Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért jó itt beszélgetned? fórum

Miért jó itt beszélgetned? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
80. Guruljka (válaszként erre: 79. - VersEmber)
2017. dec. 30. 00:49
Nem.
79. VersEmber (válaszként erre: 78. - Guruljka)
2017. dec. 30. 00:48

:)

Már felnőtt vagy.

78. Guruljka (válaszként erre: 77. - VersEmber)
2017. dec. 30. 00:46
Ha ezt komolyan veszem, akkor felnövök.
77. VersEmber (válaszként erre: 76. - Guruljka)
2017. dec. 30. 00:43

Én angolból fordítok, lányomnak (17 éves) német a kedvence.


De csak ezt tudom írni:

Szeress mindent, ami jól esik, de mindig figyelj a világ elvárásaira!

Ez nem megalkuvás - OKOSSÁG


Mert az ember két rendben él: a szépség/az érték és a matéria rendjében.


Próbáld összehangolni ezeket!

Nem könnyű, de lehet.

76. Guruljka (válaszként erre: 75. - Guruljka)
2017. dec. 30. 00:37
Viszont hogyan tette át németre az eleve szokatlan szóösszetételeket, az érdekes kérdés. Persze annak a leginkább, aki maga is fordít. :D
75. Guruljka (válaszként erre: 74. - VersEmber)
2017. dec. 30. 00:36
Dehogy haragszom. Miért tenném? :D
74. VersEmber (válaszként erre: 73. - Guruljka)
2017. dec. 30. 00:35

Szia Guruljka!

Nem csak a nevemben vagyok filosz, fokozottan érzékeny vagyok az e tárgyú minden témára (is).


Amit beidéztél értettem, éreztem - de nem hatott.


Ne haragudj!

2017. dec. 30. 00:07

Egyetlen verse van, amit magyarul és németül is megírt. A többi versét németül írta.


És ez a vers magyarul is szívbemarkoló.


Dél-Amerika


Rejtve érintetlen ércfalakban

ezüstkincsek, csattok izzanak,

órjáskígyó végeláthatatlan

teste ring a banánfák alatt.


Püspöklila szitakötőszárnyak

színe orchideaszirmon ég,

tábornokok lázadókká válnak,

s Göncölszekér nélkül ég az ég.

72. Guruljka (válaszként erre: 71. - VersEmber)
2017. dec. 30. 00:02

Lénárd kivételes ember, és kortársunk volt. 72-ben halt meg Brazíliában.


A fordítás mindig esetleges, de itt a fordítás ugyanannak az elmének a munkája. Nem fogja elvéteni, milyen érzést akart ébreszteni, milyen hatást kelteni. No meg, a témaköröket ki kellett osztani, nekem logikus volt az irodalom.

71. VersEmber (válaszként erre: 69. - Guruljka)
2017. dec. 29. 23:58

Ha nem haragszol, "séróból nem vágom a témát :))", de tudom, hogy miről van szó.


Ebből lehet 0-ást és 5-öst írni.

És ugyanaz az az anyag lehet 0-ás és 5-ös is, attól függően, hogy kinek a kezébe kerül.


Nekem az jutott erről eszembe: MIÉRT?

70. Guruljka (válaszként erre: 68. - Michelle.r)
2017. dec. 29. 23:55

Hű ez de jó!


Apró kis füzetke egyébként, 100 Ft-ért selejtezte le az egyetemi könyvtár. :D No majd most meg is hallgatom, gyönyörű a német felolvasó artikulációja.

69. Guruljka (válaszként erre: 66. - VersEmber)
2017. dec. 29. 23:53

Nehezet választottam, és a tanár sem tudott rá reagálni...

Lénárd Sándor egyik fő művének fordításelemzése, abból az aspektusból, hogy nem fordítás, hanem maga a szerző írta meg mindkét nyelven.

68. michelle.r (válaszként erre: 67. - Michelle.r)
2017. dec. 29. 23:50

Schau mal, was ich gefunden habe:


[link]


;o)

67. michelle.r (válaszként erre: 58. - Guruljka)
2017. dec. 29. 23:46
Németül kezdtem el olvasni, csigatempóban haladok vele ;)
66. VersEmber (válaszként erre: 65. - Guruljka)
2017. dec. 29. 23:42

Ezek szerint komoly feladataid vannak '18-ra.

Ennél motiválóbb nem igen lehet.


Csak néhány szóban. Miről szól a szakdolgozat?

65. Guruljka (válaszként erre: 64. - VersEmber)
2017. dec. 29. 23:35

A szakdolgozatomat kellene gatyába rázni.

Bemegyek majd az új évben "a suliba", és rendezem elkésett soraimat.


Végül is ez a pozitív, a motiváló "unalom".

64. VersEmber (válaszként erre: 62. - Guruljka)
2017. dec. 29. 23:28

"Vagy nekem kellene megint az egyetemi dolgokra váltanom, mert kezdem unni magam."


Hogy érted ezt? Ne und magad!

Válts egyetemi dolgokra - én is szeretek gondolkodni. :)

63. Guruljka (válaszként erre: 59. - Michelle.r)
2017. dec. 29. 23:26
ó a Papa remek, már megtaláltam! :D
62. Guruljka (válaszként erre: 60. - VersEmber)
2017. dec. 29. 23:25

Mert eredetileg örültem az új beszélgetésnek, de már megint táplálkozunk.

Annyira nem extrém, csak kritikai realista, ez a műve nem óriási terjedelmű, és lehetne éppen beszélni róla.


Vagy nekem kellene megint az egyetemi dolgokra váltanom, mert kezdem unni magam.

61. michelle.r (válaszként erre: 59. - Michelle.r)
2017. dec. 29. 23:20

Ő a másik nagy kedvencem:

[link]


Andrew oldalát már elküldtem korábban ugye? A Crown Academy of English-t.

60. VersEmber (válaszként erre: 58. - Guruljka)
2017. dec. 29. 23:20

Hű de hamar átváltottál gasztronómiáról extrém irodalomra.

Hogy jött ez ide?:)

59. michelle.r (válaszként erre: 56. - Guruljka)
2017. dec. 29. 23:17

Ehhhh, igazi égetnivaló vagy :)))))) www.testszerviz.hu - nézd meg ezt az oldalt, rengeteg jó receptet szoktam innnen vinni.


Ami az inglist illeti, mutattam már ezt:

[link]


imádom ezt a lükepókot, szerintem remekül magyaráz.

2017. dec. 29. 23:13
Én boldogan beszélgetnék Keller: Falusi Rómeó és Júliájáról is, de nem tudom, ismeri-e valaki. Volt szerencsém eredetiben olvasni, és érdekes lenne beszélgetni róla.
2017. dec. 29. 23:03

Végigolvastam az előző 5-10 hozzászólást.

Az "étkezésen múló" fogyókúra volt a téma.


Valóban, az étkezés által bevitt energia mennyiség határozza meg, hogy a test mennyi energiából gazdálkodhat. De a test számára tök mindegy, hogy azt milyen formában viszed be.


Paleo.

Miért butaság?

Azért, mert a szervezeted gyönyörűen alkalmazkodik mindig a megváltozott étkezéshez és azt, a jelenlegi bevitelt hasznosítja a legjobban.

Aki mást mond, az nem ismeri az emberi szervezetet és a metabolizmus lényegét.

56. Guruljka (válaszként erre: 55. - Michelle.r)
2017. dec. 29. 22:47

Mejd megnézegetem, ő személy szerint azt hiszem, nem szerepelt azon az oldalon, ahová elnavigálódtam.


Én még ma is mérges vagyok azért a pár évvel ezelőtti esetért, amikor a pénzemért használghatatlan anyagot kaptam. Szertencsére nem nagy összeg volt. GI-diétás recepteket ígártek (gondoltam, nem árt, még ha nem is szigorúan tartom), edzésprogramot és állandó kapcsolatot.


Meg is kaptam a csomagot. Az étrend gusztusos, részletes, képekkel... de a hozzávalók talán még budapesti csemegeüzletben sem mindig beszerezhetők, nemhogy itt falun.


Az edzésgyakorlatok a fitnesz-labdára épültek. Erről előre nem szóltak. Még ha be is ruháztam volna egy labdára, a gyakorlatokhoz kellően nagy szabad hely szükséges, még szabad falfelület is. Nálam ilyen nincs - ezért nincs ma sem ilyen labdám.


A kapcsolat annyi volt, hogy én ezt jeleztem, ők pedig sajnálkoztak. Egy szavam sem lehetett, mert amit ígértek, betartották.


Amennyire tudok, utánanézek ennek a hormonalkatos dolognak, de az biztos, hogy fizetni nem fogok. Annyira érzékeny vagyok arra, hogy ne szóljon bele az étkezésembe senki, hogy még a saját pénzemért sem tartanám be.

Ha azt mondja valaki, hogy emeljem fel a fenekem, és mozogjak, akkor vagy megteszem vagy nem. :D


Nincs olyan panaszom, ami motiválna.

55. michelle.r (válaszként erre: 51. - Guruljka)
2017. dec. 29. 22:08

Részéről is vannak. Tele a net az ügyfelei előtte-utána sztorijaival, történeteivel. Mellesleg rengeteg infót közöl a facebook oldalán is, ami szintén ingyen van. És informál, a honlapján is rengeteg info vana módszerről. Ami személyre szabott, azt nyilván nem fogja ingyen adni.


Nem akarlak én meggyőzni semmiről, ne fizess. A barátnőm fizetett, és olyan problémáit oldotta meg a módszer, amire sem orvosok, sem természetgyógyászok nem tudtak megoldást, pedig bőven több pénzt költött el, mint amennyit neki fizetett.

54. Guruljka (válaszként erre: 52. - Unom)
2017. dec. 29. 21:19

Amit kapsz, az alapján nem lehet dönteni, mert nem tudod meg, miből áll.

Ne értsetek félre, maga a nézőpont most is szimpatikus nekem. De egyebet nem tudok az egész dologról. Így meg nem fizetek.

53. Guruljka (válaszként erre: 50. - Michelle.r)
2017. dec. 29. 21:18

Én is kitöltöttem egy tesztet, az értékelés alapján kijött a szénhidrát típus, amit akár borítékolhattam volna, és ígéretek, hogy megoldódhatnak a termékenységi problémáim.

Hát olyanok nincsenek. :D

52. unom (válaszként erre: 50. - Michelle.r)
2017. dec. 29. 21:16
Ez így korrekt, mielőtt fizetek van valami, amiből el tudom dönteni, nekem való -e.
51. Guruljka (válaszként erre: 49. - Michelle.r)
2017. dec. 29. 21:16

A fordítás és az életvezetési tanácsadás azért mégsem ugyanaz. Az érdeklődőket legalább alapszinten lehetne informálni, hogy mégis miből áll ez az elgondolás.

Nem az a bajom, hogy megél belőle, hanem hogy fizetek, mielőtt még tudnám, mibe megyek bele.


Részemről vannak elérhető referenciák, plusz az érdeklődőnek előre akár el is magyarázom, mit fizet meg azután - azaz UTÓLAG - , hogy elvégeztem a munkát.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook