Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért jó itt beszélgetned? fórum

Miért jó itt beszélgetned? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
20. 12d083b51b (válaszként erre: 16. - Michelle.r)
2017. dec. 29. 07:27
Ráadásul, amikor valaki állandóan minden témában percek alatt leszed a net-ről valami, adott témába vágó irományt, és attól kezdve mint mindenhez értő szaktekintély uralja a fórumot... és mindenki más tök hülye a témához, egyedül ő az, aki ért hozzá.
19. 12d083b51b (válaszként erre: 15. - Michelle.r)
2017. dec. 29. 07:25

Különösen, ha még utána napokig, hetekig visszajárnak, fűzni a szót egészen más témáról, és ha valaki a régiekből ott megjelenik, akkor annak is tovább "mossák az agyát".

Köszönöm a hozzászólásodat, eddig azt hittem, hogy az én gondolkodásomban van valami hiba!

18. Guruljka (válaszként erre: 16. - Michelle.r)
2017. dec. 28. 19:53
Néha előfordul, hogy előkerül egy szakember.
17. unom (válaszként erre: 15. - Michelle.r)
2017. dec. 28. 19:23

Pedig működik a mindenből kevesebbet, ráadásul hosszú távon is tartható.

Ez eddig az első, amikor nem jött vissza, amit leadtam.

70 valamennyiről indultam, most. 60 körül vagyok.

16. michelle.r (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2017. dec. 28. 19:04

Szaktanácsot? Hol vannak itt szaktanácsok? A jogitól, az orvosi tanácsokig mindenki osztogat mindent :DDDD


Imádom, amikor a "szaktanácsot" alátámasztandó belinkelnek két-három, vagy többéves cikkeket. Vagy a mindenegyben blog zseniális írásait :D

15. michelle.r (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2017. dec. 28. 19:02

Ebben ne legyél olyan biztos. Engem is untat, az irreleváns hozzászólások kerülgetése, és amikor valaki midnenáron hozzá akar fűzni, és még azt sem veszi észre, hogy nem reagálok, átlépem. Ilyenkor én is ott hagyom a fórumot. Értelmes beszélgetést már oly ritkán lehet folytatni. Nem rólad beszélek, de tényleg vannak, akik élvezik, hogy beletojnak a ventillátorba, aztán reppennek is tovább.


Azt sem értem, hogy miért igyeztek valós szempontokat bevinni. Kinek valós? Miből gondolod, hogy valós? Én sem gondolom, hogy működik a mindenből kevesebbet, de ettől még nem érzem, hogy oda kell tolakodnom, és a paleót tolni az agyukba. Pedig nekem szent meggyőződésem, hogy az az egyetlen valóban működő dolog ;)

2017. dec. 28. 14:32

Mindettől eltekintve, valóban érdemes megnézni egy-egy fórum kezdetét, mert eléggé el tud térülni. Ha viszont addigra kialakult egy nagyjából állandó társaság, akkor vissza is kanyarodnak az eredeti mederbe.


Néha egy-egy kérdésre szakember is odakerül, és segítő válaszokat ad. Azt is tapasztaltam viszont, hogy a kérdező nem feltétlenül fogadja meg a szaktanácsokat, mert inkább csak panaszkodni jött.


Én szeretek itt beszélgetni, az élő beszélgetésre való alkalom elég kevés. Nem igénylem a másokkal való összejárást.

Viszont ha halasztottam is, még aktív státuszú levelező hallgató vagyok az egyik egyetemen, és ott aztán lehet beszélgetni, ha bemegyek. :D (Bölcsészkar.)

13. Guruljka (válaszként erre: 11. - 12d083b51b)
2017. dec. 28. 14:28

A "mindent, csak kevesebbet" nem igazán volt elhagyott fórum, alig pár hónapos volt csak, valami mással kevered. Haldoklott már magától is rendesen. A két rinocérosz egyikeként bátran állíthatom, hogy nem a szétverés volt a szándék, csak igyekeztünk valós szempontokat is belevinni az elképzelésbe.

Ha bárkinél is bevált volna csupán az adagok csökkentése, nyilván ott marad és beszélget azóta is.


Köszönöm a kedves titulust, Csipkelelkű. :D

2017. dec. 28. 14:10

Bocsánat az ebéd előtti megnyilvánulásomért, szóval szerintem jó lenne, ha külön tudnánk választani a kötetlen témákról csevegős fórumokat, és a konkrét témában megnyitottakat. Különösen, ha valahol valaki segítséget kér, vár, egy bizonyos problémája megoldásában. Akár szakemberektől, akár sorstársakkal keresi a kapcsolatot, a tapasztalatok átadását, stb. stb.


De sokan sajnos még azt a fáradságot sem veszik, hogy vissza olvassák a korábbi hozzászólásokat, csak betévednek, az utolsó 1-2 hozzászólást lereagálják, és mint aki jól végezte dolgát, megy tovább...

2017. dec. 28. 10:39

Szevasztok! Eddig én sem tudtam, hogy egy új fórum megnyitásáért pont jár! Én marha! :))


Korábban a régi fórumok között kerestem a saját témámnak megfelelő, korábban megnyitott, és időközben elhagyott fórumokat. Azokat élesztgettem és próbáltam lelket lehelni beléjük.

Nagyon örültem, amikor rátaláltam az új mottómra: "Mindent, csak kevesebbet!" Pár nap alatt sikerült társakat is találnom az eltervezett életmód váltásomhoz, együtt mentünk, botladoztunk az utunkon. Aztán jött 2 rinocérosz, tisztességgel belegyalogoltak, szétrúgták a témát...

Sajnálom, olyan jó volt, ahogy ránéztem a fórum címére, eszembe jutott a fogadalom, és sokkal könnyebb volt tartani...


De ahogy itt írta is már valaki, hogy a legtöbb esetben a beszélgetések témája egy idő után teljesen eltér a címben írtaktól. Pedig szerintem kár, mert sok esetben a kérdező igenis komoly válaszokat szeretne kapni...

10. _Berry_ (válaszként erre: 1. - VersEmber)
2017. dec. 28. 00:02
Az egy témára specializálódott fórumokon sem csak szakemberek adnak tanácsokat, ahogy itt sem lehet tudni, hogy ha az ember feltesz egy kérdést, akkor nem olyan válaszol-e, aki pont jártas a kérdésben. Beszélgetős eü. fórummal még nem találkoztam, csak olyannal, hogy kérdést lehet feltenni a szakembereknek, de a legtöbb gondolom nem azonnal vagy másnap válaszol. Aki meg keres, az általában gyorsan választ is akar kapni.
9. 124637ff9b (válaszként erre: 7. - VersEmber)
2017. dec. 27. 23:43
Jó, hát nem mindegy, mekkora az a család :)))
2017. dec. 27. 23:41

En csak ugy idejarok :) nem erzem magam a közösség részének.nem követem egyik tag eletet/ hozzászólását sem.

Csak ami téma erdekel arrol irok/reagalok. Neha irok ki forumot ha megakadtam.

De senkiről nincs kialakult velemenyem. Se érzéseim.


Leginkább eszmecserére vagyakozok. Vagy ha tudok, segitek. Es eddig ez a legértelmesebb dumcsizos hely. :)

7. VersEmber (válaszként erre: 6. - 124637ff9b)
2017. dec. 27. 23:28

"Az én fogalmaim szerint nem ilyen a család.

De vannak emberek (akik egyesek szerint csak nickek), akiknek adok a véleményére, kettőt pedig szeretek is 😊"


Hát nem ilyen egy család?

Van, akiknek adsz a véleményére és van akit még szeretsz is.

Én is így vagyok. :)))

2017. dec. 27. 23:25

Hogy családban lennék itt, azt sose gondolnám. Az én fogalmaim szerint nem ilyen a család.

De vannak emberek (akik egyesek szerint csak nickek), akiknek adok a véleményére, kettőt pedig szeretek is 😊

Van, mikor csak múlatnám az időt, azért jövök, alkalmi jelleggel összejött társaságban, van, mikor megdöbbenve nézek, hogy kik mi mindenre képesek... 😰

És vannak, akiknek irritálnak a betűi, de ez is egy feeling, igen :)

2017. dec. 27. 23:16

Én is most tudtam meg, hogy fórumnyitásért pont jár.


Vannak, akik a hozzászólásokban "vadásszák" a kerek számokat.


Igaz, én meg dominózom itt. Annak sincs sok értelme. :D

4. VersEmber (válaszként erre: 3. - Katinkaboszi)
2017. dec. 27. 23:04

Köszi a szép kerek válaszodat, szeretem a szép megfogalmazást.


Csak nem rám gondoltál, hogy azért írtam ki ezt a fórumot, mert "pontot" akarok szerezni..., mivel azt sem tudom, hogy mi az a "pont"...:)))))

3. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - VersEmber)
2017. dec. 27. 23:00

Pontosan, ahogy a második bekezdésben írod, itt aki belép, nem hagy fel minden reménnyel, sőt, biztos lehet benne, hogy a problémájára kap megoldást, nem mindig olyat, amilyet szeretne, de kap.

Aztán itt összejárnak beszélgetni az emberek, mint egy igazi klubban.

Nekem, pedig nem vagyok már mai csirke, bejött még eddig, mindig találtam a kérdésemre olyan választ, ami tovább vitt, akár az utamon, akár máshova.


(Csak úgy megsugom, van aki azért ír ki fórumokat, mert pontszerzési lehetősége talán van)

2. Guruljka (válaszként erre: 1. - VersEmber)
2017. dec. 27. 22:55

Semmi sem biztos.


Engem még mindig meg lehet lepni az olyan kérdésekkel, amelyekre spontán lehet biztos választ kapni, csak fel kellene hívni az illetékest.

2017. dec. 27. 22:29

Nagyon kellemesen fut ez a fórum, sok-sok hozzászóló van. Ez jó.

Vannak azonban olyan fórumok, amelyek specializálódtak különböző témákra speciális ismeretekkel.

Pl. én egészségügyi problémámmal kapcsolatban sokkal inkább egy olyan fórumon tenném fel a kérdésemet, ahol szakirányú tagok a hozzászólók.


Vagy ez olyan, mintha a családomban megkérdeznék valamit, akár egészségügyi dologban is?

Van ennek a fórumnak egy "család" feeling-je?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook