Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért nem akar sétálni a kutya!? fórum

Miért nem akar sétálni a kutya!? (beszélgetős fórum)


1 2
26. 1f90b5384f (válaszként erre: 23. - Benita anyuka)
2010. aug. 20. 18:10

:))) De édes vagy!

nagyon sokat segítettél!


SZERINTED!!! AZÉRT NEM AKAR SÉTÁLNI!!!???

Köszönöm az értelmes hozzászólást... ilyen tanácsokra nincs szükségem! :)

25. 66b8a86ae1 (válaszként erre: 24. - 66b8a86ae1)
2010. aug. 20. 18:09
2010. aug. 20. 18:08
Olvass utána Cesar Millannek. Műsora is van a NGC-n. Egy zseni a pasi. :)
2010. aug. 20. 18:07
Mert nincs kedve???....:O))))
2010. aug. 20. 18:07

Beszerzem ezt a könyvet... elolvasom, biztos van benne használható!

Remélem idővel feloldódik... és nem marad ennyire félős!

elképzelni sem tudom, hogy mit tehettek vele!!! :(

Egyébként Nyíregyházáról hoztuk fel.

véletlenül találtunk rá!

a neten.

és... hát.. elhoztuk őt! :)

és.. ott se mondták, hogy viselkedési problémái lennének...

Bár,,, nem mintha számított volna! Akkor is elhoztuk volna! Semmi pénzért nem válnék meg tőle!!!!!

21. 66b8a86ae1 (válaszként erre: 16. - Hnora)
2010. aug. 20. 18:04
De ha a gazda támadóan viselkedik, akkor az feszültséget szül mind benne, mind a kutyában. Ezzel nem csak azt éri el, hogy a félelemből támadó viselkedés születik? :S
20. 1f90b5384f (válaszként erre: 16. - Hnora)
2010. aug. 20. 18:02

ohhh.. ez eszembe se jutott!

jó ötletnek tűnik!

Köszönöm!

19. 66b8a86ae1 (válaszként erre: 11. - 1f90b5384f)
2010. aug. 20. 18:02

De csak akkor kapjon dicséretet, ha jól csinálja a dolgokat. Ha megijed, akkor nem szabad sem negatívan, sem pozitívan hozzáállni a dologhoz. Semlegesnek és nyugodtnak kell maradni, mert ha magad is ideges, feszült vagy, akkor a kutya is úgy fog viselkedni.

A gyerekeket pedig meg lehet szoktatni vele, ha van olyan ismerősöd, akinek van gyereke. Csupán az kell, hogy elvinni hozzátok. Az a fontos, hogy a kicsinek eleinte nem szabad fogdosnia. Üljetek le egy szobába, és viselkedjetek természetesen.


De amúgy tényleg célszerűbb lenne beszerezni egy kutyapszichológiáról szóló könyvet, vagy szakértőhöz vinni. ;)

18. 1f90b5384f (válaszként erre: 14. - 3f5c70e7b8)
2010. aug. 20. 18:02

köszönöm szépen írok neki, hátha tud mondani valamit.

Annyira szeretném, ha boldog kutya élete lenne!

Van nálunk egy bekerített füves rész,, oda szoktuk kivinni kocsival, ott el lehet engedni, ott jókat szaladgál! ha hívom visszajön.. de amint beton ér a lábához,,, meg autók, emberek,, vége!

17. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 13. - 1f90b5384f)
2010. aug. 20. 18:00
jajistenem, szegény.... :(
16. hnora (válaszként erre: 11. - 1f90b5384f)
2010. aug. 20. 18:00
igaza van Kat-nak, biztosan nagy, vagy sok nagy trauma érhette. És ne aggódj, biztosan tudsz rajta segíteni. Legyél vele nagyon kedves gügyögj hozzá, és ha valami "számára-veszély" van, te viselkedj támadóan (mint aki meg akarja védeni). Ez több szempontból is jó: elnyered a kutya bizalmát, és egyben erősíted benne, hogy te vagy a domináns kettőtök közül :)
2010. aug. 20. 18:00

Elvileg... azért adta le a gazdája, mert a csirkeólba tartotta, és egyszer eljátszotta az összes csirkét...

de ez nekem gyanús,,, mert a madarak egyáltalán nem érdeklik. se galamb,,, se szarka...

2010. aug. 20. 17:59
Ja! Már másnak is javasoltam: a kutya.hu-n van kutyanevelési szakértö, akitöl tudsz kérdezni, pár nap alatt válaszol is. Népszigetis... :)
2010. aug. 20. 17:58

jahhh... s tele van hegekkel.. olyan mintha verekedtetni akarták volna, de ő meg imádja a kutyákat!

kicsit, nagyot, lányt, fiút!

mindegy.. csak játék legyen!

ha kutya van a közelbe, akkor 10-15 percig eljátszik.. de egyszer csak eszébe jut, hogy menjünk haza!

12. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 11. - 1f90b5384f)
2010. aug. 20. 17:58

Sok türelem, szeretgetés rendbe tudja hozni, ahogy mondod.

De ha nem haladtok, akkor én is kérnék egy kis segítséget: a Fennell könyvböl tényleg sokat tanulhat az ember lánya. Honnan mentettétek? Lehet, hogy a menhelyen is tudnának segíteni.

2010. aug. 20. 17:56

hosszú pórázon ( hegymászó kötél! :D ) sétáltatjuk, mert a rövid pórázon wc-ni sem hajlandó.

Egy amerikai bulldog! :)

Nagyon kedves...

biztos, hogy sokat bántották... a gyerekektől menekül!

ha messziről lát egyet, már futás van a másik irányba!

Ilyen nagy kutyi... és mégis így fél...

annyira sajnálom, szerintetek, sok türelem, szeretgetés, dicséret rendbe hozhatja?

mert itthon a lakásban, már nagyon sokat nyitott felénk, már ugat is!

de az utcán nem haladunk,,, kicsit se.

attól is fél, ha a szél megfújja a fák leveleit,,,

néz fel kétségbeesetten, és menekül! :(

2010. aug. 20. 17:56

El sem tudom képzelni, milyen elöélete lehetett, hogy ennyire fél... :( Szegényke...


Sok sikert hozzá, legyen benne nagyon sok örömöd!

9. hnora (válaszként erre: 7. - 3f5c70e7b8)
2010. aug. 20. 17:54
Az előbbit persze a fórumindítónak címeztem :))
8. hnora (válaszként erre: 6. - 3f5c70e7b8)
2010. aug. 20. 17:53
Én is megnéztem, tényleg az :))) Ne aggódj, nincs olyan kutya, akin ne lehetne változtatni, csak sok türelem kell hozzájuk. Ha nagyon nem boldogulsz (és tudsz rá szánni, mert nem olcsó), vidd el a népszigeti kutyasuliba. Ott a legproblémásabb kuttyokon is segítenek :) Érdemes megnézni még Fennell: Kutyapszichológia c. könyvét. Sok sikert!
7. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 1. - 1f90b5384f)
2010. aug. 20. 17:50
Ha a jutalomfalat nem jön be, játékkal is jól motiválhatóak, ha van valami olyan játéka, amit nagyon szeret.
6. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 3. - Hnora)
2010. aug. 20. 17:49
Szinte szóról szóra ezt írtam volna én is... :) Türelem, fokozatosság, és meglásd, menni fog! Az adatlapodon levö kutyusról van szó? Nagyon szép!
2010. aug. 20. 17:49
Ja, és a jutalomfalat: nekem két kutyám van, mindkettő imádja a gyomrát, de séta közben sokkal fontosabb nekik a dícséret, mint a jutalomfalat. Egy ideje már nem is veszünk, amit meg kapunk, azt a szép ülésért, fekvésért osztogatjuk :)))
2010. aug. 20. 17:46

Valószínűleg rossz emlékei vannak a zajos, nyüzsgő világgal kapcsolatban. Ezek miatt érzi veszélyeztetve magát. Nagyvárosban laktok?

Mindenesetre ha a jutalomfalat nem jön be, akkor próbálhatnátok azt, hogy magatokra irányítjátok a figyelmét. Esetleg ha menet közben ez nem megy, akkor leülhetnétek valahova, és úgy próbálkoznátok meg a dologgal.

3. hnora (válaszként erre: 1. - 1f90b5384f)
2010. aug. 20. 17:46

A sétálás, kutyanyelven "vadászás" minden kutya kedvenc foglalatossága, olyan nincs, hogy valamelyik nem szeret sétálni. A te kutyádat biztosan valami trauma érte ezzel kapcsolatban, talán megverték, ha a területén kívül ment, talán épp sétálás közben került az utcára, és attól fél, hogy te is elhagyod. Bizalmatlan minden emberrel szemben, és csak a saját területén, a lakásban érzi jól magát.

A bizalom visszaszerzése nagy munka, de nem lehetetlen. Én a helyedben apró lépésekkel haladnék, semmiképp se erőltesd a kutyát, hogy sétáljon. Ha lejuttok a füves részre, dícsérd meg, simogasd, beszélj hozzá. Próbáld meg egy hosszabb pórázon levinni (vagy 3-4 méteres kötélen), távolodj el tőle, hívd magadhoz, ha odajön nagy dícséret. Aztán távolodj tovább és tovább, minden nap egy kicsit többet. A legfontosabb neki a pozitív megerősítés, és az, hogy melletted biztonságban érezze magát:)

2010. aug. 20. 17:45

milyen fajta kutya?


amikor en talaltam a kutyusomat-pincsi- o sem volt hajlando setalni, de valakitol hallottam akkoriban, hogy azert nem, mert a kistestu kutyaknak nem jo a sima poraz nyakorv megoldas, hanem hamot kell venni nekik, mert tul kicsi a nyakuk, ezert kenyelmetlen a poraz.


Bar ezt vegulis akarmilyen fajta, meg lehet probalni, lehet, rossz emlekei vannak a porazrol, vagy kikotottek, vagy ilyesmi...

2010. aug. 20. 17:36

Örökbefogadott kutyusunk van, 4 hónapja van nálunk, most egy éves,,, a lakába nagyon jól érzi magát, de amint kilépünk az utcára, elkezd remegni, fél mindenkitől, menekül.

Csak a ház melletti füves részen hajlandó sétálni, máshova nem tudom elvinni.

Jutalom falat az utcán szóba se jöhet, mert nem kell neki.

Mivel lehetne rádöbbenteni, hogy a séta jó!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook