Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért fontos, hogy foglalkozzunk a babánkkal, nem egyszerűbb csak hagyni? fórum

Miért fontos, hogy foglalkozzunk a babánkkal, nem egyszerűbb csak hagyni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
196. Talian35 (válaszként erre: 194. - Martin3)
2010. okt. 18. 21:17

:-))))))))


Irtam már neki amúgy, hogy helyes, csak nagy H.


Amúgy meg, sokszor maguk a németek sem tudják, hogy kis vagy nagy H-betű ;-)

195. martin3 (válaszként erre: 190. - Jozsi.38)
2010. okt. 18. 21:07
a mesékről meg csak annyit, minden gyerek más és más, az én gyerekeimet sem érdekelte 2-2,5éves koruk előtt, de utána nagyon! és a diafilm vetítést is imádják, az is meseolvasás
194. martin3 (válaszként erre: 190. - Jozsi.38)
2010. okt. 18. 21:05

sajnos rossz hírem van....nem csak németül nem tudsz, de az általános műveltséged is alacsony szinten áll(bocsi..), a von zu Hause(így írják helyesen, elnézést legutóbb kis betűvel írtam, mert siettem) létezik, jelentése otthonról, hazulról...ugyanis a zu Hause együtt jelenti az otthon szót, és így elé tehetjük a von ragot, így jelentése otthonról. A kifejezést pedig a svábok is használják, a magyar is így vette át tőlük, méghozzá pont ebben a kifejezésben, hogy ki mit hoz "otthonról", vagyis kit hogyan neveltek régen, mi az amit az ember "von zu Hause" hoz magával és mi az amit megtanul...mert a kettő között oltári különbség lehet. Pl legtöbbször arra mondják, hogy lehet valakinek 3 diplomája mégsem tudja, hogyan illik viselkedni, mert nem hozta magával otthonról, arra nem tanították meg...

amúgy úgy gondolom egy ici picit tudok németül,mindenesetre valószínű jobban, mint te, lévén, hogy német tanár vagyok.(pont beletrafáltál:))))

2010. okt. 18. 08:38
sziasztok! aludtam és most itt vagyok a dolgozóban :) mindjárt elolvasom h miket írtatok még tegnap :P
192. Talian35 (válaszként erre: 189. - Jozsi.38)
2010. okt. 18. 06:59

Az össz hibája annyi, hogy a Hause nagy betűvel irandó :-)


Bocs hogy belepofáztam :-D


von zu Hause arbeiten= otthonról dolgozni

2010. okt. 18. 06:49
kétszer ment el bocsi :)
2010. okt. 18. 06:48
martin3 tudsz németül? mert ha igen ilyet leírni hogy von zu hause nagyon nagy gáz. de szívesen lefordítom: otthon/ ház - tól-hoz. a von és zu két külön rag. amikor celebek használják is kiakaszt, de aki nem ismeri a jelentését azt kérem inkább NE használja! a témához: két fiam van a nagyobbnak 2éves koráig nem lehetett mesélni mert nem érdekelte, de a mondókákat szerette. 1évesen ügyesen megtanult enni inni önállóan. a kicsivel más a helyzet. nem hagyom egyedül enni mert annak kiborítás leborítás kaja szétcsapkodás az eredménye, inkább etetem. a mesék őt sem érdeklik még (1éves) de a modókákat imádja
2010. okt. 18. 06:48
martin3 tudsz németül? mert ha igen ilyet leírni hogy von zu hause nagyon nagy gáz. de szívesen lefordítom: otthon/ ház - tól-hoz. a von és zu két külön rag. amikor celebek használják is kiakaszt, de aki nem ismeri a jelentését azt kérem inkább NE használja! a témához: két fiam van a nagyobbnak 2éves koráig nem lehetett mesélni mert nem érdekelte, de a mondókákat szerette. 1évesen ügyesen megtanult enni inni önállóan. a kicsivel más a helyzet. nem hagyom egyedül enni mert annak kiborítás leborítás kaja szétcsapkodás az eredménye, inkább etetem. a mesék őt sem érdeklik még (1éves) de a modókákat imádja
188. Molyka (válaszként erre: 187. - Martin3)
2010. okt. 17. 22:55
:D szuper. És szuper anyuka is vagy szerintem.
187. martin3 (válaszként erre: 182. - Molyka)
2010. okt. 17. 22:51

vers: mint írtam nem kell kívülről fújni 3éves kora előtt(én kisfiam sem tette), de azzal mást is tanul, ha hallja: ritmust, a szavak helyes kiejtését, szókincsbővítés, soroljam?

mese: általában a képes meséket választom pici korban. Kisebbik kisfiam most múlt épp 2 éves, előtte nem meséltem neki direktbe, de pár napja hozott nekem egy kis könyvet( A Bogyó és Babócát pl a Barátság címűt olvassuk most), nem beszél még, de értettem, hogy szeretné, ha elmesélném neki! és nem beszél, de a képeket nézegeti, hallja a szöveget, mutogatja a képeken a különböző dolgokat, pl azt hogy a csiga szomorú képet vág mindig megkeresi és ő is szomorú képet vág(utánozza), szóval abszolút tanul belőle!!!! A mese a legnagyobb érzelmi fejlesztő egy gyerek számára(na ez jó magyaros kifejezés volt), igenis szükségük van rá már kicsi korban, általuk tanulhatnak meg sok érzelmet, gesztusokat, sőt taníthat is egy mese, a jóra vagy hogy mit miért kell csinálni(számtalan példát hozhatnék, minden mese másra tanít)...

186. martin3 (válaszként erre: 180. - Talian35)
2010. okt. 17. 22:44
ja persze a határt azt én sem úgy értettem, hogy a határ az a legvége, nem vagyok a liberális nevelés híve. Pl kisfiam imád velem sütni, főzni, a tésztát gyúrhatja(majd én kiigazítom), a tojással megkenheti, a keverőgépet használhatja mellettem (mármint ott állok és nézem, mit csinál), de pl a forró olajba soha nem teheti bele a tésztát az tilos(pedig szeretné azt is), vagy felmosni is csak úgy segíthet, hogy én kicsavarom jól a rongyot, ő megcsinálja(persze nem jól) de megúnja, és akkor én megcsinálom utána rendesen is(persze megdícsérem, milyen ügyes volt:)) nehogy elmenjen a kedve...mondjuk a játékait összepakolni nem szereti...sajnos..azt meghagyja nekem..kedves nem??
185. Molyka (válaszként erre: 184. - Talian35)
2010. okt. 17. 22:41

Holnap folytatódik a nap, menjünk. De csak egy része van meg a kérdésnek. ;)

Nálunk fogacska jön...

2010. okt. 17. 22:40

Megvan a válasz, mehetünk aludni :-D


Mindenkinek jó éjt! :-)

183. Molyka (válaszként erre: 180. - Talian35)
2010. okt. 17. 22:40
Itt még nem tartunk, de főzni pl. együtt szoktunk. Megszagoltatom vele a fűszereket, (nem a borsot) a színeket megbeszéljük és hogy épp mit csinálok, meg hogy a hagyma csíp... :)
182. Molyka (válaszként erre: 178. - Martin3)
2010. okt. 17. 22:38

Megadtad a kérdésemre (egy részére) a választ, köszönöm! :) Töklketesen egyetértek.


A többit is kifejthetnéd, mint ujjszopás, vers, mese, stb. ;)

181. martin3 (válaszként erre: 178. - Martin3)
2010. okt. 17. 22:38
bocsi az elírásokért, talán érthető azért
180. Talian35 (válaszként erre: 178. - Martin3)
2010. okt. 17. 22:37

Épp tegnap borultam ki egy borulás miatt :-DDDDDDD Pedig a nagyobb volt!!!


Ez megint egy jó téma, hogy mennyit lehet őket hagyni hogy egyedül csinálják és hol a határ...én nehezen viselem, ha a lányom felmosni akar, vagy főzni, de ugye azt mondják a nagyokosok, hogy ilyenkor veszem el a kedvét attól, hogy később majd segitsen :-)))

179. Molyka (válaszként erre: 177. - Talian35)
2010. okt. 17. 22:36
Nekünk az este fix, és az étkezések is. Az alvás nem, egyszerűen nem megy. A fejem tetejére állhatok, akkor se alszik el Viktor amikor én kigondolom.
178. martin3 (válaszként erre: 166. - Molyka)
2010. okt. 17. 22:35

semmi, mondhatnánk. De megfordítom a kérdést! mert erről még nem is beszéltünk: azoknak a szerencsétlen gyerekeknek igényük sincs rá, gify mondjuk pohárból igyanak, vagy az üdítős dobozból egyedül öntsenek? mert az én gyerekeimte úgy kell visszafogni mindenben, hogy van, amihez még kicsik, nem kellene. Pl ez az üvegből való töltés...igaz néha kiborul az üdítő(amitől én is kiborulok néha:))) de azért csak megengedem és egyre kevesebbszer fordul elő, a végén csak hibátlan lesz.

szóval azok a gyerekek akkor el vannak nyomva? szegényeknek már igényeik sincsenek? amúgy na látod ezért nem lesznek ugyanolyan gyerekek: önállótlanok lesznek, nem lesznek kreatívak, nem kezdeményeznek, ...azokkal ellentétben, akiknek ezeket a dolgokat a maguk idejében megengedik, persze nem ész nélkül, korlátokkal.

Egy gyerek akkor lesz önmaga és akkor hozzuk ki belőle a legtöbbet, ha megszabjuk a határokat, de azon belül ő csinálhatja a saját elképzelései szerint a dolgokat.

177. Talian35 (válaszként erre: 173. - Molyka)
2010. okt. 17. 22:34

Érdekes kombináció, az tény :-D


Napirend fontos persze, az nálunk is van. De van, hogy 12.30-kor ebédelünk, és van, hogy 13-kor :-)))

Viszont az esték elég pontosan 8-kor végződnek :-)))


A többinél azért lehet pár perc csúszás ;-)))

176. Molyka (válaszként erre: 171. - 388b941089)
2010. okt. 17. 22:31
Szia :)
175. 388b941089 (válaszként erre: 173. - Molyka)
2010. okt. 17. 22:31
istenem mennyire egyetértek :)))
174. 388b941089 (válaszként erre: 172. - Talian35)
2010. okt. 17. 22:31
köszönöm, jó pihenést nektek is!:)
173. Molyka (válaszként erre: 170. - Talian35)
2010. okt. 17. 22:31
Épp ellenkezőleg. A gyereknek korrekt napirendre van szüksége. Alvás-alvás-alvás, időre játék, percre pontosan séta, és evés. Kicsusszanni nem lehet a napirendből. Ebből a szempontból autokrata.
172. Talian35 (válaszként erre: 171. - 388b941089)
2010. okt. 17. 22:30
szép álmokat :-)
2010. okt. 17. 22:30
sziasztok, lefekszem mert holnap munka van:)
170. Talian35 (válaszként erre: 168. - Molyka)
2010. okt. 17. 22:29

De valami alapja csak kell legyen a "nézeteinek" :-)


Vagy tök liberális mindenben? Csináljon a gyerek amit akar, nulla fegyelmezés pl.? Vagy egyszerűen lusta? És ilyen helyesirással milyen munkát tud végezni? :-D

169. Talian35 (válaszként erre: 166. - Molyka)
2010. okt. 17. 22:27

:-DDD


Nem tudom mi van :-D 2 évesen legkésőbb a legtöbb gyerek tud egyedül inni pohárból. Ha fél vki hogy összetörik, van műanyag pohár. Kocsiban persze mi is valami kupakosat viszünk, ott nem poharazunk :-)

168. Molyka (válaszként erre: 161. - Talian35)
2010. okt. 17. 22:26
Nem annyira jót hoztak otthonról, de nem ebből a szempontból. Az anyjuk normálisan, az én nézeteim szerint foglalkozott a két nagyobb gyerekkel, volt mese, vers, játék... de sógornőm merőben ellene van annak amit otthon látott.
167. Talian35 (válaszként erre: 164. - Molyka)
2010. okt. 17. 22:25
Sztem nem kicsi, meg élvezik is, hogy egyedül csinálhatják :-)
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook