Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért vágyok eljegyzésre, ha tudom, hogy a házasság csak egy papír? fórum

Miért vágyok eljegyzésre, ha tudom, hogy a házasság csak egy papír? (beszélgetős fórum)


2021. febr. 27. 20:16
Gőzöm nincs csak te tudhatod.
2021. febr. 27. 20:16
Mert tudod, hogy a házasság nem csak egy papír.
14. pteri (válaszként erre: 13. - Pteri)
2021. febr. 27. 19:40
Bocsi: lelke mélyén
13. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 27. 19:39
Mert a lelje mélyén mindenki tudja, hogy ez nem igaz. Nem csak papír. Hanem amiket előttem a többiek írtak.
2021. febr. 24. 17:42
A házasság intézményétől teljesen függetlenül, hízelgő a tudat, hogy valakinek vagy olyan fontos, hogy maga mellett szeretne tudni téged a hátralévő életére.
11. 083bf9bf2f (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 24. 12:37

A hazasság számomra az összetartozás jele. Igen, tudom, hogy nem kell ahhoz eskü, de nekem akkor is ezt jelenti. Hivatalosan is társammá fogadom azt a személyt, akit szívből szeretek. Mondjuk nekünk templomi esküvőnk nem volt. Csak hivatali. :)

Lehet, hogy te is ezt az érzést vágyod? :)

2021. febr. 24. 09:40
Nincs ezzel semmi baj szerintem.
9. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 24. 09:02

Mert a legtöbben vágynak arra hogy ne csak egy barátnő vagy élettárs státuszban ragadjanak.

Anno én is így voltam.

8. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 24. 08:33

Nekünk nem volt templomi esküvőnk, pedig nem csak megkeresztelve vagyunk, de komfirmálkoztunk is.

Nem papír, nem hitel miatt hanem hogy "jogilag" is egy család legyünk.

7. NomNom (válaszként erre: 3. - Libikóka)
2021. febr. 24. 08:32

Én is a gyűrűre gondoltam. 🙈 De csak azért mert én tényleg ékszer mániás vagyok.

A sors fintora, hogy a férjem úgy kérte meg a kezemet total felkészületlenül, hogy gyűrűt sem vett. 😂

2021. febr. 24. 08:25

Nem lehet, hogy a másik feled még ingatag? Azt érzed, ha eljegyeznétek egymást, azzal döntésre jutna?

Vagy MÉG nincs is másik fél, csak gondolkodsz az eljegyzésről?

2021. febr. 24. 08:23

Szerintem az összetartozást érzed mögötte, az igazán komoly szándékot.


Nem tudom magamban tartani: a templomi esküvő az esetek többségében merő képmutatás.

4. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 24. 08:21

Úgy gondolom, hogy a házasság annak kinyilatkoztatása, hogy meghoztuk azt a döntést, hogy a hátralevő életünkben elköteleződünk a másik személy irányába. Kész-slussz-passz, nem keresünk tovább más partnert, megállapodunk, pont. Erre vágyik a legtöbb ember, hogy biztonságban tartozzon valakihez.

A papír ezt támogatja jogi szempontból.


Mivel ma már ezt nem nehéz felbontani sem jogi, sem erkölcsi szempontból, leértékelődött a házasság intézménye, sokan tényleg csak a hitel miatt kötik meg.

2021. febr. 24. 08:06
Ha a házasság előnyeiről a hitel jut eszedbe:)) Akkor az eljegyzésről a szépséges gyűrű?
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 24. 08:03
Ülj egy tükör elé, és kérdezd meg magadtól.
2021. febr. 24. 08:01

Nem vagyok megkeresztelve, így a nagy templomi esküvő érzése sem hajthat. Valójában úgy gondolom, hogy a házasság tényleg csak egy darab papír, amivel mondjuk jár néhány előny (például kedvező hitel).


Ha így gondolkodom, vajon miért vágyom mégis annyira rá?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook