Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért nincs igazság? Sok felelőtlen nő teherbe esik és aki szeretne, sajnos nem jön össze. fórum

Miért nincs igazság? Sok felelőtlen nő teherbe esik és aki szeretne, sajnos nem jön össze. (beszélgetős fórum)


1 2 3
35. Mikera50 (válaszként erre: 34. - C4851bb5de)
2014. ápr. 14. 11:39
Igazad van olia.És már a legjobb ha a kórházból örökbe fogadják.
34. c4851bb5de (válaszként erre: 33. - Mikera50)
2014. ápr. 14. 11:35
Őket kell örökbe fogadni, és nagyon-nagyon szeretni.
2014. ápr. 14. 11:27

Nem azokkal van a baj,akik sok babát szülnek,hanem akik utána elhagyják és nem törődnek a picivel.

A babának is joga van családban élni szeretetben.

32. Zizisicc (válaszként erre: 31. - Gribedli***)
2014. ápr. 14. 11:25
Így van.
31. gribedli*** (válaszként erre: 30. - Zizisicc)
2014. ápr. 14. 11:24

Mas is van, pl az olyan kisbabak, akik par honap utan lesznek angyalkak, ok azert is szulethetnek egy adott csaladba, hogy megtapasztaljak, milyen az, hogy valaki torodik veluk, aggodik ertuk. Es az a család, ahova szuletnek, megtapasztalja, milyen erzes torodni valakivel, aggodni erte es enyhiteni valaki mas szenvedeseit plusz megtanulni elengedni par honap utan. Ezek nem mindig buntetesek es nem csupan negativ dolgok, elmenyek, barmennyire is mindig megjelenik az a visszatero eloitelet, hogy nekik azert lett ilyen babajuk mert ezt erdemeltek, Holott ellenkezoleg, az ego "tudta nelkul" a lelkeik pontosan tudjak, hogy ennek meg kell tortennie, bevallaljak.


Es nana, hogy az ego nem mindig tudja, hogy mit akar a lelek, megis az utobbi ra tudja "eroltetni" mert o az erosebb.

30. Zizisicc (válaszként erre: 18. - 130454e42d)
2014. ápr. 14. 11:12

Igen, én is viselem a múltbeli tetteim, gondolataim, fel nem dolgozott lelki sérelmeim következményét, mint ahogy Te is és mindenkimás is. De ennek semmi köze ahhoz, hogy kérek-e fájdalomcsillapítót, vagy nem, kérek-e kezelést, vagy nem. Az a különbség köztünk, hogy én nem kívül keresem az okokat, nem más embereket, nem a világot hibáztatom, nem az élet igazságtalanságán háborgok, ha vmi nehézség ér - hanem azt keresem, hogy én mit nem dolgoztam fel, milyen indulatok vannak bennem, milyen hibás gondolkodás, vagy viselkedés vezetett idáig. És nem büntetésként fogom fel, hanem egyszerű következményként, ami mutat vmit, ami tanítani akar nekem vmit. És természetesen mindenki másnál is ezt gondolom.

Nem hinném, hogy ettől én gonosz lennék. :o))

A veleszületett betegségek ill. a gyerekkori gyógyíthatatlan betegségek előző életből hozott következmények, "vállalások" - ahogy gribedli is írta - de a kisgyermekek gyakran átveszik a szüleik lelkiállapotát, így sokszor a betegségük a szüleiknek tükör ..... nagyobb gyereknél pedig már megjelennek a feldolgozatlan lelki traumák, mint a betegségek kiváltó okai, csakúgy mint a felnőtteknél. De az, hogy én ezt így gondolom, nem jelenti azt, hogy nem ismerem el a fájdalmat, a szenvedést, hogy nekem nem fáj, ha vki szenved, nem jelenti azt, hogy nem akarok rajtuk segíteni, könnyíteni az állapotukon, vagy enyhíteni a szenvedésüket, vagy segíteni a gyógyulásukat. Én pusztán annyit mondok, a kiváltó okok sosem a külső körülményekben rejlenek, hanem belül .....

29. Vivvv
2014. ápr. 14. 10:51

Az élet nem igazságos. Ennyi.


Azt én sem szeretem, amikor valaki a saját szerencsétlensége miatt fújol másra. Sajnos sok ilyen van. (!!!) Engem is hurrogtak már le társaságban amikor épp arról volt szó, hogy ki milyen könnyen esett teherbe. Ki mertem mondani, hogy nekünk elsőre összejött, na akkor megkaptam hogy én milyen tapintatlan vagyok. :) Csak mert volt a társaságban, aki sokat próbálkozott - ergo én ki ne merjem mondani a jót, mert akkor világ gonosza vagyok. Na EZT rühellem. Ha nekem xar, akkor másnak is legyen az? Na ne már...


Egyedül azoktól sajnálom a gyereket, akik megölik vagy "felnevelik" úgy, hogy közben megnyomorítják.

28. gribedli*** (válaszként erre: 18. - 130454e42d)
2014. ápr. 14. 10:07

Jó, de az nem gonoszsag, hogy valakire, akinek tobb gyereke van es ahelyett, hogy a kukaba dobna, beadja a csecsemootthonba, azt mondjak, nem erdemli meg a gyereket? Vagy nem erdemli meg, hogy terhes legyen? Persze, nyilvan nem akarta, mert elhagyja, de vegulis kihordta, megszulte, nem dobta a kukaba, nem adta el gyerekprostinak.


Szerintem ugyanolyan gonoszsag, ha valaki fujol a masikra a sajat szerencsetlensege miatt.

27. gribedli*** (válaszként erre: 14. - 130454e42d)
2014. ápr. 14. 10:02

A szenvedo leukemias gyerek pl semmit nem tett azert, hogy az legyen, ugy ertem, soha nem gondolom, hogy egy beteg gyerek az buntetes, mert uristen, "rossz volt" az elozo eleteben es most nem kell sajnalni. Nem, nem volt rossz, de mindenkinek Vannak karmikus feladatai amit el kell vegeznie. Vannak lelkek, akik onfelaldozobbak mas lelkeknel es bevallalnak tobb szenvedest, Ezzel a kozos karmat igyekeznek feloldani. Az ilyen emberek es gyerekek valamivel tobbet vallaltak el es mi azzal segithetunk nekik, hogy enyhitjuk az altaluk valasztott nehez karma elviseleset. Megbecsulest es nem kozombosseget kell tanusitani, szoval meg veletlenul sem tagadnam meg a morfint vagy az ellatast, mondvan, ezt erdemlik.


Amugy meg nem gondolom, hogy az, aki szetbagozta magat es ettol tudorakos lett, ugyanaz a szint lenne mint a leukemias gyerek

26. c4851bb5de (válaszként erre: 25. - Mikera50)
2014. ápr. 14. 10:01
Szerinted van értelme itt puffogni emiatt? Amin nem lehet változtatni, azt el kell fogadni, hosszútávon az a legokosabb hozzáállás.
2014. ápr. 14. 09:57
Én elfogadom,de gondolom akinek nem lehet babája nem fogadja el olyan könnyen.
24. gribedli*** (válaszként erre: 10. - Zizisicc)
2014. ápr. 14. 09:53
Egyetertek, nem mindenki ert egyet azon, hogy mi az igazsagos de mindenkinek el kell fogadnia a vegeredmenyt
23. gribedli*** (válaszként erre: 7. - Mikera50)
2014. ápr. 14. 09:50

De attol is fugg, hogy ezt jutalomkent konyveljuk-e el? Mert mar bocsanat, de a gyerek az nem egy jutalom vagy buntetes, mint ilyen, nem tudom ugy nezni, hogy csak annak legyen, aki megerdemli. Nem erdemelni szerint megy, hanem a termeszet is beleszol, az esik teherbe gyakrabban, aki termekenyebb es punktum. Ez evolucio, az marad fenn aki erosebb, termekenyebb, vagy mas adottsagaival kompenzalja (pl ma penzzel kompenzalja amit mas adottsagaival keresett meg, igy van lehetosege lombikra.


Szomoru, de ha valaki sem ez, sem az, hiaba akarja, nem lesz terhes. Szomoru, de nem latok benne igazsagtalansagot. Vagyis akkor oke, az egesz Termeszet igazsagtalan, mert a nagy megeszi a kicsit, stb.

22. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Mikera50)
2014. ápr. 14. 09:40
A felelotlen nok is egy-egy felelotlen pasitol esnek teherbe.
2014. ápr. 14. 09:34

Megérdemelnék?

Ez nem a L@reál..

20. bdf78cc352 (válaszként erre: 1. - Mikera50)
2014. ápr. 14. 08:25
Mi köze ennek az igazsághoz?Aki tud és akar szül, aki nem meg nem szül.
19. Mikera50 (válaszként erre: 16. - Zizisicc)
2014. ápr. 14. 06:42
Igazad van.
18. 130454e42d (válaszként erre: 16. - Zizisicc)
2014. ápr. 14. 06:35

Nem jutalom vagy büntetés, a természet ok-okozati össuefüggései. Aki szerint a fájdalom nem rossz az gondolom fogászaton sem kér fájdalomcsillapítót. Te is viselni fogod a múltbéli tetteid következményeit gondolom, és ha pl. rákos leszel nem kérsz morfiumot, hiszen ez a karmád, megérdemled. Vagy csak más fájdalma nem rossz?

Mindig megleo, mennyire gonosz tud lenni egy ember.

17. Dodi44 (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2014. ápr. 14. 00:17
a WC ajtonak...
16. Zizisicc (válaszként erre: 14. - 130454e42d)
2014. ápr. 13. 23:54
Igen, erről beszéltem .... emberi szinten mi ragaszkodunk ilyen fogalmakhoz, hogy jó vagy rossz, meg igazságosság, jutalom, büntetés .... az állatvilágban igazságos, hogy az oroszlán megeszi az antilopot? A természet törvényei szerint élnek. Mi, emberek ugyanúgy részei vagyunk a természetnek, csak mivel tudattal rendelkezünk, nehezünkre esik ezt elfogadni. Sokkal jobb lenne, ha nem jutalomként vagy büntetésként fognánk fel a velünk történő dolgokat, hanem következményként, aminek a gyökere a közeli vagy a távoli múltba nyúlik vissza.
2014. ápr. 13. 23:52
Miért általánosítasz? lehet, hogy sok felelőtlen nőmeg nem esik teherbe. Mások pedig akarnak és összejön nekik... Ennyi.
14. 130454e42d (válaszként erre: 13. - Zizisicc)
2014. ápr. 13. 23:32
Az ezoterikus blabla nem objektív, akárhogy is annak szeretné mutatni magát. Aki szerint az élet igazságos az vagy gazember, vagy érzéketlen. Menjen el egy gyerekonkológiára, és magyarázza el ott, hogy megérdemlik a szenvedést.
13. Zizisicc (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2014. ápr. 13. 23:29
Az élet igazsága objektív .... ok-okozat törvénye .... mi emberek gondolkodunk róla szubjektíven, ítéljük meg jónak vagy rossznak, aszerint, hogy mit szeretnénk.
2014. ápr. 13. 23:26
Charlotte York
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - Zizisicc)
2014. ápr. 13. 23:19
Nézőpont kérdése, attól függ melyik oldalon állunk.
10. Zizisicc (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2014. ápr. 13. 23:16
Pontosabban ..... az élet igazságos, csak nem olyan értelemben, ahogy általában az emberek szeretnék, gondolnák ....
9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Mikera50)
2014. ápr. 13. 23:12

Nincs véleményem, mert nincs nálam a bölcsek köve, hogy belelássak dolgokba. De láttam én már karón varjút, aki most foggal-körömmel szeretne babát, volt abortusza, vagy annyi fogamzásgátlót szedett, mert nem akarta a felelőtlenek táborát növelni, hogy a hormonok teljesen "megbolondultak" nála.

az életünk nem az igazságról szól.

8. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Mikera50)
2014. ápr. 13. 23:06

Sajnos, ez nem igy mukodik... Igen, van aki kuzd erte X even at, nagy csoda, lesz baba, de azt hiszik, hgy minden hawaii es semmi sem valtozik...

Valaki sorra szuli, haat, lehet a szegenyebb csaladokban is, nincs meg minden, de a szeretet az igen es ez a legfontosabb.

En is azt gondoltam errol a valakirol, hgy "megerdemelne" de ez ennel sokkal osszetettebb. Es nem jo jellemzo a gyerek dologra, hgy vki megerdemli vagy sem...

7. Mikera50 (válaszként erre: 5. - Zizisicc)
2014. ápr. 13. 22:59
Sajnos tényleg nem érdem szerint.
2014. ápr. 13. 22:56

Az hogy valakinek nem lehet gyereke nem azok miatt van akik meg láncban szülik a gyerekeket.

Nem kell ebben rációt keresni.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook