Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért nem működik a Mozilla Thunderbird és a Microsoft Outlook? fórum

Miért nem működik a Mozilla Thunderbird és a Microsoft Outlook? (tudásbázis kérdés)

14. eandi78 (válaszként erre: 13. - Regin_a)
2013. jún. 23. 17:24
Tudom:) Részben informatikával foglalkozom és látom, hogy a hozzá nem értőknek mit jelent a pop3/smtp. Főleg amikor beállítja az smtp-t és nem akar levelet küldeni, mert a kiszolgáló hitelesítést igényel és az internethozzáférés adatait is meg kell adni. Nekik bonyolult.
13. Regin_a (válaszként erre: 12. - Eandi78)
2013. jún. 23. 12:47

Minden szolgáltató oldalán megtalálható az SMTP cím, ami a levélküldéshez kell, ha nem webes felületen, OE/Thunder, küldöm

Beállitások, új fiók és itt beirni a levélküldés kiszolgálóhoz, annak a smtp-jét aki a netet szolgáltatja

pl.smtp.upcmail.hu


A levél fogadáshoz ugyanitt meg annak a szolgáltatónak a POP3 cimét aki a webes levelezést szolgáltatja pl. pop.freemail.hu


Persze a +felelő helyre a nevemet, és a jelszót

2013. jún. 23. 08:05

Van egy freemail-es címem:

1. Ezt megnézhetem weben, ha beírom, hogy freemail.hu majd azonosító és jelszó.

2. Beállítom outlook programban ezt a címet, így ha ebből a programból küldöm az is freemail-es címmel történik. A címzett nem feltétlenül outlook programban fogja megnézni és azt se tudja, hogy onnan írtam. Ez nem olyan, mint a skype, hogy írok egy üzenetet és a címzett azt skype programon kapja meg.

3. Mobilon is be lehet állítani ezt a címet, akkor mobilról is írhatok levelet és a freemail-es címemről fog menni. A címzett szintén ott fogja olvasni ahol tudja.


Egyébként jók a levelezőprogramok, de ha valaki ritkán használja bőven elég weben nézni a leveleket. Ha gyakran kell és folyamatosan fut a háttérben a program és 5 percenként kell, hogy ellenőrizze a leveleket érdemes használni. Biztos van a közelben olyan, aki ért a program beállításához.

2013. jún. 22. 18:59

Na jó hagyjuk, felteszek pár egyszerű kérdést és az unatkozó emberek máris "kukacoskodnak"....

Nincs jobb dolgotok? Ha nem tudsz valamit segítőkészen, lekezelés nélkül megírni, akkor inkább légyszi ne válaszolj! Majd megoldom valahogy, nem kell itt az én lelkemet pátyolgatni. Az utolsónak pedig, hogy nem tartom magam egy h*lye gyereknek, de nekem ez nem volt ennyire egyértelmű, lehet te egyértelműnek találod mert NEKED nagyon egyszerűnek tűnik, de annak aki ezt a programot kb. most használja elsőre nem az.

(Egyébként arra értettem, hogy ugyanaz-e, hogy ha ezzel a programmal küldök levelet, akkor erről mondjuk mikor bekapcsolja a gépet kap valami értesítőt, ha e-mailről küldöm, akkor meg csak akkor látja ha bejelentkezik.)

2013. jún. 21. 22:35

Igen, a programok beállításához kell tudás, ok.

De hogy valaki megkérdezze, hogy ha a saját freemailjéről küld el egy mailt, az ugyanaz-e, mintha az outloooookkról... Na az más kategória..

2013. jún. 21. 22:08

Ezeket a programokat nem olyan egyszerű beállítani. Kell hozzá tudni a pop3 és smtp szerver nevét. Smtp beállítása nem is olyan egyszerű, hitelesítés stb.

Attól függ milyen mailcímed van és melyik internetszolgáltatónál vagy.

8. Regin_a (válaszként erre: 7. - 45b4ec3330)
2013. jún. 21. 20:21

Maga a fiókot sem tudom beállítani!"


Ezt irtad

Akkor ezen meg kell sértődni?

Egy hibaüzenetet kellett volna csak idemásolni, ahhoz nem kell pc tudás


Más rovatokban is, ha valakinek nem pátyolgatják a lelkit egy problémánál, azonnal besértődik

Uncsi egy hozzáállás

2013. jún. 21. 12:01

Hát valahogy sejtettem, hogy a lenéző hozzászólásoktól megint nem kíméltek.....

Azért mert ti ennyire értetek hozzá még nem kell ennyire lekezelően írni....

Végül is ha azt írjátok, hogy ha e-mailen elküldöm is ugyanaz, akkor nem szenvedek ezekkel a programokkal.

Köszi azért

6. Regin_a (válaszként erre: 4. - 45b4ec3330)
2013. jún. 21. 11:12

Ugyanolyan, de szerintem, akkor is ki fog irni valami kapcsolódási hibát

Azt irf ide, mi a hibaüzenet küldés esetén


A böngészőkhöz ennek köze nincs

Microsoft Outlook vagy OutlookExpress? Mert nem mindegy

Ha beállitani sem tudod, akkor meg ne csodálkozz

2013. jún. 21. 11:10

És milyen hibaüzenetet ír ki a gép? anélkül nehéz innen kitalálni...


Ha kimásolod az e-mailcímet és elküldöd a leveledet egy másik levelezőrendszerről, akkor a végeredmény ugyanaz: küldtél egy levelet...

Remélem nem álláshirdetés, ahol felhasználói szintű számítógépes ismeretek is kellenek...

2013. jún. 21. 11:07
Fel vannak telepítve, de mindig van valami hiba és nem küldi el az üzenetet. Akkor ha nem kattintok rá a címre, csak simán bemásolom és e-mailen elküldöm ugyanolyan?
3. linksys (válaszként erre: 1. - 45b4ec3330)
2013. jún. 21. 10:59
Szia. De weboldalon ott tudsz küldeni, nem? Oda nem kell semilyen program, és ha nagyon sürgős, akkor onnan lehet.
2013. jún. 21. 10:35

Gondolom nincs feltelepítve...??


Ha az adott oldalon rákattintassz, megjelenik az Outlook, akkor meg kell jelennie a "címzett" sorában az e-mail címnek, amire küldenéd. Simán másold ki, és írj nekik a saját freemailedről...

2013. jún. 21. 10:28

Valaki segítsen! Fontos lenne levelet küldenem, de egyik program sem működik!

Maga a fiókot sem tudom beállítani! Ezek nélkül levelet küldhetek e-mailen is? Mármint úgy értem, hogyha rákattintok az oldalon megjelenő címre, automatikusan behozza a Microsoft Outlookot, de ettől függetlenül lehet e-mailen is?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook