Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért fontos, hogy foglalkozzunk a babánkkal, nem egyszerűbb csak hagyni? fórum

Miért fontos, hogy foglalkozzunk a babánkkal, nem egyszerűbb csak hagyni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
76. Molyka
2010. okt. 17. 21:13

Tudtam, hogy félreérthető lesz a fórum, ezért nem írtam le egyből a véleményemet, mert akkor nem lett volna miről beszélni. :) Nem vagyok hülye, és fogalmazni is tudok.

Annak viszont örülök, hogy itt példaértékű anyukákkal beszélgetek egytől egyig :)

75. Molyka (válaszként erre: 65. - Martin3)
2010. okt. 17. 21:12
Mint laikusnak így "magyaráztam" én is...
74. 388b941089 (válaszként erre: 67. - Talian35)
2010. okt. 17. 21:12
ezt én is így látom! :) én egyből cumit adtam a gyereknek mikor megszületett. Aztán 2 éves korában mondtam neki, h ő már nagylány, a cumija úgyis tiszta kosz már, dobjuk ki azt a cumit, nem fog az már kelleni neki! és ő maga dobta ki, soha többet eszébe nem jutott a cumija!!
73. Talian35 (válaszként erre: 66. - Molyka)
2010. okt. 17. 21:11

Akkor ez az anyuka a nagyon liberális kategóriába sorolható :-DDD


A gyerek csinálhat mindent, ami neki jólesik...anyuka is csinálja ami neki jólesik...?! :-))

72. 240309c047 (válaszként erre: 69. - Molyka)
2010. okt. 17. 21:11
Azok hülyék voltak!!! Már bocs. :DDD
71. Szasz23X (válaszként erre: 66. - Molyka)
2010. okt. 17. 21:11

NEeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.... Na ez így már tényleg gáz. Mondjuk itt nem a nevelési elvekkel van a baj, hanem anyuci intelligenciahányadosával, ha jól látom...

Már bocsánat, most nagyon rohadék leszek.

Azért egy teljesen neveletlen, szocializálatlan embertől ne várja el senki, hogy kulturált, normális gyereket neveljen...

70. martin3 (válaszként erre: 63. - Molyka)
2010. okt. 17. 21:11

na most megnyugodtam...

akkor értelek, te most érveket próbálsz gyűjteni valakinek, aki épp az ellenkezőjét állítja, magyarul hogyan győzzük meg a másikat, hogy az elhanyagolt gyerek nem ugyanaz, mint akivel foglalkoznak?

hát erre akár pszichológiai kísérleteket is lehetne mondani, hogy nem mindegy mikor és hogyan foglalkozunk egy gyermekkel.

69. Molyka (válaszként erre: 61. - Martin3)
2010. okt. 17. 21:10

Persze, igazad van. De vannak akik szerint ez mindegy. A végeredmény ugyan az.

Amikor adott személytől megkérdeztem, hogy "és, milyen kis mondókákat mondtok T-nak?" A válsz: még semmilyet, mégnem óvodás.

68. 388b941089 (válaszként erre: 63. - Molyka)
2010. okt. 17. 21:09
na jól van, már megijedtem. :) akkor nem mondom tovább a negatívumaimat, bár asszem keményen "kiosztanánk" itt azt az embert, akiről írsz :)
67. Talian35 (válaszként erre: 56. - Molyka)
2010. okt. 17. 21:08
Az ujjszopást én spec sokkal inkább gáznak érzem, mint a cumit. A cumit ha már nagyon elege van a szülőnek, valahogy csak ki lehet dobni....de nekem van eleve egy rossz példám, ismerős, aki folyton sebesre szopta az ujját....most már 7 éves, de még mindig. Szóval én ezt nem akartam, inkább cumi :-) De nálunk már csak éjjelre van.
66. Molyka (válaszként erre: 62. - Szasz23X)
2010. okt. 17. 21:08
Félreértesz. Az anyuka 28 éves, és kiakadt hogy miért lenne baj ha a fiam szopná az ujját, hiszen ő maga is szopja, semmi hátránya belőle.
65. martin3 (válaszként erre: 56. - Molyka)
2010. okt. 17. 21:08
ha valaki 25évesen az ujjszopással nyugtatja magát, ott az adott emberrel vannak nagy bajok...engem amúgy nem "zavarna", ha a buszon az illető szopikázná az ujját...igaz az 5éves kislányommal épp most szokunk le róla. Ez kb olyan, mintha a 25éves cumizna a buszon...szép látvány lenne...
64. 388b941089 (válaszként erre: 61. - Martin3)
2010. okt. 17. 21:08

:)))

látom te is kikészültél :D én is nagyon :))) nagyon kesze-kusza nekem ez a fórum, nem tudom te hogy vagy vele :D

63. Molyka (válaszként erre: 57. - 388b941089)
2010. okt. 17. 21:07

Nem is akartalak lehülyézni ám. :)

Miért nem azzal az emberrel? Mert konkrétan az ő véleményét ismerem, érdekel,hogy olyanok, akik nincsenek begyöpösödve mint én, mit gondolnak ezekről a dolgokról.


Elárulom, én hülyét kapok mindezektől, amiket leírtam. El se tudnámképzelni, hogy a kisfiammal ne foglalkozzak, egy hetes kora óta ne mondókázzak, tornázzunk,énekeljünk,és mindent megbeszéljek vele. Hülyét kapnék ha az első mesét az óvónőtől hallaná, ahogyan akkor is ha szopná az ujját, hogy azzal nyugtassa meg magát. Hogy ne tudjon helyesen írni, az szóba se jöhet, szerintem az alap, hogy tanuljon meg normálisan írni és bezsélni is.

62. Szasz23X (válaszként erre: 56. - Molyka)
2010. okt. 17. 21:07
Attól függ, hány éves a gyerek. Ha 10, akkor azért megkérdezném, hogy jól van-e a kedves anyuka. Ha 2, akkor én is letojnám.
2010. okt. 17. 21:06

ezt írtad: Ismerek olyan gyereket, aki először olvasott mesét az oviban hallott, és kb. egy mondókát nem ismer."

de nem értem a kérdésedet, hoygan gondolhatod, hogy ez a gyerek egyenlő azzal, akivel foglalkoznak(normális szinten?)? a gyereknevelés nemcsak a meseolvasásból áll, megtanítani alapvető dolgokra pl kézmosás evés előtt, után, Wc-t lehúzzuk, hogyan kell enni szépen, ceruzafogás, sorolhatnám. Gondolod az a gyerek, akit hagynak nőni, mint a dudva, az ezeket tudja?

hogy lenne ez egyenlő azzal a gyerekkel, aki mindezt megtanulja otthon(mert megtanítják neki!!!!!!!!!!)

60. spinneli (válaszként erre: 56. - Molyka)
2010. okt. 17. 21:04
Kb. ugyanezt mondanám, amit leírtam, és felvázolnék neki alternatívákat a nyugtatásra, már ha érdekli, ha nem akkor nem.
59. Molyka (válaszként erre: 50. - Talian35)
2010. okt. 17. 21:04
A beszéd egy teljesen más tészta, az nem tőlünk függ, illetve nem csak tőlünk.
58. Szasz23X (válaszként erre: 52. - Spinneli)
2010. okt. 17. 21:04
Szerintem is... Nekem pl olvastak mesét, tanultak velem, de igenis volt olyan, hogy egyedül kellett játszanom, akármilyen hisztit is vertem le, illetve pl ovis farsangon nem volt ott velem senki, mert dolgoztak. mégis épeszű lettem....
57. 388b941089 (válaszként erre: 49. - Molyka)
2010. okt. 17. 21:03
nem,nem vagyok hülye... :D de ne lepődj meg, ha egy ilyen téma sok embernél kiveri a biztosítékot... de tényleg ezt a témát miért nem az adott emberrel vitatod meg? vagy mondd meg neki, h jöjjön ide fel, kíváncsiak vagyunk a véleményére!:))
56. Molyka (válaszként erre: 46. - Spinneli)
2010. okt. 17. 21:03
Persze hogy értem. :) De ha szembe találkozol azzal az ismerősömmel, aki azt mondja, hogy miért lenne baj az ujjszopás, akkor mit mondasz neki? Miért baj ha azzal nuygtatja magát? Kit zavar?
55. spinneli (válaszként erre: 50. - Talian35)
2010. okt. 17. 21:03

Én erre gondoltam, mikor a gyerek személyiségéről írtam, nagyon nem mindegy, bár én még csak közvetett tapasztalatból beszélhetek.

:)

54. spinneli (válaszként erre: 45. - Molyka)
2010. okt. 17. 21:02

Nem annyira egyértelmű a kérdésed, ha kifejted többen reagálnak érdemben.

Nyugalom.

53. martin3 (válaszként erre: 45. - Molyka)
2010. okt. 17. 21:02
én még minidg kíváncsi lennék, milyen szakember vagy?
52. spinneli (válaszként erre: 42. - Szasz23X)
2010. okt. 17. 21:01
Azt hiszem ebben az általad írt arany középút a befektetődő.
51. 388b941089 (válaszként erre: 45. - Molyka)
2010. okt. 17. 21:01
a stílus is kezd furcsa lenni......:O
50. Talian35 (válaszként erre: 22. - 388b941089)
2010. okt. 17. 21:01

Erre mondjuk teljesen rácáfol az én gyerekem :-)))


3 éves de alig mond pár szót, pedig mesevilágban nőtt fel, non-stop beszélünk vele, hozzá, tesó is....

49. Molyka (válaszként erre: 47. - 388b941089)
2010. okt. 17. 21:01
Dehogy az én elveim. Ha ismernélek és olyan viszonyban lennénk megkérdezném, "hülye vagy???" :D
48. korisa
2010. okt. 17. 21:00

Nekem két gyerekem van, egy 2 éves és egy 3 hetes fiúcska. Szerintem nagyon sok minden gyerekfüggő és nem szülő. Te kapsz egy személyiséget amit max formálni tudsz de átalakítani nem!!! A nagyfiam soha nem volt hajlandó máshol aludni csak a saját ágyába- még mellettünk sem!!! A kicsi bárhol elalszik és bármekkora zajba-és ez nem nevelés mert a nagy pl minden szösszenésre felébredt pedig mindkettőt ugyan úgy nevelem! A nagy minig is elvolt magának-most is a szobájában játszik, néha magárazárja mert egyedül akar lenni! Picinek is mértékkel igényelte a babusgatást míg a kicsi 3 hetessen is bújos és társaságigényes. A beszéd: 2 éves de nem beszél.. Tud!!! Mert ha azt ki tudja mondani, hogy szeretlek akkor mást is de nem akar! Nem erőltetem mert nincs értelme. A bilit sem kedveli még eléggé. Szépen elmutogatta hogy ő a földre akar WC-ni,, bár adig már eljutottunk, hogy ráül de aztán megunja és saját magát bepelusozza. Nagyon értelmes gyerek, kiviszi a tányérját a mosogatóba, maga után kitakarít, feltöröl, kistesót pelenkáz de pl sose játszott olyanokkal mint pl ted a kockát a kockába stb játékok.

Minden gyerek más és más igényekkel és nekünk alkalmazkodni kell a gyerekeinkhez! Két egyforma nevelésből is két külön személyiségű felnőtt lesz!

A lényeg,, hogy a gyerek boldog és kiegyensúlyozott felnőtté válhasson de ezt mi alapozzuk meg azzal, hogy nem kényszerítjük őket semmire haanem felmérjük a képességeiket-igényeiket és ahoz mérten alakítjuk a nevelést!

Ha jobban megfigyeled őket meglátod mesterek ők! A mi kis mestereink akiktől nagyon sokat tanulhatunk:)

47. 388b941089 (válaszként erre: 40. - Molyka)
2010. okt. 17. 20:59
ja, hogy ezek nem is a saját gyereknevelési irányelveid?? akkor miért nem adott illető veti fel ezt a témát???
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook