Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért fontos, hogy foglalkozzunk a babánkkal, nem egyszerűbb csak hagyni? fórum

Miért fontos, hogy foglalkozzunk a babánkkal, nem egyszerűbb csak hagyni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
46. spinneli (válaszként erre: 40. - Molyka)
2010. okt. 17. 20:59

Mert egy megrekedt érzelmi szintet tükröz, a babák orális szakaszát,ami kb. 18-19 hónapos korukig tart.

Ha szakember vagy, nyilván érted, hogy miről beszélek.

45. Molyka
2010. okt. 17. 20:59

Már bocs, de tényleg ennyire korlátolt egy-két ember itt a fórumon? Nem fogja fel, hogy mit miértkérdezek???

A gyereknevelést nem könyvből tanulja az ember, így azt nem is olvashatta sehol senki.


Ismerek olyan gyereket, aki először olvasott mesét az oviban hallott, és kb. egy mondókát nem ismer.


Véleményem erről van, de azt szeretném tudni, hogy Nektek mi erről a véleményetek, hogy miért kell mindezt már pici korban megadni a gyereknek.


Világos?

2010. okt. 17. 20:59

Nem vicc, nem tetszik odébb lehet állni. Hello


ezt írtad nekem a 11.hozzászólásban...pont szakemberre vall.....

43. Talian35 (válaszként erre: 16. - Molyka)
2010. okt. 17. 20:58
Mondjuk az enyéim pont ez a két ellentét, de a kicsiről majd csak később tudok nyilatkozni mert még nem elsős :-)))
42. Szasz23X (válaszként erre: 35. - Molyka)
2010. okt. 17. 20:58
Az a baj, hogy ezt ha innen nézem, akkor valahol jogos a kérdés. Van, akivel szó szerint TÚL sokat foglalkoznak, a széltől is védik, illetve van az, aki nem nézi, hogy mikor "kell" a gyereknek szobatisztának lennie, beszélnie, stb, hanem úgy van vele, hogy majd valakitől megtanulja. Szerintem egyik sem rosszabb a másiknál, maximum azzal, hogy elmulasztod a gyerekeddel a szép pillanatokat, és neki sem lesznek meg ezek az emlékei. De millió egy gyerek felnőtt anélkül, hogy tanultak volna vele, vagy énekeltek volna neki, stb.... És épeszű felnőttek lettek...
41. Talian35 (válaszként erre: 1. - Molyka)
2010. okt. 17. 20:57

Hogy az első kérdésekre is válaszoljak:


az első gyereknek 2,5 éves koráig egyszerűen nem lehetett mesélni. Később aztán az oviban megszerette, igy minden du. és este is van mese. A kicsi pici korától a mesék világában nőtt fel, és imádja! Már egy évesen ott ült a könyv mellett és hallgatta.

szobatisztaság: ezzel én nem szórakozom. Ha nem tetszik neki a pelus, magától fogja jelezni, erőltetni nem szabad tudtommal, mert azzal az ellenkezőjét érem el.

Egész nap viszont biztos nem kell foglalkozni a gyerekkel, mert később hogy lesz egyedül? HOgy tanulja meg élvezni azt is, amikor egyedül játszhat? Sztem sehogy. Nekem is vannak dolgaim, amit el kell végezni valamikor.

Einsteint meg nem akarok nevelni a gyerekekből. Nem jártak óvodásnak tanfolyamokra, nem éreztem, hogy ettől majd sokkal jobban startol felnőttkorában. Hagyom gyereknek lenni - én igy látom jónak. És nem tervezem el már 2 éves korában, hogy feltétlenül egyetemre kell mennie :-)))

40. Molyka (válaszként erre: 33. - Spinneli)
2010. okt. 17. 20:56

Szerinted miért nem normális?


Melesleg mindenféle szarnak elhord az az illető, akiről konkrétan beszélek, mert a közel féléves gyerekemnek nem engedem,hogy az ujját szopja.

39. 388b941089 (válaszként erre: 30. - Molyka)
2010. okt. 17. 20:56
megkérdezhetem, h pontosan milyen szakterületen vagy szakember? :) nekem azok a dolgok amiket írsz teljesen távol állnak bármilyen anyagtól, amit idáig a gyerekneveléssel kapcsolatos témákban olvastam az elmúlt évek alatt...:O
38. homern (válaszként erre: 28. - 388b941089)
2010. okt. 17. 20:56

Anyukám vérbeli óvónő(már egész pici korától az volt az álma,hogy egyszer óvónéni lesz),én dalok/versek és rengeteg játékos foglakozás kíséretében cseperedtem fel.Őszinte szeretettel és teljes odaadással nevelt,ha csak egy kicsit is vagyok olyan jó anya mint ő,már büszke lehetek magamra :)

Nagyon igyekszem :D

37. martin3 (válaszként erre: 16. - Molyka)
2010. okt. 17. 20:55

te milyen szakember vagy? most direkt heccelsz minket?

egy édsanya, aki nem a segélyért szül, az azért ül oda a gyermekéhez(legyen az bármilyen idős) mert szereti, és szeretné a jóra, a szép dolgokra megtanítani, és ösztönösen teszi mindezt!

szerintem egy igazi édesanyánál nem fordulhat elő olyan, hoyg a gyereke az oviban hall először mesét...

és már bocsi, de az általad említett 2 gyerek között ég és föld lesz a különbség, ez összetettebb kérdés, tudod erre mondják, hogy "von zu Hause", remélem érted a kifejezést, de mondhattam volna azt is, hogy ennek a gyereknek "volt gyerekszobája"

36. Molyka (válaszként erre: 32. - 388b941089)
2010. okt. 17. 20:55
:) Engem kiakaszt konkrétan, de ismerek olyat, aki azt mondja, mi értelme a helyesírásnak? Attólmég ő ugyan olyan ember mint a többi, semmivel se rosszabb a sora?
35. Molyka (válaszként erre: 27. - Szasz23X)
2010. okt. 17. 20:54
Mondjuk. :)
34. Szasz23X (válaszként erre: 32. - 388b941089)
2010. okt. 17. 20:54
Ha látnád, akár egy msn beszélgetésből, vagy nézz körül a fórumokban, hogy hány ember nem tud helyesen írni.,....
33. spinneli (válaszként erre: 24. - Molyka)
2010. okt. 17. 20:53
szerinted normális, hogy egy 25 éves az ujjszopást használja, a saját nyugtatására?
32. 388b941089 (válaszként erre: 24. - Molyka)
2010. okt. 17. 20:52
mi van akkor ha nem tud helyesen írni? most ez komoly?:DDD
31. spinneli (válaszként erre: 20. - 388b941089)
2010. okt. 17. 20:52
Engem nem neveltek viszont semmi ilyesmire, kb. főiskolásként kellett ezeket megtanulnom, úgyhogy szintén fontosnak tartom majd a leendő gyerekmnél ezt átadni, hogy ne járjon úgy, mint én.
30. Molyka (válaszként erre: 22. - 388b941089)
2010. okt. 17. 20:51
Mondom, szakember vagyok, tudatosan nevelem a gyerekem (nem könyvekből) és tudom mi miért fontos.
29. Panni58 (válaszként erre: 16. - Molyka)
2010. okt. 17. 20:51

Nem biztos.

Ha a legfogékonyabb korszakában nem kapja meg, akkor 3 évesen vagy meglepi, és lenyűgözi, vagy egyáltalán nem érdekli, mert eddig ahhoz szokott, hogy saját magát kell szórakoztatnia.

28. 388b941089 (válaszként erre: 19. - Homern)
2010. okt. 17. 20:51
meglesz a gyümölcse a sok munkának hidd el!!! :))))
2010. okt. 17. 20:50

Szerintem, már ha jól értem, te arra gondolsz, hogy nem a teljes elhanyagolás, és a túlfoglalkozás a téma...

Hanem az, hogy nem mindegy-e, hogy a gyerek KITŐL és MIKOR tanulja meg... Jól értem?

26. Talian35 (válaszként erre: 8. - Molyka)
2010. okt. 17. 20:50

jaj milyen igazad van!!! :-)))


Nekem az a legfontosabb, hogy megtalálja azt, amit SZERET csinálni, bár valamiképp úgy gondolom, hogy majd egy kis segitségre szüksége lesz, mert a mai életben az is fontos, hogy azért pénzt is lehessen vele keresni.....

25. martin3 (válaszként erre: 8. - Molyka)
2010. okt. 17. 20:50

szerintem abból a gyerekből akivel foglalkoznak és abból, akit hagynak nőni, mint a gazt, és nem "gyomlálgatják" soha nem lesz ugyanaz az ember...túlzásnak tartom a "baby einstein" és egyebeket, de egy normális odafigyeléssel igenis meg kell adni a gyermekünknek az esélyt, hogy ne kallódjon el.

Pl alapvető, hogy csecsemőként odaülsz hozzá és játszol vele, mosolyogsz rá,, beszélsz hozzá, stb, később a játékaival együtt játszotok, majd mesét mondasz neki, iskolában odaülsz mellé a leckeírásnál stb(sorolhatnám részletesebben is).

Miért legyen közepes tanuló, ha kis odafigyeléssel akár osztályelső(most túloztam, de akár 5-ös tanuló) is lehetne? Minden gyerek vágyik az elismerésre, nem a kudarcokat szeretné átélni, hanem a pozitív dolgokat.

24. Molyka (válaszként erre: 18. - Pom-pom-pom)
2010. okt. 17. 20:50
??? Miértne lenne anya? Ő úgy gondolja, hogy elég ha az oviban tanul meg ezt-azt, elég ha 3 évesen lesz szobatiszta, mi van akkor ha nem tud helyesen írni, és ha még 25 évesen szopja az ujját, hiszen ő is azt teszi, ezzel nyugtatja magát. 25 évesen, és ez nem vicc!
23. spinneli (válaszként erre: 18. - Pom-pom-pom)
2010. okt. 17. 20:50
Szerintem felesleges itt ítélkezni, ezer dologtól lehet valaki jó és nem jó anya, viszont szélsőséges helyzetektől eltekintve ezt nem egy kivülálló fogja eldönteni.
22. 388b941089 (válaszként erre: 16. - Molyka)
2010. okt. 17. 20:50

nem, EZ TÉVEDÉS!!!!!!!!!!!

Az a gyerek, akivel otthon foglalkoznak és éjjel-nappal beszélnek hozzá (teljesen mindegy h mit) sokkal nagyobb szókinccsel fog rendelkezni, mint a többi gyerek! Sokkal előbb megtanulni beszélni beszédhiba nélkül! Ne viccelj, ezek nagyon fontos dolgok! Van gyereked??

21. Molyka (válaszként erre: 19. - Homern)
2010. okt. 17. 20:49
:)
20. 388b941089 (válaszként erre: 13. - Spinneli)
2010. okt. 17. 20:48
így van ez tény, tapasztalatból tudom sajnos..:(( nekem az a célom, h a gyerekem mihamarabb önállóságra neveljem, és arra, h minden körülmények között megállja a helyét a világban. Sajnos én 17 évesen maradtam cső egyedül a nagyvilágban, és talpon kellett maradnom. Azt szeretném, h a gyerekem is talpraesett felnőtté váljon! :)
19. homern
2010. okt. 17. 20:48

Én mondókázok,énekelek neki,szinte egész nap beszélek hozzá(persze hagyom magában,csendben játszani,ha épp azt igényli).

Ha valaki azt mondaná nekem,hogy feleslegesen csinálom,mert ő látja a jövőt és semmmi különbség nem lenne akkor sem,ha elhagynám ezeket...

Hát,én akkot is folytatnám,mert élvezem.Szeretem nézni az arcát,amikor már előre várja egy egy mondóka "csattanóját",ahogy nevet az ölbéli játékokon,ahogy elmélyülten figyeli az arcomat éneklés közben.

El sem tudnám képzelni máshogy a napjainkat :)

2010. okt. 17. 20:48
18 és 32 évesen is szültem gyereket és akárhány évesen is születik valakinek gyereke,fiatalon,idősebb korban.szerintem ha így áll a dolgokhoz,felmerül benne,hogy ne foglalkozzon a gyerekével AZ NEM ANYA!!!!!!!!!!!!!!
17. spinneli (válaszként erre: 8. - Molyka)
2010. okt. 17. 20:48

Persze lehet, de többnyire az emberek akkor elégedettek, ha ki tudják használni, ami bennük van, a szülőknek sok szerepe van abban, hogy rávezesse a gyereket ennek a hogyanjára.

Tehát nem helyette nyomulni, hanem megtanítani mi az értékes és jó benne, hogy ezt később kihasználhassa, megélhesse stb.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook