Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A tesómnak 5 gyermeke van (diplomás) esélye sincs munkát találni.. Lesz így a nyugdíja? fórum

A tesómnak 5 gyermeke van (diplomás) esélye sincs munkát találni.. Lesz így a nyugdíja? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
97. beata21bea (válaszként erre: 23. - Vikilány)
2012. nov. 19. 13:35

Ne írja bele!!! Én tudom, nekem 4 gyerek van. 8,6,2,1 évesek.(diplomám is van, igaz, az csak 1)

Szóval egyáltalán nem írom bele, ha rákérdeznek, van e gyerek, igen-t mondok, de nem részletezem...

2012. nov. 19. 13:31

Lassan elfogynak a helyek külföldön is :)

Komolyra fordítva a szót, nekünk 30 év múlva TÉNYLEG nem lesz nyugdíjunk.Hiába ér egyszer véget ez a recesszió, lejtő...stb.

Másfél millió aktív dolgozó van jelenleg ebben az országban!!!! Ez nagyon kevés.Az állam egyik legnagyobb bevétele a dolgozó utáni béradó.Ez nem túl sok.....

95. csepregineandi (válaszként erre: 93. - 0a84e34983)
2012. nov. 19. 13:25
Na szerintem meg nem .
94. csepregineandi (válaszként erre: 92. - 34c48a3825)
2012. nov. 19. 13:24
Azzal egyet értek mindenki maga döntse el ki melyik országban él csak akkor ott tanuljon komoly pénzekért szakmát nem tudom te mennyire örülsz annak hogy amit adót befizetsz abból taníttatják a gyerekeket és utána mint aki jól végezte dolgát elballag más országba hasznosítani a tudását ? Azt meg hogy mindenki más, arra irtam hogy gyermeket ki mennyit mikor szeretne saját maga döntse el és az saját maga gondoskodjon róla mi lesz ha nyugdíjas lesz.
93. 0a84e34983 (válaszként erre: 92. - 34c48a3825)
2012. nov. 19. 12:50
Na,igen....
92. 34c48a3825 (válaszként erre: 91. - Csepregineandi)
2012. nov. 19. 12:11

Hm...talán mindenki maga döntse el, hogy melyik országban él.


Talán nem kellene ideordítanod, hogy "kezét-lábát törnéd le" annak, aki nem ott él, ahol te mondod, majd a következő mondatban odaírni, hogy " mindenki más csak ne ítéljünk mást a mi szempontunk alapján mert nincs két egyforma élethelyzet".

91. csepregineandi (válaszként erre: 90. - Kékpille)
2012. nov. 19. 09:29
Igen 19 évesen szültem és van munkaviszonyom mert családi okból szüleim halála miatt nem tudtam tanulni nem voltam még 16 mikor már dolgoztam és a gyerekek közt is vissza mentem dolgozni ugyanoda most is négy órásba dolgozom és egyébként mivel volt jobb még nem azok vezették a nyájat akik, a 13.ik havi nyugdijjal nekem mint nagycsaládos nem kell adót fizetnem remélem életerős dolgozó emberek lesznek a gyerekeimből és én az én nyugdíjamról gondoskodom nem az államtól kérem de hol van az még nálam nagyobb luzerek cigányok szülnek nyakra főre eltartják őket akik dolgoznak kilopják a másik szemét meg mindent a valaguk alá tesznek na miattuk ne legyen gyerek párti nyugdij.éN A KEZÉT LÁBÁT TÖRNÉM ANNAK AKINEK A DOLGOZÓK PÉNZÉN KÖZOKTATÁSBA TANULTAK ÉS KI MENNEK KÜLFÖLDRE DOLGOZNI AZTÁN MINDENKI AZ SZAJKOZZA HADD MENJEN MERT OTT JÓL KERES DE HA ITT MARAD MAGYAR ORSZÁGON AKKOR IDE ADÓZIK ÉS NEM KÜLFÖLDRE ITT IS LEHET MUNKÁT TALÁLNI CSAK BÜDÖS A MUNKA ÉS GYORSAN AKARNAK MEGGAZDAGODNI HA OLYAN JÓ LENNE KÜLFÖLDÖN MINDENKI OTT ÉLNE DE MIND EGY IS . Mindenkinek megvan a maga véleménye egy bizonyos dologról ugy mint hány gyerek , milyen lakás milyen kocsi milyen politikai párt ezért vagyunk emberek mindenki más csak ne itéljünk mást a mi szempontunk alapján mert szerintem nincs két egyforma élethelyzet csak bizzunk abban hogy egészségesen fel tudjuk nevelni gyermekeinket és ki tudja mit hoz a jövö az én életem is 14 évesen egy autóbalesettel egy csapásra megváltozott csak remélni tudom hogy ez nem történik az én gyerekemmel :)
90. kékpille (válaszként erre: 89. - Csepregineandi)
2012. nov. 18. 15:11

Mivel a nyugdíj nem takarékpersely, ezért az aktívan dolgozók a már "nem dolgozók" tehát nyugdíjasok nyugdíját teremtik elő.

Úgy mint én most a mai "már nem dolgozókét".


Ha jól számolok, akkor az első gyermeked 19 évesen szülted.

Munkaviszonyod van egyáltalán?


Egyébként csak reménykedj.

Van rá sansz, hogy igazad lesz, amíg az vezeti a nyájat, aki.

2012. nov. 15. 12:05
Ugyan rég nem irt senki a fórumba de azért megosztanék egy gondolatot .Én mint négy gyermekes édesanya kikérem azt a véleményt hogy az államnak szültem nagylányom 15éves lesz de még soha ingyen semmit nem kaptunk mert a párom hál isten olyan helyen dolgozik 18.éve hogy megfizetik a munkáját és nem szorultam senki segítségére . Azt bevallom hogy ugyan nem kértem de iskolásoknak felét kellett fiztni a könyveknek de ezen kívűl semmit , nos ez szerintem egy élet felfogás vagy hit nevezze ki minek szeretné de soha eszembe nem jutott hogy azért szüljek mert az állam ad valamit csupán a saját életünk megszervezése mindennapok megélése jó és rossz dolgok átélése ami foglalkoztat . Hogy miből lesz nyugdíjam nem hinném hogy bárki is számon kérhetné ezt a mai világban honnan tudjuk hogy lesz e egyátalán és az sem mellékes hogy amire mi nyugdijasok leszünk én mint 34éves anya a gyermekeim dolgozni fognak "remélem" és a velem egykorú emberek nyugdíját teremtik elő harminc év múlva, tehát aki úgy érzi ne vállaljon gyermeket de ha ne adj isten nálunk is bevezetik azt hogy aki gyereket nevelt azután kap nyugdíjat én biztosan fogok kapni ha nem az legyen majd harminc év mÚlva az én problémám .
2012. okt. 24. 16:12
5 gyerekkel elhelyezkedni? Gyerek nélkül alig bírtam munkát találni. 8,5 év munkaviszonyom van összesen, 27 vagyok, esély nincs a nyögdíjra. Jó ha 10 évem lesz ebben az életben.
87. bd55e3f068 (válaszként erre: 51. - 0a84e34983)
2012. okt. 24. 16:09
Bennem is rögtön ez ötlött fel. Ha előre elhatározta, hogy neki úgysem lesz munkája, akkor hogy képzelte el a megélhetést?
86. f9811ae891 (válaszként erre: 1. - Vikilány)
2012. okt. 24. 15:59
A Jóisten tudja. Először is az lenne a kérdés, hogy egy 5 gyermekes családnak hogy lehet biztosítani a fennmaradását ebben az országban??! Aztán ha az sikerült, majd akkor jöhet a következő kérdés, hogy lesz-e nyugdíja, vagy ha igen akkor mennyi.
85. syria (válaszként erre: 83. - Sasmadar)
2012. júl. 9. 16:32

Tévedsz. Alapellátás van annak, aki fizeti a TB-t. (Más kérdés, hogy milyen színvonalú.) Akinek nincs, az borsos árat fizet, ha elmegy a háziorvoshoz, vagy mondjuk laborvizsgálatra.


Hol van leírva, hogy az alkotmányból már kivették a TB-t? Szerintem ez hülyeség.


Nem vagyok naiv, csak hiszek abban: nem lehet, hogy 35-40 ledolgozott év után az állam ne gondoskodjon az idősekről. Akik most 20-30 évesek, azoknak még van idejük, hogy gondoskodjanak magukról. De mit csináljon az az 50 év feletti, aki eddig rendesen adózott és fizette a járulékokat?

84. michelle.r (válaszként erre: 83. - Sasmadar)
2012. júl. 9. 15:58
Jön a kötelező egészségbiztosítás ;)
83. sasmadar (válaszként erre: 78. - Syria)
2012. júl. 9. 14:59

TB már most sincs. Csak adó van. Aztán vagy kapsz szolgáltatást vagy nem. Ha állambácsi meggondolja magát akkor jó nagy szívás lesz még itt.

Ugyanis az alkotmányból már kivették a TB-t.


A naívak még hisznek abban, hogy lesz nyugdíjuk?

82. f64f0d9a69 (válaszként erre: 54. - Vikilány)
2012. júl. 9. 11:54

Magántanár?

Akár még jó is lehet.

[link]

81. f64f0d9a69 (válaszként erre: 69. - Loch ness)
2012. júl. 9. 11:40

Kedves loch ness!

A többgyerekes anyák többsége nem az államon akar élősködni. De vannak akik kifejezetten ezért szülnek... :(

Mindenki annyi gyereket szüljön, amennyit fel is tud nevelni! Mert bármi történhet. :(

Az államtól semmi nem jár, adható!

Nagyon sokan terveztek több gyereket, mint amennyi végül megszületett. Az embernek alaposan meg kell gondolnia mire is vállalkozik - mégpedig hosszútávon.

Szóval szerintem a családok maguknak szülnek elsősorban. Mindenki a maga kontójára tegye és ne a máséra...

Magyarország egyáltalán nem családbarát. Semmilyen téren :(((

2012. júl. 8. 16:17
Nagyon bátor tesód van! 5 gyerek a mai világban??:-OO
2012. júl. 8. 16:09
Max özvegyi nyugdíja lehet majd a férje után,persze ha megéri azt a kort..
78. syria (válaszként erre: 76. - Michelle.r)
2012. júl. 8. 11:47
Igen, ez így van. De a semmiből hogyan lehet befizetni a nyugdíjjárulékot? És azt se felejtsük el, hogy annak, akinek nincs jogviszonya, a TB-t is fizetnie kell, ha nem akar horrorisztikus összegeket kiadni egy-egy betegség alkalmával.
77. syria (válaszként erre: 56. - Cirmoscicajaj)
2012. júl. 7. 10:58

Pedig jó eséllyel nem lesz. Maximum annyi, amiből esetleg futja 4 guriga WC papírra egy hónapban. :(


Pl. nekem azért van veszélyben a nem is olyan távoli nyugdíjam (bő három és fél év), mert te és a korosztályod nem dolgozik, mert nincs hol! Ugyanis a nyugdíjakat az aktív dolgozók járulékaiból fizetik. Ha nincsenek ilyenek, akkor miből fizetnének?


Aggódás helyett próbálj valamilyen öngondoskodást találni.

2012. júl. 5. 15:08
Egyébként egy-két éve olvastam egy cikket, talán az indexen, hogy max. 5 év nyugdíjidőt meg is lehet vásárolni. A pontos számokra már nem emlékszem, de meghatározott összeg befizetésével úgy tekinti a rendszer, mintha az is egy ledolgozott év lenne.
75. michelle.r (válaszként erre: 11. - Vikilány)
2012. júl. 5. 15:07

25 éves kora óta folyamatosan szül? Komolyan irigylem a bátorságát és a szervezőképességét, hogy öt viszonylag kicsi gyerekre egyformán figyelni tud.


Egyébként nem emiatt nem lesz nyugdíja. Az államtól szinte biztosan nem. Még akkor sem, ha tényleg mindent megtennének, és akarnák. Üres a kassza és mi e fenétől töltődne?

Jobban jár, ha - feltéve ha van még energiája - kitalál magának valamit, amit önállóan is tud végezni.

Őszintén szólva én sem vennék fel senkit öt kisgyerekkel állandó munkára.

74. 34c48a3825 (válaszként erre: 69. - Loch ness)
2012. júl. 5. 11:36

Na, akkor GONDOLKODJUNK.


Az, hogy családi pótlékot, gyest, gyedet, tgyást és aki gyetet, az még azt is kap az államtól s mindezt 8 évig tartó nyugdíjszerző időként tartják maximum számon, az a gyerekvállalás, a jövendő adózók ELISMERÉSE az állam által.

Persze, mindig lehet sírni, hogy kevés, de sokkal több, mint amit megengedhet magának egy gazdag ország is, nemhogy a miénk, mégis van.


ÖRÜLNI kell neki, nem sírni, hogy kevés.


3 gyerekem van, úgyhogy ne oltogass.


A fizetésemet pedig a MUNKÁMÉRT kapom.


A gyerekvállalásért pedig gyest, gyetet, csp-t, tgyást, járulékkedvezményeket a munkába visszatéréskor, maximum 8 év nyugdíjszámítási időt, valamint védettséget kapunk. Ezen kívül mi kellene még?!


Az pedig minden gondolkodó ember számára nyilvánvaló, hogy a juttatások egy tollvonással megszüntethetők, így nem szabad azokra blazírozni.


Hű, de szörnyű.

73. szinesceruza33 (válaszként erre: 71. - Szinesceruza33)
2012. júl. 5. 11:28
"csak az érdekelte hogy mennyi nyugdíjja lessz hogy beleszámolják e ezeket az éveket." INNEN le maradt egy NEM az elejéről. NEMCSAK : )
2012. júl. 5. 11:24
egyébként a nővéreméknek is 5 gyermeke van : )
71. szinesceruza33 (válaszként erre: 69. - Loch ness)
2012. júl. 5. 11:23
Köszi ez jól esett hogy valaki kiáll a sokgyerekesekért ! A nővérem nem azért vállalt ennyit mert ennyit akart csak a férje vallásos és szereti őt és ezért szült neki ennyit. De higgyétek el imádja mindet és az ovónők is tudják hogy mindent megadnak nekik nem az államnak szülték hanem maguknak csak az érdekelte hogy mennyi nyugdíjja lessz hogy beleszámolják e ezeket az éveket.
2012. júl. 5. 11:18

Szép gesztus a néptől hogy még mindig tűr!Az állam amit a jobb kezével ad,a ballal a dupláját

lopja ki a zsebekből.Soha nem látott népnyúzás folyik... :((

69. loch ness (válaszként erre: 59. - 34c48a3825)
2012. júl. 5. 11:11
Ezt valakinek mindig muszáj bedobni... Mintha egy többgyermekes anya az államon élősködne. Az államnak lesz haszna aztán a felnőtté vált gyerekekből, az az evidens, hogy támogassák a gyereket vállalókat. A szülők is megdolgoznak a gyerekneveléssel, senki ne mondja nekem, hogy az olyan egyszerű feladat. Szóval, ez nem gesztus, hanem érdek, és jár. Ilyen alapon az is gesztus a munkahelyedtől, ha fizetést ad neked.
68. 34c48a3825 (válaszként erre: 65. - B486c9cf7d)
2012. júl. 5. 11:06

Ez értelmezhetetlen, amit írsz.


Azok a művészek, akik az előző rendszerben dolgoztak, azért nem kapnak normális nyugdíjat, mert a rendszerváltáskor ELTŰNTEK az állami nyilvántartások, az irodák megszűnésével és átszervezésével.


'89 előtt nem úgy működött, ahogy te azt elképzeled.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook