam egyik és másik szemem, akkor is világosan láttam, h nem egyformák. Ennyit az optikáról. Szóval csináltak egy használhatatlan szemüveget 60 000ft-ért.Ezt nem nevezem spórolásnak.
19. Guruljka (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 7. 17:02

Azért ez sok tényezős dolog a helyesírűs, de an n és az m tényleg egymás mellett van.

Ami a szemeket illeti, az a kics bosszankodás, hogy nem tudsz bolti szemüveget viselni, az még igazán kibírható.

A pupillatávolság sem mindegy valóban.


Vannak viszont olyan szembetegségek, amelyeken nem segít a szemüveg, ilyen pl. a szürkehályog is, de az még legalább korrigálható. Van olyan is, ahol csak idő kérdése, meddig lát az ember írni-olvasni. És még sem teljes vakság, mert közlkedni még tud...


Légy hálás, hogy szemüveggel minden rendben és ne bosszankodj.

18. Alessandro (válaszként erre: 16. - Bless the child)
2021. szept. 7. 16:59
Több tízezer forintot akartál írni a pár ezer helyett, ugye? 😀
17. Guruljka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 7. 16:54

Nekem 6 dioptria különbség volt a két szemem között a hályogműtét előtt.

Utána is maradt kis különbség, de jóval kisebb.

Az okát egy szemész orvostól kérdezd talán.

(Addig is örülj neki, hogy nem egyformán romlik, mert a jobban látó szem besegít a másiknak.)

2021. szept. 7. 16:51
Soha nem vennék kész szemüveget. A látásom többet ér pár ezer forint spórolásnál
2021. szept. 7. 15:53
Folyt ..a dioptria számít,hanem a két szem közti távolság is fontos.
14. bozsu55 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 7. 15:52
Én úgy tudom más értéket is mérnek,nemcsak a
13. Zsifi1 (válaszként erre: 5. - Epresturmix)
2021. szept. 7. 15:26
Szoktam, de kegyetlen egyik-másik. :)
12. alinka01 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 7. 14:49
Most nincs a közelemben szakember, csak amit magam gondolok a különbség kialakulásáról: a két külön szem már az anyaméhben is fejlődhet különböző ütemben, ami később sem tűnik el, de ez esetenként csak később okoz problémát, amikor elkezdenek gyengülni. De sajnos hiába tudjuk az okát, visszafordítani nem tudjuk a helyzetet. Megértem a kész és a csináltatott szemüveg közötti árproblémát! És ez ahogy öregszik az ember, úgy lesz egyre nagyobb. Az én különleges multifokális szemüvegeim már több százezer forintba kerülnek.
2021. szept. 7. 14:48
Kinek hogy.
10. Alnisa (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 7. 14:41

Pont azért nem használjuk egyformán a két kezünket, mert nem egyforma. Ha jobbkezesként ugyan olyan ügyes lennél bal kézzel is, akkor értelem szerűen azt is használnád.

Az emberi test nem szimmetrikus, az egyik lábad erősebb mint a másik, vagy kicsit nagyobb mint a másik, stb. De ezt már írták is..

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Alinka01)
2021. szept. 7. 14:36
Engem zavar, mert így nem vehetek kész szemüveget.Persze tudom az nem olyan jó minőség, mint amit az optikában készítenek.És alapjában is érdekel a dolog, azért tettem fel a kérdést.Értem én,Alinka és Globus hogy nem egyforma két kezünk sem, de azt nem is egyforán használjuk.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Zsifi1)
2021. szept. 7. 14:32
Különbség.Így megfelel? Ritkán írok helytelenül, de most sikerült.Amúgy meg hiába ír valaki helyesen, attól még nem biztos, hogy az életben jobban megállja a helyét, mint aki helyesen ír.Irigylem azt, aki ráér azzal foglalkozni, hogy helyesírási hibák miatt kommentel fórumokon.
7. alinka01 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 7. 14:23
Talán azért, mert mégiscsak két külön egységről van szó, nem biztos, hogy azonos módon fejlődtek ki. - Az én jobb és bal szemem között 2 dioptria a külöNbség! De ez semmi problémát nem jelent, mert az optikusoknak ez normál feladat a szemüvegkészítésben.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook