Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért jó egy kis tesó? fórum

Miért jó egy kis tesó? (beszélgetős fórum)


28. f.frezia (válaszként erre: 17. - Papája)
2021. júl. 5. 06:21

Ez sem így van.

Nálunk a 2 gyerek nagyon jól elvan, lekötik egymást, játszanak. Sokkal jobban elvoltak kettesben akkor is, mikor kicsik voltak, mint mikor csak 1 volt. Könnyebb volt főzni, takarítani is, mert lefoglalták egymást.

Hozzáteszem, nálunk csak 20 hónap van közöttük, direkt kis korkülönbséget szerettünk volna és összenőttek.

Egy gyereknek legnagyobb ajándék a testvér. Én így gondolom.

A nagyobbik lányomnak van 2 egyke osztálytársa. Folyamatosan azt hallom az anyukáktól, hogy unatkozik otthon a gyerek, állandóan azt szervezik, hova mehetnek át játszani vagy hívnak magukhoz valakit.

Nálunk ilyen nincs. Örülnek ha átjön valaki vagy ha ők mennek, de ha ez nincs, eszükbe se jut engem nyaggatni, hogy unatkoznak, mit csináljanak..

27. Mayalina (válaszként erre: 26. - Timycat)
2021. júl. 5. 00:45
Köszi, hogy leírtad. 64 már tényleg a vonalob túl van...
26. timycat (válaszként erre: 24. - Mayalina)
2021. júl. 4. 17:16

Én 37, férjem 64.

Persze inkább férjem a túlkoros egy gyerekhez, de már én is csak megkönnyebbülten nézem, ahogy a barátok, barátnők "vesződnek" a babáikkal, kisgyerekeikkel, cseppet sem irigylem tőlük.

Férjem anno 4 gyereket akart, én max. 3-ra vállalkoztam, de aztán másként alakultak a dolgok.

25. Altair
2021. júl. 4. 15:10

Én, akiket egykeként ismerek, azoknak általában erősebb az érdekérvényesítése, ugyanakkor önző, egocentrikus, és gyakran ezekből kifolyólag idegesítő alakok. (nem általánosítok, ilyeneket ismerek)

Akiknek van testvérük, könnyebben alkalmazkodnak, kompromisszumra hajlandóbbak, a közös élet is egyszerűbb velük. Szociálisan fejlettebbek.


Lehet, csak az én ismerősi körömben ilyen irányúltságú ezekben az esetekben a nevelés, ugyanis azzal sokat lehet ezeken javítani/rontani. Egyébként mindkét verziónak vannak előnyei, hátrányai.

24. Mayalina (válaszként erre: 23. - Timycat)
2021. júl. 4. 13:22

Huh, ez elég erős érv volt, és nagyon megértem a férjedet.

Megkérdezhetem, mit takar az, hogy benne vagytok a korban? Csak mert manapság egyre gyakoribb a későbbi gyermekvállalás.

23. timycat (válaszként erre: 1. - Mayalina)
2021. júl. 4. 10:54

Egy testvér ajándék. Persze a szülőknek óriási a felelőssége, hogy milyen lesz a testvérek közötti viszony. Nem kell a tesóknak mindig mindenben egyet érteni, egy húron pendülni, de mindig ott lesznek egymásnak, jóban-rosszban.


Férjem mostanában nyüsszög azon, hogy nincs testvére. Egymás utánjában halt meg több idősebb rokona, köztük az anyukája is és nincs kivel megosztani ezt a terhet. Itt vagyunk neki mi a mostani család, de nekünk nincsenek régi közös emlékeink az eltávozott rokonokról. Most szembesült azzal, hogy minket leszámítva baromira egyedül van a világban.


Nekem egy féltestvérem van, 10-11 év korkülönbséggel. A szüleink miatt nem alakult ki jó testvéri viszony. Már bőven felnőtt fejjel próbálunk ezen javítani. Maradjunk annyiban, hogy alakul.


Az én gyerekem sajnos egyke, igaz van egy féltestvére de hatalmas a korkülönbség. Szerettünk volna kistestvért neki, de nem jött össze. Férjem mostanában emlegette, hogy kellene még 2-3 gyerek. Csak hát már erősen benne vagyunk a korban. A gyerekünk is már 13 éves. Már nem lenne olyan a kapcsolatuk mint a kis korkülönbséges tesóknak.


Ha szeretnétek még gyereket és "meg is engedhetitek magatoknak" akkor hajrá! Nincs mire várni. A kisfiad/kislányod hálás lesz a testvérek/testvérei miatt.

22. Mayalina (válaszként erre: 21. - Bellabi)
2021. júl. 4. 09:22
Huh, együttérzek veled!
2021. júl. 4. 01:11
Mindig van kire számítania a gyerekeknek. Anyum és a növére imádták egymást, mindig jó testvérek voltak, szinte veszekedés nélkül. A bátyjával 10 percig nem bírtak meglenni egy légtérben veszekedés nélkül. De ha bármelyik bármi bajban volt, elsöként a másikra számíthatott, utolsó eröig segítették, támogatták egymást. Gyakran nézem a gyerekkori családi fotót róluk, mindig azt hittem nekem is ilyen lesz. Zsigerböl nagycsaládra vágytam, 3 gyerek, esetleg 4. Az elsö után több nem jött össze. Nem tudom, fel lehet-e ezt dolgozni valaha.
2021. júl. 4. 00:27

Köszönet minden érdemi válastolónak!

Az ok, amiért indítottam fekháborítóan egyszerű.

Barátokkal beszélgettünk, egyik szerint az egyke az ideális, a másik szerint a tesós verzió. Közel azonos korú gyereke van mindenkinek.

Egyszerűen kíváncsi voltam, milyen nézőpont jöhet még. A negatívumokra azért nem vagyok kíváncsi, mert a mai, panaszkodós, fikázós világunkban kb csak olyat lehet találni, olvasni.

Szóval kifejezetten a jó oldala érdekel.


Párat mondtak nekem is, megosztom veletek.

Tesó szempontból a nagy felelősséget, példamutatást tanul. Mindkettőnek lesz valaki, akire bizton számíthat - megfelelő nevelés mellett persze.

Közös és felejthetetlen élmények.


Szülő szempontból:

Könnyebb, mert lefoglalják egymást, a kicsi sokat tanul a nagytól, amit az elsőnek még te tanítottál meg szülőként,

Kevesebb para, mert a nagyobbikon már begyakoroltad a szülőséget.


Egyébként meg: ha ezzel bárkinek is segít a topik egy döntés meghozatalában, az miért lenne baj?

Sőt, én remélem, hogy ezzel esetleg galakinek tudtam, tudtunk segítséget nyújtani. ❤

19. loch ness (válaszként erre: 17. - Papája)
2021. júl. 3. 15:08

Szerintem aki békét és nyugalmat akar, az ne is vállaljon gyereket :) A szülőség nem erről szól.


Nekem az a véleményem, hogy a gyereknek alapvetően az a jó, ha testvére(i) van(nak). Aztán hogy a kapcsolatuk hogyan alakul az egyes esetekben, más kérdés, de ebben a nevelés nagy szerepet játszik.

18. loch ness (válaszként erre: 16. - Andi6020)
2021. júl. 3. 15:06

Nem kell lehiggadnom, mert nem vagyok ideges. Ellenben te annak tűnsz...


Nem ez a beszólogatás, hanem az előző hozzászólások. Azokra céloztam. Lehet, hogy kicsit egybemosva írtam a hozzászólásomat, azért értetted így. Akinek más a véleménye, nyilván szóvá teheti. Más kérdés, hogy a rossz testvérkapcsolatot azért nem igazán tartom jó érvnek, mert mindent el lehet rontani, ami alapjában jó és szép, de azért nem érdemes eleve lemondani róla, mert hátha nem lesz jó... A testvérkapcsolat nagyrészt a családi hangulaton és a nevelésen múlik. És persze, benne van a pakliban, hogy normális és szeretetteli nevelés mellett is utálják egymást a testvérek, de szerintem az ILYEN az nagyon ritka.

Nekem mindig többgyerekes ismerőseim, barátaim voltak/vannak, az alapján írtam le a tapasztalataimat. És ahol több gyerek van, tehát kettőnél több, ott még nagyobb a lehetősége annak, hogy mindenki megtalálja azt, akivel jóban van. Akár három gyereknél is látom, hogy az egyik testvérrel a másik kettő másképp van jóban, máshol találnak közös pontot.

17. papája (válaszként erre: 1. - Mayalina)
2021. júl. 3. 11:10

Szülő szempontjából, ha békét és nyugalmat akarsz, akkor 1 gyerek elég.

Testvér szempontjából ezt előre senki nem tudja mi a jó, mi lesz jó éppen nálatok a ti gyerekeiteknek. Ezt még te sem tudhatod előre.

16. andi6020 (válaszként erre: 10. - Loch ness)
2021. júl. 3. 07:02
Mi az, hogy valaki előhozakodik ezzel is? És az miért beszólás? Van ilyen is sajnos. Érdemi válasz és tény az, hogy vannak nagyon szar testvéri kapcsolatok. Gúny meg aztán semmi nem volt abban amit írtam. Higgadj le.
15. Fisica
2021. júl. 2. 23:01

Azt gondolom ha valakinek előnyöket kell felsorolni, akkor ne vállaljon kistesót.

Ha valóban akarod, akkor ez fel se merül.

14. 346cfad937 (válaszként erre: 7. - NomNom)
2021. júl. 2. 22:50
Vagy segítsünk apát meggyőzni. 🙄😄
13. trapiti (válaszként erre: 1. - Mayalina)
2021. júl. 2. 22:01
Amúgy én nem tudok sok előnyt felsorolni, emiatt nincs is több gyerekünk. Az egy aki van elégedett a helyzetével, sosem akart tesót.
2021. júl. 2. 21:57
Praktikus, kis helyen elfér...
11. Guruljka (válaszként erre: 3. - Loch ness)
2021. júl. 2. 21:35
Igazad van az adott korkülönbség mellett.
10. loch ness (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2021. júl. 2. 21:19
Sejtettem, hogy valaki előhozakodik ezzel is... Persze, előfordulhat ilyen is, de ez a ritkább. Egyébkén meg sokadik fórumnál nem értem, miért kell érdemi válasz helyett beszólogatni a fórumindítónak, meg gúnyolódni vele. Véleményeket kért, nem döntést, és nyilván gondolkodik rajta eleget, azért kérdezett meg másokat is. Az embernek elmegy a kedve a fórumozástól, az esetek 99%-ában a válaszolók kicsinálják a fórumindítót.
9. andi6020 (válaszként erre: 5. - Loch ness)
2021. júl. 2. 21:05
Nem hát. Lehet valakinek tök fos testvére is. Akkor meg inkább ne is lenne. Lutri ez is, mint minden rokoni kapcsolat.
8. Scherlock (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2021. júl. 2. 20:50
😄
7. NomNom (válaszként erre: 1. - Mayalina)
2021. júl. 2. 20:40

🤦‍♀️

Segítsünk eldönteni h legyen második gyerek?

6. andi6020 (válaszként erre: 1. - Mayalina)
2021. júl. 2. 20:20
Mi lenne, ha gondolkodnál kicsit?
5. loch ness (válaszként erre: 4. - Df1e1c376c)
2021. júl. 2. 20:20
Nem tökmindegy a gyerek szempontjából. Azért az nem mindegy, egyedül növekszik-e fel valaki, vagy testvérrel/ testvérekkel... Nagyon nem ugyanaz a helyzet a kettő.
4. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Mayalina)
2021. júl. 2. 20:15

A nagyteso csak ne szoljon mar bele! Foleg nem 3 evesen. Gondolom, nem o tartja el es neveli fel,

Agyerek szempontjabol tok mindegy. Felno abbban, amiben van.


Ki tudod csengetni "az arat" meg tudod oldani a gyerekelhehyezest?Te szretnel meg egyet?

2021. júl. 2. 20:04
Mert jó :) Egy testvér egyszerűen jó és csodálatos ajándék. A közös élmények, a közös félszavak, amiket csak ők értenek, felnőtt korukban is, a közös gyerekkor, család... Nem tudom észérvekkel megmagyarázni, majd biztos jön, aki megteszi. Szóval testvérként nagyon jó, szülőként meg... Sok családot ismerek két, három és még több gyerekkel, és élvezik a gyerekek csivitelését, a testvérek közös játékát, beszélgetését, egymás segítését. Persze van balhé és ordítás is, de hol van az a család, ahol folyton csak mosolyognak egymásra? Szóval hajrá! :)
2. Domimami (válaszként erre: 1. - Mayalina)
2021. júl. 2. 19:53
Ez most komoly?
2021. júl. 2. 19:44

Sziasztok!

Szeretnén öaszegyűjteni az előnyeit annak, ha a 3 éves gyerekem mellé kistesó érkezik.

Mind szülői, mind testvéri oldalról szeretném az előnyöket összestedni.

Segítetek? :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook