Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha egy magyar gyermek külföldön él a szüleivel és külföldön is tanul, akkor hogyan kapcsolódhat be a magyar iskolába, ha hazatelepülnek? fórum

Ha egy magyar gyermek külföldön él a szüleivel és külföldön is tanul, akkor hogyan kapcsolódhat be a magyar iskolába, ha hazatelepülnek? (tudásbázis kérdés)

2012. dec. 30. 08:54

Hivatalosan közép iskolában kell osztályozó vizsgát tennie. Nekem 4 gyerekem kezdett 2011-ben itthon suliba járni. A legkisebb külföldön kezdte az elsőt 10 évesen (5.-es ) volt kint, itthon 4-be került. Magyarul perfekt beszélt, de írni nem tudott. A nagyok gimibe jártak. Nekik az elsőbe menő kivételével kellett magyarból és töriből osztályozó vizsgát tenniül hogy a megfelelő osztályban folytathassák a sulit (ők ezt év közbeni vizsgákkal tették meg.)

Az azért biztos hogyha valaki nem itthon kezdi a sulit és 4-5 évfolyamot külföldön végez el a helyesírással biztos lesznek gondjai. Az enyémeknek még úgy is volt (van ), hogy az egyik fiam pl. az első 4 osztályt itthon végezte de utána volt 4 év külföld.

Ha épp elsőbe megy akkor nem sok gond lesz vele, nagyon gyorsan tanulnak a kicsik...

Szerintem ha valaki visszaköltözik Mo-ra érdemes olyan nyelvű sulit keresni a gyereknek ahol edig is tanult. Ha valki min 3 évet tanult külföldön akkor joga van a magyart mint idegen nyelvet a középiskolában felvenni- ennek vannak előnyei (ha így érettségizik, nagy valószínűséggel majd 100%-os lesz neki a magyar stb) és hátrányai (pl. nem mehet jogra, magyar szakra, mert oda rendes magyar érettségi kell)

20. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 18. - Kolibri)
2012. dec. 30. 08:38
Be lett-be lettek íratva Magyarországon, és minden évben írunk egy levelet, hogy külföldön tartózkodik a család, és külföldön tanulnak a gyerekek. Sosem kellett osztályozó vizsgát tenni. Nem,tudom, hogy ez szabályos, vagy nem fogalmam sincs. de az idősebb gyerek mehetett volna, most 8 osztályos gimnáziumba,amiből vizsgázhatott volna év végén.
19. Krisz42 (válaszként erre: 18. - Kolibri)
2012. dec. 30. 08:17
Nem tudom magántanulóként mennyire kötöttek a vizsgaidőpontok ennyi idős korban.Lehet,h nem annyira.
18. Kolibri (válaszként erre: 12. - Krisz42)
2012. dec. 30. 07:13
De, ha jövőre elsőbe megy, akkor évente vizsgaznia kell, mint magántanuló, de nem biztos, hogy mindig haza tudunk menni pont akkor, amikor aktuális lenne.
17. Kolibri (válaszként erre: 14. - Krisz42)
2012. dec. 30. 07:10

Szerencsére itt sem szóképpel tanulnak, szépen rövid szavakat raknak össze a tanult hangokból.

Persze először csak olyanokat, amiket úgy kell ejteni, ahogy le van írva.

16. Kolibri (válaszként erre: 13. - 9b10f3d7ff)
2012. dec. 30. 07:06
Mi Kuvaitban vagyunk, az iskola angol rendszert követ. A magyarral nincs gondja, csak azt használjuk itthon.
15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 14. - Krisz42)
2012. dec. 29. 23:56
Lehet rosszul fogalmaztam, de itthon tanulnak Magyarországon többet,és gyakorlott vagyok iskolaügyileg itthon is, és kint is. Már 11 éves aki kint kezdett tanulni. :) Nálunk nem szókép módszerrel tanulnak a gyerekek, de gondolom iskola válogatja ott is.
14. Krisz42 (válaszként erre: 13. - 9b10f3d7ff)
2012. dec. 29. 23:47
Magyarországon tanulnak többet.Anglia kicsit más,de azért elsőben nem kell még a földrajz.Mo.n írás,olvasá megy és szerencsére főleg magyar írók,költők versei.Kinn szòkép rendszer van az olvasában,ami pocsék,de nekem is csak 1évet járt kinn és ő elég jó képességű,1-ben dicséretet kapott mindenből,de ezt nem kinn az iskolában tanulta,hanem tőlem.Én azért se bánom,h itthon vok velük.Kettős állampolgárok,18évesen mehetnek,ahova akarnak,de itthon kapták a tudást,ami még mindig színvonalas.
13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - Kolibri)
2012. dec. 29. 23:07
Nálunk is ez a helyzet az iskola kezdéssel, Itt Angliáról van szó. Próbálj vele sok magyar mesét olvastatni, mert utána nehezebb lesz neki. Majd később a történelemmel kell foglalkozni, mert azt is egyszerre nehéz pótolni. Nem árt a magyar matematikát is nézegetni, mert más ütemben haladnak, megmerem kockáztatni, itt többet tanulnak a gyerekek.
12. Krisz42 (válaszként erre: 11. - Kolibri)
2012. dec. 29. 21:33
Igen,Kanadában is az volt,de akkor itthon nyugodtan beirathatod jövőre elsőbe.Nekem mehetett volna 2.ba,de mondtam,h szeretném,ha gyakorolná is az írott betűket.Mivel otthon csak magyarul beszéltünk,senki nem mondta volna meg,h nem magyar,sőt a sok állatos és egyéb könyvnek köszönhetően nagyobb volt a szókincse,mint a többieknek.Viszont most kéttannyelvűbe jár,az angol nagyon megy neki-szakközépbe-tehát nem felejtette el az angolt se,pedig csak egy évig járt 8évesen külön angolra,ami gyenge volt.Otthon se foglalkoztam vele,de nem felejtik el.
11. Kolibri (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2012. dec. 29. 21:24
Köszi, még csak júniusban lesz 6 éves, de itt már szeptember óta jár suliba, mert az a rend, csak próbálok előre gondolkodni...amennyire lehet.
10. Kolibri (válaszként erre: 8. - Krisz42)
2012. dec. 29. 21:22
Köszi.
9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Kolibri)
2012. dec. 29. 21:21
Sok sikert!
8. Krisz42 (válaszként erre: 1. - Kolibri)
2012. dec. 29. 21:19
Én 10 évig éltem Kanadában,ott születtek a gyerekeim.A nagy ott járt iskolába.Itthon el kell menni a helyi-de a központiba is lehet-nevelési tanácsadóba és ők felméik,milyen szintű a tudása.Kaptok egy papírt,ami kell a beiratkozásnál,mert csak azzal lehet beiratni.Nekem fiammal semmi gond nem volt,de én kinn megtanítottam írott betűkre-kinn csak 4.ben tanítják-de rokonoknak 2évvel lejjebb rakták,mert nem tudott szinte semmit.
7. Kolibri (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2012. dec. 29. 21:18
Igen, jó ötlet. Eddig a magántanuló-ságban gondolkodtunk, de nem biztos, hogy mindig haza tudunk jönni évente vizsgázni...
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2012. dec. 29. 21:15
Esetleg küldessétek ti is ki, ha van rá lehetőségetek.
5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Kolibri)
2012. dec. 29. 21:15
Az iskola majd eldönti. Én küldöm külföldön élő ismerősömnek azokat a könyveket, amit itthon tanulnak, ha esetleg visszajönnek, ne legyen probléma. Pl. nyelvtan, történelem.
2012. dec. 29. 21:11
Szerintem nem kell gondolom ahány éves olyan osztályba kerül..
3. Kolibri (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2012. dec. 29. 21:09
Persze, de úgy értem, kell valami szintvizsgát tenni?
2012. dec. 29. 21:07
Bemész a lakhelyetekhez tartozó iskolába, és bejelented. Gondolom magyarul beszél.
2012. dec. 29. 21:04
Ha egy magyar gyermek külföldön él a szüleivel és külföldön is tanul, akkor hogyan kapcsolódhat be a magyar iskolába, ha hazatelepülnek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook