Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért kapcsol ki a számítógépem kb. 20 percenként, tudja valaki, hogy mitől lehet? fórum

Miért kapcsol ki a számítógépem kb. 20 percenként, tudja valaki, hogy mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. márc. 18. 16:43

Sziasztok!

Nekem is laptopom van...és kb.minden 5.bekapcsolásnál vizszintesen megfeleződik a képernyő,és "gyönyörű"színekben pompázik...ujraindítom...akkor ok.

-Mi lehet a baj?

Garanciális szervízben volt már,sok csodát nem tettek vele.

A programok jól "futnak"rajta,minden ok lenne...ezt leszámítva.

30. 07c4794583 (válaszként erre: 29. - Ficankolo)
2011. márc. 13. 08:22

Bármelyiket is választod, alatta láthatod, hogy pl "monitor kikapcsolása": 15 perc után, "merevlemez kikapcsolása": 10 perc után, stb. Ezeket az értékeket állítsd be inkább kézzel olyanra, ami neked kényelmes, és így mentsd el.


a többi fület sem árt átnézni, és értelmezni.


Amikor fekete a képernyő, próbáld ki, hogy nem

a. ctrl-alt-deletete-re reagál-e

b. ha nem, akkor a bekapcsológomb rövidebb - kb. 1-2 mp - megnyomására reagál-e.

2011. márc. 12. 21:51

Szisztok! Nekem laptopom van 2,5 éves és bizonyos időnként néha kb. 10 perc után fekete a képernyő és ujra kell inditani,de van mikor csak az egeret kell megmozdítani és megy tovább! Mi lehet vele?

Energia felhasználásnál a minimális energia gazdálkodást vagy a maximális telepet vagy a laptop vagy az otthoni funkciót kell használni?

28. 51cb72b771 (válaszként erre: 5. - Marc§ika)
2010. febr. 28. 07:45
Hát azt már nem tudom, csak rémlik, mintha az sz.rt volna be neki és ugye ha nincs hűtés, akkor a túlhevülés elkerülése végett vagy pont azért leáll a gép.
2010. febr. 28. 00:53

Az MSN-üzit kaptam meg, vagy 50szer, pontosan 5percenként.

Holnap délután megcsináltatom Felemmel, mert félig német a gép, asszem a vírusirtó is német, ő ezt jobban tudja/érti.

Eddig nem csinált semmit, de nem is léptem be azóta MSNre, lehet, ezért...

26. k.tünde78 (válaszként erre: 24. - Sylvia81)
2010. febr. 27. 16:52

Mármint az msn üzit kaotad meg,vagy a Te géped kelt életre.


Ha Te kaptál valakitől ilyen msn,akkor először is szerintem a "naplózott beszélgetésekben" fogsz újra rátalálni a gépeden,na onnan törölj mindent és futass végig egy mélyreható vírus keresést a bisztonság kedvéért.Remélhetőleg így,hogy nem tudtad megnyitni nem is sikerült beszerezned semmit.

25. k.tünde78 (válaszként erre: 24. - Sylvia81)
2010. febr. 27. 16:48
M
24. Sylvia81 (válaszként erre: 20. - K.tünde78)
2010. febr. 26. 21:38

Éljen, ezt én is megkaptam, és meg is néztem...

azaz csak akartam, mert nem nyitotta meg. Mi a rákot csináljak vele? Szerintem itt alszik valahol...

2010. febr. 26. 19:10

A bios feladata annyi, hogy induláskor végignézi a gépet, majd átadja a stafétabotot az operációs rendszernek. Ennyi. Több dolga nincs.

Egyébként senki nem ajánl egynél több víruskeresőt a gépre, mert csak összeakadnak.

És nincs 100%-os víruskereső, mivel előbb születnek meg a kártevők, mint bekerüljenek az adatbázisba.

:)

22. k.tünde78 (válaszként erre: 21. - Marc§ika)
2010. febr. 26. 19:04
ajaj------nálam is sokáig ő futott egyedül-tudnék mesélni,most van mellette még 4,és így sem mindig 100%
21. marc§ika (válaszként erre: 20. - K.tünde78)
2010. febr. 26. 19:01

köszi,az lesz valószínű!

Nekünk nod 32 van,eddig sok mindent megfogott trójaikat is.és remélem hogy egyet sem hagyott ki!:)

20. k.tünde78 (válaszként erre: 14. - Marc§ika)
2010. febr. 26. 18:58

Akkor meg csak azt mondom,hogy szerintem a bios szutyakol bááár,akkor viszont a betöltések sem sikerülnének mindig bekacsolásnál.


Próbáljátok,újra telepíteni,hátha bejön.

Egyébként azt mondod,hogy tuti a vírus írtó.....nálam van mikor 5 fut egyszerre,mert az egyik nem ismeri fel azt a kis férget amit a másik meg igen.

Szóval lehet,hogy beszereztél valami csúszó mászót.

Az Én gépem pl a hét elején minden belépett msn ismerősömmel beszélgetést kezdeményezett helyettem: valami net címet küldött és írta a nevemben,hogy feltétlen nézd meg!!!Előtte este futtatam az összes víruskereső progit.Na mondom akkor kezdjük újra,hát 4 trójait találtam,meg maldvert vagy mi a francot stb.......

19. marc§ika (válaszként erre: 17. - D879a0c5b4)
2010. febr. 26. 18:56

köszi.ezeket majd átnézzük! de szerintem holnap újra is telepítjük mert már régóta nem volt.

nincs hibaüzenet.

18. Sylvia81 (válaszként erre: 16. - K.tünde78)
2010. febr. 26. 18:56

Ne is fájjon!

Felem kapta ezt a gépet a cégétől, hogy ezen írja a festőrobothoz a programokat - spec. progi kell hozzá, a robot gyártócége fejlesztette, XP-re. Na, ezen a gépen nem fut a progi!!! Hiába lett újratelepítve az egész, akkor se!

Akkor kapott másikat, ezt leselejtezték. Az újon meg elfut a program. Ennyit erről... Pedig ez HP! De én még nem találtam benne hibát, mert az előbb említett dolog is beállítási kérdés volt, csak tudod, hogy van ez: Bécsből Moszkván át kell menni Prágába... :DDD Éljen a Windows!!!

Jah, az csak a hab a tortán, hogy akkor még nem volt Windows7, vagy mi most a legújabb, és már SPset nem lehetett kapni egész Ausztriában...

2010. febr. 26. 18:52

Memória, alaplap, por, tápegység, áramingadozás, processzor-túlmelegedés, kontakt hiba, oprendszer-hiba, malware, stb.


Hibaüzenet van?

16. k.tünde78 (válaszként erre: 13. - Sylvia81)
2010. febr. 26. 18:50
ahaaa,akkor most Én voltam tájékozatlan ,nálam még xp van és hálisten nem csinál ilyet,szóval ez a vista kiváltsága.Most már nyílván nem is fáj a fogam rá.:-))
2010. febr. 26. 18:48
szerintetek mi lehet még a gond?
2010. febr. 26. 18:46
nem,volt 30 is de most mondja apa hogy már 1 órája nem kapcsolt ki
13. Sylvia81 (válaszként erre: 11. - K.tünde78)
2010. febr. 26. 18:45

Ühüm...

A mostani gépemen a szutyok Vista van (hogy utálom!!!), és szórakoztunk egy ideig vele, mire kikapcsoltuk rajta, hogy kb. 20 perc után ne lépjen készenléti üzemmódba...

2010. febr. 26. 18:43
És mitől számítva 20 perc, a bekapcsolástól, vagy az utolsó egérhasználattól/billenytűleütéstől?
2010. febr. 26. 18:43
Nem,asztalinál manuálisan kell beállítani a takarékos üzemmódot ,akkor mikor úgy döntök,hogy most ezt választom,és ezt nem lehet ezeknél előre ütemezni.
2010. febr. 26. 18:42
Mindig kereken húsz perc?
2010. febr. 26. 18:40
Nem lehet, hogy valaki elállított valamit? Van energiatakarékos üzemmód, ha nem használod, kikapcsol. Vagy ez csak laptopnál van?
8. k.tünde78 (válaszként erre: 7. - Marc§ika)
2010. febr. 26. 18:40
persze ,bármikor újra telepítheted,csak mentsd le a fontos adatokat előtte vagy írd ki.Ha megosztott a merev lemez akkor elég ha a d meghajtóra átpakolod a fontos cuccokat,mert csak a c meghajtót telepíti újra.
7. marc§ika (válaszként erre: 4. - K.tünde78)
2010. febr. 26. 18:37

rendes csendes üzemmódban "zúg" szerintem ahogy kell.A bekapcsolásnál sincs gond,ahányszor kell akkor "csipog".Nem tudom mi lehet a gond....


Újratelepíteni akkor is lehet a gépet ha rendesen működik,tehát nem kell megvárni azt hogy már ne induljon el?

6. marc§ika (válaszként erre: 3. - Betti125)
2010. febr. 26. 18:34
hát mondjuk egy újratelepítés már rá férne,nem hiszem hogy vírus okozza mert elég jó a vírusírtónk,mindent megfog.
5. marc§ika (válaszként erre: 2. - 51cb72b771)
2010. febr. 26. 18:33

erre mi is gondoltunk és megnéztük,de jól "pörög" úgy látjuk hogy működik!

Az öcsédé is működött vagy neki mi volt a gond a ventilátorral?

2010. febr. 26. 18:32
esetleg bios elem?Egyébként a bekapcsolással nincs gond?Annyit csippant indításkor mint amennyit szokott?Bekapcsolás után zúg a ventilátor végig,vagy rendes csende üzemben megy ahogy kell??
2010. febr. 26. 18:31
A barátnőm gépe is éppen a napokban csinált ilyet. Újratelepítés után már nem kapcsol ki. Nem lehet, hogy valami virus miatt csinálja?
2010. febr. 26. 18:29
rossz a ventillátora? Vagy ez hülyeség? Azt hiszem öcsém gépének is volt egyszer ilyen baja és annak a hűtőrendszeréve volt baj...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook