Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért kapcsol be a szám.gépem magától? fórum

Miért kapcsol be a szám.gépem magától? (tudásbázis kérdés)


25. SzánI. (válaszként erre: 9. - Juti42)
2012. jan. 10. 17:52

Nem tudom, hol hallottad ezt, de szerintem hülyeség. Most mi köze a kettőnek egymáshoz?


Nálunk csak ilyen izzó van, de ilyen még soha nem fordult elő.

2012. jan. 10. 17:45

a Bios nem frissit ütemezve. A Bios az Basic input output system-nem op. rendszer. Ő nem fog frissiteni.

Max. a hibernációban/un. alvó állapot/ lévő gép "kel fel" frissités céljából, amely a win rendszereknél valóban az éjszakai órákra van ütemezve, hogy ne zavarja a nappali munkát.

A régi AT-s alaplapoknál lehetséges, hogy áramszünet esetén -mivel a gép maga áram alatt marad+ a be/kikapcs gomb is, az áram megjelenésével újból bekapcsol.

A leírt problem egyszerűbb megoldása valóban a hátsó táp billenűkapcsolós lekapcsolása, vagy az elosztó hasonló áramtalanitása lehet

23. 87dcc92a81 (válaszként erre: 22. - Slajoska)
2010. ápr. 17. 21:44

a Bios nem frissit ütemezve. A Bios az Basic input output system-nem op. rendszer. Ő nem fog frissiteni.

Max. a hibernációban/un. alvó állapot/ lévő gép "kel fel" frissités céljából, amely a win rendszereknél valóban az éjszakai órákra van ütemezve, hogy ne zavarja a nappali munkát.

A régi AT-s alaplapoknál lehetséges, hogy áramszünet esetén -mivel a gép maga áram alatt marad+ a be/kikapcs gomb is, az áram megjelenésével újból bekapcsol.

A leírt problem egyszerűbb megoldása valóban a hátsó táp billenűkapcsolós lekapcsolása, vagy az elosztó hasonló áramtalanitása lehet.

22. slajoska (válaszként erre: 21. - Simple)
2010. ápr. 17. 21:19
Szerintem a te problémád megszüntethető,a BIOS-ba az ütemezést meg kell szüntetni!Ütemezve van a frissítésed!Már nekem is volt ilyen gondom, csak nekem 0 órára volt állítva.Ha azt megszünteted/kikapcsolod, meg fog szünni az "éjjeli ébresztő"!
21. simple (válaszként erre: 11. - Vakri)
2010. ápr. 16. 09:37
Nálam ugyanez van! Minden éjjel háromkor frissít a rohadék és arra kelek hogy bömböl, olyankor kiviszem a szobából. Ki kellene vinnem már lefekvés előtt, de azt mindig elfelejtem. Ma éjjel is a legszebb álmomból vert fel, nagyon megijedtem, mert most még a hangerő is fel volt rajta véve maximumra, így még hangot is adott nemcsak zúgott-búgott.
2010. ápr. 15. 22:51

Lehet az operációs rendszer automatizmusa (vagyis valahol be van állítva), alaplap vagy táphiba is. Meg gondolom még jópár dolog.

Szakember? :)

2010. ápr. 15. 22:46
Azt gondoltam egyedi a problémám, de látom sokan járunk ebben a cipőben!A billenő kapcsoló jó megoldás, nálam is ez van, de én ezt a "nem normális" helyzetet szeretném megszüntetni!
18. tavaszilány (válaszként erre: 11. - Vakri)
2010. ápr. 15. 22:39
:))..hát én is eléggé beszartam éjjel, mikor nekiállt hirtelen mindenféle hangokat adni a kis rohadék :))
17. tavaszilány (válaszként erre: 3. - Slajoska)
2010. ápr. 15. 22:37
Az enyém is csinált már ilyet 2x, legutóbb tegnap éjjel... az első alkalommal biztosan áramszünet volt, utána indult be magától...most nem tudom, mert aludtam...
2010. ápr. 15. 22:35

Na ez jó...

Nekünk a laptop szokott éjszaka bekapcsolni, de csak akkor ha alvó állapotban van.

Na ez is miért lehet?

Pláne éjszaka szokott "felkelni" :DDDD

15. Ncilány (válaszként erre: 8. - Globus)
2010. ápr. 15. 22:34
Betápon nincs kapcsoló, akkor a teljes áramtalanítás. Billenő kapcsoló, ha van az elosztón.
14. Ncilány (válaszként erre: 3. - Slajoska)
2010. ápr. 15. 22:32

Áramkimaradás miatt szokott ilyent csinálni.

Főleg ha régi, és nincs a betápon az a billenő kapcsoló. Mienkén van, kikapcsoljuk ott is, pont áramszünet miatt.

2010. ápr. 15. 22:10
Hátul a gépházon is lekapcsolhatjátok, áramtalaníthatjátok!
12. slajoska (válaszként erre: 9. - Juti42)
2010. ápr. 15. 22:06
Hát erre még nem gondoltam, de az igaz, egy ideje használunk energiatakarékos izzókat, csak azt nem tudom, hogy előtte volt-e már ez a hiba.
11. vakri
2010. ápr. 15. 22:06
Egyik telepítés után nekem is egyszer egy héten éjjel bekapcsolt. Mindig éjjel háromkor. Mire nagy nehezen rájöttem, hogy a szemét frissítéseket keres. Átállítottam az automatikus frissítés időpontját azóta nem kapcsolt be. Én is majd kiugrottam a bugyimból amikor éjjel elkezdett kerregni a nyomtató meg a szkenner :-)
10. slajoska (válaszként erre: 8. - Globus)
2010. ápr. 15. 22:04
Mi is ezt csináljuk, de én szeretnék megoldást találni rá! Már gondoltam arra is, hogy a BIOS-ba nem lehet-e valami beállítva, csak angolul nem tudok és hiába megyek a BIOS-ba.
2010. ápr. 15. 22:03

Nemrég olvastam, hogy ha valakinek a háztartásában energiatakarékos izzója van, több műszaki berendezés, ki- és bekapcsolhatnak.

Szerintem ez is lehetséges..

8. globus (válaszként erre: 3. - Slajoska)
2010. ápr. 15. 21:56
Ha így van, akkor legjobb, ha áramtalanítasz. Elosztón lekapcsolod.
2010. ápr. 15. 21:55
Vagy automatikus frissítés után újra indul.?
2010. ápr. 15. 21:55
Be???
2010. ápr. 15. 21:55
Nekem ugyanez van. Áramszünet után bekapcsol. Baromi jó mondjuk éjszaka arra ébredni, vagy a munkából az üres lakásba arra hazaérni, hogy "megy" a gép.
4. emagdi (válaszként erre: 3. - Slajoska)
2010. ápr. 15. 21:52
nagyon érdekes, kíváncsi vagyok mi lesz a megoldás:)
2010. ápr. 15. 21:51
Ha áramkimaradás v. áramszünet van utána automatikusan beindul, független attól, hogy előtte be volt kapcsolva vagy sem. Mi lehet a megoldás?
2010. ápr. 15. 21:51

tuti az ufók kapcsolják be:)


én még ilyet nem is hallottam, hogy egy számítógép magától bekapcsoljon...kikapcsolni még hagyján, de be? :))

2010. ápr. 15. 21:49
Miért kapcsol be a szám.gépem magától?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook