Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért kell ebben az országban ennyit félni? fórum

Miért kell ebben az országban ennyit félni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
171. ina87 (válaszként erre: 4. - E8707eeb00)
2014. febr. 6. 15:47
Ezek egyszerü dolgok.kérdés h hogyan fogod fel,reteghetsz és agyalhatsz ezen.az emberek irigyek akivel jóba vagy még az is hátba támadhat,politika meg mindég arra tereli az embert ahol azoknak jó akik ott ülnek,rendörök meg végzik a dolgukat az ő életük sem fenékig tejfel.
170. 4c1a787e8f (válaszként erre: 145. - Spinneli)
2014. febr. 5. 10:17

Nyilván nem annyira hű de jó nekünk, de ennek a 60%-a bennünk van, és nem igazán csak a körülményeinkben.

És a legfőbb magyar átokban: az irigységben..


Én nem a kis jövedelmem miatt érzem magam rosszul, ha éppen rosszul érzem, hanem a hülye szomszéd, meg a bunkó postás, meg ilyenek miatt.. Ez meg nem pénz kérdése lenne. Sőt, még segíthetnénk is egymást, hogy több legyen, de inkább egymás ellen teszünk, mert irigyek vagyunk a másik apró sikerére is..


Ez a nagy baj.

169. 4c1a787e8f (válaszként erre: 164. - Anyuci91)
2014. febr. 5. 10:13

Ez bizony Ámerikában is így van. Ott is elég nagyok a gettók, és nem csak faji alapon. Ott is elég egy tartósabb munkahely elvesztés, és még az állami juttatások se olyan evidensek...


Nem Hollywood-ból kell kiindulni.

168. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - E8707eeb00)
2014. febr. 5. 10:11

Miért ebből máshol mi van másként alapvetően? Az igaz, hogy van pár ország, ahol a jövedelmek arányaiban magasabbak, de világ legnagyobb részén azok sem. Persze ott kicsit nagyobb az anyagi biztonság. De ott pont úgy bemennek a bölcsikbe gyerekeket lemészárolni, vagy éppen lelövöldözni, mint bárhol máshol. Megint máshol több 10 éve háború folyik... Tőlünk pár kilométerre még mindig leviszi esetenként a gyerekek lábát a taposóakna, ha rossz mezőre mennek játszani..


Aki meg adód akar csalni nyugaton, azt meg még ki is közösítik. Ott nem trendi a magyar ügyeskedés attól függetlenül, hogy többől nyilván könnyebb fizetni is. De itthon sokszor bizony nem az nem fizet, akinek a kenyérre kell... Az meg féljen is.


Itt még mindig él az emberekben az "állambácsi majd megsegít" érzés. Attól függetlenül, hogy melyik politikus mennyit lop. Azt meg nem gondolom, hogy ez alapvetően más országban másként lenne, elit mindenütt van, legfeljebb a többől a lopás után is több marad..


A rendőrök meg még a mieinknél is határozottabbak, ott le is lőnek egy "kis" pofátlankodásért, amit itt bárki megenged magának, mert mindenki ért mindenhez marhára..


Úgyhogy szerintem elsősorban magunkban kellene keresni keserűségünk okait, nem mindig másban, meg az "anyag"-ban..

167. soktap (válaszként erre: 166. - 2325947e75)
2014. febr. 5. 09:34
Mert külföldről 5x annyit küldenek vissza.
2009. dec. 5. 11:39
Sosem ertettem miert kell kulfoldre kuldeni a segelycsomagokat amikor idehaza is rengeteg segitenivalo van :-(
2009. dec. 5. 10:15
Csodálkoznak azon, hogy ilyen kedvezőtlen feltételek mellett, a mai generációnak nincsen mire terveznie és elindulnia az életbe, a lakosság száma is jelentősen csökken, majd pótolják kinaiakkal azok úgy is sokan vannak és idejönnek Magyarországra árulni, meg csencselni igazán egyik sem akar dolgozni. Itt tartozkódnak a menekültek és azokat részesitik előnyben a menekült táborban sőt fel is karolják őket, de a mi állampolgárainkkal egyáltalán nem törödnek és emiatt szenvednek csorbát. Sziasztok.
2009. dec. 5. 10:09

Ha nincs valakinek munkahelye, akkor fizetésképtelenné válik könnyen elvesztheti az otthonát és hajléktalanná válik. A közbiztonságtól és a rossz törvényektől, amiket életbe léptettek hosszú évekkel ezelőtt. A megélhetés egyre nehezebbé válik számunkra. Országunk teljesen tönkrement és a külföldiektől függően mindenképpen magyarul mondva teljesen elherdáltak mindent és félő, hogy azt már visszaszerezni nem tudjuk.

Szép napot mindenkinek sziasztok minden józan gondolkodású fórumozó egyetért vele.

2009. dec. 5. 09:17
Az emberek miatt. Magyar virtus egymast marni. :-(
162. ec63a7fc29 (válaszként erre: 1. - E8707eeb00)
2008. dec. 11. 00:08

Ezért nem kell félnie annak, akitől már nem tudnak semmit elvenni.


Kezdem érteni a Biblia ide vonatkozó szavait:

Boldogok a szegények...

161. 80ASIQ (válaszként erre: 160. - 0cec113ec4)
2008. dec. 10. 23:56

Hogy kirúgnak a cégtől.

Hogy megbetegszünk.

Hogy baleset ér.

Hogy a gyerkőcnek nem lesz munkahelye.

Hogy az életszínvonal csökken, csökken, és csökken.

Hogy meglopnak, kirabolnak, becsapnak, átvernek.

Más nem jut eszembe, de biztos van még...

2008. dec. 10. 23:42
Mitől féltek?
2008. dec. 10. 20:00

120. őszyntén 2007-12-01 16:53

Még Hoxa is fenyeget:(



kit nem,és 2 dik gyerekét várja!

már bocsi végig olvastam elejétől végéig de aki segítene azt csönd (szépen írtam)

aki meg nem az a jó! néha!

ebben a világban? országban? hát az féljen aki Feribátyánkra szavazzon,miért? mert ő is szijjja az egészet,csak az a szégyen ,hogy mekkora bűnözések vannak stb.......

és egy ember nem tenné olom mérgezésbe Feribátyánkat!

én nem panaszkodhatom mert van pénzem,de gyerekem még nincs de ismerősei és gyerekekkel!

ekkora szégyent ,hogy annyiba kerül lassan egy csöpp cipő mint egy felnőtté?????? meg az a baj sok kicsi apróság sokra megy! és mikor fizetni kell a nagyot akkor nincs!

amúgy nem lehet tudni meddig lesz ez így de nem csodálom,hogy bele fárad mindenki!


"""elnézést kérek a kitörésemért!"""


kellemes készülődést az ünnepekre és jó pihit sziasztok

2008. okt. 8. 15:01
Az elmúlt közel egy év alatt sem lett jobb a helyzet... Továbbra is félhetünk, ki ezért, ki azért...
157. tépőzár (válaszként erre: 148. - 0a6ce1d48d)
2007. dec. 31. 20:30
Meg több a vadász is.Még jó, hogy a nyuszika fél...:(
156. zsóka53 (válaszként erre: 155. - F290b382c2)
2007. dec. 31. 15:16
Eggyet értek veled
2007. dec. 20. 21:26
Minek félni,csak a saját életed keseríted,és úgysem te döntesz bizonyos dolgokról.
2007. dec. 3. 17:37
Nem félni kell ebben az országban,hanem aggodni,a munkamiatt,a megélhetés miatt.De félni nem kell,ezt jo ha mindenki igy érezné.
153. e8707eeb00 (válaszként erre: 136. - Spinneli)
2007. dec. 3. 17:05
:DDDDDDDDDDDDDD
152. Castellina (válaszként erre: 151. - Donyta)
2007. dec. 3. 15:48
Ezért kellene összefogni. Egységben az erő.
151. Donyta
2007. dec. 3. 09:12
Ha kiállok magamért és mások érdekit is figyelembe veszem.. A mások elosonnak, és kussolnak, míg akivel szembeszállok az engem tipor el...
2007. dec. 3. 09:09
Manapság már csak az mer kiállni, akinek nincs vesztenivalója. A többi ember félti az állását, a családja biztonságát, a megélhetési esélyeit, érthető, ha csendben vannak. De ez ellentmondásos, mert pontosan ezzel rontja a hosszútávú esélyeit, hogy nem áll ki az érdekeiért.
2007. dec. 3. 09:01

Nyulak szigete :) de tényleg, mindenki veri a mellét és makog, de ha tenni kell (és most nem a sztrájkról és az úttorlaszokról van szó!) akkor lapítanak :P

Émmeg mindig megcívtam, hogyha élre álltam, és elmondtam az elmondatlant, hát már én is csak lapítok :P Nyúl vagyok?!

2007. dec. 3. 08:39
Mert sok a nyúl.
147. a66308f214 (válaszként erre: 85. - 80ASIQ)
2007. dec. 3. 08:14
Ez már igazi, nálam is. Bár szerintem ő is ezt csinálja.
146. babavideo (válaszként erre: 145. - Spinneli)
2007. dec. 1. 19:41

"- Követeljük, hogy ne rekeszthessetek ki minket - rikoltozott a fiatalabbik, jóllehet bentebb már nem is

lehettek volna, a bentiek pedig lemondtak arról, hogy megállítsák őket.

- Kik vagytok? - kérdezte Lunkwill, és dühösen felállt. - Mit akartok?

- A nevem Majikthise! - jelentette be az öregebbik.

- Én pedig követelem, hogy Vroomfondel vagyok! - harsogta a fiatalabbik.

Majikthise Vroomfondelre támadt.

- Jó, jó - mondta. - Ezt speciel fölösleges követelned.

- Rendben! - ordította Vroomfondel, és ököllel verte a legközelebbi asztal lapját. - Vroomfondel

vagyok, és ez nem követelés, ez szilárd tény! És mi szilárd tényeket követelünk!"


:)

145. spinneli (válaszként erre: 144. - Babavideo)
2007. dec. 1. 19:35

az meg unalmas, úgyhogy...mégiscsak kurva jó nekünk:)

Cáfolom az egész topikot:)

2007. dec. 1. 19:28

Mindegy....ha egy fórumon engednek egy ilyen című topikot mint ez, akkor alap,hogy politikai tartalmú hozzászólások is lesznek.

Ha valahol máshol élnénk - egy fincsibb helyen - akkor mindenki ezt írná: Én attól rettegek, hogy Ödönke haját, nem b...ssza- e el a gyerekfodrász.

143. spinneli (válaszként erre: 142. - Babavideo)
2007. dec. 1. 19:26

lehet:)

Nem szoktam megjegyezni a nickneveket a tartalom meg szokott lenni.:)

142. babavideo (válaszként erre: 138. - Spinneli)
2007. dec. 1. 19:22

Nem ezen a fórumon volt. Nem emlékszem,melyiken. Belebonyolódtam egy zűrös kapcsolatba....volt ott férj, gyerek...szerelem...minden.

Véleménykutatást tartottam arról, hogy ha egy családban, már csak a gyerek az összetaró kapocs és egyébként mindkét fél halálosan depressziós, akkor együtt kell-e maradniuk.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook