Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért nem hajlandó a gyerek nappal sehol csak a babakocsiban aludni? fórum

Miért nem hajlandó a gyerek nappal sehol csak a babakocsiban aludni? (tudásbázis kérdés)


2010. jún. 3. 21:23

Hát talán ennél még az is kényelmesebb, ha cicin altatod. Nálunk ez jött be. Alvásidőkor befeküdtünk az ágyba, szopizott egy-két percet és már aludt is, én meg mehettem dolgomra.

Persze ez nem tuti recept, mert ezen is könnyen rajta lehet ragadni (ha fáradt a 16 hós lánykám, szívszaggató bambiszemekket hüppögi, hogy cici cici).

Talán a cumi segíthet.

23. bry083 (válaszként erre: 22. - Bea0824)
2010. jún. 3. 19:18
A sírással kapcsolatban igazad van de soha semmire nincs időm, mert vagy etetek,vagy játszunk vagy sétálunk. Na meg sportos vagyok, de napi 6-8 órát sétálgatni....
2010. jún. 3. 18:48
Szia, az én gyerekeim is abban aludtak nap közben, aztán amikor már járókába kerültek, ott aludtak el. Én nem aggódnék ezen minden gyerek kinövi, ha neki úgy jó és neked sem okoz gondot hagyd benne aludni. Jobb, mint ha sírna, ő is kikészül meg te is , senkinek nincs erre szüksége:)
21. bry083 (válaszként erre: 20. - Marcsix)
2010. jún. 3. 16:37

:) Köszi!

Próbálok arra gondolni, hogy érte teszem, még ha ő most nem is így érzi:)

20. marcsix (válaszként erre: 19. - Bry083)
2010. jún. 3. 16:28
Én is nagyon nehezen viselem a sírást. Szegények annyira elkeseredetten tudnak sírni, ha nem tetszik neki a dolog... De a határozottságnak köszönhetően Nekik is jobb lesz. Nem tart ám az olyan sokáig mig átszokik, csak erős legyél. :)
19. bry083
2010. jún. 3. 16:22

Hűha, hát köszönöm a sok tapasztalatot, véleményt. Sajnos nagyon rosszul viselem ha sír így nehezebb lesz de erős leszek!!!!:)


Köszönöm még egyszer

2010. jún. 3. 16:10

Nálunk is így volt!

Én úgy oldottam meg, hogy leültem kényelmesen az ágyra, ölembe raktam egy díszpárnát, és a manókat ráfektettem, közben mozgattam a lábam jobbra-balra ringatózott így elaludtak! Ráadásul nekem ikreim vannak így a másik nem az ölemben volt hanem mellettem, neki a párnája csücskét fogva mozgattam! Nálunk ez kb 2 éves korukig megmaradt, majd mikor megkapták az új ágyat oda maguktól feküdtek le , de most is simogatom őket éneklek, csak úgy alszanak el!

Most 27 hósak de még mindig 2-2.5 órát alszanak!

Ráadásul ha nem álmos ezzel a párnás ringatózással elálmosodik!

Csak ajánlani tudom!!!

2010. jún. 3. 16:08

Én is azt mondom, hogy megszokta azt, hogy"ringatva" van, hogy tologatva van és azért alszik úgy el. Az én kislányom már 1 éves mult, de alig volt babakocsiban. Általában evés "cicizés" közben aludt el, így az ágyban alvást szokta meg. Aztán egy időben kevesebb volt a rászánt időm, így beraktam a járókába és kicsi hiszti után, vagy esetleg ha fáradtabb volt beraktam és elaludt egyedül. Aztán ez elmaradt megint visszaállt arra, hogy evés közben aludt el. És már 1 éves korában megint azt csináltam igaz kicsit nehezebb volt, hogy beraktam a kiságyába, mivel nem volt annyi időm altatni, és először 15 percet sírt, aztán már csak 10 aztán 5 percet, és utána pár nyöszörgés után elalszik mostmár szépen. Nekem is könnyebb, és ő is megszokta már ezt. Szóval napközben csak így alszik el. Este viszont nem tudom ezt megcsinálni, csakis cicin alszik el még a mai nap is. Viszont egy másik dolog az evéssel való szoktatás. Ahogy megszokja úgy fogja minden alkalommal igényelni. Most próbálkozunk azzal hogy egyedül egyen, és kevesebbet is cicizzen. Van egy asztalra szerelhető széke, abba rakosgattam bele mikor etettem, és már megszokta, kb egy hét alatt, és ha éhes, akkor bemászik a felszerelt kis székébe, persze egy alacsony kisasztalra van szerelve, és mondja, hogy: tyam-tyam. Már tudom is hogy éhes és hozom a kajcsiját :))


Ha elhatározod magad, akkor légy kitartó, és úgy szoktasd akármiről legyen szó. A szokás nagy úr. Magamról tudom, hogy ha megszokok valamit, akkor szinte hiányzik az a dolog... ha nincs.

16. gatto4
2010. jún. 3. 16:07

Szia!

Lehet, hogy kinövi. Bár nekem már nagyobbacska fiam van (15 hós), egy időben nekem is csak a babakocsiban volt hajlandó aludni a drága :S

Aztán próbáltam besötétíteni és melléfeküdtem, próbáltam ringatni (az nem vált be), de most ott tartunk, hogy besötétítek, lefekszem a franciaágyra, mintha aludnék és van hogy háromnegyedórába kerül, de elaltatja magát. Nem reagálok rá, ha játszani akar velem, de ha lemászik az ágyról, tudom hogy egyáltalán nem fog aludni.

A kisfiam ehhez képest még napi kétszer alszik, délelőtt és délután. És szerintem egyre sikeresebbek vagyunk a melléfekszem technikával :)

Szóval csak kitartás és szerintem próbálkozás kérdése, minden manó terelgethető :)

15. drnéni (válaszként erre: 10. - Piglet001)
2010. jún. 3. 16:05
Szerintem ne hagyd sírni, én legalábbis sose tettem szándékosan.
14. drnéni (válaszként erre: 11. - Bry083)
2010. jún. 3. 16:04
Figyu, én nem vagyok szakember, de egészen biztos vagyok benne, hogy bármely csecsemő bárhol el tud aludni (legalábbis egy idő után ;-D). Minél tovább csinálod a tologatást, annál nagyobb cirkusz lesz, amikor abbahagyod, erre mérget vehetsz. Ha most rászánod magad, egy nap alatt elfelejti az egészet, igaz, az jó hosszú nap lesz!
13. homern
2010. jún. 3. 16:03
Én nagyon nem szeretném ordítva az ágyban hagyni.Ismerősöm kipróbálta,annyit ért el vele,hogy már a kiságy látványára is ordítani kezdett a gyerek,pedig nem akarta épp beletenni,csak elmentek mellette.
12. homern (válaszként erre: 4. - Bry083)
2010. jún. 3. 16:00
A házban is csak akkor,ha tologatom,viszont kinnt a tologatás ellenére sem..nem fogalmaztam valami érthetően az előbb..:)
11. bry083 (válaszként erre: 8. - Piglet001)
2010. jún. 3. 16:00
Mert mint említettem máshol nem volt hajlandó aludni:)
2010. jún. 3. 15:59
Talán az ágyba szoktatáshoz hagyd sírni, vagy beszélgetni kicsit, még, ha nehéz is. Nálunk mindkét gyereknek van olyan játéka, ami csak alváshoz használatos.
2010. jún. 3. 15:59
Szia,kitartast!Nekem 13 honapos a lányom és most kezd normalizalodni a helyzet. Cicin aludt el mindig.Ez kesobb problemakat hozott,mert mar nyuzott,tepte polomat, ...!Azt tanacsolom pr.meg orvosolni a problemat mihamarabb,enekelj neki,simogasd vagy vmi,mert kesobb nehezebb atszoktatni. Nagyon szoritok!
2010. jún. 3. 15:58
Lehet, hogy azért, mert erre szokott (szoktattad) rá... :)
7. bry083 (válaszként erre: 6. - Drnéni)
2010. jún. 3. 15:56

Napi 6-8 órát sétálunk, mert másképp nem alszik. Próbáltam betenni az ágyába és hagyni, de volt hogy 40 percen keresztül üvöltött mintha nyúznák szegényt én meg az ágy amellett bőgtem....:( Szóval nem volt túl sikeres...


Este elalszik, de csak ha már teljesen sötét van

6. drnéni (válaszként erre: 4. - Bry083)
2010. jún. 3. 15:52
Nappal tologatod minden alváshoz? Én csak az esti altatásra gondoltam. Hát erről tényleg jó lenne, ha leszoktatnád. Minél előbb, annál könnyebb. Különben az én kislányom (féléves) nappal elelszik bárhol, zajos konyhában, utcán, ölben. De 3 hós koráig csak hordozókendőben, rajtam aludt, én nagyon szerettem, mert közben teljesen szabadon tudtam mozogni.
2010. jún. 3. 15:49

Szerintem eleinte azért ott szeretett elaludni, mert megnyugtatta a ringatózás, nyilván a méhen belüli életre emlékeztette. Esetleg ha pocakfájós, annak is jót tesz a mozgás. most meg már megszokta. De ne aggódj, ha tényleg akarod, ilyenkor még könnyen át lehet szoktatni. Én biztos bevenném a nagyágyba, de ha nem szeretnéd, hamar meg fogja szokni a kiságyat is. Lehet, hogy első nap vérmérséklete szerint tiltakozni fog, de ha kitartasz, másnapra elfelejti.

Másik megoldás lehet egy bölcső vagy egy függőágy, amiben maga is megtanul ringatózni.

4. bry083 (válaszként erre: 3. - Homern)
2010. jún. 3. 15:47

Az én fiam csak ha tologatják. Este elalszik az ágyában ha már sötét van, de hajnalban ha úgy kell fel enni hogy már világos van akkor már nem alszik vissza.


Nem vigasztaltál meg nagyon:(


De kitartás Neked is:)

2010. jún. 3. 15:43

Nekem 4 hónap alatt sem sikerült :(

A én kisfiam csak a házban alszik benne,séta közben 1 hónapban 1x..

Este elalszik egyedül az ágyában..

2010. jún. 3. 15:41
10 hetes a manóm és kb 3 hetes kora óta kizárólag a babakocsiban hajlandó aludni nappal (világosban), és ott is csak ha tologatják. Van valakinek ötlete hogyan lehetne az ágyába szoktatni?
2010. jún. 3. 15:39
Miért nem hajlandó a gyerek nappal sehol csak a babakocsiban aludni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook