Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a munkád? Miért (nem) szereted? Milyen pluszt (/minuszt) ad neked? fórum

Mi a munkád? Miért (nem) szereted? Milyen pluszt (/minuszt) ad neked? (beszélgetős fórum)


1 2
2022. aug. 12. 03:26

En mindig tanultam.

Cipo eladotol a croupierig barmi voltam. Megtanultam. Gyors penztaros az Aldiban.

Egyiket sem szerettem. Es inkabb utaltam ott dolgozni, vagy nem tudtam. Mindegyik helyen.


aztan egyszer volt szerencsem egy jo csapattal. Ott vegig kellett jatszani, hogy en vokltam a gyenge szem.


ha kitarto vagy....

50. Soufflet (válaszként erre: 34. - Kacsahercegno)
2022. aug. 12. 02:46

milyen vegzettseggel? Kerlek, megadnad?

Mert ha neki tetszik, hajra!

49. Soufflet (válaszként erre: 33. - Várigigi)
2022. aug. 12. 02:43
csak keresgel.
48. Soufflet (válaszként erre: 29. - Netona)
2022. aug. 12. 02:41

Talan rosszul tetted fel a kerdest, de semmi baj.

Sodrodj az arral, probalgass, csak talalsz valamit. En egy ideje a vendeglatasban vagyok, amit regen hobbibol tanultam. Fizettem egy kolykot, hogy helyettem egy delutanra beugorjon, mikor suliba mentem, es a hetvegi napokon fizetetlen gyakorlatokon voltam, hogy tanulnak valamit ipari konyhan, amikor a legtragyabb, unalmas melokat adtak ki (mert az igy kezdodik).

10-15 evvel kesobb jol jott.


En nem szuntem meg szeretni a gasztronomiat.

De chefkent dolgozni mas, mint otthon fozocskelni. Meg boven betanulok. Meg egy hetig van trainerem, aztan meg maradok a faxokat (bocs).

Azt hiszem, zavarnii fogom a teruleti vezetot minden nap, ha egyedul hagynak, ha meg nem, akkor azert. A betanitom egyenesen mondta, hogy hivhatom.


Szeretem ezt a szaknat, mert en mindig is szerettem fozni. Szar dolog, hogy annyit kell takatitani meg akkor is, ha van KP. Szar az uj padlonk. De ezek aprosagok.

Hosszu munkaorakat kell csinalni, de nem embertelen se a fonok, se a tobbiek.

baromi fontos, hogy jo viszonyban legyel ilyen helyen, kulonben megbhatod magad.

Ez a vendeglatas. Amugy egy szep szakma.

En meg lassu vagyok, mert szinte alig keszitettem valamit onalloan a sajat szekciomon, de tok jo, mikor jonnek a vevok a soufflet megdicserni, hogy MA szep volt es tokeletes.

Meg az en salataim kepeit osztjak meg, es a tranerem azt mondta, ezt o sem tudna ilyen latvagyosan osszedobni.

Akkor valamit csak jol csinalok.


Es egyik sem agysebeszet.


Nem tudom, te mit tudsz vagy szeretsz. csak kezdj el valamit! Majd alakul.

2022. aug. 11. 01:13

Amúgy ha komolyan gondolod, hogy új szakma tanulásába vágsz, az tök jó. Ha bizonytalan vagy, mibe, érdemes felkeresned egy karrier tanácsadót, beszélget Veled, csinál teszteket, megbeszélitek mik azok, amik Neked bejönnek, és ő hozzáteszi, mi az, amikre ezek közül van piaci igény is és kb mennyit lehet vele keresni jelenleg.


Nem olcsó mulatság, de tanulni is idő és pénz és most szánnám rá egy jór karriertanácsadóra a pénzt, ebben a helyzeben.

46. Bichi (válaszként erre: 27. - Netona)
2022. aug. 10. 15:05

Egyébként ezeknek a válaszoknak pont annyi értelme van, mint mások érzéseire hagyatkozni, mikor munkát keresel. Ennyi erővel felmész egy álláskereső oldalra, és megnézed a választékot, hátha valami megtetszik. Nem fognak itt olyan munkát említeni, ami ott nincs.

Meg hát ami az egyiknek öröm és boldogság, a másik attól a fára mászik...

45. Csillagszem38 (válaszként erre: 44. - F7f780f355)
2022. aug. 10. 14:18
Nem, hanem mert utáltam a munkámat. De nagyon. De az előzőek.miatt tudtam h meg tudom lépni. ;) Mostmár elhatároztam H ha picit is sz.r vhol, azonnal elmegyek. Nehéz volt, de mostmár sokkal bátrabban veszem ezt. :) De fejlődtem ezaltal:)
44. f7f780f355 (válaszként erre: 43. - Csillagszem38)
2022. aug. 10. 14:13
Valtozatossag miatt?😄😄😄😄
43. Csillagszem38 (válaszként erre: 42. - F7f780f355)
2022. aug. 10. 13:56

Igen, nehéz kilépni a komfortzonabol, de ha megteszed, erősebb leszel.


13 évig voltam egy helyen, azóta két év eltelt és már fel is mondtam az azt követőn és már máshol vagyok🤣🤣🤣 bele lehet jönni🤣🤣

42. f7f780f355 (válaszként erre: 41. - Csillagszem38)
2022. aug. 10. 13:46
Lehet csak fos kiszakadni a megszokottbol. Bele vagyok kenyelmesedve.
41. Csillagszem38 (válaszként erre: 40. - F7f780f355)
2022. aug. 10. 13:45

ne mááár!


Váltani mindig lehet, hidd el :)

40. f7f780f355 (válaszként erre: 39. - Csillagszem38)
2022. aug. 10. 13:43
Jobb a szar biztos mint a jo bizonytalan fasza magyar mentalitas alapon. Bar erik a valtas csak valami biztosat kene szereznem.
39. Csillagszem38 (válaszként erre: 38. - F7f780f355)
2022. aug. 10. 13:42
és miért nem váltasz? :)
2022. aug. 10. 13:40
Szivem szerint legiutas kisero lennek. Amugy.
2022. aug. 10. 13:39

Ruhellem a munkamat egy hivatalban vagyok es koze sincs a szakhoz amin vegeztem.

Viszont normalisan fizet kell a zsozso es vannak enyhebb napok amikor hoxazhatok meg facethetek.

36. Csillagszem38 (válaszként erre: 29. - Netona)
2022. aug. 10. 13:15
Te pasi vagy? :)
35. bellabi (válaszként erre: 10. - Bless the child)
2022. aug. 10. 08:47
Érdekes. A második előny nekem is ugyanez, pedig csak a parlamentben vagyok büfés. 😉
34. Kacsahercegno (válaszként erre: 27. - Netona)
2022. aug. 10. 08:23
Ja hát így akkor nem biztos, hogy sokra fogsz menni a válaszommal. Meg gondolom nem mondasz fel hogy egy olyan állást keress, amiben Kacsahercegno hoxa felhasználó dolgozik 😅 Egy fővárosi egyetemen vagyok admin (pontosan nem akarom leírni a munkakört), szeretem, jó a környezet és megbecsülnek (fizuban is tükröződik a lehetőségekhez mérten, plusz van home office, rugalmas a munkaidő). Alapvetően azért jöttem ide mert az egyetem után nem találtam hirtelen mást, de gyorsan kellett, és gondoltam fél-1 évre jó lesz ez. Aztán az említettek miatt itt vagyok már több éve. Kb. ennyi. Nem tudom, neked mennyire segít ha mi leírjuk hogy szeretjük a munkánkat, közben rájöttem hogy neked volt a múltkor az a fórumod ahová már írtam is, lehet csak még jobban bedepizel hogy beragadtál egy "rossz" munkahelyre. De azért remélem inkább inspirál, hogy tovább lépj, ha úgy érzed arra van szükség.
33. várigigi (válaszként erre: 27. - Netona)
2022. aug. 9. 21:38

Az én szakmámat te is szeretni fogod?

Van hozzá tehetséged, végzettséged?

Ha még nincs, el tudod végezni azt az iskolát ami szükséges hozzá?

Ami nekem pozitív benne neked is az lenne?

Van lehetőséged 100 km-es körzetben ilyen szakmában elhelyezkedni?

Ha legalább 2-re nem a válaszod minek írjak 15 mondatos esszét?

Na ezt fejtsd ki nekem légy szíves 15 mondatban.

32. Amaunet (válaszként erre: 27. - Netona)
2022. aug. 9. 21:34

És ha valaki boldog, elégedett a jelenlegi munkájában az jó lesz neked is?

Nem másokat kéne vizsgálnod, hanem magadat, a saját utadat járni!

31. Amaunet (válaszként erre: 26. - Netona)
2022. aug. 9. 21:32

A kérdéseid személyesek. Ezért néztem meg az eddigi témáidat.

A kérdéseidre konkrét választ csak a naivabb, kevésbé rutinos fórumozóktól fogsz.

30. papája (válaszként erre: 29. - Netona)
2022. aug. 9. 20:09
Értelmetlen kérdésre a válasz is értelmetlen.
29. Netona (válaszként erre: 22. - Birebora)
2022. aug. 9. 19:08
Miért is? Öcsém 25 válasz érkezett, egyikőtök se válaszol a kérdésre, max a mam cumigyárban dolgozó. Akkor nem kell válaszolni, de legalább ne írnátok semmit se. Ennek mi értelme?
28. Netona (válaszként erre: 16. - Gyöngy:))
2022. aug. 9. 19:07
Ja, persze. Nyáron.
27. Netona (válaszként erre: 13. - Kacsahercegno)
2022. aug. 9. 19:06

Mert érdekel:)

Szakmák után nézek, eleinte sok minden érdekelt, aztán most hogy elhatároztam, hogy változtatok, szinte semmi ötletem nincs. Azért nem azt írtam, hogy írjatok foglalkozásokat, mert azzal nem lennék előrébb.

26. Netona (válaszként erre: 7. - Amaunet)
2022. aug. 9. 19:04
Ne a fórunaimat nézd/nézzétek! Erre a kérdésre válaszoljatok. Ha meg nem, akkor nem kell ilyeneket írni.
2022. aug. 9. 17:45
Szobalány
2022. aug. 9. 17:08
Az időm elcseszi fizetést kapok érte amúgy car szó szerint.
23. globus
2022. aug. 9. 17:05
Zabolázom az íróasztalt. De mindig szalad.
22. birebora (válaszként erre: 1. - Netona)
2022. aug. 9. 16:51
Bemutatkozhatnál te előbb.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook