Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért nem kell senkinek 30 felett a nő, ha nem gyönyörűséges? fórum

Miért nem kell senkinek 30 felett a nő, ha nem gyönyörűséges? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
112. szikmár (válaszként erre: 110. - F3000dc5ef)
2014. máj. 15. 09:39

Többnyire társat szerettek volna találni....ezek a férfiak legalábbis.

De úgy vettem észre az "elköteleződés" inkább a hölgyek számára volt fontos. Korosztályól függetlenül.

A fórum indítóra vonatkoztatva, most hogy után gondolok...talán a "szebb küllemű hölgyek" elmondása szerint nehezebb olyan párkapcsolatot találniuk, amelyikben nem elsősorban a külső volt a meghatározó.

A pasiknál meg inkább fordítva :)

111. szikmár (válaszként erre: 108. - F3000dc5ef)
2014. máj. 15. 09:35

...egy néhány nem is akar...

..mások meg igen, van akinek sikerül, van akinek nem...

Érdemes megpróbálni megérteni mind2 álláspontot. Soha nem lehet tudni mi van a háttérben.

Tánti " néni" 51 évesen esett szerelembe x éve él együtt a "lovagjával" aki nem egy vén trotty :)

Előtte hosszú évekig hallani se akart semmi féle tartós elkötelezettségről...


...nagy játékos az Élet, én mondom :)

110. f3000dc5ef (válaszként erre: 109. - Szikmár)
2014. máj. 15. 09:34

Ezek a pasik akikről írsz nem társat kerestek szerintem, max. egy még jó karban lévő nőt. Itt a kérdés, amit a fórumindító felvetett, inkább párkapcsolatra vonatkozott.

Alkalmi viszonyt bárki talál, tök mindegy hogy néz ki. Az nem egy nagy feladat....aki meg a mennyiségre hajt, annak pláne nincs nehéz dolga.

109. szikmár (válaszként erre: 105. - Gribedli***)
2014. máj. 15. 09:31

Elég sokat beszélgetek különböző korú hölgyekkel és urakkal.

Többször volt téma ez a " hogy miért nem kell a 30 feletti bla bla...". Meg kell hogy mondjam a férjed válasza, "de ha ennyi idő után még nem sikerült neki "elrendeznie" magát, akkor valami baja van, és kerülendő. " típusút meglepően kevés pasi osztotta, aki igen, az az idősebb korosztályból volt. Többek közt a " nem talált még újra egy normális társat," verte ki a biztosítékot. Miért KELL társat találni? A fiatalabbja rötyögött hogy miért pont normálisat? :)

Megfordítva a pasikra is fel lett téve a kérdés. Hogy most akkor ha a pasi elmúlt 30 és "nem rendezte magát,nem tud élni párkapcsolatban, nem tapad egy nőhöz, és pont letojja hogy neki "újra normális társat" "kell" találni akkor mi van?


A "persze de hát a pasik mások" mantrát kihagyták a dologból... és érdekes vélemények születtek..

Egy ismerős hölgy első /és második :) /blikkre úgy él mint egy pasi, élvezi az életet, sőt, van gyermeke is de baromira nem akar még "normális" vagy tartós társat, és pont tesz rá ki mit gondol. Sok barátja, haverja van, és szvsz kicsit sincs bekattanva - és az esélyek "mennyiségével" sincs baja :)


Érdekes dolgok ezek...

108. f3000dc5ef (válaszként erre: 105. - Gribedli***)
2014. máj. 15. 09:28
Kb. egyet értek a férjeddel....nekem is vannak ismerőseim, nők, velem idősek. Igazi vénlányok. A külsejükkel semmi gond, sőt. De párkapcsolatban nem tudnak élni.....
107. gribedli*** (válaszként erre: 106. - A0c1361e44)
2014. máj. 15. 09:06

Igen, errol beszelek. Vannak alapveto szepsegkanonok, szoval van mihez tartani, de en azert beszelek kontesztusrol mert mondjuk egy adott retegben ehhez hozzaadodnak dolgok, amik szerint valaki "szep" vagy "jo no". Persze, lehet szintet is valtani, lejjebb adni es akkor abban a masik retegben meg mar szepnek szamit az, aki nem szamit annak ott, amit megcelzott.


Nem anyagi dolgokrol beszelek, hanem viselkedesi mintak is, stb.

106. a0c1361e44 (válaszként erre: 102. - Gribedli***)
2014. máj. 15. 08:41

Igen, igen.

És mitől szép valaki? És kinek szép?

Annyira szubjektív, hogy nem lehet azt mondani senkire, hogy szép, mert lehet nekem szép, másoknak meg csúnya.


Nekem az a véleményem, hogy túlmisztifikálódott a szépség. Az emberek nagytöbbsége átlagos. Nem csúnya, nem szép. Sokan azért találnak egy nőt szépnek, mert szép a haja, jó a ruhája és eszükbe sem jut, hogy ez mindenkinek megadatott, hiszen csak ápolni kell a hajat, rendbetenni a körmöket, és olyan ruhát kell hordani, ami jó méretben, és jól áll az alkatra. Ennyi a szépség titka. Ja, és persze kell egy olyan személyiség hozzá, amit szeretni lehet. Hiába szép valaki, ha sötét, nyafogós, rátelepedős, féltékeny. Kinek kell az ilyen. Vagy fordíthatom pasira is: kinek kell az a jó pasi, aki ha kinyitja a száját, kilóg belőle a kapanyél, vagy egy dúrva, agresszív jellemmel van megáldva?


Ha valaki nem kell a másik nemnek, akkor el kellene gondolkodnia azon, hogy mi a baj a jellemével, mert szinte biztos vagyok benne, hogy a külső miatt nincs hátrányban, hacsak nem akar egy hozzá nem illő párt. És most itt nem a külsőre gondolok, hanem az egyebekre, pl. műveltség.


És saját példa: nekem nagyon tetszik Bruce Willis, de ha idejönne hozzám és nem tudná, hogy a föld kering a nap körül és nem fordítva, akkor nem nagyon kellene:D

2014. máj. 15. 08:34

Egyébként megkérdeztem a férjemet is erről, hogy miért nem kell a 30 feletti bla bla...


Ez egy férfiválasz: Nem az, hogy nem kell, mert jó a nő 30 felett is, de ha ennyi idő után még nem sikerült neki "elrendeznie" magát, akkor valami baja van, és kerülendő.


Kérdés: Milyen baja?


Válasz: Hát hogy nem tud élni párkapcsolatban.


Kérdés: És mi az, hogy "elrendezni"?


Válasz: Párkapcsolat, gyerek, társ. Ha elvált, nem talált még újra egy normális társat, mert valami baja van.


Nem mondom, hogy mindennel egyetértek, amit mondott és ő sem mondta, hogy a nőknek könnyű, csak annyit, hogy ma az emberek nagy része így gondolja. Hogy az, aki egyedül van ennyi idősen, kicsit bekattant. És már ez elég ahhoz, hogy még kevesebb esélye legyen. Több esélye van még annak is, aki folyamatosan "jár", "él" valakivel.

104. gribedli*** (válaszként erre: 100. - A0c1361e44)
2014. máj. 15. 08:25
Ezt én sem értem, hogy miért kell mindig otthagyásban gondolkodni?
103. gribedli*** (válaszként erre: 99. - Szikmár)
2014. máj. 15. 08:24
Ez így van rendjén:)
102. gribedli*** (válaszként erre: 98. - Szikmár)
2014. máj. 15. 08:22

Ah, szóval szép=hűtlen is? Most már ez is?!:)))


Szerintem az, hogy ki a bátrabb kilépni egy rossz kapcsolatból, egy sor más dologtól is függ, sokkal komplikáltabb, mint szimplán: ki mer lépni, mert ha szép, még kellhet valakinek-nem mer kilépni, mert csúnya, nem kell senkinek, ezért hűséges marad.


Nem hinném, mert akkor csak a csúnyák lennének kapcsolatban, a szépek mind szinglik lennének. Emlékeztetlek a fórumcímre:DDDD


Az nem lehet inkább, hogy aki megfelel egy kor, egy réteg esztetikai elvárásainak (tehát abban a kontesztusban fogjuk rá, hogy a "szép") és még önmagával is rendben van lelkileg (ez is fontos), az könnyebben talál olyan párt, akitől nem kell lelépnie, akivel nem lesznek gondjai, aki nem fogja megcsalni?


A külső fontos, mert legyünk igényesek a partnerünkre és magunkra, de nem kell túlmisztifikálni a szép nőket, nem álruhába bújt boszorkányok. Nem feltétlenül kevély az, aki szép, de mint írtam, idegesítő az álszerénység is. Miért szerénykedjen, ha van mire büszkélkedni?:)))

101. szikmár (válaszként erre: 100. - A0c1361e44)
2014. máj. 14. 21:52

Nem tudom, egy szikmár már csak ilyen, hol ért, hol meg nem, de van amikor félre :)

Annyi civódás és veszek' támadt ebben a kis topic vödörben hogy nem bírom merev arcizmokkal megállni, mea culpa :)

Nem kell, semmit sem kell csak lehet. A másik hogy csak egy példa lett felhozva a sok száz közül Ennyi és nem több.

Azt nem tudom hogy a "kevésbé helyes" mit mikor és miért görcsöl.Gondolom félhet a kudarctól hogy nem elég "jó"..

100. a0c1361e44 (válaszként erre: 98. - Szikmár)
2014. máj. 14. 21:32

Igen, elég félreérthető vagy, vagy még sem?

Nem értem, hogy miért kellene ott hagynia a jobb nőnek a pasiját? Miért gondolja azt mindenki, hogy a "jónő" és a "jópasi" váltogatja a partnerét. Ezt addig tesszük, amíg nem találjuk meg az igazit. Miért kellene egy olyannal maradnia egy jobb nőnek, aki valamiért nem felel meg neki? Persze, hogy lép. A kevésbé helyes is megteheti. Ők miért görcsölnek rá egy kapcsolatra? Mindenki egyforma esélyekkel indul az, hogy valaki nem él valamivel, arról nem a másik tehet...

99. szikmár (válaszként erre: 69. - Gribedli***)
2014. máj. 14. 21:26

Igaz, igaz, igaz

A zseton nem árt, sőt fókalány és fókafiú csali is, a szemcsillantós' fajtából :)

98. szikmár (válaszként erre: 67. - Gribedli***)
2014. máj. 14. 21:23

Nem, nem akkor talán félreérthetően fogalmaztam :)

Azért írtam "vagy ha gyönyörűséges...." egy verzió a sok közül.

Meg aztán a szebb küllemű' hölgyek bátrabban hagyják ott a pasit,mert úgy érzik adottságaik miatt úgy sem sokáig lesznek egyedül. Már ha eleve nem a másik hercegért dobbantanak.


Azt nem tudom hogy a "csúnyácskák" mivel vigasztalják magukat. De talán az igaz lehet amit írsz,hogy irigyebbek/még ha sose vallják is be/ a mutatósabb hölgyekre.

Nagyon "szem-központú" a pasi társadalom. Párszor hallottam már hogy a "lelki szépség" nem igazán látszik kívül...pedig a mondás alapján kéne.. :)

2014. máj. 14. 21:14
Ja és tettem fel képet :)
96. csinoska2012 (válaszként erre: 78. - 4c1a787e8f)
2014. máj. 14. 21:02
Na ez jól esett,43 éves vagyok,kiváncsi leszek te milyen leszel ennyi idös korodba 3 gyerek után.
95. gribedli*** (válaszként erre: 94. - A0c1361e44)
2014. máj. 14. 19:04

Onbizalom? Igen, van egy egeszseges onbizalom, bevallom, nem hiszem, hogy eltulzom es jobb ez, mint az alszerenyseg.


Igazad van, nem kell hasonlitgatni, mindenki magahoz hasonlo csakis:)


De ohatatlanul is becsuszik, ha nem keresed, akkor is. Vannak rendezvenyek, jelenesek, hetkoznapok is, hogy mindig megdicsernek es kibujik a szog a zsakbol, amikor elkezdik, hogy konnyu nekem. Ezert a korulmenyeket fontosnak tartom, nemcsak anyagira gondolok itt, hanem minden masra.

94. a0c1361e44 (válaszként erre: 92. - Gribedli***)
2014. máj. 14. 18:23

Nem is te mondtad, hogy tökéletes vagy, ahogy én sem ezt írom magamról:D

Ezt olvassák a sorok között, itt sokan...

Gondolom ez azért van, mert az írásokon is átérződik az önbizalmunk:D


Na, de ezzel mi, mit tudnánk tenni?


Én még olyanokkal sem szeretem hasonlítgatni magamat, mármint akik annyit tesznek magukért mint én.


"ebbol kiindulva lehetek tokeletes is az adott kontesztusban, de mondjuk egy masikban meg lehet, hogy nem. "

Na, ezt meg úgy sem értik meg sokan...

93. gribedli*** (válaszként erre: 91. - F3000dc5ef)
2014. máj. 14. 18:20
XDDD
92. gribedli*** (válaszként erre: 90. - A0c1361e44)
2014. máj. 14. 18:19

:DDD


Miert, ez mar olyan mintha azt mondtam volna, hogy tokeletes vagyok? Szerintem nem mondtam ilyet. Es gondolni meg azt gondolok a tokeletessegemrol, amit akarok. Vannak szintek. Mar megbocsasson a vilag, nem vagyunk egyformak, mindenki csak a sajat korosztalyanak feleljen meg, de annak igen, nem?:)


A sajat korosztalyomban, a sajat kornyezetemben, hasonlo eletkorulmenyek kozott nehezen talalok olyat mint en, ebbol kiindulva lehetek tokeletes is az adott kontesztusban, de mondjuk egy masikban meg lehet, hogy nem. Nem szoktam magam hasonlitgatni, csak olyanokkal, akik legalabb annyit tesznek magukert, mint en:)))

91. f3000dc5ef (válaszként erre: 87. - C4851bb5de)
2014. máj. 14. 18:18
Komolyan poénos volt :DDDD
90. a0c1361e44 (válaszként erre: 82. - Gribedli***)
2014. máj. 14. 18:08

Én annyira örülök, hogy nem vagyok egyedül tökéletes:D


Végre nem nekem írtak ilyet:)


Na, azért egy kicsit zavar, mert úgy érzem, hogy van kivel rivarizálnom, de én olyat nem szeretek csinálni....:D

89. gribedli*** (válaszként erre: 85. - Szomorkodó)
2014. máj. 14. 18:04

Nem hiszem, hogy a privacy annyira idegen szo lenne. Bajod, ha hamvas vagyok?


Ha olyan megkeseredett 50 fele baktato lennek, mint te, en is felhaborodtam volna a forum cimen. Es nem az a baj, hogy 50 fele baktatsz, hanem mindezt rosszul viseled. Voltak pozitiv hozzaszolasok elegedett negyvenesektol is, mert nyilvan nem savanyuak mint te. Vannak olyan te korodbeli nok, akikre felnezek. De te egyszeruen siralmas vagy, mint a neved. De miert? Mert hianyzik beloled a meltosag. Tok nem szoltam volna a rancos nyak miatt sem, ha ez lenne a szitu de annyira gyatra volt az a 30 multam...

88. szomorkodó (válaszként erre: 81. - 4c1a787e8f)
2014. máj. 14. 17:55
Semmit.
87. c4851bb5de (válaszként erre: 79. - F3000dc5ef)
2014. máj. 14. 17:55
Ne kamuzz! :D
86. szomorkodó (válaszként erre: 82. - Gribedli***)
2014. máj. 14. 17:53
Irigykedsz gribedli? Te is tégy fel! Engem lesegetsz? Szánalmas vagy
85. szomorkodó (válaszként erre: 83. - Gribedli***)
2014. máj. 14. 17:52
A privacydat? Töröd a magyart, vagy egyébként soha nem derülne ki, mennyire sokoldalú vagy, és művelt. És szép, hamvas. A kiscsoport biztos tudja.:) Átlátszó butaság, mint te magad.
84. gribedli*** (válaszként erre: 81. - 4c1a787e8f)
2014. máj. 14. 17:44

Persze, azt gondolta, hogy egy ilyen benyogessel, hogy "en is 30 feletti vagyok", talan sok joindulattal...


Nyaaaa:))))

83. gribedli*** (válaszként erre: 80. - Szomorkodó)
2014. máj. 14. 17:42
Ezt csak azert irod, hogy provokalj, hogy na, majd akkor megmutatom, hogy en vagyok a jobb. Gondolod, hogy felveszem a kesztyut? Tudod, attol meg, hogy nem fogom neked ketsegbeesetten bizonygatni, nem biztos, hogy rosszabb lennek nalad. Es egy kisebb csoport tudja, hogy hogy nezek ki, mint irtam, nem vagy az a csoport es pont. Nem vagyok arctalan, de szeretem a privacymat es kesz.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook