Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért kell ebben az országban ennyit félni? fórum

Miért kell ebben az országban ennyit félni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
81. spinneli (válaszként erre: 76. - 0260f21e84)
2007. nov. 30. 11:15

Ilyen szempontból a KISZ meg a járulékos építőtáborok pölö jók voltak.

Ezeknek a szerepét kezdik átvenni az Ifjúsági Információs központok, akik hál istennek bővülgetnek, mégha lassan is.

A felnőttek számára pedig a munkahelyeken kéne kialakítani közeget helyet alkalmat, ha mást nem több szakszervezetet.

80. 80ASIQ (válaszként erre: 74. - A66308f214)
2007. nov. 30. 11:11

Látom sikerül tisztázni a dolgokat! Ez jó! :)

Egyik hszben írtam a határok átjárhatóságáról. Hozzá kell tegyem, hogy akik a Vajdaságban élnek (Te ott?) azoknak most megint nehezebb lesz sajnos. Ott még olyan félnivaló is van, ami itt M. országon nincs.

79. spinneli (válaszként erre: 78. - A66308f214)
2007. nov. 30. 10:47

Ez nekem annyira egyértelmű, hogy csak emiatt poénkodtam.

Tudod, aminek megkérdőjelezését morbidnak tartja az ember automatice poén, nem gondoltam, hogy bárki komolyan veszi.De sztem túlpörögtük egy körrel, mindenesetre csak lazán.

78. a66308f214 (válaszként erre: 75. - Spinneli)
2007. nov. 30. 10:44

Nem panaszkent, mert ugye ami nem ol meg az megerosit:csak ossze lehet merni, hol lehet felni es ami a lenyeg: MITOL!? A lelkem erzekeny? Meg mindig magyarnak vallom magam, akar ezen az oldalon elek, akar azon. De ha nem az lennek, akkor is beleszolhatok barmelyik forumba, mig az arra jogosult le nem tilt.

Ha vicc volt, legyen. Atvettem.

77. 80ASIQ (válaszként erre: 67. - 0260f21e84)
2007. nov. 30. 10:38

Jó dolgokat írsz!

Ami pedig a reáltárgyakat illeti, alapszintre gondolok. A gyermekeim tankönyveit nézegetve azt állapítottam meg, hogy ők már olyan szinen tanulnak általánosban, amit régen középiskolában vagy netán egyetemeb tanítottak. Tehát itt is meg tudunk egyezni. :)

76. 0260f21e84 (válaszként erre: 72. - Spinneli)
2007. nov. 30. 10:37

eccer is màn eszembe vòt, hogy megin kene fonokat alapitani :)Ott oszt megtudnank mindent.


Masreszt a kozosseg-,vagy egyseg-ero is hianyzik. Sehova nem tudnak fordulnil. Csak magukba. (Vagy ide:) (Ezenkivul a falu "szajra-vevesenek" is nagyobb volt a visszatarto ereje, mint a torvenyeknek)

Hat, errol a multban-vajkalashoz nem tudok mit hozzaszolni. En magamat szerencsesnek tartom, viszonylag konnyen el tudom engedni, ami elmult. Nem erdekel egyaltalan, ki volt ugynok, mit csinalt. Az erdekel, most mi van.

Vagy hogy vetem el a "jovom magjat" :)

Es egy alapos atdolgozas a konyvszagu, keves kivetellel sz*rt se ero, egycsillagos tananyaggal

75. spinneli (válaszként erre: 74. - A66308f214)
2007. nov. 30. 10:31
az érzékeny lelked másnak nem problémája, de sértegetni nem állt szándékomban.
74. a66308f214 (válaszként erre: 62. - 80ASIQ)
2007. nov. 30. 10:27
Jokat lehet poenkodni ugye?
73. spinneli (válaszként erre: 71. - Haunebu)
2007. nov. 30. 10:17
Akkor nemzeti öntudat kell á'lá jobb, vagy állami tulajdonú cégek maradjanak többen á'lá bal:)?
72. spinneli (válaszként erre: 65. - 0260f21e84)
2007. nov. 30. 10:15

nagyon jó szempontból fogod meg a fejekben történő reformációt, még hozzátenném, hogy igencsak szükség lenne a közös múltfeldolgozásra lassan 18 évvel a rendszerváltás után.

amíg ügynöknemügynök nyomokban lihegünk, valamint sokan a 40 év alatt megszokott állami gondoskodástól várnak segítséget, illetve visszasírják a lanygmeleg szocit, aminek ucssó 20 évében azért nem volt túl nehéz az élet,nem léphetünk előre.

Lehet szidni a multikat, kell is, de mint alantabb megfogalmazták senem birka módjára senem "elűzésekkel" nem haladunk előre.

Többet kéne a közösségről, a közösségi jogokról, és kötelességekről fejekbe csepegtetni, hol vannak az érdekvédő és civil szervezetek.

Utóbbiak közül igencsak hiteltelenek azok, akik sírnak év végén elején közepén, hogy nem kapnak állami támogatást.

Én hülye meg azt hiszem azért civil mert független és magát tartja el.

2007. nov. 30. 10:10

Sziasztok!

Hogy miért kell félni ebben az országban?

Pontosítanám a címet. Mitől kell félni ebben az országban.

Miktől? Mert több is van.

Lényegre kanyarodva.

A liberalizmus alapjaiban véve öli ki mindazt a csekély hagyományt a mai fiatalok agyából, ami egyedivé tette ezt az országot európában. Kiverik belőlünk a nemzeti öntudatot. Megosztanak bennünket. Sok nyugati ország elfeljti azt a tényt, hogy mi vagyunk a legősibb nemzet itt és a mi őseink vére folyt azért, hogy ma ott és itt is sok hasztalan fiatal tengesse mindenapjait...

A kisebbség gazdaságpolitikára és belügyrre gyakorolt negatív hatását nem is részletezem.

Az tény, hogy ma egy neorezsim uralma alatt élünk, aki minduntalan privatizálja ki ezt az országot.

Gondoljunk csak bele. Stratégiailag fontos állami gazdaságokat privatizáltak. Vasút, energiaszolgáltató, víz. Bizony a mi generációnknak, ill az utánunk következőknek ádáz küzdelmet kellesz folytatni ezeknek a visszaszerzésére! Azon csodálkozok, hogy nálam nem kopogtattak még azzal, hogy belémy nyomjanak egy monogramot és vigyenek rabszolgának...

Komolyan kérdem. Érdemes ennek az országnak gyereket szülni? Érdemes bizony, mert ha így gondolkodunk, akkor azok győznek, akik a kiírtásunkra esküdtek fel.

Remélheőleg eltörik már belátható időn belül az a korsó, mely már évezredek óta járja azt a bizonyos kutat...

70. 0260f21e84 (válaszként erre: 69. - Spinneli)
2007. nov. 30. 10:05
ejha :D
69. spinneli (válaszként erre: 63. - 80ASIQ)
2007. nov. 30. 10:03

nekem nem baj, nem a topikkal van bajom, annyit próbáltam közvetíteni, hogy sirámok mellett, ki lehet dolgozni esélyjavító stratégiákat, gondolom senkinek sem új, hogy az átlag magyar peszimista önsajnálkozó hozzáállás megakad ott, hogy jaj de szar nekem, de ja tenni nem teszek semmit, elég nekem, hogy panaszkodhatom.

Aminek hosszútávon nincs túl sok értelme, így ha a topik elmegy egy ilyen irányba , nem lesz több öncélú demagóg pöcsverésnél.

68. spinneli (válaszként erre: 60. - 80ASIQ)
2007. nov. 30. 09:58

Köszönöm, hogy valaki olvas a sorok között:)

Visszajelzem, hogy nem volt túl nehéz rájönni, hogy nem komolyan írtam,miután két hsz.embe is kifejtettem, a vörös ködbe burkolózott érvekben gazdag kolleganőnek.

67. 0260f21e84 (válaszként erre: 66. - 80ASIQ)
2007. nov. 30. 09:55

ej, inkabb a fegyelmezesbe, sz-d-t kapcsolatba ne menjunk bele.

En nem gondoltam meg ezt olyan alaposan ki, de a noknek fontos lenne a "lelki" dolog is, onbizalom-epito trening? :)Csaladi eletre neveles, felkeszites a gyerekvallalasra, fejlodeslelektan. Sokan azzal sincsenek tisztaban, hogy mar a mehben milyen (di)stresszhatasok erik a babat! Talan kevesebb szorongo ember szuletne!

En nem vagyok egyaltalan fizika, v real ellenes. De magamtol nincs annyi eszem, hogy minek kellett az I. focsoport elemeit fejbol tudni? Mondja meg, gazsuton hany fok a 4-es kapcsolo. Hogy lehet a gazzal sporolni. De kepletbemagoltatasnak semmi ertelme. Vagyha legalabb csoportmunkaban tanulnank! Gaz. 120 eve semmi valtozas, a vilag valtozik, mi meg keptelenek vagyunk olyan tempoban alkalmazkodni. Azt sem tudjuk sokszor, merre induljunk. Foleg aki nem er ra estenkent netezni, konytarazni, vagy mar tok faradt...

66. 80ASIQ (válaszként erre: 65. - 0260f21e84)
2007. nov. 30. 09:39

Dehogy baj! Sőt! Egyetértek a mondanivalód lénegével azzal a kis különbséggel, hogy a matekot, fizikát, kémiát, biológiát, földrajzot, stb és egy nyelvet is tanítanám olyan szinten, hogy amikor középiskolát akar választani a gyerek akkor már legyen a döntéshez elegendő alapismerete.

A törvények, jogyszabályok manapság naponta változnak így valamiféle arkölcsi kódexre gondolok inkább. A suliban több jogot adni a tanaraknak a diák fegyelmezésére.

(Éppen tegnap beszéltük munkahelyen, hogy régen, ha a gyerek azzal ment haza a suliból, hogy megpofozta a tanár, akkor a szülő első reakciója az volt, ha ő is lekevert egy taslit a gyereknek és csak utána beszélték meg, hogy mi volt baj. Manapság pedig a szülő is a gyereke mellé áll és kirugatja a tanárt!)

Tényleg: félelemre ad okot, hogy sok szabály, törvény egyik napról a másikra változik, tehát amit még tegnap szabadon megtehetett az ember, azért másnap már büntetés járhat.

65. 0260f21e84 (válaszként erre: 63. - 80ASIQ)
2007. nov. 29. 23:14

dehogy baj, ha az sem, hogy mas helyett valaszolok. :)

Az mindig jo. A vita, a konfli lehet epito is, bar sokan negativumkent gondolnak ra.

En ugy gondolom a harcot, hogy kezdeskent nem artana az oktatast megreformalni. Senki fizika, kemia, egyeb szakot nem akarok lefikazni, csak fontosabb lenne olyan anyagot tanitani, aminek hasznat vesszuk. Pl sztem: stresszkezeles, hatekony kommunikacio, onismeret, konfliktuskezeles, allampolgari ismeretek, jogi ismeretek, hogy kell ertelmezni a gazdasagi folyamatokat, mutatokat...esatobbi

Lehet, sokmindenkinek ez egyertelmu, nekem nem mindig tiszta sok minden. Talan a fenytores kepletet is fel lehet hasznalni valamire, csak nekem nincs annyi sutnivalom. Csak nekem nem eletszaguak ezek a dolgok. Talan ennyi rettego ember sem lenne..nem tudom.

64. 80ASIQ (válaszként erre: 47. - Spinneli)
2007. nov. 29. 23:01
Kicsit sarkos a fogalmazás.
63. 80ASIQ (válaszként erre: 43. - Spinneli)
2007. nov. 29. 22:59

Valóban vannak más népek is amelyek rosszul vagy lehet rosszabbul jártak mint a magyarok. Sőt népek tüntek el mondhatni nyomtalanul. Mi magyarok a világ jobbik felén élünk és tudjuk, tőlünk nem messze hogyan élnek emberek kb 5-szörös fizetéssel. Nálunk csak az árak nyugatiak. Az adózás talán a legkizsákmányolóbb a világon! Lehet szimpatizálni a sorsukat csendesen viselő emberekkel, de szerintem nem az a helyes, hogy az ember olyan legyen mint egy birka! Igenis harcoljon az ember azért, hogy javítson a helyzetén lehetőségeihez mérten.

Kik is jártak rosszabbul mint a magyarok? Pl. az indiánok, a négerek, egyébb bennszülött népek. Tibetiek, kurdok, bosnyákok, koszovóiak. Minket feldaraboltak, de élünk, most már oda-vissza lehet utazni és nincs háború mint sok helyén a világnak. Persze vannak problémák és lesznek is míg a világ világ lesz. Erről beszélgetünk. Ugye nem baj?

62. 80ASIQ (válaszként erre: 42. - Spinneli)
2007. nov. 29. 22:47
Mégiscsak poén?
61. 80ASIQ (válaszként erre: 36. - Spinneli)
2007. nov. 29. 22:45

Itt már felmerül, hogy mégsem vicc.

(Bárki beleszólhat aki regisztrál és nincs kitiltva. Teljes jogú tag.)

60. 80ASIQ (válaszként erre: 34. - 11a91585fe)
2007. nov. 29. 22:43
Tegyük fel, hogy viccnek szánta a kérdést! Hiszen félelemről szól a topik.
2007. nov. 29. 16:37
Nagyon sokmidentől és sokmindenkitől kell félni.
2007. nov. 29. 15:46
mennem kell, nemtom, mikor erek, irok Bogi
57. fe20557d00 (válaszként erre: 54. - Annyka)
2007. nov. 29. 15:06

Igazából csak annyit,hogy 8 éve van munkaviszonyom és most van az első véglegesített állásom,mert eddig mindig volt valami baja a munkáltatónak vagy az,hogy még úgyis szülni fogok vagy az hogy tanultam munka mellett vagy az hogy még pályakezdő..:-))

Nehéz a biztonságot elérni a munka terén és az elégedettséget,nekem is van még másodállásom is hogy mindenre legyen...,de lassú víz partot mos:-)Már lejebb említetettm 60 évesen..:-)

56. fe20557d00 (válaszként erre: 52. - 0260f21e84)
2007. nov. 29. 15:03

"Attól félni,amit nem tudunk elhárítnai:ostobaság."


:-))Ezt pont ma írtam egyik topikba!

Igazad van..

55. spinneli (válaszként erre: 53. - Fe20557d00)
2007. nov. 29. 15:02
mi a legnagyobb probléma, hogy civakodás van, vagy mi?
54. Annyka (válaszként erre: 39. - Fe20557d00)
2007. nov. 29. 15:01

Azt írtam, hogy a munkanélküliségtől is félek.

Te mire gondolsz a munkahellyel kapcsolatban?

2007. nov. 29. 15:01

Ez kész kabaré nyílik egy topik és a második oldalon civakodás van...

Mostanában ez nagyon dívik.De jó,hogy egyes embereknek ez a legnagyobb problémájuk!Aki nem inge ne vegye....!

52. 0260f21e84 (válaszként erre: 44. - 11a91585fe)
2007. nov. 29. 15:00

Nem tudom, meg sem probaltad. Engem erdekelne. Csak arra utaltam, hogy biztos nem konnyu azt sem feldolgozni, hogy Spo.ban baszkok robbantgatnak sajat nepuk ellen, nem gondolom, hogy a nemeteknek konnyu volt (lehet ma is)feldolgozni, amit tettek. A regi Romai Birodalmat senkinek nem jut eszebe visszaallitani, sem Anglia nem akarja a gyarmatait, vagy mittudomen.

Lehet felni betegsegtol, villamtol, ha meg akarjuk keseriteni a napjainkat. De minden napnak eleg a maga baja. Csak a mai kenyerert szoktunk imadkozni is. En igy gondolom.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook