Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért jó itt beszélgetned? fórum

Miért jó itt beszélgetned? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
50. michelle.r (válaszként erre: 46. - Százas Evelin)
2017. dec. 29. 21:12

A Viki oldaln, ha regisztrálsz, kitöltesz egy tesztet, az alapján a fő típusod meghatározható, az hogy szénhidrát, vagy fehérje típusú vagy-e, továbbá a fő hormon típusodat, ez eddig ingyenes.


Ha személyes tanácsadásra mész, az már pénzbe kerül, nem is kevésbe, de ezért folyamatos tanácsadást kapsz. Most megcsináltam a tesztet, és amit kaptam az alapján tényleg kb. azok az ételek okoznak gondot, amit a teszt is ír.

49. michelle.r (válaszként erre: 45. - Guruljka)
2017. dec. 29. 21:09
Biztosan szívesen adnák ingyen is, ahogy te is ingyen fordítasz. Ő ugyanis ebből él.
48. Százas Evelin (válaszként erre: 47. - Guruljka)
2017. dec. 29. 20:40
Az én egyéni hormonállapotomról meg jobb nem is beszélni. :-) Ezek engem talán még bottal se piszkálnának meg, Guruljka. Hormonszintem a béka s.ge alatt húzódik. :-)
2017. dec. 29. 20:31

Lehet, hogy másik, de az egyéni hormonállapotra alkalmazzák az étkezést. Állítólag.

Az ember ingyen el se tudja dönteni, akarja-e ezt vagy sem.

46. Százas Evelin (válaszként erre: 45. - Guruljka)
2017. dec. 29. 20:28

Ah, kösz. Keresésben verhetetlen vagy. :-) Hát ez paleós. 10 000 évvel ezelőtti kajákat kívánunk? az nem pont a finomított liszt.

Ha csak pénzért adják az ismeretet, aligha lesznek a kedvenceim. Vagy felmegyek a face-ra, ott több minden van.

45. Guruljka (válaszként erre: 44. - Százas Evelin)
2017. dec. 29. 20:19

Én azt hiszem, már rábukkantam. A facén is fent van.


[link]


Azt hiszem, ez az a csoport, ami nem ad ki konkrét ismeretanyagot, csak pénzért. Én már eljutottam egy nagyon komikus, egyben idegesító videóig, amit a vezető kitaláló adott elő, intésre vagy szövegrészre begyakorolt gesztusokkal. Meglehetősen rémes volt, mert a második után már a következő gesztust vártam, nem figyeltem a szöveget, ami egyébként nem volt konkrét.


A facés linkben megadják a büféjük címét, cserkészd be!

2017. dec. 29. 20:14

Nem is gondoltam volna, hogy merőben új ötlet lesz ez a számodra. Nade ki tudja, hátha valaki még nem hallotta... :-)

Hormon tipusú táplálkozás? Na te viszont tudtál újat mondani. Majd én is megnézem, mi az ördög az. Bár én nemigen vagyok allergiás. Hacsak a cukorra nem, hogy a franc esne bele. De azt már kiiktattam. Küzdök minden erőmmel, hogy visszafordítsam a rossz irányba állt cukor anyagcserémet, ebben a szakaszban ha minden igaz, még visszafordítható. Kaptam hozzá frankó gyógyszert is, az egyből meg is nyugtatott, szerintem a lelki kisimultság is jót tesz. Az mindig jól jön. :-)

A barátnőd elég sokmindenre allergiás lehetett, ügyes az a Bocsi Viki (sajna az ő nevét is most hallottam tőled először) hogy ki tudta válogatni, mit ehet veszély nélkül. Azokat irgalmatlanul ki kell törölni az étrendből, mese nincs. Nagyon megéri: az ekcéma szörnyen kellemetlen.

43. michelle.r (válaszként erre: 42. - Százas Evelin)
2017. dec. 29. 19:59

De, többek között ezért kezdem el a paleo életmódot követni.


Most sasolgatom ezt a hormon típus szerinti táplálkozást, érdekes dolgokat írnak. Egy barátnőm volt a Bocsi Vikinél, elég durván kiegyelte a fogyasztható ételeket, le is fogyott a csaj, és elmúlt az ekcémája, amivel évtizede küzdött.

42. Százas Evelin (válaszként erre: 41. - Michelle.r)
2017. dec. 29. 18:39
Ja, ha csak úgy nem... :-) Glutén intolarenciára nem gondoltál? Elég durván reagálsz a lisztre.
41. michelle.r (válaszként erre: 40. - Százas Evelin)
2017. dec. 29. 18:26

Úgy, hogy vannak helyzetek, amikor nem tudom elkerülni. Nyilván nem eszem otthon, étteremben. De van úgy, hogy olyan vendégségben vagyok, ahol vagy megbántom a házigazdát, vagy bevállalom, hogy utána két-három nap kell, hogy regenerálódjak.


Egyébként pedig előfordult már egy vidéki városban, hogy azt mondták a cukrászdában, hogy palo a süti, de nem az volt.

40. Százas Evelin (válaszként erre: 39. - Michelle.r)
2017. dec. 29. 18:12
Hogy a fenébe egyezteted össze a paleót a fehér liszttel? :-) A víz visszatartás nem tudom, minek köszönhető, de arról már hallottam, hogy a finomított liszt köszönő viszonyban sincs a paeló diétával.
39. michelle.r (válaszként erre: 17. - Unom)
2017. dec. 29. 18:01

Nahát, ez meglepett ;) De örülök, ha így van. Nekem ez nem jönne be, mert én viszonylag keveset eszem. Viszont már tudom, hogy mi tilos. Pl. ha fehér lisztet eszem - mennyiségtől függetlenül - olyan táskák nőnek a szemem alá másnapra, hogy a nyaralás cuccait belepakolhatnám :/ Ha hozzá még élesztőt is eszem, az maga a halál, akkor pl. muszáj valami savlekötőt bevennem, mert ordítani tudnék a fájdalomtól, úgy ég a gyomrom. És a szervezetem visszatartja a vizet, a farmerem szétreped rajtam.


Mennyi ideje csinálod?

2017. dec. 29. 16:28

Rinocérosz II. vagyok. Az, aki Guruljkával együtt "szétverte" a "mindent, csak kevesebbet" fórumot.

Ami egyébként még most is él. :-)

Lelkesen követtem jómagam is a módszert, és fogytam is, méghozzá elég sokat. Nade nálam mindeközben prediabeteszt diagnosztizáltak. Kb. egy év volt az, amikor mindent, de kevesebbet ettem, ez az időszak tehát bőven beleesett a cukorbetegség előállapotának a kialakulásába.

Csupáncsak arra szerettem volna felhívni a mindent csak kevesebbet módszer követőinek a becses figyelmét, hogy ez az étkezési mód engem ugyan nem óvott meg semmitől, - sőt.

Csupáncsak arra kértem ott mindenkit - aki olvassa a soraimat - hogy csináltasson terheléses vércukor vizsgálatot, és ha betonbiztosan tudja magáról hogy minden rendben van a vércukor szintje terén, - akkor döntse el, szabad-e 'mindent" ennie.

Ez lett volna az a valós szempont, amiről képtelen voltam hallgatni, legalább más ne járjon úgy mint én.

Egyébként lehet velem irodalmi témákról is beszélgetni. Igen-igen olvasott vagyok. :-)

37. imaginary (válaszként erre: 36. - 12d083b51b)
2017. dec. 29. 12:38
Miért? MIT értesz "ilyen" alatt?
36. 12d083b51b (válaszként erre: 32. - Imaginary)
2017. dec. 29. 10:28

Én pedig nem "ilyenre" vágyok!

Ezért most bevésem ide, hogy milyen tv-műsorokat, sorozatokat szoktam nézni, figyelemmel kisérni, talán lesz valaki, aki "szintén zenész". :))


Leginkább a

-Travel Channel adón: Expedíció az ismeretlenbe... régész-történész gyerek utazgat a világban, olyan helyekre megy, ahol éppen valami régi-régi rejtélynek, titoknak a nyomában járnak a szakemberek. Pl. 2x is volt itt nálunk Attila sírjának kutatásánál, ill. egy további alkalommal Szulejmán türbéjének kutatásán... vagy Kambodzsában egy ősi város nyomaira bukkantak, ott is készített egy filmet az addigi feltárásokról. De az inkák-maják nyomai felkutatásánál is ott volt, hogy a spanyol hódítók megjelenése után hova kerültek, mentek, bújtak ezek az emberek... és még sok-sok hasonló dolog...

- Nemzetközi házvadászok... gazdag angol-amerikai nyugdíjas párok vesznek villát a dél-tengereken, szigeteken. Csorog a nyálam, amikor az ingatlan ügynök a szebbnél-szebb ingatlanokat mutogatja. Persze a naccságának hol ez, hol az nem tetszik... (ha más nem, a sarokban megbúvó pók színe!) vagy éppen az egyetemre járó ösztöndíjas diákok keresnek itt Európában valami általuk is megfizethető albit, és totál le vannak azon ájulva, hogy a pénzükért milyen kis lyukakat lehet itt kapni...


Viasat Nature:

- Szuper állatorvos, kutyáknak, macskáknak egyéb házi kedvenceknek készít, és operál láb-nyak-csigolya protéziseket angol állatorvos. Saját totál felszerelt, nemzetközi hírű klinikája van...


Ha jól emlékszem korábban a Nat-Geon volt egy sorozat, állatorvosok a vadonban. Gyakorlatilag egyetemet végzett, medikák, gyakornokok dolgoztak afrikai szafariban... és amikor mutatják, hogy az oroszlán a száját nyalogatva méregeti a csajt, aki közben azt mondja: csak tudnám, hogy miért haragszik rám a házi feladatom???


Nem sorolom tovább. Téma részemről feldobva, talán lesz valaki akinek szintén vannak ebben a témában hasonló figyelem-felhívó, ismeret megosztó hozzászólása.

35. Elliot (válaszként erre: 31. - 12d083b51b)
2017. dec. 29. 10:17

Hópihe, szállj már kicsit magadba. egy éve nem fogysz kistányérral, ezért talán Guruljka a felelős?

Ne egyél és kész, Guruljkát meg ne provokáld, :D

Nem ő vagyok más, friss néven, de visszaolvastam a kevesebbet diétát fórumot... szerintem, lazits , fogadd meg, evés helyett sétálsz, na de hogy sok fórumba beirod milyen remek ötletet teláltál? ez kb senkit nem segit, de főleg téged....

Találj végre valamit ami leköt, szép napot. Nem válaszolok.Én voltam, uff

34. Guruljka (válaszként erre: 32. - Imaginary)
2017. dec. 29. 10:12
Én egy másik portálon is jelen vagyok. Sajnos "a fész" sokakat elszipkázott onnan, de ott sokakat személyesen is ismerek, sok tali volt már, némelyiken én is részt tudtam venni.
33. Guruljka (válaszként erre: 31. - 12d083b51b)
2017. dec. 29. 10:10

irodalmi linkem kevesebb van, és az is a német irodalommal kapcsolatos.


A link azért jó "műfaj", mert csak az olvassa el, akit érdekel, és kevés helyet foglal. :D

2017. dec. 29. 10:03
Mert ilyen "beszélgetésre" máshol nincs lehetőségem.
31. 12d083b51b (válaszként erre: 30. - Guruljka)
2017. dec. 29. 10:03

Akkor tedd azt te is!

És ha oda rakod fel abban a témában a talált, gyüjtögetett linkjeideit, majd akkor azokból a linkekből is tudnak csemegézni azok, akiket érdekel, és még esetleg hálásak is lesznek neked érte!

Mindent a maga idejében, a maga helyére!

30. Guruljka (válaszként erre: 29. - 12d083b51b)
2017. dec. 29. 09:53

Én nem szeretnék fórumot nyitni, rengeteg van már. A pontszámok nem érdekelnek. :D


Van a "mit olvastál mostanában?", de kevesen számolnak ott be az olvasmányélményről, inkább csak címeket sorolnak.

29. 12d083b51b (válaszként erre: 28. - Guruljka)
2017. dec. 29. 09:49

Igazad van, azért is írtam itt a 24. hozzászólásomban, hogy most a régi fogyós fórum helyett hol talál meg az, aki segíteni tud, akar a korábban már elkezdett módszerem gyakorlati végrehajtása terén.

Ahogy írtam is, kár lenne még ebből a fórumból is fogyós fórumot csinálni.


De egyébként az irodalmi témájú fórum engem is érdekelne, bár az utóbbi években a tv-ben is inkább a természetfilmeket, a régészeti feltárásokat, ill. az u.n. útleírásokat, tájakat, embereket, szokásokat, stb. stb. bemutató filmeket nézek.


Lehet, hogy megérné ezekről is egy-egy új fórum kiírást csinálni, és akkor kiderülne, hogy rajtad, rajtunk kívül vannak-e még mások is ilyen érdeklődési körrel.

Csinálj egy ilyen fórumot, és akkor ott tudsz ilyen témákat felvetni, egész biztosan lesznek, akik majd csatlakoznak.

2017. dec. 29. 09:05
És ha valaki irodalmi vagy akár más témát hoz ide, hálás lennék, mert beszélgetni nem csak a fogyásról lehetne.
2017. dec. 29. 09:04
Bocsánat a pontokért a vesszők helyett, sajnos gyakran eltévesztem.
2017. dec. 29. 09:03

Én nem fogok itt sem, és másutt sem példálózva beszélgetni.

Szakember alatt arra gondoltam, hogy előfordult már, hogy pl. egy könyvelő került elő tanácsokkal, vagy szakápoló egészségügyi kérdésben. Úgy emlékszem, gyerekorvos is adott már tanácsot.


Ha arra gondolsz. Hópihe, hogy elég gyorsan hozok linkeket, az azért van, mert elég sok időt szánok a keresgélésre, olvasgatűsra akkor is, ha nem beszélgetek közben, hanem csak utánanézek valaminek, és tudom, hol keressem az információt, hogy bemásoljam a linket. Én több helyen szoktam utánanézni dolgoknak, és igyekszem mindig pártatlan és hihető. reális anyagot találni, már a magam véleményét kialakítandó is.

Nem vagyok semmilyen szakértő, és agymosással sem foglalkozom. Vannak saját tapasztalataim, elolvasom vagy hallom mások tapasztalatait.


Biológiával egy időben intenzívebben foglalkoztam, és a táplálkozással is már 30 éve kezdtem szakirodalmat gyűjtögetni. lehet, hogy pár alap információt másképpen dolgozok fel, mint az, aki az anyagcsere alapjairól se nagyon hallott még. Ez másnak nem hibája, nekem nem kiváltságom. Ami linket hozok, el lehet olvasni és értelmezni, mert azért hozom. El lehet rajta gondolkozni, kicsipegetni belőle a hasznosat. Nincs vele más szándékom. És ha valaki azt mondja, hogy ebben vagy abban nincs igazam, nem okoz vele lelki stresszt. Nem egyszer elismertem már, hogy a másiknak van igaza. Nem szégyen az.

2017. dec. 29. 08:31
Nekem ha személyeskedés nélküli válasz kell, a gyakorira megyek. Csevegni pedig ide.
2017. dec. 29. 08:09

Mivel ez a fórum egy általános csevegős, beszélgetős fórum, és nem szeretném ezt a fórumot is átalakítani fogyós fórummá (van már belőle éppen elég!) és nem mindenkit érdekel ez a téma, csak szeretném tudatni veletek, hogy azóta a:


"Kezdjünk együtt neki az életmódváltásnak!"


fórumon beszélgetek hasonló gondokkal küzdőkkel. Minden sorstársat, ill. segíteni akaró hozzászólásokat, támogatókat szeretettel várok.


[link]


Ez nem reklám, és nem toborzás, csak ahogy jeleztem, nem szeretném eltéríteni a fórumot az eredetileg kiírt céljától.

23. andi6020 (válaszként erre: 3. - Katinkaboszi)
2017. dec. 29. 08:04
nincs
22. 31bc25d879 (válaszként erre: 21. - 12d083b51b)
2017. dec. 29. 07:55

Biztos, hogy működik. Nyilván teljesen más, ha egy szelet zsíros kenyeret eszem vagy ötöt, ha 20 dkg sült krumplit eszem vagy fél kg-ot. Működnie kell.

Nem eszel dugig, totál jól lakásig. Kevesebb kalóriát viszünk be.


Erről jut eszembe: egy kolléganőm mondta egyszer: elég egy falatot enni, hiszen a többi is ugyanolyan ízű:)

21. 12d083b51b (válaszként erre: 17. - Unom)
2017. dec. 29. 07:31

Köszönöm! Most adtad vissza a hitemet! Akkor csak megéri tovább csinálni???


Megkérdezhetem, hogy mennyi idő alatt ment le ez a többlet, és hogy mi az, amire különösen odafigyeltél, amit mindenképp tartani célszerű??

Szívesen venném, ha alapvető, lényeges dolgok felsorolásával, segíteni tudnál. Köszönöm!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook